Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager

                  2007 Lake Erie LMSC Pentathlon - 11/11/2007                  

                                    Results                                    

 

Event 1  Women 35-39 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brennan, Martha M         37 O*H*-LE                          36.95  

  2 Bene, Julia A             38 Unattached                       40.20  

 

Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Moyse, Susan L            41 O*H*-LE                          38.79  

 

Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura            47 O*H*-LE                          31.94  

 

Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                          33.90  

  2 Rothenberg, Diane F       54 O*H*-LE                          36.26  

  3 Guins, Ann H              54 O*H*-LE                          37.85  

  4 Schleper, Terry D         52 O*H*-LE                          39.80  

  5 Castiglione, Mary         53 O*H*-LE                          53.91  

 

Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          50.12  

 

Event 1  Women 70-74 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            73 O*H*-LE                        1:02.33  

 

Event 1  Women 75-79 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kron, Lilly G             75 O*H*-LE                          56.52  

 

Event 1  Men 18-24 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walker, Joe L             23 O*H*-LE                          29.46  

 

Event 1  Men 25-29 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          27 OHLAK                            26.92  

 

Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lopez, Alphonso A         31 O*H*-LE                          31.78  

 

Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Langmack, Charles E       38 O*H*-LE                          30.02  

 

Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leppo, Glen G             43 O*H*-LE                          27.36  

  2 Gentile, Earl T           42 O*H*-LE                          30.83  

  3 Echeverria, Fernan V      42 O*H*-LE                          48.51  

 

Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Battle, Glenn H           46 O*H*-LE                          26.96  

  2 Rae-Grant, Alex D         49 O*H*-LE                          27.28  

  3 Hassan, Amro A            48 Unattached                       28.05  

  4 Cox, Dan P                47 O*H*-LE                          38.74  

 

Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          26.83  

  2 Arnold, Fredy C           52 O*H*-LE                          31.33  

  3 Horwitz, Lou              54 O*H*-LE                          34.44  

 

Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McKee, Steve M            55 O*H*-LE                          33.57  

  2 Simmons, Paul M           55 O*H*-LE                          36.41  

  3 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                          38.35  

  4 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          40.02  

 

Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Van Fossan, Bob K         61 O*H*-LE                          31.67  

  2 Malta, Chuck              61 O*H*-LE                          35.12  

 

Event 1  Men 70-74 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                          49.92  

  2 Meador, Carl E            71 O*H*-LE                        1:02.19  

 

Event 2  Women 45-49 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          46 O*H*-LE                        1:55.48  

       40.47  1:55.48                                                      

 

Event 2  Women 75-79 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        3:21.23  

     1:31.56  3:21.23                                                      

 

Event 2  Women 80-84 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             80 O*H*-LE                        2:08.32  

       59.12  2:08.32                                                      

 

Event 2  Men 25-29 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, John R          28 O*H*-LE                        1:04.00  

       29.45  1:04.00                                                      

 

Event 2  Men 35-39 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Murlin, Jr., Ronald E     39 O*H*-LE                        1:00.28  

       27.52  1:00.28                                                      

 

Event 2  Men 45-49 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                          59.66  

       27.45    59.66                                                      

  2 Jensen, James R           46 O*H*-LE                        1:10.54  

       32.18  1:10.54                                                      

 

Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        1:22.53  

       39.17  1:22.53                                                      

 

Event 2  Men 55-59 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Motheral, Thomas W        59 PEN-LE                         1:15.58  

       36.08  1:15.58                                                      

 

Event 3  Women 35-39 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bene, Julia A             38 Unattached                       39.17  

  2 Brennan, Martha M         37 O*H*-LE                          42.33  

 

Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Moyse, Susan L            41 O*H*-LE                          41.64  

 

Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura            47 O*H*-LE                          34.32  

 

Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Guins, Ann H              54 O*H*-LE                          34.92  

  2 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                          36.78  

  3 Rothenberg, Diane F       54 O*H*-LE                          38.13  

  4 Schleper, Terry D         52 O*H*-LE                          42.60  

  5 Inderhees, Joan E         50 O*H*-LE                          48.94  

  6 Castiglione, Mary         53 O*H*-LE                        1:04.59  

 

Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          53.17  

 

Event 3  Women 70-74 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            73 O*H*-LE                          51.73  

 

Event 3  Women 75-79 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kron, Lilly G             75 O*H*-LE                          57.87  

 

Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walker, Joe L             23 O*H*-LE                          30.90  

 -- King, Josh D              20 O*H*-LE                             DQ  

 

Event 3  Men 25-29 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          27 OHLAK                            28.94  

 

Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lopez, Alphonso A         31 O*H*-LE                          37.44  

 

Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Langmack, Charles E       38 O*H*-LE                          34.54  

 

Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leppo, Glen G             43 O*H*-LE                          30.60  

