Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club Hy-Tek's Meet Manager 10/30/2005 08:30 PM

                           O*H*I*O Masters Swim Meet                           

                                 Oberlin 2005                                  

                                    Results                                    

 

Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Herrold, Catherine E      28 O*H*-LE              6:30.00    6:14.68   20  

 

Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Rhonda Y         42 Unattached          10:48.47    9:03.24   20  

 

Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       52 O*H*-LE              6:20.00    6:16.11   20  

  2 Tobin, Susanne M          50 O*H*-LE              8:24.17    8:00.21   17  

 

Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE             10:00.00    9:38.48   20  

  2 Ganzel, Carol H           74 O*H*-LE             12:30.00   12:06.15   17  

 

Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             78 O*H*-LE              9:00.00    8:37.73   20  

 

Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Tompkins, Gregory R       46 O*H*-LE              6:15.00    6:10.94   20  

  2 Janasko, Jim M            47 Unattached           6:20.00    6:11.25   17  

 

Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Horwitz, Lou              52 O*H*-LE              7:00.00    6:53.22   20  

  2 Carruthers, Glenn H       53 O*H*-LE                   NT    7:45.54   17  

 

Event 1  Men 75-79 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Daily, John R             78 O*H*-LE              9:00.00    9:08.61   20  

 

Event 2  Women 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Bao, Jinjun J             52 O*H*-LE                44.00      43.25   20  

 

Event 2  Men 25-29 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drusc, Ivan               28 O*H*-LE                24.18      24.01   20  

 

Event 2  Men 30-34 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 O'Malley, Rob             34 O*H*-LE                25.00      24.69   20  

 

Event 2  Men 35-39 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Moore, Chuck E            35 HURY-OH                26.01      26.31   20  

  2 Moore, Craig L            39 O*H*-LE                29.50      27.87   17  

 

Event 2  Men 45-49 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Taber, Phil R             48 O*H*-LE                   NT      28.98   20  

 

Event 2  Men 60-64 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Washburn, Keith E         61 O*H*-LE                35.00      37.73   20  

  2 Meyer, Gerald H           61 O*H*-LE                41.90      40.30   17  

 

Event 3  Women 25-29 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Gray, Audrey L            25 O*H*-LE              1:05.00    1:06.61   20  

  2 Peric, Georgian M         25 O*H*-LE              1:13.00    1:10.65   17  

 

Event 3  Women 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Tobin, Susanne M          50 O*H*-LE                   NT    1:38.27   20  

 

Event 3  Women 70-74 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE              2:00.00    1:56.46   20  

  2 Drummond, Marion G        74 O*H*-LE              1:13.75    2:22.16   17  

 

Event 3  Women 85-89 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               89 O*H*-LE              2:59.00    2:58.29   20  

 

Event 3  Men 18-24 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 DeVennish, Arthur         22 Unattached           1:21.56    1:20.52   20  

 

Event 3  Men 35-39 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Schardt, Tom F            38 MM-MI                1:09.20    1:13.94   20  

 

Event 3  Men 40-44 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Baldwin, Norm C           43 GCM-OH               1:00.11    1:01.07   20  

 

Event 3  Men 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Horwitz, Lou              52 O*H*-LE              1:08.00    1:07.80   20  

 

Event 5  Women 35-39 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Munson, Ann               37 Unattached           3:49.00    3:31.78   20  

 

Event 5  Men 45-49 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         48 O*H*-LE              3:38.00    3:29.02   20  

 

Event 5  Men 50-54 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Arnold, Fredy C           50 O*H*-LE              2:35.00    2:33.73   20  

 

Event 5  Men 55-59 200 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           56 O*H*-LE              3:25.00    3:24.03   20  

 

Event 6  Women 40-44 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Rhonda Y         42 Unattached             50.04      47.87   20  

 

Event 6  Women 55-59 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          58 O*H*-LE                   NT      48.55   20  

 

Event 6  Women 70-74 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drummond, Marion G        74 O*H*-LE              1:03.00    1:04.53   20  

 

Event 6  Women 80-84 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Culhane, Mary J           84 O*H*-LE              1:15.00    1:03.80   20  

 

Event 6  Men 35-39 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Schardt, Tom F            38 MM-MI                  29.80      30.42   20  

  2 Moore, Craig L            39 O*H*-LE                31.00      30.76   17  

 

Event 6  Men 40-44 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Baldwin, Norm C           43 GCM-OH                 28.42      29.11   20  

 

Event 6  Men 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Horwitz, Lou              52 O*H*-LE                32.00      31.13   20  

 

Event 6  Men 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Meyer, Gerald H           61 O*H*-LE                45.60      46.14   20  

 

Event 7  Women 50-54 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       52 O*H*-LE              1:01.00    1:05.96   20  

  2 Bao, Jinjun J             52 O*H*-LE              1:20.00    1:19.61   17  

  3 Tobin, Susanne M          50 O*H*-LE              1:27.55    1:23.41   16  

 

Event 7  Women 70-74 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE              1:32.00    1:32.10   20  

