Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/8/2019 12:45 PM
      OHIO Masters 2019 Massillon SCM Swim Meet - 12/7/2019 to 12/8/2019       
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith            62 O*H*I*O Masters-18   7:30.30    6:56.11   20  
                  45.05     1:38.98 (53.93)     2:29.62 (50.64)     3:19.71 (50.09)
      4:21.70 (1:01.99)   5:25.50 (1:03.80)     6:11.92 (46.42)     6:56.11 (44.19)
 
Event 5  Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    5:39.55   20  
                  32.57     1:13.80 (41.23)     1:58.12 (44.32)     2:42.53 (44.41)
        3:29.17 (46.64)     4:18.09 (48.92)     4:59.21 (41.12)     5:39.55 (40.34)
 
Event 16  Men 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   13:19.95   40  
     1) Borsuk, Edward M66              2) Allen, Bruce M72               
     3) McDonald, Robert M70            4) Terkel, Lawrence M72           
                  37.79   1:17.90 (1:17.90)   1:59.21 (1:59.21)   2:39.39 (2:39.39)
        3:33.76 (54.37)   4:34.06 (1:54.67)   5:35.90 (2:56.51)   6:34.45 (3:55.06)
        7:22.07 (47.62)   8:15.01 (1:40.56)   9:10.57 (2:36.12)  10:02.37 (3:27.92)
       10:44.77 (42.40)  12:28.29 (2:25.92)  13:19.95 (3:17.58)                    
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19       NT   11:47.44   20  
 
Event 17  Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT   13:55.88   20  
  2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14        NT   12:58.12   17  
 
Event 17  Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18        NT   16:03.03   20  
                  52.36     1:51.54 (59.18)   2:52.03 (1:00.49)     3:51.85 (59.82)
      4:52.96 (1:01.11)   5:55.14 (1:02.18)   6:57.28 (1:02.14)   7:59.43 (1:02.15)
      9:01.04 (1:01.61)  10:02.50 (1:01.46)  11:03.61 (1:01.11)    12:03.38 (59.77)
     13:04.68 (1:01.30)  14:06.59 (1:01.91)    15:06.36 (59.77)    16:03.03 (56.67)
 
Event 17  Men 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT   10:36.01   20  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18  10:55.00   10:41.16   20  
                  37.37     1:17.65 (40.28)     1:58.54 (40.89)     2:39.71 (41.17)
        3:20.85 (41.14)     4:01.89 (41.04)     4:42.94 (41.05)     5:23.65 (40.71)
        6:04.37 (40.72)     6:44.61 (40.24)     7:24.74 (40.13)     8:04.87 (40.13)
        8:44.79 (39.92)     9:24.49 (39.70)    10:03.74 (39.25)    10:41.16 (37.42)
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19 22:39.61   22:07.02   20  
                  39.46     1:23.06 (43.60)     2:07.85 (44.79)     2:52.76 (44.91)
        3:37.78 (45.02)     4:22.51 (44.73)     5:07.01 (44.50)     5:51.52 (44.51)
        6:35.76 (44.24)     7:20.47 (44.71)     8:05.24 (44.77)     8:49.59 (44.35)
        9:33.75 (44.16)    10:18.38 (44.63)    11:02.72 (44.34)    11:47.44 (44.72)
       12:32.18 (44.74)    13:16.44 (44.26)    14:00.60 (44.16)    14:44.82 (44.22)
       15:29.34 (44.52)    16:13.75 (44.41)    16:58.16 (44.41)    17:42.60 (44.44)
       18:27.01 (44.41)    19:11.37 (44.36)    19:55.83 (44.46)    20:39.97 (44.14)
       21:24.27 (44.30)    22:07.02 (42.75)                                        
 
Event 18  Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14  25:18.60   24:23.27   20  
                  44.37     1:32.92 (48.55)     2:21.44 (48.52)     3:10.45 (49.01)
        3:59.25 (48.80)     4:48.08 (48.83)     5:36.76 (48.68)     6:25.47 (48.71)
        7:14.05 (48.58)     8:03.01 (48.96)     8:51.88 (48.87)     9:41.50 (49.62)
       10:30.37 (48.87)    11:19.61 (49.24)    12:09.11 (49.50)    12:58.12 (49.01)
       13:47.16 (49.04)    14:36.31 (49.15)    15:25.72 (49.41)    16:14.82 (49.10)
       17:04.37 (49.55)    17:53.36 (48.99)    18:42.81 (49.45)    19:31.72 (48.91)
       20:20.13 (48.41)    21:09.40 (49.27)    21:58.03 (48.63)    22:46.69 (48.66)
       23:35.79 (49.10)    24:23.27 (47.48)                                        
  2 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT   26:20.24   17  
                  44.94     1:35.13 (50.19)     2:27.28 (52.15)     3:19.71 (52.43)
        4:11.34 (51.63)     5:03.20 (51.86)     5:56.06 (52.86)     6:49.60 (53.54)
        7:43.17 (53.57)     8:36.90 (53.73)     9:29.91 (53.01)    10:23.27 (53.36)
       11:16.94 (53.67)    12:09.74 (52.80)    13:03.11 (53.37)    13:55.88 (52.77)
       14:48.67 (52.79)    15:41.36 (52.69)    16:34.57 (53.21)    17:28.02 (53.45)
       18:21.42 (53.40)    19:15.02 (53.60)    20:08.89 (53.87)    21:01.95 (53.06)
       21:55.45 (53.50)    22:49.91 (54.46)    23:43.70 (53.79)    24:37.14 (53.44)
       25:30.03 (52.89)    26:20.24 (50.21)                                        
 