  2 Gentile, Earl T           42 O*H*-LE                          36.88  

 

Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Battle, Glenn H           46 O*H*-LE                          28.26  

  2 Rae-Grant, Alex D         49 O*H*-LE                          30.01  

  3 Cox, Dan P                47 O*H*-LE                          37.32  

 

Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          29.68  

  2 Horwitz, Lou              54 O*H*-LE                          32.37  

  3 Arnold, Fredy C           52 O*H*-LE                          35.37  

  4 Barberic, Dave O          54 O*H*-LE                          39.91  

 

Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McKee, Steve M            55 O*H*-LE                          36.86  

  2 Simmons, Paul M           55 O*H*-LE                          40.36  

  3 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                          41.23  

  4 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          44.86  

 

Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Van Fossan, Bob K         61 O*H*-LE                          34.09  

  2 Malta, Chuck              61 O*H*-LE                          36.95  

 

Event 3  Men 70-74 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Meador, Carl E            71 O*H*-LE                          55.28  

  2 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                          57.93  

 

Event 4  Women 45-49 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          46 O*H*-LE                        1:42.61  

     1:21.82  1:42.61                                                      

 

Event 4  Women 75-79 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        2:57.28  

     1:22.76  2:57.28                                                      

 

Event 4  Women 80-84 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             80 O*H*-LE                        1:56.55  

       56.17  1:56.55                                                      

 

Event 4  Men 25-29 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, John R          28 O*H*-LE                        1:10.00  

       34.27  1:10.00                                                      

 

Event 4  Men 35-39 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Murlin, Jr., Ronald E     39 O*H*-LE                        1:09.88  

       33.17  1:09.88                                                      

 

Event 4  Men 40-44 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      42 O*H*-LE                        1:29.50  

       42.97  1:29.50                                                      

 

Event 4  Men 45-49 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                        1:02.19  

       30.08  1:02.19                                                      

  2 Jensen, James R           46 O*H*-LE                        1:12.35  

       34.73  1:12.35                                                      

 

Event 4  Men 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        1:28.80  

       43.20  1:28.80                                                      

 

Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brennan, Martha M         37 O*H*-LE                          42.30  

  2 Bene, Julia A             38 Unattached                       49.16  

 

Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Moyse, Susan L            41 O*H*-LE                          45.83  

 

Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura            47 O*H*-LE                          36.74  

 

Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Inderhees, Joan E         50 O*H*-LE                          40.65  

  2 Rothenberg, Diane F       54 O*H*-LE                          40.67  

  3 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                          41.25  

  4 Guins, Ann H              54 O*H*-LE                          43.23  

  5 Schleper, Terry D         52 O*H*-LE                          44.85  

  6 Covich, Kathryn E         50 O*H*-LE                          59.31  

  7 Castiglione, Mary         53 O*H*-LE                        1:01.71  

 

Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          52.09  

 

Event 5  Women 70-74 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            73 O*H*-LE                        1:01.32  

 

Event 5  Women 75-79 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kron, Lilly G             75 O*H*-LE                          51.57  

 

Event 5  Men 18-24 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walker, Joe L             23 O*H*-LE                          35.58  

  2 King, Josh D              20 O*H*-LE                          42.40  

 

Event 5  Men 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          27 OHLAK                            30.22  

 

Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lopez, Alphonso A         31 O*H*-LE                          34.47  

 

Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Langmack, Charles E       38 O*H*-LE                          38.66  

 

Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leppo, Glen G             43 O*H*-LE                          33.85  

  2 Gentile, Earl T           42 O*H*-LE                          34.87  

 

Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rae-Grant, Alex D         49 O*H*-LE                          32.20  

  2 Battle, Glenn H           46 O*H*-LE                          32.32  

  3 Cox, Dan P                47 O*H*-LE                          40.93  

 

Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          30.66  

  2 Horwitz, Lou              54 O*H*-LE                          40.07  

 

Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McKee, Steve M            55 O*H*-LE                          39.00  

  2 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                          41.78  

  3 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          42.94  

  4 Simmons, Paul M           55 O*H*-LE                          48.96  

 

Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Malta, Chuck              61 O*H*-LE                          36.51  

  2 Van Fossan, Bob K         61 O*H*-LE                          42.17  

 

Event 5  Men 70-74 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Meador, Carl E            71 O*H*-LE                          55.47  

  2 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                          57.84  

 

Event 6  Women 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          46 O*H*-LE                        1:38.03  

       45.12  1:38.03                                                      

 

Event 6  Women 75-79 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        2:58.42  

     1:19.02  2:58.42                                                      

 

Event 6  Women 80-84 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             80 O*H*-LE                        2:13.25  

     1:04.25  2:13.25                                                      

 

Event 6  Men 25-29 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, John R          28 O*H*-LE                        1:05.33  

