Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
              2013 Wooster SCY Swim Meet - 3/9/2013 to 3/10/2013               
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 85-89 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        9:18.26  
 
Event 5  Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                        6:12.01  
 
Event 5  Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          55 O*H*-LE                        6:05.29  
 
Event 5  Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                        7:13.81  
 
Event 17  Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denise H Brown            53 MICH-MI                       12:25.51  
 
Event 17  Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melinda J Smith           60 O*H*-LE                       16:25.04  
 
Event 17  Women 85-89 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                       20:29.07  
 
Event 17  Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Ellek             32 O*H*-LE                       15:59.44  
 
Event 17  Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward J Borsuk           59 O*H*-LE                       12:32.02  
 
Event 18  Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                       26:40.53  
 
Event 18  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denise H Brown            53 MICH-MI                       20:27.11  
 
Event 18  Women 85-89 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                       34:27.90  
 
Event 18  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kurt M Molter             46 O*H*-LE                       22:03.15  
 
Event 18  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chuck Beatty              53 O*H*-LE                       22:41.94  
 
Event 18  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad G Batizy            61 O*H*-LE                       22:00.76  
 
Event 18  Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              68 O*H*-LE                       27:24.38  
  2 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                       28:01.68  
  3 Bruce C Allen             65 O*H*-LE                       28:45.35  
 
Event 19  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea P Diver           25 O*H*-LE                        6:57.87  
 
Event 19  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             42 Medina Masters-LE              7:06.53  
 
Event 19  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                     7:50.85  
  2 Jinjun J Bao              59 O*H*-LE                        9:51.24  
  3 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                       10:13.30  
 
Event 19  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 O*H*-LE                        9:34.41  
 
Event 19  Women 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        9:54.58  
 
Event 19  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         37 O*H*-LE                        6:45.10  
 
Event 19  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Vocke                 42 NAM-OH                         5:31.08  
 
Event 19  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William D Rohm            49 O*H*-LE                        5:44.25  
 
Event 19  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chuck Beatty              53 O*H*-LE                        6:36.39  
 
Event 19  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scot B Tribuzi            55 O*H*-LE                        5:47.11  
 
Event 19  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            63 O*H*-LE                        7:35.86  
 
Event 19  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                        8:10.63  
  2 Bruce C Allen             65 O*H*-LE                        8:26.08  
 
Event 20  Women 85-89 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        4:49.37  
 
Event 20  Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                        3:40.19  
 
Event 20  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                        2:08.90  
 
Event 20  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richard L Morris          49 NAM-OH                         2:12.10  
 
Event 22  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jen B Wintrow             23 O*H*-LE                        1:13.85  
 
Event 22  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clare A Mohan             29 O*H*-LE                        1:15.86  
 
Event 22  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                     1:35.47  
 -- Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                             DQ  
 
Event 22  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                        1:23.03  
 
Event 22  Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anitra Lilly              76 Medina Masters-LE              1:50.20  
 
Event 22  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           33 Unattached                     1:06.13  
 
Event 22  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jason A Campbell          39 Unattached                     1:01.85  
 
Event 22  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          58.50  
  2 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE              1:03.63  
  3 Doug A Thomas             40 Medina Masters-LE              1:11.64  
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                        1:35.96  
 
Event 22  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        1:37.16  
 
Event 22  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               60 SHSH-LE                        1:11.14  
  2 Bob G McDonald            63 O*H*-LE                        1:39.00  
 
Event 22  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                     1:24.63  
  2 Tom E Spence              68 O*H*-LE                        1:57.87  
 
Event 22  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        2:05.01  
 
Event 23  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily King                21 Unattached                       25.77  
  2 Briana D Batesole         24 PRTR-18                          28.39  
 
Event 23  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            25 O*H*-LE                          25.81  
 
Event 23  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                          33.41  
 
Event 23  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                           31.67  
  2 Jen Kiper                 39 Unattached                       32.82  
 
Event 23  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                          30.59  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Angela Sedivy             50 NAM-OH                           33.40  
 
