Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/13/2016 06:17 PM
              2016 Wooster SCY Swim Meet - 3/12/2016 to 3/13/2016              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE    26.57      27.15  
  2 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE     26.80      28.12  
  3 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE     29.00      29.31  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              1:05.00      45.96  
 
Event 1  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18    29.30      28.37  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE     29.69      29.98  
  2 Clary, Barbara B          54 UC17-OH                31.00      31.07  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     30.00      32.26  
 
Event 1  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE     46.00      48.37  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garman, Paul D            24 Tonawanda Octopu-4     22.70      22.53  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT      25.46  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rohr, Chad J              41 Masters of Stark-17    28.00      29.09  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Stephen             45 New Albany Aquat-OH    28.30      28.55  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leiby, Brian E            51 UC17-OH                32.00      32.71  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE     30.00      30.19  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE     28.50      30.71  
 
Event 1  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waltman, John R           74 UC17-OH                45.00      44.36  
 
Event 2  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached             40.00      38.81  
 
Event 2  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE      30.00      31.41  
 
Event 2  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Stephen             45 New Albany Aquat-OH    32.00      37.08  
 
Event 2  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50    29.00      28.52  
 
Event 2  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE     50.00      48.04  
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE        NT      38.26  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      49.71  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE     42.58      42.44  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philipson, Elliot H       67 O*H*I*O Masters-LE     46.00      42.92  
  2 Bailey, Douglas W         69 UC13-13                59.88      55.65  
 
Event 4  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE    29.91      33.20  
 
Event 4  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE     38.00      38.14  
 
Event 4  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     52.00      56.20  
 
Event 4  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 Masters of Stark-17    30.00      29.71  
 
Event 4  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE     39.04      42.34  
 
Event 5  Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   7:00.00    6:39.72   20  
 
Event 5  Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           56 Michigan Masters-MI  5:57.21    5:49.22   20  
 
Event 5  Women 85-89 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE  10:40.00   10:08.50   20  
 
Event 5  Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         58 O*H*I*O Masters-LE   6:30.00    6:16.81   20  
 
Event 6  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE  1:02.99    1:03.34  
  2 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   1:04.50    1:06.06  
 
Event 6  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              2:20.00    1:42.95  
 
Event 6  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE   1:06.06    1:06.22  
  2 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:31.34  
 
Event 6  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT      58.20  
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Sean             31 Liquid N'Durance-LE    54.00      55.44  
  2 Casto, Brian              34 O*H*I*O Masters-LE   1:35.00    1:27.12  
 
Event 6  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE         NT      57.87  
  2 Rohr, Chad J              41 Masters of Stark-17  1:17.22    1:05.88  
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leiby, Brian E            51 UC17-OH              1:10.00    1:11.54  
 
Event 6  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waltman, John R           74 UC17-OH              2:02.00    1:43.78  
 
Event 6  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE   1:18.00    1:16.87  
 
Event 7  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE   1:10.00    1:11.80  
 
Event 7  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached           1:30.00    1:28.07  
 
Event 7  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-LE                58.86      56.59  
 
Event 7  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE   1:45.00    1:43.33  
 
Event 7  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Douglas W         69 UC13-13              2:14.00    2:15.42  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT    1:31.93  
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   1:30.58    1:30.96  
 
Event 8  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   1:29.00    1:28.95  
 
Event 8  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE   1:50.00    2:15.44  
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Philipson, Elliot H       67 O*H*I*O Masters-LE   2:00.00    1:43.96  
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         58 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:21.36  
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE   1:06.00    1:13.62  
  2 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE  1:10.11    1:17.75  
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   1:27.05    1:25.24  
  2 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE   1:25.00    1:25.45  
 
Event 10  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18  1:14.50    1:12.75  
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 UC17-OH              1:22.00    1:21.01  
  2 Louden, Tricia K          50 Unattached           1:40.00    1:25.93  
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:14.78  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Sean             31 Liquid N'Durance-LE  1:04.00    1:09.05  
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE         NT    1:08.06  
 
Event 11  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE   2:24.00    2:27.89  
 
Event 11  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   2:54.58    2:55.36  
 
