Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
               2011 Wooster SCY Swim Meet - 3/5/2011 to 3/6/2011               
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            53 O*H*-LE                        5:38.06  
 
Event 5  Women 80-84 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        9:14.32  
 
Event 5  Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        5:37.95  
 
Event 5  Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         53 O*H*-LE                        6:15.51  
 
Event 5  Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 O*H*-LE                        7:13.68  
 
Event 16  Mixed 55+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          11:12.29  
     1) Smith, Melinda J W58            2) Terkel, Larry A M63            
     3) Guins, Ann H W57                4) Oyakawa, Yoshi M77             
 
Event 17  Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 MICH-MI                       12:14.45  
  2 Norton, Judy H            53 O*H*-LE                       12:28.81  
 
Event 17  Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                       16:28.56  
 
Event 17  Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Pete S          28 O*H*-LE                       16:50.88  
 
Event 17  Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                       13:20.67  
 
Event 17  Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                       13:36.89  
 
Event 18  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 MICH-MI                       20:00.22  
 
Event 18  Women 80-84 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                       34:35.31  
 
Event 18  Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                       19:46.20  
 
Event 18  Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                       22:04.05  
  2 Molter, Kurt M            44 O*H*-LE                       22:19.65  
 
Event 18  Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                       21:55.69  
 
Event 18  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                       27:18.14  
 
Event 18  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                       22:58.76  
  2 Allen, Bruce C            63 O*H*-LE                       26:47.30  
  3 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                       27:00.00  
 
Event 18  Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             66 O*H*-LE                       26:36.30  
  2 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                       28:44.31  
 
Event 19  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calvo, Morena I           23 O*H*-LE                        6:32.92  
 
Event 19  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Julie A           28 O*H*-LE                        6:43.46  
 
Event 19  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Rachel M            30 O*H*-LE                        8:37.50  
 
Event 19  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                     6:25.22  
 
Event 19  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                        7:51.12  
 
Event 19  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         8:02.99  
 
Event 19  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        8:34.75  
 
Event 19  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                         7:33.32  
 
Event 19  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                        6:09.00  
  2 Stuckey, Kent A           43 Unattached                     8:55.25  
 
Event 19  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            51 MEDM-LE                        5:31.97  
  2 Harrington, Chris B       53 O*H*-LE                        6:24.04  
 
Event 19  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                        7:50.81  
 
Event 19  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 O*H*-LE                        8:01.87  
  2 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        8:09.62  
  3 DeVennish, Edward B       65 NAM-OH                        10:15.18  
 
Event 19  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        7:42.64  
  2 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*-LE                        8:27.00  
 
Event 20  Women 80-84 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        4:57.83  
 
Event 20  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        3:02.69  
 
Event 20  Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                        3:38.42  
 
Event 22  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                        1:21.74  
  2 Dunkle, Debra L           56 CAQT-LE                        2:02.63  
 
Event 22  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                        1:22.61  
  2 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         1:47.94  
 
Event 22  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          59.59  
 
Event 22  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                              DQ  
 
Event 22  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          59.20  
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:30.22  
 
Event 22  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        1:15.44  
  2 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                        1:38.41  
 
Event 22  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                        1:28.52  
  2 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                        1:41.99  
 
Event 22  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*-LE                        1:18.88  
 
Event 22  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        2:06.40  
 
Event 23  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                          26.11  
 
Event 23  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          25 MEDM-LE                          26.31  
  2 Kovach, Kristen           25 O*H*-LE                          29.07  
  3 Krause, Julie A           28 O*H*-LE                          30.70  
 
Event 23  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            31 O*H*-LE                          41.51  
 
Event 23  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                          33.60  
 
Event 23  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                       29.36  
 
Event 23  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          47 O*H*-LE                          21.38  
  2 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          32.59  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          35.20  
 
Event 23  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                          31.96  
  2 Braden, Cynthia           57 O*H*-LE                        1:08.76  
 
Event 23  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       69 O*H*-LE                        1:02.54  
 
Event 23  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                          41.13  
 
