Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
               2009 Wooster SCY Swim Meet - 3/7/2009 to 3/8/2009               
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        6:17.76  
       40.22  1:27.68           3:01.18  3:55.31  4:50.89  5:34.67  6:17.76
 
Event 2  Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        6:03.89  
       38.43  1:21.20  2:10.31  2:58.76  3:50.09  4:41.74  5:24.03  6:03.89
 
Event 2  Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        6:07.97  
       40.87  1:32.36  2:23.80  3:11.25  3:59.43  4:48.47  5:28.43  6:07.97
 
Event 2  Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        7:15.38  
       45.38  1:42.50  2:42.82  3:43.12  4:41.39  5:42.68  6:30.35  7:15.38
 -- Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                             DQ  
       45.61  1:39.87  2:38.55  3:38.66  4:30.51  5:22.27  6:08.40       DQ
 
Event 6  Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                       14:43.02  
 
Event 6  Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                       14:04.57  
 
Event 6  Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                       13:37.64  
 
Event 6  Women 80-84 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                       20:27.45  
 
Event 6  Men 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           23 OHKS-LE                       12:11.43  
       31.75  1:07.15  1:43.55  2:20.19  2:56.90  3:34.05  4:10.92  4:47.73
     5:24.86  6:02.29  6:39.63  7:17.16  7:54.48  8:31.48  9:08.24  9:45.83
    10:23.13 10:59.67 11:36.12 12:11.43                                    
 
Event 6  Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, David             35 O*H*-LE                       14:21.78  
 
Event 6  Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                       12:31.20  
 
Event 6  Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tim R            45 O*H*-LE                       14:39.38  
  2 Schumacher, Greg T        45 O*H*-LE                       21:10.65  
       55.85  1:54.87  2:57.27  4:00.49  5:02.93  6:04.02  7:24.78  8:48.71
     9:46.68 10:46.10 11:44.22 12:43.49 13:44.00 14:43.20 15:40.13 16:58.49
    18:20.01 19:15.99 20:21.92 21:10.65                                    
 
Event 6  Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laraway, Tom K            50 O*H*-LE                       12:05.46  
  2 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                       15:37.68  
 
Event 6  Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merryman, Scott           55 WOR-OH                        12:52.47  
       35.41  1:14.20  1:53.87  2:34.32  3:14.23  3:53.50  4:32.66  5:11.77
     5:51.53  6:30.54  7:09.34  7:48.93  8:27.54  9:06.20  9:44.84 10:23.46
    11:01.88 11:39.97 12:17.54 12:52.47                                    
  2 McKee, Steve M            56 O*H*-LE                       13:43.47  
 
Event 6  Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conn, Christopher         60 DWW-OH                        13:33.46  
       34.55  1:12.91  1:52.79  2:33.82  3:14.80  3:55.97  4:37.35  5:18.74
     6:00.33  6:42.30  7:24.06  8:05.78  8:47.60  9:28.63 10:10.09 10:51.54
    11:32.79 12:14.17 12:55.30 13:33.46                                    
  2 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                       15:23.02  
  3 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                       16:01.59  
  4 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                       16:03.30  
  5 Dehner, Jim               61 Unattached                    18:58.37  
 
Event 7  Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                       24:34.86  
       36.96  1:18.51  2:01.39  2:45.22  3:29.35  4:13.66  4:58.49  5:43.37
     6:28.60  7:13.21  7:57.71  8:42.13  9:26.42 10:11.32 10:56.39 11:41.69
    12:26.83 13:12.09 13:57.68 14:43.02 15:28.61 16:13.80 16:59.36 17:44.81
    18:30.56 19:16.46 20:02.33 20:48.29 21:34.04 22:19.59 23:04.84 23:50.65
    24:34.86
 
Event 7  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                       23:25.12  
       36.46  1:16.78  1:58.80  2:40.91  3:22.42  4:04.49  4:46.84  5:29.52
     6:12.22  6:54.78  7:37.30  8:19.95  9:02.39  9:45.67 10:28.35 11:11.59
    11:54.46 12:37.78 13:21.22 14:04.57 14:47.96 15:31.23 16:14.66 16:57.95
    17:41.50 18:25.13 19:08.12 19:51.45 20:33.78 21:17.06 21:59.80 22:42.10
    23:25.12
 