Event 11  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garman, Paul D            24 Tonawanda Octopu-4   1:49.38    1:48.29  
 
Event 11  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casto, Brian              34 O*H*I*O Masters-LE   3:20.00    3:08.63  
 
Event 11  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leiby, Brian E            51 UC17-OH              2:34.00    2:32.59  
 
Event 11  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE   2:41.32    2:43.78  
 
Event 11  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE   2:35.00    2:30.24  
 
Event 11  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE   2:52.00    2:57.90  
 
Event 12  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached           3:20.00    3:10.23  
  2 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    4:15.31  
 
Event 12  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE   4:25.00    4:28.99  
 
Event 12  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-LE              2:25.00    2:11.02  
 
Event 12  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 Masters of Stark-17  2:20.00    2:19.41  
 
Event 12  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  2:18.00    2:17.05  
 
Event 12  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-LE   2:32.28    2:30.99  
  2 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE   3:40.00    3:36.52  
 
Event 13  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   3:10.00    2:58.78  
 
Event 13  Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE        NT    3:34.53  
  2 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              4:45.00    4:04.13  
 
Event 13  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Douglas W         69 UC13-13              4:24.28    4:15.60  
 
Event 14  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           56 Michigan Masters-MI  2:52.89    2:49.24  
 
Event 14  Women 85-89 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   5:10.00    5:13.61  
 
Event 15  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18       NT    2:42.48  
 
Event 15  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         58 O*H*I*O Masters-LE   3:00.00    2:55.64  
 
Event 17  Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE  14:00.00   14:25.28   20  
 
Event 17  Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE        NT   13:35.73   20  
 
Event 17  Women 85-89 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE        NT   24:57.01   20  
 
Event 17  Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casto, Brian              34 O*H*I*O Masters-LE  18:40.00   17:39.21   20  
 
Event 17  Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE  15:33.00   16:13.40   20  
 
Event 18  Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Ashley             24 UC17-OH             17:38.59   19:24.18   20  
 
Event 18  Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE  26:18.00   25:38.31   20  
 
Event 18  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Carol L           53 Towpath Masters-18        NT   23:48.57   20  
 
Event 18  Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           56 Michigan Masters-MI 21:29.67   21:30.94   20  
 
Event 18  Women 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE  22:38.00   22:28.98   20  
 
Event 18  Women 85-89 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE  36:00.00   41:55.33   20  
 
Event 18  Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Miklos A          28 O*H*I*O Masters-LE  37:37.37   24:56.63   20  
 
Event 18  Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Sean             31 Liquid N'Durance-LE 20:00.00   20:00.33   20  
 
Event 18  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molter, Kurtis M          49 O*H*I*O Masters-LE  22:00.00   22:36.64   20  
 
Event 18  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-LE  20:38.25   20:22.33   20  
  2 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE  35:33.00   35:40.94   17  
 
Event 18  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Batizy, Arpad G           64 O*H*I*O Masters-LE  21:59.59        DNF  
 
Event 19  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Ashley             24 UC17-OH              5:10.28    5:54.68   20  
  2 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   6:25.00    6:34.91   17  
 
Event 19  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   7:22.12    7:21.99   20  
 
Event 19  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE   6:26.06    6:35.99   20  
  2 Clary, Barbara B          54 UC17-OH              7:35.00    6:54.92   17  
 
Event 19  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   6:29.00    6:34.21   20  
  2 Smith, Melinda J          63 O*H*I*O Masters-LE   7:40.00    8:27.61   17  
 
Event 19  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-LE   5:56.20    5:54.88   20  
 
Event 19  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE   7:15.00    6:57.97   20  
 
Event 19  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Paul M            71 O*H*I*O Masters-LE   7:50.00    7:58.40   20  
 
Event 19  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE   7:50.00    7:52.48   20  
 
Event 20  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           56 Michigan Masters-MI  2:52.89    2:49.24   20  
 
Event 20  Women 85-89 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   5:10.00    5:13.61   20  
 
Event 20  Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Douglas A         43 Medina Masters-LE    3:00.00    2:42.67   20  
 
Event 20  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            65 UC17-OH              3:25.00    3:24.37   20  
 