Event 23  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Sylvia H            89 O*H*-LE                        1:23.25  
 
Event 23  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          23.78  
  2 George, Matthew           19 O*H*-LE                          25.68  
 
Event 23  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                          26.00  
  2 Finnerty, Pete S          28 O*H*-LE                          30.89  
  3 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                           33.42  
  4 Pokines, Jason            29 O*H*-LE                          33.77  
 
Event 23  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          30 O*H*-LE                          32.74  
  2 Garey, Jeff T             33 O*H*-LE                          37.55  
 
Event 23  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          23.99  
  2 Everman, Kelly            39 NAM-OH                           24.73  
  3 Garchar, Scott E          37 MEDM-LE                          29.19  
  4 Hausen, James F           36 MEDM-LE                          29.86  
 
Event 23  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 O*H*-LE                          22.77  
  2 Wood, Steven A            43 O*H*-LE                          24.97  
  3 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                          25.48  
  4 Hekman, Jim M             41 Unattached                       29.11  
  5 Gates, Harry M            40 O*H*-LE                          29.99  
  6 Stuckey, Kent A           43 Unattached                       35.51  
 
Event 23  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tokarsky, Dale            49 MEDM-LE                          27.86  
  2 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                          32.69  
  3 Klingman, Mark A          49 CAQT-LE                          35.17  
 
Event 23  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 Unattached                       24.21  
  2 Hassan, Amro A            51 MEDM-LE                          24.25  
  3 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                          26.84  
  4 Harrington, Chris B       53 O*H*-LE                          28.95  
  5 Meyer, Ed F               50 O*H*-LE                          29.40  
  6 Stusek, Len C             50 Unattached                       29.61  
  7 Rockwell, Dave A          52 O*H*-LE                          39.89  
 
Event 23  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                          23.91  
  2 Douglas, David M          56 CAQT-LE                          38.55  
 
Event 23  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                          27.76  
  2 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                          28.70  
  3 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                          28.83  
  4 Allen, Bruce C            63 O*H*-LE                          35.26  
  5 Ray, Allen G              64 O*H*-LE                          38.57  
 
Event 23  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                          32.54  
  2 Spence, Tom E             66 O*H*-LE                          35.34  
  3 DeVennish, Edward B       65 NAM-OH                           38.13  
 
Event 24  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calvo, Morena I           23 O*H*-LE                        2:45.55  
 
Event 24  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         50 SYSM-14                        2:56.56  
 
Event 24  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                        3:33.07  
 
Event 24  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 Unattached                     2:21.48  
 
Event 24  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             35 O*H*-LE                        2:21.08  
 
Event 24  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                        2:37.04  
  2 Froebel, Marc M           46 Unattached                     3:00.98  
 
Event 24  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stusek, Len C             50 Unattached                     3:10.99  
 
Event 24  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                        2:52.20  
  2 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                        3:18.17  
  3 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                        3:21.43  
 
Event 24  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 O*H*-LE                        3:22.33  
  2 Aponte, Julio             65 O*H*-LE                        4:50.86  
 
Event 25  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:33.68  
     1) Krause, Julie A W28             2) Terkel, Larry A M63            
     3) Calvo, Morena I W23             4) Garey, Jeff T M33              
 
Event 25  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Medina Masters-LE  'A'                                      2:06.81  
     1) Grafious, Jon M37               2) Harvey, Lindy G W38            
     3) Stump, Ken A M42                4) Rognlien, Marnie W25           
 
Event 25  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:45.80  
     1)                                 2) Aponte, Julio M65              
     3) Campea, Scott M35               4)                                
 
Event 26  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                          29.74  
  2 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                          31.48  
 
Event 26  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Julie A           28 O*H*-LE                          36.13  
 
Event 26  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          47 O*H*-LE                          35.15  
 
Event 26  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                          37.20  
  2 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                          40.08  
  3 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                          44.61  
 
Event 26  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                          38.71  
 
Event 26  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          26.46  
  2 George, Matthew           19 O*H*-LE                          29.75  
 
Event 26  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Pete S          28 O*H*-LE                          37.60  
 