Event 7  Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                       22:32.64  
       35.43  1:15.34  1:56.76  2:38.57  3:19.54  4:00.67  4:42.16  5:23.46
     6:04.61  6:45.93  7:28.40  8:09.80  8:50.28  9:30.74 10:11.18 10:52.22
    11:33.49 12:14.63 12:56.01 13:37.64 14:19.24 15:00.57 15:42.38 16:23.54
    17:04.66 17:45.52 18:26.50 19:08.28 19:49.46 20:31.31 21:12.55 21:52.87
    22:32.64
 
Event 7  Women 80-84 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                       34:37.19  
       54.49  1:54.14  2:54.74  3:56.18  4:57.32  5:57.95  6:58.40  8:00.56
     9:01.64 10:02.25 11:04.93 12:06.06 13:08.32 14:10.17 15:13.31 16:14.87
    17:18.11 18:20.38 19:24.64 20:27.45 21:30.34 22:34.65 23:39.56 24:43.53
    25:48.01 26:53.21 27:57.80 29:03.17 30:10.55 31:17.43 32:23.83 33:31.02
    34:37.19
 
Event 7  Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, David             35 O*H*-LE                       23:49.48  
       37.39  1:18.02  1:59.34  2:41.47  3:24.07  4:07.45  4:51.08  5:35.42
     6:19.45  7:03.53  7:47.62  8:31.25  9:14.93  9:58.91 10:43.00 11:27.09
    12:11.80 12:54.96 13:38.02 14:21.78 15:05.14 15:48.38 16:32.30 17:15.87
    17:59.82 18:43.10 19:27.31 20:11.85 20:55.25 21:38.95 22:23.12 23:07.31
    23:49.48
 
Event 7  Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                       21:00.66  
       32.93  1:08.78  1:45.05  2:21.50  2:57.97  3:35.19  4:10.39  4:47.08
     5:24.92  6:03.63  6:41.10  7:19.57  7:57.85  8:36.14  9:14.24  9:52.08
    10:31.85 11:11.28 11:51.88 12:31.20 13:10.00 13:48.77 14:29.83 15:10.30
    15:49.85 16:28.35 17:07.89 17:47.01 18:25.19 19:03.08 19:43.04 20:23.53
    21:00.66
 
Event 7  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tim R            45 O*H*-LE                       24:11.41  
       37.96  1:19.73  2:03.91  2:48.27  3:32.96  4:17.64  5:02.38  5:46.49
     6:30.88  7:15.37  7:59.34  8:43.23  9:27.81 10:12.70 10:58.52 11:43.02
    12:27.32 13:11.28 13:55.33          15:24.36 16:08.35 16:52.30 17:37.07
    18:20.85 19:04.96 19:50.01 20:33.87 21:17.95 22:03.02 22:46.41 24:11.41
 
Event 7  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laraway, Tom K            50 O*H*-LE                       19:58.05  
       32.58  1:08.94  1:45.83  2:22.51  2:59.42  3:36.28  4:12.85  4:49.20
     5:25.73  6:02.17  6:38.46  7:14.53  7:50.61  8:26.70  9:02.64  9:38.98
    10:15.57 10:52.12 11:28.76 12:05.46 12:42.11 13:18.70 13:55.38 14:32.01
    15:08.74 15:45.23 16:21.59 16:58.16 17:34.55 18:11.05 18:47.39 19:23.79
    19:58.05
  2 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                       25:56.30  
       39.39  1:23.70  2:09.75  2:56.36  3:43.21  4:30.97  5:18.45  6:05.74
     6:53.26  7:41.53  8:29.32  9:17.51 10:05.05 10:52.47 11:40.58 12:28.06
    13:15.25 14:02.63 14:50.35 15:37.68 16:25.39 17:12.97 18:00.90 18:48.67
    19:36.72 20:24.84 21:12.87 22:00.64 22:48.33 23:36.23 24:23.72 25:11.01
    25:56.30
 
Event 7  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve M            56 O*H*-LE                       22:44.12  
       34.80  1:13.29  1:53.60  2:34.80  3:16.63  3:58.09  4:39.82  5:21.63
     6:03.89  6:45.85  7:27.40  8:09.49  8:51.40  9:33.23 10:15.15 10:56.40
    11:37.96 12:20.08 13:01.98 13:43.47 14:25.16 15:06.99 15:48.43 16:30.36
    17:12.41 17:54.00 18:35.78 19:17.22 19:58.87 20:40.42 21:21.95 22:03.94
    22:44.12
 