Event 23  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 O*H*-LE                          30.53  
  2 Barbara A Thomas          57 O*H*-LE                          32.98  
  3 Lisa M Turner             55 Unattached                       33.39  
  4 Nancy C McDowell          57 O*H*-LE                          40.69  
  5 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                          49.06  
 
Event 23  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                          41.21  
 
Event 23  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthew George            21 O*H*-LE                          27.01  
 
Event 23  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler J King              25 Unattached                       21.79  
  2 Joel Martin               27 O*H*-LE                          25.53  
 
Event 23  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Ellek             32 O*H*-LE                          30.37  
 
Event 23  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brian Wahl                39 PRTR-18                          29.82  
  2 James F Hausen            38 Medina Masters-LE                30.11  
  3 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                30.86  
 
Event 23  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Bodie               41 SAMY-LE                          24.23  
  2 Chad A Nance              40 SYSM-14                          24.31  
  3 Joe Vocke                 42 NAM-OH                           25.40  
  4 Ben Hartley               41 O*H*-LE                          25.99  
  5 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                          26.51  
  6 Ken A Stump               44 Medina Masters-LE                27.03  
 
Event 23  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doug E Rounds             47 PRTR-18                          24.97  
  2 William D Rohm            49 O*H*-LE                          24.99  
  3 Greg Turocy               49 O*H*-LE                          25.04  
  4 Kevin M Doyle             45 NAM-OH                           28.02  
 
Event 23  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             53 Medina Masters-LE                23.73  
  2 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          23.82  
  3 Tom E LaStrange           53 Unattached                       25.06  
  4 Jerry W Hartmann, Jr.     54 O*H*-LE                          30.68  
  5 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                          37.97  
 
Event 23  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Batman               55 Medina Masters-LE                26.55  
  2 Tom E McDowell            56 O*H*-LE                          31.13  
  3 Fred Molai                55 O*H*-LE                          35.36  
  4 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                          35.74  
 
Event 23  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam H Praul               61 Unattached                       26.86  
  2 Arpad G Batizy            61 O*H*-LE                          27.12  
  3 Thomas W Motheral         64 SYSM-14                          29.17  
 
Event 23  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith E Washburn          68 O*H*-LE                          33.03  
  2 Bruce C Allen             65 O*H*-LE                          38.31  
  3 Tom E Spence              68 O*H*-LE                          38.77  
 
Event 23  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larry L Maiers            74 PRTR-18                          37.95  
 
Event 23  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                          33.96  
 
Event 24  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 O*H*-LE                        3:22.79  
 
Event 24  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         37 O*H*-LE                        2:47.30  
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               49 O*H*-LE                        2:41.95  
 
Event 24  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          55 O*H*-LE                        3:06.13  
 
Event 24  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        2:58.17  
 
Event 24  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                        3:32.06  
  2 Tom E Spence              68 O*H*-LE                        3:58.54  
 
Event 26  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily King                21 Unattached                       28.03  
  2 Briana D Batesole         24 PRTR-18                          32.97  
 
Event 26  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                          32.92  
 
Event 26  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         49 O*H*-LE                          35.18  
 
Event 26  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 O*H*-LE                          45.86  
 
Event 26  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                       38.43  
  2 Jinjun J Bao              59 O*H*-LE                          43.56  
 -- Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                             DQ  
 
Event 26  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                          38.88  
 
Event 26  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 O*H*-LE                          46.82  
 
Event 26  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ian Ward                  21 O*H*-LE                          24.98  
 
Event 26  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler J King              25 Unattached                       22.84  
  2 David R Duecker           27 O*H*-LE                          25.70  
 
Event 26  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                          26.01  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                           29.46  
  3 Michael A Pione           38 CSMT-OH                          31.50  
 
Event 26  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE                28.15  
 
Event 26  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          26.63  
 
Event 26  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim W McGaughey           62 Unattached                       30.46  
  2 Thomas W Motheral         64 SYSM-14                          32.09  
 
Event 26  Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                          52.67  
 
Event 27  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily King                21 Unattached                       57.56  
  2 Briana D Batesole         24 PRTR-18                        1:02.98  
  3 Ellen C Johnston          22 O*H*-LE                        1:09.13  
 