       30.89  1:05.33                                                      

 

Event 6  Men 35-39 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Murlin, Jr., Ronald E     39 O*H*-LE                        1:13.08  

       34.08  1:13.08                                                      

 

Event 6  Men 40-44 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      42 O*H*-LE                        1:52.65  

       52.33  1:52.65                                                      

 

Event 6  Men 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                        1:11.06  

       33.75  1:11.06                                                      

  2 Jensen, James R           46 O*H*-LE                        1:25.63  

       39.32  1:25.63                                                      

 

Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Arnold, Fredy C           52 O*H*-LE                        1:13.48  

       34.61  1:13.48                                                      

  2 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        1:44.20  

       50.06  1:44.20                                                      

 

Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brennan, Martha M         37 O*H*-LE                          32.35  

  2 Bene, Julia A             38 Unattached                       35.08  

 

Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Moyse, Susan L            41 O*H*-LE                          34.12  

 

Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura            47 O*H*-LE                          27.90  

 

Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       54 O*H*-LE                          29.69  

  2 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                          30.82  

  3 Guins, Ann H              54 O*H*-LE                          31.59  

  4 Schleper, Terry D         52 O*H*-LE                          35.24  

  5 Inderhees, Joan E         50 O*H*-LE                          37.60  

  6 Castiglione, Mary         53 O*H*-LE                          46.17  

  7 Covich, Kathryn E         50 O*H*-LE                          50.22  

 

Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          43.10  

 

Event 7  Women 70-74 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            73 O*H*-LE                          40.52  

 

Event 7  Women 75-79 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kron, Lilly G             75 O*H*-LE                          49.53  

 

Event 7  Men 18-24 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walker, Joe L             23 O*H*-LE                          26.16  

  2 King, Josh D              20 O*H*-LE                          33.66  

 

Event 7  Men 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          27 OHLAK                            23.99  

 

Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lopez, Alphonso A         31 O*H*-LE                          26.53  

 

Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Langmack, Charles E       38 O*H*-LE                          27.67  

 

Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leppo, Glen G             43 O*H*-LE                          25.26  

  2 Gentile, Earl T           42 O*H*-LE                          26.67  

 

Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Battle, Glenn H           46 O*H*-LE                          24.60  

  2 Rae-Grant, Alex D         49 O*H*-LE                          25.97  

  3 Cox, Dan P                47 O*H*-LE                          28.57  

 

Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          23.67  

  2 Horwitz, Lou              54 O*H*-LE                          27.76  

  3 Arnold, Fredy C           52 O*H*-LE                          30.67  

 

Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McKee, Steve M            55 O*H*-LE                          27.78  

  2 Simmons, Paul M           55 O*H*-LE                          30.98  

  3 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          33.18  

  4 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                          33.78  

 

Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Van Fossan, Bob K         61 O*H*-LE                          29.36  

 -- Malta, Chuck              61 O*H*-LE                             DQ  

 

Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                          38.82  

  2 Meador, Carl E            71 O*H*-LE                          41.90  

 

Event 8  Women 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          46 O*H*-LE                        1:09.92  

       32.05  1:09.92                                                      

 

Event 8  Women 75-79 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        2:15.10  

     1:02.04  2:15.10                                                      

 

Event 8  Women 80-84 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             80 O*H*-LE                        1:33.46  

       43.46  1:33.46                                                      

 

Event 8  Men 25-29 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, John R          28 O*H*-LE                          57.45  

       28.25    57.45                                                      

 

Event 8  Men 35-39 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Murlin, Jr., Ronald E     39 O*H*-LE                        1:00.03  

       27.47  1:00.03                                                      

 

Event 8  Men 40-44 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      42 O*H*-LE                        1:24.57  

       38.08  1:24.57                                                      

 

Event 8  Men 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                          53.18  

       25.74    53.18                                                      

  2 Hassan, Amro A            48 Unattached                       53.96  

       26.43    53.96                                                      

  3 Jensen, James R           46 O*H*-LE                          59.51  

       27.43    59.51                                                      

 

Event 8  Men 50-54 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        1:14.04  

       35.77  1:14.04                                                      

 

Event 8  Men 55-59 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Motheral, Thomas W        59 PEN-LE                         1:09.33  

       35.06  1:09.33                                                      

 

Event 9  Women 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brennan, Martha M         37 O*H*-LE                        1:24.56  

       40.13  1:24.56                                                      

  2 Bene, Julia A             38 Unattached                     1:31.32  

       41.29  1:31.32                                                      

 

Event 9  Women 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Moyse, Susan L            41 O*H*-LE                        1:28.46  

       39.74  1:28.46                                                      

 

Event 9  Women 45-49 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura            47 O*H*-LE                        1:12.41  

       34.34  1:12.41                                                      

 

Event 9  Women 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                        1:16.46  