Event 7  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                       25:27.45  
       39.59  1:25.04  2:11.97  2:58.88  3:45.65  4:32.42  5:18.81  6:05.70
     6:52.40  7:38.85  8:25.27  9:11.27  9:57.59 10:44.16 11:30.30 12:16.55
    13:02.94 13:49.64 14:36.05 15:23.02 16:09.77 16:56.26 17:42.91 18:29.32
    19:15.60 20:02.28 20:48.84 21:35.40 22:22.16 23:08.84 23:55.27 24:41.83
    25:27.45
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                       26:11.38  
       43.19  1:31.96  2:20.99  3:10.52  4:00.10  4:49.39  5:38.60  6:28.33
     7:17.05  8:05.56  8:53.75  9:41.61 10:29.38 11:16.83 12:04.53 12:52.28
    13:39.76 14:26.78 15:14.31 16:01.59 16:48.97 17:37.20 18:24.60 19:12.16
    19:59.13 20:46.19 21:34.22 22:21.56 23:08.61 23:55.14 24:41.07 25:26.94
    26:11.38
  3 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                       26:48.21  
       42.84  1:30.44  2:18.73  3:06.85  3:55.20  4:43.37  5:31.87  6:20.24
     7:09.15  7:57.14  8:45.54  9:33.49 10:22.02 11:10.57 11:58.76 12:47.51
    13:36.14 14:24.79 15:13.63 16:03.30 16:52.39 17:41.92 18:31.09 19:20.77
    20:10.55 21:00.05 21:50.13 22:40.32 23:31.00 24:21.09 25:10.88 26:00.85
    26:48.21
  4 Dehner, Jim               61 Unattached                    31:12.03  
       53.04  1:48.57  2:46.78  3:43.27  4:40.76  5:38.85  6:35.54  7:31.79
     8:29.11  9:26.53 10:24.18 11:21.34 12:18.63 13:16.89 14:14.74 15:11.44
    16:07.74 17:05.06 18:01.49 18:58.37 19:54.39 20:51.70 21:48.39 22:46.43
    23:42.98 24:38.27 25:35.13 26:31.65 27:28.06 28:25.12 29:22.27 30:17.80
    31:12.03
 
Event 8  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klossner, Kendra          21 O*H*-LE                        6:07.49  
       33.17  1:09.98  1:49.08  2:26.88  3:04.01  3:41.14  4:17.68  4:54.08
     5:30.29  6:07.49                                                      
 
Event 8  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        9:43.29  
       52.10  1:49.57  2:50.13  3:49.96  4:49.62  5:49.44  6:49.02  7:48.39
     8:47.39  9:43.29                                                      
 
Event 8  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Keith            40 O*H*-LE                        6:16.43  
       34.83  1:11.60  1:50.18  2:28.92  3:06.72  3:44.51  4:22.19  5:00.39
     5:38.20  6:16.43                                                      
  2 Magons, Michael A         43 STNR-LE                        6:21.78  
       35.01  1:12.84  1:51.06  2:30.25  3:09.78  3:48.49  4:27.25  5:06.42
     5:44.55  6:21.78                                                      
 
Event 8  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            49 MEDM-LE                        5:33.61  
       29.07  1:01.48  1:35.15  2:09.02  2:43.11  3:17.28  3:51.97  4:26.75
     5:01.06  5:33.61                                                      
  2 Klossner, David D         48 Unattached                     8:40.92  
       41.98  4:08.27  5:01.69                             5:55.17         
     7:45.79  8:40.92                                                      
 
Event 8  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tribuzi, Scot B           51 O*H*-LE                        5:47.28  
       31.58  1:06.30  1:41.37  2:16.93  2:52.61  3:28.12  4:03.62  4:38.73
     5:14.19  5:47.28                                                      
  2 Janasko, James            50 O*H*-LE                        6:13.85  
       32.86  1:07.81  1:44.18  2:21.58  2:59.71  3:38.09  4:17.39  4:56.92
     5:36.20  6:13.85                                                      
  3 Harrington, Chris B       51 O*H*-LE                        6:33.70  
       36.10  1:13.94  1:53.85  2:34.11  3:14.40  3:55.94  4:36.47  5:16.72
     5:56.27  6:33.70                                                      
  4 Lanigan, Jim P            54 O*H*-LE                        7:03.78  
       39.60  1:22.40  2:06.65  2:50.55  3:34.93  4:18.64  5:02.15  5:44.74
     6:25.48  7:03.78                                                      
  5 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        7:30.12  
       46.91  1:30.87  2:15.69  3:01.30  3:46.69  4:32.28  5:18.10  6:03.24
     6:47.62  7:30.12                                                      
  6 Moon, Tom R               53 O*H*-LE                        8:12.43  
       44.66  1:31.64  2:20.09  3:10.09  4:00.34  4:50.56  5:41.55  6:33.12
     7:24.02  8:12.43                                                      
 