Event 27  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amanda J Mueller          27 O*H*-LE                        1:04.11  
  2 Chelsea P Diver           25 O*H*-LE                        1:10.05  
  3 Coralee C Skoch           29 O*H*-LE                        1:12.79  
 
Event 27  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                        1:13.90  
 
Event 27  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         1:09.18  
  2 Jen Kiper                 39 Unattached                     1:15.90  
 
Event 27  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         49 O*H*-LE                        1:08.56  
 
Event 27  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Becky S Pollack           52 O*H*-LE                        1:08.44  
 
Event 27  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barbara A Thomas          57 O*H*-LE                        1:13.79  
  2 Lisa M Turner             55 Unattached                     1:16.14  
  3 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                        1:46.85  
 
Event 27  Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        1:39.10  
 
Event 27  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler J King              25 Unattached                       52.15  
  2 Joel Martin               27 O*H*-LE                          59.05  
 
Event 27  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grant A Alberts           32 O*H*-LE                        1:19.10  
 
Event 27  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jason A Campbell          39 Unattached                       56.50  
  2 Michael A Pione           38 CSMT-OH                        1:02.67  
  3 Brian Wahl                39 PRTR-18                        1:04.83  
 
Event 27  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Bodie               41 SAMY-LE                          53.84  
  2 Joe Vocke                 42 NAM-OH                           58.15  
  3 Ben Hartley               41 O*H*-LE                          59.94  
  4 Doug A Thomas             40 Medina Masters-LE              1:00.22  
 
Event 27  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William D Rohm            49 O*H*-LE                          54.55  
  2 Doug E Rounds             47 PRTR-18                          55.41  
  3 Greg Turocy               49 O*H*-LE                          56.39  
  4 Kevin M Doyle             45 NAM-OH                         1:04.24  
 
Event 27  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          53.49  
  2 Tom E LaStrange           53 Unattached                       54.12  
  3 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                        1:00.91  
  4 Jerry W Hartmann, Jr.     54 O*H*-LE                        1:10.98  
  5 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                        1:26.09  
 
Event 27  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E McDowell            56 O*H*-LE                        1:12.01  
 
Event 27  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam H Praul               61 Unattached                     1:01.19  
  2 Thomas W Motheral         64 SYSM-14                        1:05.58  
 
Event 27  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                     1:06.17  
  2 Keith E Washburn          68 O*H*-LE                        1:15.76  
  3 Bruce C Allen             65 O*H*-LE                        1:26.41  
 
Event 27  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larry L Maiers            74 PRTR-18                        1:32.67  
 
Event 27  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        1:39.68  
 
Event 28  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jen B Wintrow             23 O*H*-LE                        2:49.02  
 
Event 28  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 O*H*-LE                        2:52.05  
 
Event 28  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                        3:10.25  
  2 Melinda J Smith           60 O*H*-LE                        3:28.17  
 
Event 28  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David R Duecker           27 O*H*-LE                        2:12.26  
 
Event 28  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         37 O*H*-LE                        2:44.73  
 
Event 28  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                        2:15.18  
 
Event 28  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        2:44.68  
 
Event 28  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                        3:36.05  
 
Event 29  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Coralee C Skoch           29 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 29  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 O*H*-LE                        1:27.00  
  2 Jinjun J Bao              59 O*H*-LE                        1:41.96  
  3 Nancy C McDowell          57 O*H*-LE                        2:02.15  
 
Event 29  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 O*H*-LE                        1:58.73  
 
Event 29  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David R Duecker           27 O*H*-LE                        1:04.74  
 
Event 29  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           33 Unattached                     1:05.58  
  2 Michael Ellek             32 O*H*-LE                        1:30.53  
 
Event 29  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael A Pione           38 CSMT-OH                        1:20.37  
  2 James F Hausen            38 Medina Masters-LE              1:23.70  
 
Event 29  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                        1:12.33  
  2 Ben Hartley               41 O*H*-LE                        1:17.03  
 
Event 29  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               49 O*H*-LE                        1:09.79  
 
Event 29  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack Starrett             54 O*H*-LE                        1:11.70  
 