  2 Drummond, Marion G        74 O*H*-LE              2:12.00    2:04.76   17  

 

Event 7  Women 75-79 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             78 O*H*-LE              1:24.68    1:27.17   20  

 

Event 7  Women 80-84 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hill, Sulvia H            84 O*H*-LE              2:35.00    2:06.83   20  

 

Event 7  Women 85-89 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               89 O*H*-LE              2:34.00    2:37.88   20  

 

Event 7  Men 25-29 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drusc, Ivan               28 O*H*-LE                49.07      48.71   20  

  2 Richmond, Eric            25 O*H*-LE                   NT      51.31   17  

 

Event 7  Men 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            45 O*H*-LE                53.00      51.75   20  

 

Event 7  Men 50-54 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Carruthers, Glenn H       53 O*H*-LE                   NT    1:15.39   20  

 

Event 7  Men 60-64 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Washburn, Keith E         61 O*H*-LE              1:15.00    1:13.65   20  

 

Event 7  Men 75-79 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Daily, John R             78 O*H*-LE              1:30.00    1:36.86   20  

 

Event 8  Men 18-24 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 DeVennish, Arthur         22 Unattached           1:22.00    1:23.40   20  

 

Event 8  Men 30-34 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 O'Malley, Rob             34 O*H*-LE                54.50      54.86   20  

 

Event 8  Men 35-39 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Moore, Chuck E            35 HURY-OH              1:00.20      58.99   20  

 

Event 8  Men 45-49 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Taber, Phil R             48 O*H*-LE                   NT    1:08.89   20  

 

Event 9  Women 25-29 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Peric, Georgian M         25 O*H*-LE              2:45.00    2:33.51   20  

  2 Herrold, Catherine E      28 O*H*-LE              2:45.00    2:48.80   17  

 

Event 9  Women 85-89 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               89 O*H*-LE              6:08.00    6:21.28   20  

 

Event 9  Men 40-44 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Baldwin, Norm C           43 GCM-OH               2:17.37    2:26.05   20  

 

Event 9  Men 50-54 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Horwitz, Lou              52 O*H*-LE              2:32.00    2:30.15   20  

 

Event 9  Men 55-59 200 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           56 O*H*-LE              3:15.00    3:19.64   20  

 

Event 10  Women 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Gray, Audrey L            25 O*H*-LE                34.00      36.39   20  

 

Event 10  Women 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Munson, Ann               37 Unattached             45.00      44.00   20  

 

Event 10  Women 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Rhonda Y         42 Unattached             55.27      55.39   20  

 

Event 10  Women 55-59 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          58 O*H*-LE                   NT      51.96   20  

 

Event 10  Women 70-74 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drummond, Marion G        74 O*H*-LE              1:56.00    1:17.93   20  

  2 Ganzel, Carol H           74 O*H*-LE              1:35.00    1:22.98   17  

 

Event 10  Women 80-84 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Culhane, Mary J           84 O*H*-LE              1:30.00    1:19.41   20  

 

Event 10  Men 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drusc, Ivan               28 O*H*-LE                28.50      28.51   20  

 

Event 10  Men 45-49 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Tompkins, Gregory R       46 O*H*-LE                33.00      32.80   20  

  2 Janasko, Jim M            47 Unattached             35.00      36.83   17  

  3 Grassell, Duane V         48 O*H*-LE                49.00      45.56   16  

 

Event 10  Men 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Arnold, Fredy C           50 O*H*-LE                32.00      31.13   20  

 

Event 10  Men 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Meyer, Gerald H           61 O*H*-LE                41.80      41.46   20  

  2 Washburn, Keith E         61 O*H*-LE                40.00      41.84   17  

 

Event 11  Women 25-29 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Herrold, Catherine E      28 O*H*-LE              2:45.00    2:47.02   20  

 

Event 11  Women 50-54 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Bao, Jinjun J             52 O*H*-LE              3:30.00    3:26.77   20  

 

Event 11  Men 25-29 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Richmond, Eric            25 O*H*-LE                   NT    2:12.82   20  

 

Event 11  Men 35-39 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Moore, Chuck E            35 HURY-OH              2:20.10    2:15.90   20  

  2 Schardt, Tom F            38 MM-MI                2:29.10    2:46.26   17  

 

Event 11  Men 45-49 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Taber, Phil R             48 O*H*-LE                   NT    2:48.89   20  

 

Event 12  Women 50-54 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       52 O*H*-LE              2:20.00    2:22.28   20  

 

Event 12  Women 75-79 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             78 O*H*-LE              3:18.00    3:20.28   20  

 

Event 12  Women 85-89 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               89 O*H*-LE              6:03.00    5:54.29   20  

 

Event 12  Men 30-34 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 O'Malley, Rob             34 O*H*-LE              1:51.00    1:54.69   20  

 

Event 12  Men 50-54 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Carruthers, Glenn H       53 O*H*-LE                   NT    2:54.80   20  

 

Event 12  Men 75-79 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Daily, John R             78 O*H*-LE              3:20.00    3:29.56   20  