Event 26  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          26.82  
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                          34.37  
 
Event 26  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            43 O*H*-LE                          28.46  
 
Event 26  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Froebel, Marc M           46 Unattached                       28.78  
 
Event 26  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                          41.49  
  2 Rockwell, Dave A          52 O*H*-LE                          53.19  
 
Event 26  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                          31.41  
  2 Ray, Allen G              64 O*H*-LE                        1:09.61  
 
Event 26  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                          41.87  
 
Event 27  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          25 MEDM-LE                          59.38  
 
Event 27  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Rachel M            30 O*H*-LE                        1:22.66  
 
Event 27  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                        1:17.89  
 
Event 27  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                     1:05.99  
  2 Keaton, Reva J            40 MEDM-LE                        1:12.50  
 
Event 27  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          47 O*H*-LE                        1:07.68  
  2 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                        1:15.24  
 
Event 27  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                        1:14.39  
  2 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                        1:18.63  
  3 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                        1:20.54  
  4 Braden, Cynthia           57 O*H*-LE                        2:35.33  
 
Event 27  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         1:25.73  
 
Event 27  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        1:37.12  
 
Event 27  Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Sylvia H            89 O*H*-LE                        3:12.50  
 
Event 27  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          52.65  
 
Event 27  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                          54.73  
  2 Finnerty, Pete S          28 O*H*-LE                        1:14.53  
 
Event 27  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garey, Jeff T             33 O*H*-LE                        1:26.85  
 
Event 27  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Everman, Kelly            39 NAM-OH                           59.74  
  2 Garchar, Scott E          37 MEDM-LE                        1:04.24  
 
Event 27  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            43 O*H*-LE                          55.12  
  2 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                          57.58  
  3 Hekman, Jim M             41 Unattached                     1:06.49  
  4 Stuckey, Kent A           43 Unattached                     1:22.48  
 
Event 27  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          55.93  
  2 Tokarsky, Dale            49 MEDM-LE                        1:02.47  
  3 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        1:03.42  
  4 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                        1:20.74  
  5 Klingman, Mark A          49 CAQT-LE                        1:23.62  
  6 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                        1:26.74  
 
Event 27  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 Unattached                       52.66  
  2 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                        1:00.85  
  3 Harrington, Chris B       53 O*H*-LE                        1:03.32  
  4 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        1:03.40  
  5 Meyer, Ed F               50 O*H*-LE                        1:08.42  
 
Event 27  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, David M          56 CAQT-LE                        1:21.87  
 
Event 27  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                        1:03.14  
  2 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                        1:04.20  
  3 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                        1:04.79  
  4 Allen, Bruce C            63 O*H*-LE                        1:20.58  
  5 Ray, Allen G              64 O*H*-LE                        1:38.04  
 
Event 27  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        1:12.14  
  2 DeVennish, Edward B       65 NAM-OH                         1:31.50  
 
Event 27  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*-LE                        1:10.25  
  2 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        1:15.11  
 
Event 27  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        1:35.52  
 
Event 28  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                        2:44.92  
 
Event 28  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         50 SYSM-14                        2:40.30  
 
Event 28  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                        3:13.00  
 
Event 28  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                        3:09.53  
 
Event 28  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                        2:11.90  
 
Event 28  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             35 O*H*-LE                        2:09.58  
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        2:49.21  
 
Event 28  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        2:40.14  
 
Event 28  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 Unattached                     2:11.16  
  2 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                        2:39.44  
  3 Hammond, Steven T         53 O*H*-LE                        3:03.01  
 
Event 28  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                        2:15.75  
 
Event 28  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 O*H*-LE                        3:27.79  
  2 Aponte, Julio             65 O*H*-LE                        4:19.70  
 
Event 29  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                        1:10.92  
  2 Calvo, Morena I           23 O*H*-LE                        1:18.69  
 
Event 29  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                        1:52.02  
 
Event 29  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                        1:34.01  
 
Event 29  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       69 O*H*-LE                        2:41.96  
 
