Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
              2012 Wooster SCY Swim Meet - 3/24/2012 to 3/25/2012              
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 O*H*-LE                        6:03.91  
 
Event 5  Women 80-84 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        9:11.51  
 
Event 5  Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                        7:17.80  
 
Event 14  Women 80-84 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        4:56.21  
 
Event 16  Women 45+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          10:31.34  
     1) Judy H Norton W54               2) Diane F Rothenberg W59         
     3) Ann H Guins W58                 4) Mary-Chris Kay W58             
 
Event 17  Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kristen A Eschmann        26 O*H*-LE                       13:08.43  
 
Event 17  Men 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Loftus        23 O*H*-LE                       11:54.70  
 
Event 17  Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                       18:40.35  
 
Event 18  Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                       22:33.62  
 
Event 18  Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Camille McMannis          31 O*H*-LE                       23:22.63  
 
Event 18  Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jinjun J Bao              58 O*H*-LE                       33:43.82  
 
Event 18  Women 80-84 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                       36:26.98  
 
Event 18  Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ehren T Eschmann          26 O*H*-LE                       19:50.81  
 
Event 18  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kenneth A Iczkowski       47 Unattached                    22:52.45  
  2 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                       32:01.63  
 
Event 18  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom K Laraway             53 O*H*-LE                       20:34.35  
 
Event 18  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                       27:36.45  
 
Event 18  Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              67 O*H*-LE                       28:02.72  
  2 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                       28:20.97  
 
Event 19  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               58 O*H*-LE                        7:54.64  
 
Event 19  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 O*H*-LE                        8:41.70  
 
Event 19  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                        9:20.88  
 
Event 19  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           53 O*H*-LE                        7:44.65  
  2 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        9:34.34  
 
Event 19  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sid W Hall                76 O*H*-LE                        7:47.27  
 
Event 22  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kayla Shockey             18 Unattached                     1:08.48  
  2 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                        1:14.85  
 
Event 22  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 O*H*-LE                        1:14.03  
 
Event 22  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judy H Norton             54 O*H*-LE                        1:17.32  
 
Event 22  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               58 O*H*-LE                        1:21.57  
 
Event 22  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn Douglass          62 SAMY-LE                        1:24.42  
 
Event 22  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          58.59  
 
Event 22  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE              1:06.66  
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           53 O*H*-LE                        1:45.63  
 
Event 22  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robert J Wohl             55 BGSC-OH                        1:16.45  
  2 Jung Jing                 56 OHSP-OH                        3:26.73  
 
Event 22  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        2:00.66  
 
Event 23  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kayla Shockey             18 Unattached                       26.95  
 
Event 23  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kristen A Eschmann        26 O*H*-LE                          28.54  
 
Event 23  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colleen M Pema            44 CSMT-OH                          30.55  
 
Event 23  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 O*H*-LE                          30.58  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                          30.41  
  2 Ann K Marshfield          53 O*H*-LE                          35.93  
 
Event 23  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          31.65  
  2 Ann H Guins               58 O*H*-LE                          31.95  
 
Event 23  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                          43.24  
 
Event 23  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Loftus        23 O*H*-LE                          25.31  
 
Event 23  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Fisher            26 CSMT-OH                          22.10  
  2 Ehren T Eschmann          26 O*H*-LE                          23.93  
 
Event 23  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Ellek             31 O*H*-LE                          32.43  
  2 Jason A Pokines           30 O*H*-LE                          33.42  
 
Event 23  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack Lenczyk              39 SAMY-LE                          26.85  
  2 James F Hausen            37 Medina Masters-LE                29.64  
 
Event 23  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly Everman             40 NAM-OH                           24.94  
  2 Ken A Stump               43 Medina Masters-LE                27.14  
  3 Harry M Gates             41 O*H*-LE                          30.28  
 