Event 22  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE   1:10.00    1:11.80   20  
  2 Rossi, Ashley             24 UC17-OH              1:01.89    1:12.87   17  
 
Event 22  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       25 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:14.10   20  
 
Event 22  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached           1:30.00    1:28.07   20  
 
Event 22  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-LE                58.86      56.59   20  
 
Event 22  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             43 New Albany Aquat-OH    59.50      59.67   20  
 
Event 22  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE   1:45.00    1:43.33   20  
 
Event 22  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE   1:31.92    1:28.28   20  
  2 Bailey, Douglas W         69 UC13-13              2:14.00    2:15.42   17  
 
Event 22  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-LE   2:20.00    2:22.70   20  
 
Event 23  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE    26.57      27.15   20  
  2 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE     26.80      28.12   17  
  3 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE     29.00      29.31   16  
 
Event 23  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              1:05.00      45.96   20  
 
Event 23  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18    29.30      28.37   20  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE     29.69      29.98   20  
  2 Clary, Barbara B          54 UC17-OH                31.00      31.07   17  
  3 Howard, Carol L           53 Towpath Masters-18        NT      32.40   16  
  4 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      39.88   15  
 
Event 23  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     30.00      32.26   20  
 
Event 23  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE     46.00      48.37   20  
 
Event 23  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garman, Paul D            24 Tonawanda Octopu-4     22.70      22.53   20  
 
Event 23  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melling, Brendan          26 O*H*I*O Masters-LE     23.00      23.42   20  
  2 Pelechaty, Michael        26 O*H*I*O Masters-LE     25.00      23.58   17  
  3 Pavlosky, Tony            25 O*H*I*O Masters-LE     24.90      24.41   16  
  4 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT      25.46   15  
 
Event 23  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rapien, Kevin             31 O*H*I*O Masters-LE     25.76      24.65   20  
 
Event 23  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halloran, James R         40 O*H*I*O Masters-LE     24.25      23.74   20  
  2 Thomas, Douglas A         43 Medina Masters-LE      29.00      26.95   17  
  3 Rohr, Chad J              41 Masters of Stark-17    28.00      29.09   16  
  4 Fuller, Michael R         40 Towpath Masters-18     32.78      32.12   15  
 
Event 23  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18    26.47      27.08   20  
  2 Page, Stephen             45 New Albany Aquat-OH    28.30      28.55   17  
  3 Toy, Raymond              49 Central Maryland-9     29.35      30.06   16  
 
Event 23  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50    25.00      24.45   20  
  2 Leiby, Brian E            51 UC17-OH                32.00      32.71   17  
 
Event 23  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            56 Medina Masters-LE      24.00      24.17   20  
  2 Freeman, Matt             55 UC18-LE                   NT      29.72   17  
  3 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE     30.00      30.19   16  
  4 Lehrer, Mac               56 O*H*I*O Masters-LE     32.50      32.19   15  
 
Event 23  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE     28.50      30.71   20  
 
Event 23  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Douglas W         69 UC13-13                48.14      44.32   20  
 
Event 23  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Paul M            71 O*H*I*O Masters-LE     35.22      35.31   20  
 
Event 23  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE     33.00      33.43   20  
 
Event 24  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   3:10.00    2:58.78   20  
 
Event 24  Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-LE   2:57.55    2:53.45   20  
  2 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE   3:15.00    3:19.50   17  
  3 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE        NT    3:34.53   16  
  4 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              4:45.00    4:04.13   15  
 
Event 24  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   3:19.58    3:24.98   20  
 
Event 24  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          63 O*H*I*O Masters-LE   4:00.00    3:43.03   20  
 
Event 24  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Douglas W         69 UC13-13              4:24.28    4:15.60   20  
 
Event 25  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                      NT    1:53.04   40  
     1) Melling, Brendan M26            2) Halloran, James R M40          
     3) LaMastra, James A M40           4) Verardi, Ryan J M33            
 
Event 25  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT   X1:53.02  
     1) Rossi, Ashley W24               2) Rapien, Kevin M31              
     3) Pavlosky, Tony M25              4) Pelechaty, Michael M26         
 
