Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
            2011 SynergyFest LCM Swim Meet - 7/30/2011 to 7/31/2011            
                      Sponsored by Haber Polk Kabat, LLP                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Jay Brownfield
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                       10:54.95  
 
Event 1  Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Jay Brownfield
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                       17:46.94  
 
Event 1  Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Jay Brownfield
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Jim             53 Unattached                    10:02.33  
  2 Tribuzi, Scot B           53 Unattached                    11:09.36  
 
Event 1  Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Jay Brownfield
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                       10:24.64  
  1 Merryman, Scott           57 WOR-OH                        11:31.64  
 
Event 2  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Barb & Rich Israel and Bob Tuhasek
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cunnick, Charles          25 IM-CE                            29.23  
  2 Day, Kevin                28 O*H*-LE                          31.62  
  3 Wilkin, Eric              25 CAQT-LE                          42.58  
 
Event 2  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Barb & Rich Israel and Bob Tuhasek
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Tim              31 IM-CE                            27.38  
 
Event 2  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Barb & Rich Israel and Bob Tuhasek
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Brent              52 CAQT-LE                          38.14  
 
Event 2  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Barb & Rich Israel and Bob Tuhasek
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Ronald J         60 O*H*-LE                          34.28  
 
Event 3  Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: TWIST BAR
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                        2:17.77  
 
Event 3  Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: TWIST BAR
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                        1:15.14  
 
Event 3  Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: TWIST BAR
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        1:26.54  
 
Event 3  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: TWIST BAR
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Todd R             56 CAQT-LE                        1:26.91  
 
Event 4  Women 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Bowen Library Services
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        21 CAQT-LE                        3:27.90  
 
Event 4  Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Bowen Library Services
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            53 O*H*-LE                        3:11.26  
 
Event 4  Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Bowen Library Services
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Jim             53 Unattached                     2:44.94  
 
Event 4  Men 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Sponsor: Bowen Library Services
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             66 O*H*-LE                        5:07.02  
 
Event 5  Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        21 CAQT-LE                          47.89  
 
Event 5  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                             DQ  
 
Event 5  Women 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           72 O*H*-LE                        1:14.58  
 
Event 5  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                          39.45  
  2 Wilkin, Eric              25 CAQT-LE                          43.16  
 
Event 5  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hekman, Jim M             42 CAQT-LE                          43.24  
 
Event 5  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naumov, Evan              54 Unattached                       42.50  
 
Event 5  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Cindy Trimner
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schonholz, Steven         55 NEM-NE                           34.60  
 
Event 6  Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        21 CAQT-LE                        1:21.88  
 
Event 6  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        33 CAQT-LE                        1:36.82  
 
Event 6  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                        2:25.44  
 
Event 6  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Kevin                28 O*H*-LE                        1:04.72  
  2 Eschmann, Ehren T         25 O*H*-LE                        1:05.69  
 
Event 6  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allegra, Vince            33 IM-CE                          1:01.53  
 
Event 6  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hekman, Jim M             42 CAQT-LE                        1:19.80  
 
Event 6  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                        1:39.70  
 
Event 6  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tribuzi, Scot B           53 Unattached                     1:06.86  
  2 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        1:12.67  
  3 Bowen, Brent              52 CAQT-LE                        1:13.07  
 
Event 6  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                        1:01.90  
  2 Merryman, Scott           57 WOR-OH                         1:09.98  
  3 Douglas, David M          56 CAQT-LE                        1:33.08  
 
Event 6  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: David Douglas
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        1:26.30  
 
Event 7  Mixed 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Sponsor: TWIST BAR
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatics Team-LE  'B'                             2:37.84  
     1) Urban, Todd R M56               2) Valentic, Kristina W21         
     3) Bowen, Brent M52                4) Hekman, Jim M M42              
  2 Cleveland Aquatics Team-LE  'A'                             3:39.14  
     1) Stebel, Tom M49                 2) Crognale, Angelisa W33         
     3) Dunkle, Debra L W57             4) Wilkin, Eric M25               
 
Event 8  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           58 Unattached                     5:55.10  
 