Event 8  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve M            56 O*H*-LE                        6:31.21  
       34.84  1:12.58  1:52.41  2:32.35  3:12.40  3:52.70  4:32.81  5:13.18
     5:53.11  6:31.21                                                      
  2 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                        8:14.38  
       41.40  1:29.46  2:18.51  3:09.40  4:01.28  4:52.80  5:44.10  6:35.53
     7:29.31  8:14.38                                                      
 
Event 8  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conn, Christopher         60 DWW-OH                         6:30.37  
       35.11  1:13.89  1:54.17  2:34.85  3:15.29  3:55.70  4:36.07  5:17.07
     5:55.48  6:30.37                                                      
  2 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        7:36.52  
       37.21  1:21.25  2:07.45  2:54.59  3:41.42  4:28.86  5:16.14  6:03.20
     6:50.32  7:36.52                                                      
  3 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                        7:48.20  
       41.85  1:27.46  2:15.14  3:02.29  3:50.46  4:38.40  5:26.43  6:14.84
     7:03.18  7:48.20                                                      
 
Event 8  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        9:33.51  
       45.83  1:39.12  2:36.28  3:35.32  4:34.53  5:33.67  6:34.13  7:35.39
     8:35.47  9:33.51                                                      
 
Event 9  Women 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambrel, Grady            20 Unattached                     2:16.16  
 
Event 9  Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhrich, Michael C         54 O*H*-LE                        3:20.70  
       43.25  1:33.86  2:26.52  3:20.70                                    
 -- Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                             DQ  
       42.79  1:34.07  2:26.29       DQ                                    
 
Event 10  Women 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           4:33.15  
     1) Kessler, Laura L W48            2) Rothenberg, Diane F W55        
     3) Klossner, Kendra W21            4) Klossner, Karla M W46          
       28.93    59.44  1:33.04  2:11.35  2:38.71  3:11.24  3:49.97  4:33.15
 
Event 10  Men 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Unattached  'A'                                             3:54.79  
     1) Sachs, Todd S M41               2) Saltzman, David M41            
     3) Ratner, Jonathan S M41          4) Kleinman, Jonathan M40         
       27.47    57.14  1:25.73  1:57.53  2:23.87  2:54.29  3:22.36  3:54.79
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           4:59.75  
     1) Miceli, David M35               2) Rockwell, Dave A M50           
     3) Spence, Tom E M64               4) McCardle, Kevin T M53          
       33.32  1:08.42  1:46.52  2:29.23  2:50.63  3:05.17  3:47.27  4:59.75
 
Event 11  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crowl, Chloe              19 O*H*-LE                        1:33.48  
       44.98  1:33.48                                                      
 
Event 11  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Anna           25 O*H*-LE                        1:19.28  
       37.30  1:19.28                                                      
 
Event 11  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klossner, Karla M         46 O*H*-LE                        1:35.90  
       46.06  1:35.90                                                      
 
Event 11  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        1:20.93  
  2 Douglass, Marilyn V       59 SANY-LE                        1:23.51  
       39.80  1:23.51                                                      
 
Event 11  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                        1:54.76  
       55.73  1:54.76                                                      
 
Event 11  Women 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               93 O*H*-LE                        3:16.61  
     1:30.95  3:16.61                                                      
 
Event 11  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Gary            39 WOR-OH                         1:02.60  
       30.39  1:02.60                                                      
 
Event 11  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           41 O*H*-LE                        1:02.19  
       30.21  1:02.19                                                      
 
Event 11  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             58.97  
       29.15    58.97                                                      
  2 Leppo, Glenn G            45 O*H*-LE                        1:03.29  
       30.16  1:03.29                                                      
 
Event 11  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        1:44.29  
       49.89  1:44.29                                                      
 
Event 11  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            71 O*H*-LE                        1:27.82  
       43.66  1:27.82                                                      
 
Event 11  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                        1:26.98  
       43.01  1:26.98                                                      
 
Event 12  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambrel, Grady            20 Unattached                       23.63  
  2 Klossner, Kendra          21 O*H*-LE                          27.21  
  3 Miller, Athena            23 STNR-LE                          28.45  
  4 Tsakalis, Maria L         24 O*H*-LE                          34.19  
 