       37.60  1:16.46                                                      

  2 Rothenberg, Diane F       54 O*H*-LE                        1:17.21  

       37.82  1:17.21                                                      

  3 Guins, Ann H              54 O*H*-LE                        1:26.16  

       41.64  1:26.16                                                      

  4 Schleper, Terry D         52 O*H*-LE                        1:31.40  

       44.84  1:31.40                                                      

  5 Inderhees, Joan E         50 O*H*-LE                        1:36.87  

       49.27  1:36.87                                                      

  6 Castiglione, Mary         53 O*H*-LE                        1:58.98  

     1:00.00  1:58.98                                                      

 

Event 9  Women 60-64 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                        1:48.81  

       52.75  1:48.81                                                      

 

Event 9  Women 70-74 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            73 O*H*-LE                        2:02.47  

       59.06  2:02.47                                                      

 

Event 9  Women 75-79 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kron, Lilly G             75 O*H*-LE                        1:56.12  

       57.03  1:56.12                                                      

 

Event 9  Men 18-24 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walker, Joe L             23 O*H*-LE                        1:06.49  

       30.84  1:06.49                                                      

 -- King, Josh D              20 O*H*-LE                             DQ  

       45.44       DQ                                                      

 

Event 9  Men 25-29 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          27 OHLAK                          1:01.39  

       28.06  1:01.39                                                      

 

Event 9  Men 30-34 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Lopez, Alphonso A         31 O*H*-LE                        1:13.84  

       35.13  1:13.84                                                      

 

Event 9  Men 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Langmack, Charles E       38 O*H*-LE                        1:09.05  

       31.23  1:09.05                                                      

 

Event 9  Men 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Leppo, Glen G             43 O*H*-LE                        1:03.92  

       29.69  1:03.92                                                      

  2 Gentile, Earl T           42 O*H*-LE                        1:11.71  

       34.19  1:11.71                                                      

 

Event 9  Men 45-49 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Battle, Glenn H           46 O*H*-LE                        1:00.45  

       28.27  1:00.45                                                      

  2 Rae-Grant, Alex D         49 O*H*-LE                        1:02.45  

       29.54  1:02.45                                                      

  3 Cox, Dan P                47 O*H*-LE                        1:19.74  

       38.14  1:19.74                                                      

 

Event 9  Men 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                        1:00.61  

       29.32  1:00.61                                                      

  2 Arnold, Fredy C           52 O*H*-LE                        1:11.32  

       34.49  1:11.32                                                      

  3 Horwitz, Lou              54 O*H*-LE                        1:16.80  

       34.67  1:16.80                                                      

 

Event 9  Men 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McKee, Steve M            55 O*H*-LE                        1:13.45  

       34.37  1:13.45                                                      

  2 Motheral, Thomas W        59 PEN-LE                         1:20.11  

       38.46  1:20.11                                                      

  3 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                        1:24.61  

       41.40  1:24.61                                                      

  4 Simmons, Paul M           55 O*H*-LE                        1:28.59  

       41.47  1:28.59                                                      

  5 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                        1:29.34  

       43.39  1:29.34                                                      

 

Event 9  Men 60-64 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Van Fossan, Bob K         61 O*H*-LE                        1:18.90  

       34.17  1:18.90                                                      

 

Event 9  Men 70-74 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                        1:52.66  

       53.59  1:52.66                                                      

  2 Meador, Carl E            71 O*H*-LE                        1:53.95  

       53.44  1:53.95                                                      

 

Event 10  Women 45-49 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          46 O*H*-LE                        3:04.46  

       40.57  1:26.31  2:21.81  3:04.46                                    

 

Event 10  Women 75-79 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        5:58.69  

     1:30.13  3:01.42  4:46.40  5:58.69                                    

 

Event 10  Women 80-84 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             80 O*H*-LE                        4:10.03  

       58.12  1:58.91  3:16.48  4:10.03                                    

 

Event 10  Men 25-29 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, John R          28 O*H*-LE                        2:23.32  

       31.51  1:10.43  1:49.51  2:23.32                                    

 

Event 10  Men 35-39 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Murlin, Jr., Ronald E     39 O*H*-LE                        2:35.83  

       29.70  1:11.36  1:59.61  2:35.83                                    

 

Event 10  Men 40-44 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      42 O*H*-LE                        3:51.87  

       59.94  1:50.93  3:00.99  3:51.87                                    

 

Event 10  Men 45-49 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                        2:17.39  

       28.47  1:03.97  1:44.35  2:17.39                                    

  2 Jensen, James R           46 O*H*-LE                        2:40.65  

       34.13  1:16.51  2:04.76  2:40.65                                    

 

Event 10  Men 50-54 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        3:09.07  

       40.20  1:32.66  2:29.60  3:09.07