Event 29  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          55 O*H*-LE                        1:23.49  
 
Event 29  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad G Batizy            61 O*H*-LE                        1:15.50  
  2 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        1:21.49  
  3 Bob G McDonald            63 O*H*-LE                        1:32.69  
 
Event 29  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                        1:36.74  
 
Event 30  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Briana D Batesole         24 PRTR-18                          34.13  
 
Event 30  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            25 O*H*-LE                          30.44  
  2 Amanda J Mueller          27 O*H*-LE                          34.08  
  3 Clare A Mohan             29 O*H*-LE                          35.57  
 
Event 30  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                       41.60  
  2 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                          51.82  
 
Event 30  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                          40.73  
 
Event 30  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anitra Lilly              76 Medina Masters-LE                50.39  
 
Event 30  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grant A Alberts           32 O*H*-LE                          42.43  
 
Event 30  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                37.99  
 
Event 30  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          27.23  
  2 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE                29.14  
  3 Doug A Thomas             40 Medina Masters-LE                32.58  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          28.47  
  2 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                          45.61  
 
Event 30  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Batman               55 Medina Masters-LE                35.00  
 
Event 30  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               60 SHSH-LE                          32.41  
 
Event 30  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                       38.99  
 
Event 30  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                          42.97  
 
Event 31  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melinda J Smith           60 O*H*-LE                        1:35.64  
 
Event 31  Women 85-89 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        2:17.03  
 
Event 31  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ian Ward                  21 O*H*-LE                          56.93  
 
Event 31  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler J King              25 Unattached                       52.92  
 
Event 31  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                          56.67  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:08.69  
 
Event 31  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken A Stump               44 Medina Masters-LE              1:06.02  
 
Event 31  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             53 Medina Masters-LE              1:01.43  
 
Event 31  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas W Motheral         64 SYSM-14                        1:15.86  
  2 Jim W McGaughey           62 Unattached                     1:20.45  
 
Event 31  Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                        2:18.09  
 
Event 32  Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           1:52.95  
     1) Jack Starrett M54               2) Jerry W Hartmann, Jr. M54      
     3) Joel Martin M27                 4) Ben Hartley M41                
 
Event 33  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jen B Wintrow             23 O*H*-LE                        2:32.44  
 
Event 33  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            25 O*H*-LE                        2:06.21  
  2 Chelsea P Diver           25 O*H*-LE                        2:33.63  
 
Event 33  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         2:33.55  
 
Event 33  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Becky S Pollack           52 O*H*-LE                        2:29.55  
  2 Ann K Marshfield          54 O*H*-LE                        3:00.15  
 
Event 33  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barbara A Thomas          57 O*H*-LE                        2:41.25  
 
Event 33  Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        3:44.21  
 
Event 33  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David R Duecker           27 O*H*-LE                        1:55.30  
 
Event 33  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brian Wahl                39 PRTR-18                        2:24.66  
  2 Barclay H Hershey         37 O*H*-LE                        2:31.50  
 
Event 33  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Vocke                 42 NAM-OH                         1:59.47  
 
Event 33  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 William D Rohm            49 O*H*-LE                        2:02.45  
  2 Greg Turocy               49 O*H*-LE                        2:08.03  
  3 Doug E Rounds             47 PRTR-18                        2:08.40  
  4 Kevin M Doyle             45 NAM-OH                         2:24.59  
 
Event 33  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                        2:19.72  
  2 Chuck Beatty              53 O*H*-LE                        2:29.69  
 
Event 33  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward J Borsuk           59 O*H*-LE                        2:08.70  
 
Event 33  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam H Praul               61 Unattached                     2:25.99  
  2 Bob G McDonald            63 O*H*-LE                        2:49.48  
 
Event 33  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith E Washburn          68 O*H*-LE                        2:53.67  
  2 Bruce C Allen             65 O*H*-LE                        3:06.57  
  3 Gerry H Meyer             68 O*H*-LE                        3:13.59  
 
Event 33  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        3:54.41  
 
Event 34  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coralee C Skoch           29 O*H*-LE                          41.69  
 