Event 12  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                          30.72  
  2 Blair, Elizabeth A        33 SLAM-OZ                          39.01  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                          30.02  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          34.94  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                          30.09  
  2 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          30.76  
 
Event 12  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                          41.53  
 
Event 12  Women 90-94 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               93 O*H*-LE                        1:19.40  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           23 OHKS-LE                          23.99  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shouldice, Brad           25 MEDM-LE                          24.15  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schilf, Brian             36 Unattached                       25.53  
  2 Rosenthal, Jeff S         39 O*H*-LE                          26.26  
  3 Lenczyk, Jack             36 SANY-LE                          26.85  
  4 Miceli, David             35 O*H*-LE                          30.27  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                          24.26  
  1 Mehok, George K           41 O*H*-LE                          24.26  
  3 Snow, Brad S              44 Unattached                       25.50  
  4 Ratner, Jonathan S        41 Unattached                       26.04  
  5 Sachs, Todd S             41 Unattached                       26.11  
  6 Huber, Mark E             40 WOR-OH                           26.75  
  7 Kleinman, Jonathan        40 Unattached                       27.00  
  8 Saltzman, David           41 Unattached                       27.33  
  9 Kearney, Keith            40 O*H*-LE                          27.39  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            49 MEDM-LE                          24.23  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         51 SHSH-LE                          25.91  
  2 Dropsey, Jeff P           50 O*H*-LE                          26.94  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merryman, Scott           55 WOR-OH                           26.02  
  2 Feick, John A             58 SANY-LE                          29.71  
  3 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                          34.20  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          27.31  
  2 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          27.87  
  3 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                          34.08  
  4 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                          34.95  
  5 Ray, Allen G              62 O*H*-LE                          40.57  
 
Event 12  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                          30.56  
  2 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          43.53  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                          34.21  
 
Event 13  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klossner, Karla M         46 O*H*-LE                        3:41.43  
       48.84  1:45.44  2:43.07  3:41.43                                    
 
Event 13  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        3:26.74  
       47.80  1:42.01  2:34.49  3:26.74                                    
 
Event 13  Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       67 Unattached                     5:30.88  
 
Event 13  Women 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        4:47.83  
 
Event 13  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            59 SANY-LE                        3:07.23  
       40.20  1:25.23  2:16.44  3:07.23                                    
 
Event 13  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        3:15.56  
       44.83  1:35.17  2:26.28  3:15.56                                    
  2 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        3:21.93  
 
Event 13  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                        3:35.25  
       48.62  1:43.24  2:39.82  3:35.25                                    
 
Event 14  Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:33.31  
     1) O'Donnell, Anna W25             2) Crowl, Chloe W19               
     3) Funk, Kristal W21               4) Tsakalis, Maria L W24          
       37.34  1:22.86  1:58.71  2:33.31                                    
 
Event 14  Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Unattached  'A'                                             2:06.65  
     1) Ratner, Jonathan S M41          2) Sachs, Todd S M41              
     3) Kleinman, Jonathan M40          4) Saltzman, David M41            
       32.73  1:04.72  1:37.70  2:06.65                                    
 
Event 14  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                           2:22.71  
     1) Yutzy, Alison K W25             2) Miceli, David M35              
     3) Koeberle, Jean C W48            4) Rockwell, Dave A M50           
       34.11  1:11.45  1:48.88  2:22.71                                    
 
Event 14  Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:29.43  
     1) Guins, Ann H W55                2) Terkel, Larry A M61            
     3) Spence, Tom E M64               4) Rothenberg, Diane F W55        
       34.11  1:14.67  1:53.48  2:29.43                                    
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crist, Camille E          28 Unattached                       34.06  
 
Event 15  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blair, Elizabeth A        33 SLAM-OZ                          57.65  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                          38.86  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                          35.38  
 
Event 15  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       59 SANY-LE                          40.02  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          47.43  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hotchkiss, Ben            20 O*H*-LE                          27.12  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Gary            39 WOR-OH                           28.45  
  2 Rosenthal, Jeff S         39 O*H*-LE                          28.88  
 
Event 15  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                          26.97  
  2 Magons, Michael A         43 STNR-LE                          31.33  
  3 Huber, Mark E             40 WOR-OH                           31.35  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             26.62  
  2 Leppo, Glenn G            45 O*H*-LE                          27.20  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dropsey, Jeff P           50 O*H*-LE                          26.65  
  2 Rae-Grant, Alex D         51 SHSH-LE                          27.37  
  3 Uhrich, Michael C         54 O*H*-LE                          44.00  
 