Event 25  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                      NT   X2:19.69  
     1) Beatty, Chuck M56               2) Sherman, Melani L W32          
     3) Wintrow, Jennifer B W25         4) Freeman, Matt M55                               
 
Event 26  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE    29.91      33.20   20  
  2 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE        NT      35.72   17  
 
Event 26  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       25 O*H*I*O Masters-LE        NT      31.86   20  
 
Event 26  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE     38.00      38.14   20  
 
Event 26  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE     34.69      35.30   20  
 
Event 26  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     52.00      56.20   20  
 
Event 26  Women 85-89 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   1:04.00    1:08.81   20  
 
Event 26  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pelechaty, Michael        26 O*H*I*O Masters-LE     28.00      30.20   20  
 
Event 26  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verardi, Ryan J           33 O*H*I*O Masters-LE     32.21      28.95   20  
 
Event 26  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             43 New Albany Aquat-OH    27.00      27.10   20  
  2 Campbell, Jason A         42 Masters of Stark-17    30.00      29.71   17  
 
Event 26  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toy, Raymond              49 Central Maryland-9     32.11      33.42   20  
 
Event 26  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Mac               56 O*H*I*O Masters-LE     36.75      35.70   20  
  2 Freeman, Matt             55 UC18-LE                   NT      38.35   17  
  3 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE     39.04      42.34   16  
 
Event 26  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            65 UC17-OH                31.50      31.98   20  
 
Event 27  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE  1:02.99    1:03.34   20  
  2 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   1:04.50    1:06.06   17  
 
Event 27  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        32 UC18-LE              2:20.00    1:42.95   20  
 
Event 27  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE   1:06.06    1:06.22   20  
  2 Howard, Carol L           53 Towpath Masters-18        NT    1:12.02   17  
  3 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:31.34   16  
 
Event 27  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   1:20.58    1:23.08   20  
 
Event 27  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   1:08.00    1:10.80   20  
  2 Smith, Melinda J          63 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:25.98   17  
 
Event 27  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pelechaty, Michael        26 O*H*I*O Masters-LE     53.00      52.22   20  
  2 Pavlosky, Tony            25 O*H*I*O Masters-LE     53.90      54.42   17  
  3 Melling, Brendan          26 O*H*I*O Masters-LE     53.00      54.88   16  
  4 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT      58.20   15  
 
Event 27  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Sean             31 Liquid N'Durance-LE    54.00      55.44   20  
  2 Casto, Brian              34 O*H*I*O Masters-LE   1:35.00    1:27.12   17  
 
Event 27  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halloran, James R         40 O*H*I*O Masters-LE     53.30      51.54   20  
  2 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE         NT      57.87   17  
  3 Thomas, Douglas A         43 Medina Masters-LE    1:00.22      58.92   16  
  4 Rohr, Chad J              41 Masters of Stark-17  1:17.22    1:05.88   15  
  5 Fuller, Michael R         40 Towpath Masters-18   1:17.28    1:16.63   14  
 
Event 27  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18  1:00.00      59.35   20  
 
Event 27  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leiby, Brian E            51 UC17-OH              1:10.00    1:11.54   20  
 
Event 27  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            56 Medina Masters-LE      54.00      53.83   20  
 
Event 27  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE   1:05.00    1:07.62   20  
 
Event 27  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE   1:09.85    1:10.05   20  
 
Event 27  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Paul M            71 O*H*I*O Masters-LE   1:19.68    1:21.58   20  
 
Event 27  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE   1:18.00    1:16.87   20  
  2 Oyakawa, Yoshi            82 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00    1:24.19   17  
 
Event 27  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-LE   1:46.00    1:50.10   20  
 
Event 28  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Ashley             24 UC17-OH              2:30.00    2:44.56   20  
 
Event 28  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-LE   2:32.23    2:30.67   20  
  2 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   3:15.47    3:11.83   17  
 
Event 28  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18       NT    2:42.48   20  
 
Event 28  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judi H            58 O*H*I*O Masters-LE   3:00.00    2:58.20   20  
 
Event 28  Women 85-89 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   5:00.00    4:55.46   20  
 