Event 29  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 Unattached                     1:07.99  
  2 Garey, Jeff T             33 O*H*-LE                        1:57.72  
 
Event 29  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             35 O*H*-LE                        1:03.96  
  2 Hausen, James F           36 MEDM-LE                        1:26.20  
 
Event 29  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stump, Ken A              42 MEDM-LE                        1:13.70  
 
Event 29  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Froebel, Marc M           46 Unattached                     1:21.97  
 
Event 29  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                        1:18.19  
 
Event 29  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maynard, Patrick R        56 Unattached                     1:14.29  
 
Event 29  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                        1:19.98  
  2 Rotthoff, David G         60 O*H*-LE                        1:25.02  
  3 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                        1:25.42  
  4 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                        1:31.79  
 
Event 30  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          25 MEDM-LE                          33.74  
 
Event 30  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                          34.83  
  2 Dunkle, Debra L           56 CAQT-LE                          57.98  
 
Event 30  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                          37.61  
  2 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                           50.47  
 
Event 30  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          27.67  
 
Event 30  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          27.39  
 
Event 30  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 O*H*-LE                          27.42  
 -- Hekman, Jim M             41 Unattached                          DQ  
 
Event 30  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                          46.92  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                          43.94  
  2 Rockwell, Dave A          52 O*H*-LE                          50.28  
 
Event 30  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                          39.50  
  2 Ray, Allen G              64 O*H*-LE                        1:01.04  
 
Event 30  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            77 O*H*-LE                          33.37  
 
Event 31  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                        1:28.68  
 
Event 31  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        2:21.78  
 
Event 31  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          59.73  
  2 George, Matthew           19 O*H*-LE                        1:12.22  
 
Event 31  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                         1:24.11  
 
Event 31  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             37 MEDM-LE                          56.36  
  2 Campea, Scott             35 O*H*-LE                          58.71  
 
Event 31  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                        1:06.47  
 
Event 31  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        1:14.80  
 
Event 31  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                        1:39.24  
 
Event 31  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                        1:13.13  
 
Event 32  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:08.30  
     1) Terkel, Larry A M63             2) Krause, Julie A W28            
     3) Garey, Jeff T M33               4) Calvo, Morena I W23            
 
Event 32  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Medina Masters-LE  'A'                                           DQ  
     1) Kappa, Gregory V M63            2) Grafious, Jon M37              
     3) Garchar, Scott E M37            4) Tokarsky, Dale M49             
 
Event 33  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          25 MEDM-LE                        2:12.48  
 
Event 33  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Rachel M            30 O*H*-LE                        3:15.29  
 
Event 33  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                     2:21.52  
  2 Keaton, Reva J            40 MEDM-LE                        2:38.48  
 
Event 33  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          47 O*H*-LE                        2:34.05  
 
Event 33  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            53 O*H*-LE                        2:19.05  
 
Event 33  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                        2:45.31  
  2 Braden, Cynthia           57 O*H*-LE                        5:47.41  
 
Event 33  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         3:03.00  
 
Event 33  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        3:38.46  
 
Event 33  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Pete S          28 O*H*-LE                        2:54.19  
  2 Pokines, Jason            29 O*H*-LE                        3:05.01  
 
Event 33  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Steven A            43 O*H*-LE                        2:03.91  
  2 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                        2:11.50  
  3 Stuckey, Kent A           43 Unattached                     3:18.95  
 
Event 33  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gentile, Earl T           45 O*H*-LE                        2:19.00  
  2 Klingman, Mark A          49 CAQT-LE                        3:09.42  
  3 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                        3:17.97  
 
Event 33  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 Unattached                     1:56.80  
 
Event 33  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, David M          56 CAQT-LE                        3:30.66  
 
Event 33  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        2:49.23  
  2 Spence, Tom E             66 O*H*-LE                        3:00.34  
  3 Meyer, Gerry H            66 O*H*-LE                        3:03.03  
  4 DeVennish, Edward B       65 NAM-OH                         3:27.71  
 