Event 23  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Dubay                47 Unattached                       24.86  
  2 Kenneth A Iczkowski       47 Unattached                       26.47  
  3 Jim Thomas                48 NAM-OH                           27.39  
  4 Thomas E Gibson           49 CSMT-OH                          27.56  
  5 Jeff A Wagner             46 Medina Masters-LE                32.05  
 
Event 23  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             52 Medina Masters-LE                23.93  
  2 Todd W Stultz             51 SYSM-14                          24.22  
  3 Dennis E Fisher           52 CSMT-OH                          24.80  
 
Event 23  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                          24.03  
  2 Dennis J Toth             57 Unattached                       25.19  
  3 Robert J Wohl             55 BGSC-OH                          29.48  
  4 Jung Jing                 56 OHSP-OH                          58.75  
 
Event 23  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam Praul                 60 Unattached                       28.14  
  2 Larry A Terkel            64 O*H*-LE                          28.48  
  3 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                          36.13  
 
Event 23  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Medina Masters-LE                28.63  
  2 Tom E Spence              67 O*H*-LE                          37.16  
 
Event 23  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sid W Hall                76 O*H*-LE                          32.41  
 
Event 24  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judy H Norton             54 O*H*-LE                        3:19.63  
 
Event 24  Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                        2:24.72  
 
Event 24  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                     2:25.77  
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               48 O*H*-LE                        2:36.82  
  2 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                        4:13.14  
 
Event 24  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis J Toth             57 Unattached                     3:00.33  
 
Event 24  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                        2:49.12  
 
Event 24  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                        3:25.97  
 
Event 25  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:35.08  
     1) Stephanie L Povlosky W31        2) Ryan Monda M38                 
     3) Michael Ellek M31               4)                                
 
Event 26  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kayla Shockey             18 Unattached                       29.92  
  2 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                          34.57  
 
Event 26  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colleen M Pema            44 CSMT-OH                          35.30  
 
Event 26  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 O*H*-LE                          34.35  
 
Event 26  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          34.98  
  2 Ann H Guins               58 O*H*-LE                          40.35  
 
Event 26  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn Douglass          62 SAMY-LE                          41.77  
 
Event 26  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christopher Loftus        23 O*H*-LE                          27.73  
 
Event 26  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Fisher            26 CSMT-OH                          24.55  
  2 Jeremiah Roberts          27 CSMT-OH                          27.80  
 
Event 26  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jason A Pokines           30 O*H*-LE                          47.19  
 
Event 26  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly Everman             40 NAM-OH                           26.99  
  2 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE                28.06  
 
Event 26  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                          58.13  
 
Event 26  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis E Fisher           52 CSMT-OH                          26.65  
  2 Amro A Hassan             52 Medina Masters-LE                27.48  
  3 Adam M Silk               50 O*H*-LE                          35.92  
 
Event 26  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robert J Wohl             55 BGSC-OH                          30.59  
 
Event 26  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim McGaughey             61 PRTR-18                          32.36  
 
Event 27  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kayla Shockey             18 Unattached                       58.27  
  2 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                        1:04.73  
 
Event 27  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marnie Rognlien           26 Medina Masters-LE                58.31  
 
Event 27  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lindy G Harvey            39 Medina Masters-LE              1:17.87  
 
Event 27  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 O*H*-LE                        1:09.49  
 
Event 27  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        1:07.23  
 
Event 27  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        1:12.09  
  2 Jinjun J Bao              58 O*H*-LE                        1:31.82  
 
Event 27  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        1:38.60  
 
Event 27  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 O*H*-LE                        1:21.89  
 
Event 27  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kenneth A Iczkowski       47 Unattached                       59.66  
  2 Jim Thomas                48 NAM-OH                         1:00.25  
  3 Jeff A Wagner             46 Medina Masters-LE              1:18.83  
 
Event 27  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             51 SYSM-14                          53.42  
  2 Mark J Marshfield         54 O*H*-LE                        1:20.11  
  3 Dave A Rockwell           53 O*H*-LE                        1:22.58  
 
Event 27  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                          53.16  
  2 Dennis J Toth             57 Unattached                       57.26  
 