Event 15  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         64 O*H*-LE                          41.08  
  2 Ray, Allen G              62 O*H*-LE                        1:00.87  
 
Event 15  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          55.98  
 
Event 16  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambrel, Grady            20 Unattached                       51.80  
  2 Tsakalis, Maria L         24 O*H*-LE                        1:19.38  
       36.57  1:19.38                                                      
 
Event 16  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           25 O*H*-LE                        1:03.30  
       30.93  1:03.30                                                      
 
Event 16  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                        1:09.58  
       33.77  1:09.58                                                      
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambrel, Jeannine         49 Unattached                     1:10.91  
 
Event 16  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                        1:34.83  
 
Event 16  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        1:35.11  
       43.89  1:35.11                                                      
 
Event 16  Women 90-94 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               93 O*H*-LE                        3:02.89  
     1:21.25  3:02.89                                                      
 
Event 16  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hotchkiss, Ben            20 O*H*-LE                        1:00.61  
       27.72  1:00.61                                                      
  2 Houser, Chad R            20 Unattached                     1:05.02  
 
Event 16  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shouldice, Brad           25 MEDM-LE                          54.73  
       26.46    54.73                                                      
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rosenthal, Jeff S         39 O*H*-LE                          57.90  
  2 Schilf, Brian             36 Unattached                       58.97  
  3 Lenczyk, Jack             36 SANY-LE                        1:02.89  
       30.97  1:02.89                                                      
  4 Miceli, David             35 O*H*-LE                        1:07.68  
       32.65  1:07.68                                                      
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                          54.35  
       26.66    54.35                                                      
  2 Snow, Brad S              44 Unattached                       58.85  
       27.90    58.85                                                      
  3 Kearney, Keith            40 O*H*-LE                          59.60  
       28.50    59.60                                                      
  4 Magons, Michael A         43 STNR-LE                        1:04.70  
  5 Huber, Mark E             40 WOR-OH                         1:06.15  
       30.68  1:06.15                                                      
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Chris B       51 O*H*-LE                        1:04.16  
       30.92  1:04.16                                                      
  2 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        1:16.54  
       37.07  1:16.54                                                      
 
Event 16  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merryman, Scott           55 WOR-OH                           57.92  
  2 McKee, Steve M            56 O*H*-LE                        1:03.83  
       30.55  1:03.83                                                      
  3 Feick, John A             58 SANY-LE                        1:08.10  
       32.48  1:08.10                                                      
  4 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                        1:17.67  
       36.90  1:17.67                                                      
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                        1:01.99  
       29.98  1:01.99                                                      
  2 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        1:02.03  
  3 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                        1:18.99  
       37.58  1:18.99                                                      
 
Event 16  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                        1:10.78  
       35.31  1:10.78                                                      
 
Event 16  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        1:33.13  
       44.35  1:33.13                                                      
 
Event 17  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Athena            23 STNR-LE                        2:39.79  
       33.60  1:15.10  2:01.37  2:39.79                                    
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                        2:35.40  
       34.57  1:14.58  1:59.93  2:35.40                                    
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        2:54.79  
       36.27  1:22.71  2:13.59  2:54.79                                    
 
Event 17  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        3:18.16  
       43.40  1:41.96  2:36.09  3:18.16                                    
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Gary            39 WOR-OH                         2:28.35  
       31.21  1:07.63  1:51.11  2:28.35                                    
 
Event 17  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ratner, Jonathan S        41 Unattached                     2:43.67  
       32.46  1:14.51  2:05.76  2:43.67                                    
 
Event 17  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         51 SHSH-LE                        2:13.21  
       28.48  1:03.57  1:40.90  2:13.21                                    
 
Event 17  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conn, Christopher         60 DWW-OH                         2:46.24  
       36.30  1:22.11  2:10.71  2:46.24                                    
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        3:22.09  
       46.20  1:44.63  2:36.10  3:22.09                                    
 
Event 17  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            71 O*H*-LE                        3:14.04  
       49.17  1:37.27  2:32.34  3:14.04                                    
 
Event 18  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           25 O*H*-LE                        1:20.76  
       38.93  1:20.76                                                      
 
Event 18  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blair, Elizabeth A        33 SLAM-OZ                        1:52.89  
       54.52  1:52.89                                                      
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                        1:28.92  
       42.21  1:28.92                                                      
 