Event 8  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           72 O*H*-LE                        4:54.28  
 
Event 8  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Kevin                28 O*H*-LE                        2:37.87  
 
Event 8  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hekman, Jim M             42 CAQT-LE                        2:56.33  
 
Event 8  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        4:06.92  
 
Event 8  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Jim             53 Unattached                     2:22.94  
  2 Munson, Fred R            53 O*H*-LE                        2:31.87  
 
Event 8  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                        2:18.10  
 
Event 8  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Ronald J         60 O*H*-LE                        3:10.47  
 
Event 8  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Bill Merhar
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        3:15.39  

Event 8a  Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Illinois Masters Team
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Illinois Masters-CE  'A'                                    3:36.59  
     1) Kinsella, David M33             2) Allegra, Vince M33             
     3) Cunnick, Charles M25            4) Carlson, Tim M31               
 
Event 9  Women 50-54 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            53 O*H*-LE                        5:36.27  
 
Event 9  Women 55-59 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        5:49.92  
 
Event 9  Women 70-74 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           72 O*H*-LE                        9:52.28  
 
Event 9  Men 45-49 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        8:20.15  
 
Event 9  Men 50-54 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Jim             53 Unattached                     4:47.99  
  2 Munson, Fred R            53 O*H*-LE                        5:10.75  
  3 Tribuzi, Scot B           53 Unattached                     5:23.94  
  4 Bowen, Brent              52 CAQT-LE                        5:58.55  
 
Event 9  Men 55-59 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                        4:56.39  
  2 Merryman, Scott           57 WOR-OH                         5:35.47  
 
Event 9  Men 65-69 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             66 O*H*-LE                        8:41.22  
 
Event 9  Men 75-79 400 LC Meter Open (Freestyle)
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Ron Hendrie
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        6:46.22  
 
Event 9  Men 40-44 400 LC Meter Open (Individual Medley)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew           41 DCAC-PV                        5:23.46  
 
Event 9  Men 65-69 400 LC Meter Open (Individual Medley)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                             DQ  

Event 10  Women 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        21 CAQT-LE                          43.25  
 
Event 10  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                          40.08  
  2 Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                        1:07.49  
 
Event 10  Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Nancy         60 Unattached                       56.70  
 
Event 10  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                          50.13  
 
Event 10  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           50 CUBU-PV                          33.12  
 
Event 10  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:02.29  
 
Event 10  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                          50.96  
 
Event 10  Men 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Dan Dufala and CLAW
 Cleveland Leather Awareness Weekend
 April 26-29, 2012
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Dijk, Peter           82 O*H*-LE                          54.65  
 
Event 11  Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cunnick, Charles          25 IM-CE                               DQ  
 
Event 11  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Ronald J         60 O*H*-LE                        1:24.39  
 
Event 11  Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             66 O*H*-LE                        2:29.28  
 
Event 12  Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        21 CAQT-LE                          32.83  
 
Event 12  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        33 CAQT-LE                          41.37  
 
Event 12  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                          34.38  
  2 Guins, Ann H              57 O*H*-LE                          34.79  
  3 Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                          58.24  
 
Event 12  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Kevin                28 O*H*-LE                          27.50  
  2 Wilkin, Eric              25 CAQT-LE                          32.26  
 
Event 12  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Tim              31 IM-CE                            27.71  
  2 Kinsella, David           33 IM-CE                            27.78  
  3 Allegra, Vince            33 IM-CE                            28.18  
 
Event 12  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hekman, Jim M             42 CAQT-LE                          32.85  
 
Event 12  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stebel, Tom               49 CAQT-LE                          44.39  
 
Event 12  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           50 CUBU-PV                          28.44  
  2 Munson, Fred R            53 O*H*-LE                          30.81  
  3 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                          31.02  
  4 Naumov, Evan              54 Unattached                       35.07  
 
Event 12  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                          28.30  
  2 Douglas, David M          56 CAQT-LE                          39.19  
 
Event 12  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                          33.68  
  2 Rinaldi, Ronald J         60 O*H*-LE                          35.55  
 
Event 12  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                          37.28  
 