Event 27  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam Praul                 60 Unattached                     1:03.71  
  2 Larry A Terkel            64 O*H*-LE                        1:06.59  
  3 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                        1:20.48  
 
Event 27  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Medina Masters-LE              1:02.38  
  2 Tom E Spence              67 O*H*-LE                        1:27.33  
 
Event 27  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sid W Hall                76 O*H*-LE                        1:15.55  
 
Event 27  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        1:36.92  
 
Event 28  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 O*H*-LE                        2:56.34  
 
Event 28  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeremiah Roberts          27 CSMT-OH                        2:19.30  
 
Event 28  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken A Stump               43 Medina Masters-LE              2:26.76  
  2 Kelly Everman             40 NAM-OH                         2:45.26  
 
Event 28  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                        2:18.23  
 
Event 28  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                        3:30.57  
 
Event 29  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Monda             23 O*H*-LE                        1:34.35  
 
Event 29  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colleen M Pema            44 CSMT-OH                        1:27.28  
 
Event 29  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judy H Norton             54 O*H*-LE                        1:37.09  
 
Event 29  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                        1:03.76  
  2 Christopher Loftus        23 O*H*-LE                        1:10.81  
 
Event 29  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                     1:06.65  
 
Event 29  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack Lenczyk              39 SAMY-LE                        1:12.75  
  2 James F Hausen            37 Medina Masters-LE              1:26.20  
  3 Ryan Monda                38 O*H*-LE                        1:47.58  
 
Event 29  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               48 O*H*-LE                        1:09.30  
  2 Kenneth A Iczkowski       47 Unattached                     1:18.18  
  3 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                        1:50.72  
 
Event 29  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom K Laraway             53 O*H*-LE                        1:18.12  
  2 Dave A Rockwell           53 O*H*-LE                        1:55.75  
 
Event 29  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                        1:17.11  
  2 Larry A Terkel            64 O*H*-LE                        1:30.04  
 
Event 30  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marnie Rognlien           26 Medina Masters-LE                33.96  
 
Event 30  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 O*H*-LE                          34.29  
 
Event 30  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 O*H*-LE                          35.78  
 
Event 30  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                          37.64  
 
Event 30  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               58 O*H*-LE                          35.26  
 
Event 30  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn Douglass          62 SAMY-LE                          39.54  
 
Event 30  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          26.75  
 
Event 30  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Fisher            26 CSMT-OH                          25.74  
 
Event 30  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                          44.77  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis E Fisher           52 CSMT-OH                          34.19  
 
Event 30  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim McGaughey             61 PRTR-18                          37.20  
 
Event 30  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Medina Masters-LE                38.40  
 
Event 30  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sid W Hall                76 O*H*-LE                          43.15  
 
Event 31  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kayla Shockey             18 Unattached                     1:07.06  
  2 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                        1:14.37  
 
Event 31  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judy H Norton             54 O*H*-LE                        1:15.69  
 
Event 31  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        1:26.92  
 
Event 31  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        2:19.29  
 
Event 31  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas E Gibson           49 CSMT-OH                        1:10.44  
 
Event 32  Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:24.06  
     1) Dave A Rockwell M53             2) Mary-Chris Kay W58             
     3) Jean C Zadernak W51             4) Mark J Marshfield M54          
 
Event 33  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amanda Barnoski           18 O*H*-LE                        2:23.47  
 
Event 33  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marnie Rognlien           26 Medina Masters-LE              2:11.44  
 
Event 33  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lindy G Harvey            39 Medina Masters-LE              2:57.52  
 
Event 33  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        2:40.01  
  2 Ann K Marshfield          53 O*H*-LE                        2:55.11  
 
Event 33  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        2:47.49  
  2 Jinjun J Bao              58 O*H*-LE                        3:31.63  
 
Event 33  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        3:42.55  
 
Event 33  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeremiah Roberts          27 CSMT-OH                        2:06.57  
 