Event 18  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:25.94  
       40.77  1:25.94                                                      
  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        1:36.98  
 
Event 18  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                        1:58.49  
       58.06  1:58.49                                                      
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              45 O*H*-LE                        1:08.62  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laraway, Tom K            50 O*H*-LE                        1:16.39  
  2 Janasko, James            50 O*H*-LE                        1:18.48  
       37.50  1:18.48                                                      
  3 Moon, Tom R               53 O*H*-LE                        1:34.80  
       45.79  1:34.80                                                      
  4 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        1:41.37  
       47.92  1:41.37                                                      
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            59 SANY-LE                        1:19.62  
       38.50  1:19.62                                                      
 
Event 18  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        1:25.56  
       39.91  1:25.56                                                      
 
Event 18  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                        1:40.04  
       47.94  1:40.04                                                      
 
Event 18  Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        2:08.56  
     1:01.43  2:08.56                                                      
 
Event 19  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crowl, Chloe              19 O*H*-LE                          43.09  
 
Event 19  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Anna           25 O*H*-LE                          37.39  
 
Event 19  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                          33.45  
  2 Blair, Elizabeth A        33 SLAM-OZ                          56.33  
 
Event 19  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                          36.92  
 
Event 19  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          33.95  
  2 Douglass, Marilyn V       59 SANY-LE                          39.85  
 
Event 19  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          53.22  
 
Event 19  Women 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               93 O*H*-LE                        1:31.46  
 
Event 19  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rosenthal, Jeff S         39 O*H*-LE                          32.27  
 
Event 19  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             28.37  
  2 Leppo, Glenn G            45 O*H*-LE                          28.65  
 
Event 19  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merryman, Scott           55 WOR-OH                           35.33  
  2 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                          46.89  
 
Event 19  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Allen G              62 O*H*-LE                        1:03.45  
 
Event 19  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          57.66  
 
Event 19  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                          33.82  
 
Event 20  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Esther            18 Unattached                     1:36.46  
 
Event 20  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        1:19.98  
       36.47  1:19.98                                                      
 
Event 20  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        2:12.01  
     1:01.52  2:12.01                                                      
 
Event 20  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           41 O*H*-LE                        1:00.43  
  2 Magons, Michael A         43 STNR-LE                        1:15.13  
       36.07  1:15.13                                                      
 
Event 20  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            49 MEDM-LE                        1:01.92  
       29.56  1:01.92                                                      
 
Event 20  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhrich, Michael C         54 O*H*-LE                        1:32.66  
       43.53  1:32.66                                                      
 
Event 20  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:44.85  
       48.07  1:44.85                                                      
 
Event 21  Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:18.27  
     1) Tsakalis, Maria L W24           2) Crowl, Chloe W19               
     3) Funk, Kristal W21               4) O'Donnell, Anna W25            
       36.05  1:13.09  1:44.95  2:18.27                                    
 
Event 21  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:05.20  
     1) Koeberle, Jean C W48            2) Miceli, David M35              
     3) Rockwell, Dave A M50            4) Yutzy, Alison K W25            
       30.53  1:01.67  1:36.67  2:05.20                                    
 
Event 22  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsakalis, Maria L         24 O*H*-LE                        2:56.91  
       39.18  1:23.83  2:11.44  2:56.91                                    
  2 Houser, Esther            18 Unattached                     3:21.23  
 
Event 22  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                        2:13.79  
       31.83  1:05.44  1:39.79  2:13.79                                    
  2 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        2:41.93  
       34.51  1:15.18  1:58.48  2:41.93                                    
  3 Gambrel, Jeannine         49 Unattached                     2:45.33  
 
Event 22  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        2:28.09  
       33.35  1:11.17  1:50.02  2:28.09                                    
  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        2:50.39  
 
Event 22  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        3:36.46  
       48.39  1:44.17  2:41.66  3:36.46                                    
 
Event 22  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           23 OHKS-LE                        2:04.53  
 
Event 22  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schilf, Brian             36 Unattached                     2:16.50  
       29.55  1:03.17  1:37.95  2:16.50                                    
 
Event 22  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                        2:03.99  
       28.87    59.57  1:31.58  2:03.99                                    
 
Event 22  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              45 O*H*-LE                        2:09.66  
 