Event 28  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melling, Brendan          26 O*H*I*O Masters-LE   2:10.00    2:12.56   20  
 
Event 28  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaMastra, James A         40 O*H*I*O Masters-LE   2:20.00    2:14.33   20  
 
Event 28  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         58 O*H*I*O Masters-LE   3:00.00    2:55.64   20  
 
Event 29  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE   1:23.00    1:21.52   20  
  2 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT    1:31.93   17  
 
Event 29  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE   1:33.53    1:35.99   20  
 
Event 29  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   1:30.58    1:30.96   20  
 
Event 29  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   1:29.00    1:28.95   20  
  2 Smith, Melinda J          63 O*H*I*O Masters-LE   1:35.00    1:47.21   17  
 
Event 29  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE   1:50.00    2:15.44   20  
 
Event 29  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavlosky, Tony            25 O*H*I*O Masters-LE   1:10.90    1:13.88   20  
 
Event 29  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philipson, Elliot H       67 O*H*I*O Masters-LE   2:00.00    1:43.96   20  
 
Event 30  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       25 O*H*I*O Masters-LE        NT      35.11   20  
 
Event 30  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached             40.00      38.81   20  
  2 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      52.11   17  
 
Event 30  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE     44.58      44.61   20  
 
Event 30  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             43 New Albany Aquat-OH    27.60      27.85   20  
  2 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE      30.00      31.41   17  
  3 Thomas, Douglas A         43 Medina Masters-LE      32.58      31.44   16  
 
Event 30  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Page, Stephen             45 New Albany Aquat-OH    32.00      37.08   20  
  2 Toy, Raymond              49 Central Maryland-9     39.99      38.41   17  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50    29.00      28.52   20  
 
Event 30  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             55 UC18-LE                   NT      46.66   20  
  2 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE     50.00      48.04   17  
 
Event 30  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE     41.85      42.95   20  
 
Event 30  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            82 O*H*I*O Masters-LE     38.00      38.55   20  
 
Event 30  Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-LE   1:03.00    1:04.66   20  
 
Event 31  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-LE   1:08.01    1:06.30   20  
 
Event 31  Women 85-89 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   2:22.00    2:29.05   20  
 
Event 31  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaMastra, James A         40 O*H*I*O Masters-LE     59.00    1:04.92   20  
 
Event 31  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         58 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:21.36   20  
 
Event 32  Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    1:36.47   40  
     1) Halloran, James R M40           2) Pavlosky, Tony M25             
     3) Pelechaty, Michael M26          4) Verardi, Ryan J M33            
 
Event 32  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                      NT   X1:42.28  
     1) LaMastra, James A M40           2) Rossi, Ashley W24                               
     3) Rapien, Kevin M31               4) Melling, Brendan M26           
 
Event 33  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE   2:30.00    2:39.21   20  
  2 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   2:43.78    2:42.34   17  
 
Event 33  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE   2:24.00    2:27.89   20  
 
Event 33  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   2:54.58    2:55.36   20  
 
Event 33  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   2:28.00    2:33.81   20  
  2 Smith, Melinda J          63 O*H*I*O Masters-LE   3:00.00    3:15.68   17  
 
Event 33  Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   4:14.00    4:04.04   20  
 
Event 33  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garman, Paul D            24 Tonawanda Octopu-4   1:49.38    1:48.29   20  
 
Event 33  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casto, Brian              34 O*H*I*O Masters-LE   3:20.00    3:08.63   20  
 
Event 33  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halloran, James R         40 O*H*I*O Masters-LE   1:58.00    1:55.19   20  
  2 Fuller, Michael R         40 Towpath Masters-18   2:59.09    2:56.71   17  
 
Event 33  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toy, Raymond              49 Central Maryland-9   2:48.94    2:38.97   20  
 
Event 33  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  2:07.00    2:03.47   20  
  2 Leiby, Brian E            51 UC17-OH              2:34.00    2:32.59   17  
 
Event 33  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-LE   2:17.08    2:16.01   20  
  2 Definis, Jay M            56 O*H*I*O Masters-LE   2:41.32    2:43.78   17  
 