Event 12  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Bill & Ginny Evans and
 Barb & Alice Forsyth-Bowley
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Dijk, Peter           82 O*H*-LE                          40.69  
 
Event 13  Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        1:43.61  
  2 Dunkle, Debra L           57 CAQT-LE                        2:53.73  
 
Event 13  Women 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           72 O*H*-LE                        2:40.51  
 
Event 13  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkin, Eric              25 CAQT-LE                        1:38.25  
 
Event 13  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                        1:14.35  
 
Event 13  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew           41 DCAC-PV                        1:15.26  
 
Event 13  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schonholz, Steven         55 NEM-NE                         1:21.21  
 
Event 13  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           63 O*H*-LE                        1:52.57  
 
Event 13  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Byron and Kathy Baylog -
 In Memory of Rex Urban
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:54.24  
 
Event 14  Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Cleveland Aquatics Team-LE  'A'                                  DQ  
     1) Wilkin, Eric M25                2) Hekman, Jim M M42              
     3) Crognale, Angelisa W33          4) Dunkle, Debra L W57            
 
Event 14  Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Cleveland Aquatics Team-LE  'B'                                  DQ  
     1) Stebel, Tom M49                 2) Douglas, David M M56           
     3) Valentic, Kristina W21          4) Bowen, Brent M52               
 
Event 14  Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:22.16  
     1) Cox, Dan P M50                  2) Norton, Judy H W53             
     3) Rothenberg, Diane F W58         4) Terkel, Larry A M63            
 
Event 14  Mixed 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: In Memory of Richard Owen Merritt
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:51.98  
     1) Guins, Ann H W57                2) Easton, Luise E W72            
     3) Van Dijk, Peter M82             4) Hall, Sid W M75                
 
Event 15  Men 25-29 200 LC Meter Open (Freestyle)(also shown in evt 8)
===============================================================================
 Sponsor: Nikki & Jack Salupo
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Kevin                28 O*H*-LE                        2:37.87  
 
Event 15  Men 50-54 200 LC Meter Open (Freestyle)(also shown in evt 8)
===============================================================================
 Sponsor: Nikki & Jack Salupo
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Munson, Fred R            53 O*H*-LE                        2:31.87  
 
Event 15  Men 55-59 200 LC Meter Open (Freestyle)(also shown in evt 8)
===============================================================================
 Sponsor: Nikki & Jack Salupo
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           58 1776-DV                        2:18.10  
 
Event 15  Men 75-79 200 LC Meter Open (Freestyle)(also shown in evt 8)
===============================================================================
 Sponsor: Nikki & Jack Salupo
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid W               75 O*H*-LE                        3:15.39  
 
Event 15  Men 45-49 200 LC Meter Open (Backstroke)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        3:50.93  
 
Event 15  Men 50-54 200 LC Meter Open (Backstroke)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           50 CUBU-PV                        2:33.35  
  2 Cox, Dan P                50 O*H*-LE                        3:17.05  
 
Event 15  Men 65-69 200 LC Meter Open (Backstroke)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             66 O*H*-LE                        5:01.55  

Event 15  Women 55-59 200 LC Meter Open (Breaststroke)
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        3:39.41  
 
Event 15  Men 40-44 200 LC Meter Open (Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew           41 DCAC-PV                        2:45.85  
 
Event 15  Men 65-69 200 LC Meter Open (Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        4:00.59  
 
Event 15a  Men 120-159 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Illinois Masters Team
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Illinois Masters-CE  'A'                                    8:05.60  
     1) Kinsella, David M33             2) Allegra, Vince M33             
     3) Cunnick, Charles M25            4) Carlson, Tim M31               
 
Event 15a  Mixed 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Illinois Masters Team
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          11:53.97  
     1) Cox, Dan P M50                  2) Norton, Judy H W53             
     3) Rothenberg, Diane F W58         4) Terkel, Larry A M63            
 
Event 15a  Mixed 240-279 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Illinois Masters Team
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                          15:39.93  
     1) Guins, Ann H W57                2) Easton, Luise E W72            
     3) Hall, Sid W M75                 4) Aponte, Julio M66