Event 33  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        2:55.84  
 
Event 33  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        3:35.36  
 
Event 34  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calvo, Morena I           23 O*H*-LE                          34.90  
 
Event 34  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kovach, Kristen           25 O*H*-LE                          36.04  
 
Event 34  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            31 O*H*-LE                          53.41  
 
Event 34  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                          42.88  
 
Event 34  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          50.70  
 
Event 34  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          43.10  
 
Event 34  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                          43.73  
  2 Smith, Melinda J          58 O*H*-LE                          44.31  
 
Event 34  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 Unattached                       30.18  
  2 Ellek, Michael J          30 O*H*-LE                          44.08  
  3 Garey, Jeff T             33 O*H*-LE                          52.37  
 
Event 34  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hausen, James F           36 MEDM-LE                          38.18  
  2 Garchar, Scott E          37 MEDM-LE                          39.33  
 
Event 34  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 O*H*-LE                          31.35  
  2 Stump, Ken A              42 MEDM-LE                          33.44  
  3 Hekman, Jim M             41 Unattached                       42.24  
 
Event 34  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Froebel, Marc M           46 Unattached                       31.67  
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          31.67  
  3 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                          48.08  
 
Event 34  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                          35.28  
  2 Stusek, Len C             50 Unattached                       36.04  
 
Event 34  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                          32.00  
  2 Maynard, Patrick R        56 Unattached                       32.91  
 
Event 34  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotthoff, David G         60 O*H*-LE                          34.60  
  2 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                          37.51  
  3 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                          41.22  
  4 Ray, Allen G              64 O*H*-LE                          59.00  
 
Event 35  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           51 MICH-MI                        2:36.40  
 
Event 35  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                        2:59.23  
 
Event 35  Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                        2:18.29  
 
Event 35  Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                        2:11.68  
 
Event 35  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         53 O*H*-LE                        3:22.69  
  2 Rockwell, Dave A          52 O*H*-LE                        3:49.61  
 
Event 35  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           61 O*H*-LE                        3:19.23  
 
Event 35  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        4:47.91  
 
Event 36  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                        1:16.43  
 
Event 36  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Julie A           28 O*H*-LE                        1:22.01  
 
Event 36  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          47 O*H*-LE                        1:18.01  
 
Event 36  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                        1:31.97  
 
Event 36  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                        1:25.15  
  2 Kay, Mary-Chris           57 O*H*-LE                        1:25.18  
  3 Dunkle, Debra L           56 CAQT-LE                        2:18.95  
 
Event 36  Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 O*H*-LE                        2:04.51  
 
Event 36  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          59.89  
 
Event 36  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          30 O*H*-LE                        1:29.49  
  2 Garey, Jeff T             33 O*H*-LE                        1:45.21  
 
Event 36  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             37 MEDM-LE                          58.96  
  2 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          59.98  
  3 Everman, Kelly            39 NAM-OH                         1:10.14  
  4 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:14.83  
 
Event 36  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 O*H*-LE                        1:00.27  
  2 Stump, Ken A              42 MEDM-LE                        1:05.96  
  3 Feger, Christopher R      41 OUMS-OH                        1:08.22  
  4 Gates, Harry M            40 O*H*-LE                        1:21.99  
 
Event 36  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Froebel, Marc M           46 Unattached                     1:10.17  
 
Event 36  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 Unattached                     1:00.86  
  2 Turney, Ronald R          54 OHSP-OH                        1:10.90  
  3 Harrington, Chris B       53 O*H*-LE                        1:13.78  
  4 Stusek, Len C             50 Unattached                     1:14.14  
  5 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        1:16.20  
  6 Hammond, Steven T         53 O*H*-LE                        1:19.28  
  7 Rockwell, Dave A          52 O*H*-LE                        1:48.49  
 
Event 36  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             59 O*H*-LE                        1:08.71  
 
Event 36  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Levente           64 O*H*-LE                        1:12.73  
  2 Motheral, Thomas W        62 O*H*-LE                        1:16.50  
  3 Rotthoff, David G         60 O*H*-LE                        1:17.56  
 
Event 36  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        1:35.22