Event 33  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert          64 O*H*I*O Masters-LE   2:35.00    2:30.24   20  
 
Event 33  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Paul M            71 O*H*I*O Masters-LE   2:57.08    3:02.27   20  
 
Event 33  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 80 O*H*I*O Masters-LE   2:52.00    2:57.90   20  
 
Event 34  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE        NT      38.26   20  
 
Event 34  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       25 O*H*I*O Masters-LE        NT      43.53   20  
 
Event 34  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-LE     38.06      38.60   20  
 
Event 34  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Sally H       54 O*H*I*O Masters-LE        NT      42.76   20  
  2 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      49.71   17  
 
Event 34  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE     42.58      42.44   20  
 
Event 34  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rapien, Kevin             31 O*H*I*O Masters-LE     32.55      30.37   20  
 
Event 34  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Mac               56 O*H*I*O Masters-LE     39.50      39.01   20  
  2 Freeman, Matt             55 UC18-LE                   NT      40.37   17  
 
Event 34  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philipson, Elliot H       67 O*H*I*O Masters-LE     46.00      42.92   20  
  2 Bailey, Douglas W         69 UC13-13                59.88      55.65   17  
 
Event 35  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 Unattached           3:20.00    3:10.23   20  
  2 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    4:15.31   17  
 
Event 35  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE   4:25.00    4:28.99   20  
 
Event 35  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-LE              2:25.00    2:11.02   20  
 
Event 35  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 Masters of Stark-17  2:20.00    2:19.41   20  
 
Event 35  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  2:18.00    2:17.05   20  
 
Event 35  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-LE   2:32.28    2:30.99   20  
  2 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-LE   3:40.00    3:36.52   17  
 
Event 35  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            65 UC17-OH              3:00.00    3:40.40   20  
 
Event 35  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            82 O*H*I*O Masters-LE   3:33.30    3:29.78   20  
 
Event 35  Men 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-LE   5:10.00    5:11.37   20  
 
Event 36  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juran, Elizabeth M        24 O*H*I*O Masters-LE   1:06.00    1:13.62   20  
  2 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE  1:10.11    1:17.75   17  
  3 Payne, Emily              22 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:19.02   16  
 
Event 36  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   1:27.05    1:25.24   20  
  2 Skoch, Coralee C          31 O*H*I*O Masters-LE   1:25.00    1:25.45   17  
 
Event 36  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thigpen, Brooke E         36 Warren Harding A-18  1:14.50    1:12.75   20  
 
Event 36  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 UC17-OH              1:22.00    1:21.01   20  
  2 Howard, Carol L           53 Towpath Masters-18        NT    1:25.08   17  
  3 Louden, Tricia K          50 Unattached           1:40.00    1:25.93   16  
  4 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:45.82   15  
 
Event 36  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         57 O*H*I*O Masters-LE   1:30.58    1:29.65   20  
 
Event 36  Women 85-89 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   2:20.00    2:15.62   20  
 
Event 36  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melling, Brendan          26 O*H*I*O Masters-LE   1:00.00    1:00.46   20  
  2 Pelechaty, Michael        26 O*H*I*O Masters-LE   1:02.00    1:03.69   17  
  3 Pavlosky, Tony            25 O*H*I*O Masters-LE   1:05.90    1:04.22   16  
  4 Poole, Benjamin           28 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:14.78   15  
 
Event 36  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Sean             31 Liquid N'Durance-LE  1:04.00    1:09.05   20  
  2 Rapien, Kevin             31 O*H*I*O Masters-LE   1:02.90    1:10.09   17  
 
Event 36  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             43 New Albany Aquat-OH    59.70      59.97   20  
  2 LaMastra, James A         40 O*H*I*O Masters-LE   1:05.00    1:02.66   17  
  3 Semus, Joe                44 Medina Masters-LE         NT    1:08.06   16  
 
Event 36  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18  1:08.68    1:08.14   20  
 
Event 36  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Mac               56 O*H*I*O Masters-LE   1:28.50    1:28.31   20  
 
Event 36  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Douglas W         69 UC13-13              2:18.00    2:00.01   20