Event 33  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly Everman             40 NAM-OH                         2:14.38  
 
Event 33  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim Thomas                48 NAM-OH                         2:17.68  
  2 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                        3:18.22  
 
Event 33  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robert J Wohl             55 BGSC-OH                        2:24.63  
 
Event 33  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam Praul                 60 Unattached                     2:26.16  
 
Event 33  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                        3:09.96  
 
Event 33  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sid W Hall                76 O*H*-LE                        2:49.92  
 
Event 33  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        3:40.42  
 
Event 34  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Monda             23 O*H*-LE                          43.03  
 
Event 34  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kristen A Eschmann        26 O*H*-LE                          35.46  
 
Event 34  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laura L Groselle          51 SYSM-14                          36.91  
 
Event 34  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          42.60  
 
Event 34  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           64 O*H*-LE                          55.20  
 
Event 34  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          28.80  
 
Event 34  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Fisher            26 CSMT-OH                          30.57  
 
Event 34  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                       30.89  
  2 Michael Ellek             31 O*H*-LE                          43.19  
 
Event 34  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack Lenczyk              39 SAMY-LE                          32.98  
  2 James F Hausen            37 Medina Masters-LE                38.38  
  3 Ryan Monda                38 O*H*-LE                          43.11  
 
Event 34  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry M Gates             41 O*H*-LE                          40.50  
 
Event 34  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greg Turocy               48 O*H*-LE                          31.07  
  2 Jeff A Wagner             46 Medina Masters-LE                40.61  
 
Event 34  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis E Fisher           52 CSMT-OH                          36.08  
  2 Adam M Silk               50 O*H*-LE                          38.37  
  3 Mark J Marshfield         54 O*H*-LE                          46.01  
 
Event 34  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                          35.09  
  2 Larry A Terkel            64 O*H*-LE                          38.84  
 
Event 35  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 O*H*-LE                        2:42.94  
 
Event 35  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn Douglass          62 SAMY-LE                        3:00.95  
  2 Anne L McGovern           64 O*H*-LE                        4:15.62  
 
Event 35  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                        2:14.84  
 
Event 35  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jung Jing                 56 OHSP-OH                        8:21.79  
 
Event 35  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        4:34.52  
 
Event 36  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colleen M Pema            44 CSMT-OH                        1:19.70  
 
Event 36  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 O*H*-LE                        1:17.22  
 
Event 36  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        1:22.23  
  2 Ann K Marshfield          53 O*H*-LE                        1:30.08  
 
Event 36  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        1:24.55  
  2 Ann H Guins               58 O*H*-LE                        1:28.06  
 
Event 36  Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              84 O*H*-LE                        2:04.44  
 
Event 36  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Fisher            26 CSMT-OH                          59.29  
  2 Ehren T Eschmann          26 O*H*-LE                        1:02.44  
 
Event 36  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Ellek             31 O*H*-LE                        1:25.93  
  2 Jason A Pokines           30 O*H*-LE                        1:32.10  
 
Event 36  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 O*H*-LE                        1:45.22  
 
Event 36  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken A Stump               43 Medina Masters-LE              1:05.59  
  2 Joe Semus                 41 Medina Masters-LE              1:07.25  
  3 Harry M Gates             41 O*H*-LE                        1:22.18  
 
Event 36  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Dubay                47 Unattached                     1:07.78  
  2 Kenneth A Iczkowski       47 Unattached                     1:14.15  
  3 Fernan V Echeverria       46 O*H*-LE                        1:43.69  
 
Event 36  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             51 SYSM-14                        1:01.37  
  2 Dennis E Fisher           52 CSMT-OH                        1:06.99  
  3 Adam M Silk               50 O*H*-LE                        1:20.92  
  4 Dave A Rockwell           53 O*H*-LE                        1:46.69  
 
Event 36  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim McGaughey             61 PRTR-18                        1:19.10  
 
Event 36  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 O*H*-LE                        1:41.80