 

Event 13  Women 25+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Ohio Masters Swim Club-LE  'B'                         NT    2:19.04   40  

     1) Peric, Georgian M 25            2) Gray, Audrey L 25              

     3) Herrold, Catherine E 28         4) Rothenberg, Diane F 52         

 

Event 13  Women 65+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Ohio Masters Swim Club-LE  'A'                         NT    4:42.43   40  

     1) Culhane, Mary J 84              2) Drummond, Marion G 74          

     3) Ganzel, Carol H 74              4) Hill, Sulvia H 84              

 

Event 14  Women 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Munson, Ann               37 Unattached             36.12      33.81   20  

 

Event 14  Women 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Rhonda Y         42 Unattached             41.33      40.13   20  

 

Event 14  Women 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Bao, Jinjun J             52 O*H*-LE                33.19      33.71   20  

  2 Tobin, Susanne M          50 O*H*-LE                40.57      39.31   17  

 

Event 14  Women 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          58 O*H*-LE                   NT      41.46   20  

 

Event 14  Women 70-74 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE                38.00      40.63   20  

 

Event 14  Women 75-79 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             78 O*H*-LE                37.00      38.41   20  

 

Event 14  Women 80-84 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hill, Sulvia H            84 O*H*-LE              1:10.00      57.10   20  

 

Event 14  Men 18-24 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 DeVennish, Arthur         22 Unattached             31.36      30.12   20  

 

Event 14  Men 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drusc, Ivan               28 O*H*-LE                21.97      21.98   20  

  2 Richmond, Eric            25 O*H*-LE                   NT      22.86   17  

 

Event 14  Men 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Schardt, Tom F            38 MM-MI                  24.40      24.15   20  

  2 Moore, Craig L            39 O*H*-LE                27.00      24.97   17  

 

Event 14  Men 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            45 O*H*-LE                24.00      23.50   20  

 

Event 14  Men 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Carruthers, Glenn H       53 O*H*-LE                   NT      32.46   20  

 

Event 14  Men 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Washburn, Keith E         61 O*H*-LE                32.00      30.50   20  

  2 Meyer, Gerald H           61 O*H*-LE                35.00      33.86   17  

 

Event 15  Women 25-29 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Gray, Audrey L            25 O*H*-LE              2:30.00    2:35.93   20  

  2 Peric, Georgian M         25 O*H*-LE              2:50.00    2:42.36   17  

 

Event 15  Women 70-74 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Ganzel, Carol H           74 O*H*-LE              7:05.00    6:54.37   20  

 

Event 15  Women 75-79 200 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             78 O*H*-LE              4:00.00    4:23.38   20  

 

Event 16  Women 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Bao, Jinjun J             52 O*H*-LE              1:37.00    1:37.54   20  

 

Event 16  Women 70-74 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE              2:10.00    2:10.81   20  

 

Event 16  Men 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Tompkins, Gregory R       46 O*H*-LE              1:14.00    1:13.40   20  

  2 Janasko, Jim M            47 Unattached           1:15.00    1:20.09   17  

  3 Grassell, Duane V         48 O*H*-LE              1:14.00    1:38.52   16  

 

Event 16  Men 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Arnold, Fredy C           50 O*H*-LE              1:10.00    1:07.84   20  

 

Event 16  Men 55-59 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           56 O*H*-LE              1:34.00    1:35.19   20  

 

Event 18  Women 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Munson, Ann               37 Unattached           1:35.00    1:32.69   20  

 

Event 18  Women 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Rhonda Y         42 Unattached           1:45.58    1:45.80   20  

 

Event 18  Women 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       52 O*H*-LE              1:12.00    1:17.88   20  

  2 Tobin, Susanne M          50 O*H*-LE              1:38.03    1:36.95   17  

 

Event 18  Women 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          58 O*H*-LE                   NT    1:47.22   20  

 

Event 18  Women 70-74 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            71 O*H*-LE              2:10.00    1:55.95   20  

  2 Ganzel, Carol H           74 O*H*-LE              3:00.00    2:50.07   17  

 

Event 18  Men 25-29 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Drusc, Ivan               28 O*H*-LE                56.69      57.09   20  

 

Event 18  Men 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Moore, Chuck E            35 HURY-OH              1:01.01    1:02.14   20  

  2 Moore, Craig L            39 O*H*-LE              1:10.00    1:08.90   17  

  3 Schardt, Tom F            38 MM-MI                1:07.40    1:13.39   16  

 

Event 18  Men 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Baldwin, Norm C           43 GCM-OH               1:03.18    1:05.24   20  

 

Event 18  Men 45-49 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Stultz, Todd W            45 O*H*-LE              1:00.90    1:01.30   20  

  2 Tompkins, Gregory R       46 O*H*-LE              1:10.00    1:11.01   17  

  3 Grassell, Duane V         48 O*H*-LE                   NT    1:22.89   16  

 

Event 18  Men 60-64 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Meyer, Gerald H           61 O*H*-LE              1:27.90    1:27.68   20