Event 22  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tribuzi, Scot B           51 O*H*-LE                        2:06.47  
       29.77  1:02.51  1:35.31  2:06.47                                    
  2 Harrington, Chris B       51 O*H*-LE                        2:21.84  
       33.49  1:10.13  1:46.75  2:21.84                                    
  3 Lanigan, Jim P            54 O*H*-LE                        2:28.65  
       35.06  1:13.19  1:51.66  2:28.65                                    
 
Event 22  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merryman, Scott           55 WOR-OH                         2:15.50  
       31.70  1:06.70  1:42.24  2:15.50                                    
  2 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                        2:54.86  
       39.68  1:24.86  2:11.41  2:54.86                                    
 
Event 22  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        2:38.32  
       35.20  1:15.09  1:57.98  2:38.32                                    
  2 Washburn, Keith E         64 O*H*-LE                        2:50.65  
  3 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                        2:53.72  
 
Event 22  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                        2:38.17  
 
Event 22  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        3:31.90  
       47.60  1:41.72  2:38.56  3:31.90                                    
 
Event 23  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gambrel, Jeannine         49 Unattached                       40.29  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          39.66  
 
Event 23  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          42.72  
  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                          43.06  
 
Event 23  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          51.37  
 
Event 23  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       67 Unattached                       44.50  
 
Event 23  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Chad R            20 Unattached                       38.21  
 
Event 23  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Houg, Adam J              34 Unattached                       28.58  
 
Event 23  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenczyk, Jack             36 SANY-LE                          33.75  
  2 Miceli, David             35 O*H*-LE                          38.79  
 
Event 23  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              45 O*H*-LE                          30.92  
 
Event 23  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         51 SHSH-LE                          31.11  
  2 Janasko, James            50 O*H*-LE                          36.08  
  3 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                          46.81  
 
Event 23  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            59 SANY-LE                          35.85  
 
Event 23  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          36.41  
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                          44.70  
 
Event 23  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            71 O*H*-LE                          42.16  
  2 Hall, Sid W               73 O*H*-LE                          44.04  
  3 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          58.48  
 
Event 24  Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           25 O*H*-LE                        2:39.21  
       38.69  1:18.46  1:59.09  2:39.21                                    
 
Event 24  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       59 SANY-LE                        2:59.17  
       41.78  1:26.37  2:13.44  2:59.17                                    
 
Event 24  Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Gary            39 WOR-OH                         2:18.64  
       32.79  1:07.39  1:43.32  2:18.64                                    
 
Event 24  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snow, Brad S              44 Unattached                     2:36.59  
       35.80  1:15.13  1:56.25  2:36.59                                    
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                           2:10.35  
       31.66  1:04.78  1:37.96  2:10.35                                    
  2 Leppo, Glenn G            45 O*H*-LE                        2:33.31  
       35.84  1:13.23  1:53.69  2:33.31                                    
 
Event 24  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                        3:12.24  
       43.77  1:33.63  2:23.34  3:12.24                                    
 
Event 24  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Conn, Christopher         60 DWW-OH                         2:51.20  
       41.21  1:24.42  2:09.56  2:51.20                                    
  2 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        3:52.77  
       52.32  1:53.22  2:52.86  3:52.77                                    
 
Event 24  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        4:38.81  
     1:04.29  2:14.31  3:26.87  4:38.81                                    
 
Event 25  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crowl, Chloe              19 O*H*-LE                        1:34.20  
       45.18  1:34.20                                                      
 
Event 25  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crist, Camille E          28 Unattached                     1:19.58  
 
Event 25  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blair, Elizabeth A        33 SLAM-OZ                        1:47.21  
       54.79  1:47.21                                                      
 
Event 25  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        1:24.63  
       38.97  1:24.63                                                      
 
Event 25  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        1:26.31  
       39.85  1:26.31                                                      
 
Event 25  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenczyk, Jack             36 SANY-LE                        1:08.08  
       31.15  1:08.08                                                      
 
Event 25  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           41 O*H*-LE                        1:02.93  
       29.18  1:02.93                                                      
  2 Wood, Steven A            41 O*H*-LE                        1:03.34  
       29.62  1:03.34                                                      
 
Event 25  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dropsey, Jeff P           50 O*H*-LE                        1:06.87  
       30.53  1:06.87                                                      
  2 Harrington, Chris B       51 O*H*-LE                        1:15.05  
       35.61  1:15.05                                                      
  3 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        1:34.65  
       47.37  1:34.65                                                      
 
Event 25  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            59 SANY-LE                        1:22.06  
       41.03  1:22.06                                                      
 
Event 25  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            71 O*H*-LE                        1:26.91  
       43.52  1:26.91