Event 34  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jen Kiper                 39 Unattached                       42.50  
 
Event 34  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Angela Sedivy             50 NAM-OH                           40.36  
  2 Becky S Pollack           52 O*H*-LE                          41.49  
  3 Ann K Marshfield          54 O*H*-LE                          44.67  
 
Event 34  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                       46.71  
  2 Nancy C McDowell          57 O*H*-LE                          54.48  
 
Event 34  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melinda J Smith           60 O*H*-LE                          44.99  
 
Event 34  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           33 Unattached                       29.71  
 
Event 34  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James F Hausen            38 Medina Masters-LE                37.43  
  2 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                40.32  
 
Event 34  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          30.19  
  2 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                          32.54  
  3 Ken A Stump               44 Medina Masters-LE                33.18  
 
Event 34  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               49 O*H*-LE                          31.83  
 
Event 34  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fred Molai                55 O*H*-LE                          48.09  
 
Event 34  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             75 O*H*-LE                          43.96  
 
Event 35  Women 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellen C Johnston          22 O*H*-LE                        2:46.19  
 
Event 35  Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clare A Mohan             29 O*H*-LE                        2:40.73  
 
Event 35  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denise H Brown            53 MICH-MI                        2:41.75  
 
Event 35  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jinjun J Bao              59 O*H*-LE                        3:35.32  
 
Event 35  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                        2:58.92  
 
Event 35  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 O*H*-LE                        4:06.73  
 
Event 35  Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                        2:48.15  
 
Event 35  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                        2:12.90  
 
Event 35  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richard L Morris          49 NAM-OH                         2:08.97  
 
Event 35  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        3:33.41  
 
Event 35  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               60 SHSH-LE                        2:39.19  
 
Event 36  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Emily King                21 Unattached                     1:06.12  
  2 Briana D Batesole         24 PRTR-18                        1:15.47  
 
Event 36  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amanda J Mueller          27 O*H*-LE                        1:15.21  
  2 Clare A Mohan             29 O*H*-LE                        1:17.86  
  3 Coralee C Skoch           29 O*H*-LE                        1:24.51  
 
Event 36  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         1:19.54  
 
Event 36  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                        1:24.11  
 
Event 36  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         49 O*H*-LE                        1:20.65  
 
Event 36  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Becky S Pollack           52 O*H*-LE                        1:20.74  
  2 Angela Sedivy             50 NAM-OH                         1:31.01  
  3 Ann K Marshfield          54 O*H*-LE                        1:31.61  
 
Event 36  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lisa M Turner             55 Unattached                     1:28.67  
  2 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                        2:01.46  
 
Event 36  Women 85-89 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        2:04.71  
 
Event 36  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ian Ward                  21 O*H*-LE                          57.46  
  2 Matthew George            21 O*H*-LE                        1:16.65  
 
Event 36  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler J King              25 Unattached                     1:02.70  
 
Event 36  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           33 Unattached                     1:06.09  
  2 Michael Ellek             32 O*H*-LE                        1:25.60  
 
Event 36  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jason A Campbell          39 Unattached                     1:04.45  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:10.65  
  3 Barclay H Hershey         37 O*H*-LE                        1:13.78  
  4 Michael A Pione           38 CSMT-OH                        1:14.70  
 
Event 36  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE              1:03.60  
  2 David Bodie               41 SAMY-LE                        1:04.11  
  3 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                        1:08.42  
 
Event 36  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                        1:01.06  
  2 Jack Starrett             54 O*H*-LE                        1:09.13  
  3 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                        1:13.72  
 
Event 36  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Batman               55 Medina Masters-LE              1:14.30  
  2 Tom E McDowell            56 O*H*-LE                        1:34.26  
  3 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        1:36.23  
 
Event 36  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad G Batizy            61 O*H*-LE                        1:09.87  
  2 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        1:16.18  
  3 Jim W McGaughey           62 Unattached                     1:17.02  
  4 Thomas W Motheral         64 SYSM-14                        1:22.96  
 
Event 36  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith E Washburn          68 O*H*-LE                        1:36.59