Event 18  Men 18-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT   20:56.59   20  
                  35.86     1:15.61 (39.75)     1:56.47 (40.86)     2:38.06 (41.59)
        3:20.14 (42.08)     4:02.93 (42.79)     4:46.08 (43.15)     5:27.89 (41.81)
        6:11.45 (43.56)     6:55.04 (43.59)     7:38.94 (43.90)     8:22.24 (43.30)
        9:06.96 (44.72)     9:49.14 (42.18)    10:31.50 (42.36)    11:13.98 (42.48)
       11:57.58 (43.60)    12:40.94 (43.36)    13:23.92 (42.98)    14:06.58 (42.66)
       14:49.86 (43.28)    15:30.89 (41.03)    16:12.91 (42.02)    16:55.86 (42.95)
       17:37.79 (41.93)    18:20.43 (42.64)    19:02.42 (41.99)    19:42.60 (40.18)
       20:21.35 (38.75)    20:56.59 (35.24)                                        
 
Event 18  Men 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18  20:29.72   19:46.81   20  
                  34.36     1:14.19 (39.83)     1:54.20 (40.01)     2:34.14 (39.94)
        3:14.33 (40.19)     3:54.03 (39.70)     4:34.88 (40.85)     5:14.97 (40.09)
        5:55.00 (40.03)     6:35.38 (40.38)     7:15.90 (40.52)     7:55.80 (39.90)
        8:35.78 (39.98)     9:16.04 (40.26)     9:56.00 (39.96)    10:36.01 (40.01)
       11:16.33 (40.32)    11:56.21 (39.88)    12:36.11 (39.90)    13:15.86 (39.75)
       13:54.98 (39.12)    14:34.23 (39.25)    15:13.68 (39.45)    15:53.17 (39.49)
       16:32.79 (39.62)    17:12.23 (39.44)    17:51.24 (39.01)    18:31.22 (39.98)
       19:10.21 (38.99)    19:46.81 (36.60)                                        
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce              72 O*H*I*O Masters-18  32:00.00   31:27.16   20  
                  56.42   1:58.26 (1:01.84)   3:01.66 (1:03.40)   4:03.34 (1:01.68)
      5:05.90 (1:02.56)   6:08.77 (1:02.87)   7:11.73 (1:02.96)   8:15.39 (1:03.66)
      9:17.93 (1:02.54)  10:20.80 (1:02.87)  11:23.19 (1:02.39)  12:26.41 (1:03.22)
     13:29.73 (1:03.32)  14:33.24 (1:03.51)  15:36.47 (1:03.23)  16:39.71 (1:03.24)
     17:43.85 (1:04.14)  18:47.03 (1:03.18)  19:51.11 (1:04.08)  20:55.08 (1:03.97)
     21:59.31 (1:04.23)  23:02.98 (1:03.67)  24:07.07 (1:04.09)  25:10.38 (1:03.31)
     26:13.94 (1:03.56)  27:17.55 (1:03.61)  28:20.81 (1:03.26)  29:24.37 (1:03.56)
     30:27.50 (1:03.13)    31:27.16 (59.66)                                        
 
Event 19  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19  5:57.75    5:46.66   20  
                  39.38     1:23.49 (44.11)     2:08.24 (44.75)     2:53.20 (44.96)
        3:37.56 (44.36)     4:21.63 (44.07)     5:04.99 (43.36)     5:46.66 (41.67)
  2 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18        NT    6:54.88   17  
                  46.26     1:37.89 (51.63)     2:30.97 (53.08)     3:24.73 (53.76)
        4:18.30 (53.57)     5:11.28 (52.98)     6:04.14 (52.86)     6:54.88 (50.74)
 
Event 19  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18       NT   X8:51.09  
                1:03.63   2:12.10 (1:08.47)   3:21.03 (1:08.93)   4:29.85 (1:08.82)
      5:37.95 (1:08.10)   8:51.09 (3:13.14)                                        
 
Event 19  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   8:40.22    8:19.34   20  
                  56.80   1:58.83 (1:02.03)   3:03.04 (1:04.21)   4:08.10 (1:05.06)
      5:11.90 (1:03.80)   6:16.35 (1:04.45)   7:19.43 (1:03.08)     8:19.34 (59.91)
 
Event 19  Men 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18  5:04.50    4:57.69   20  
                  31.39     1:07.58 (36.19)     1:44.84 (37.26)     2:22.66 (37.82)
        3:02.57 (39.91)     3:41.90 (39.33)     4:21.21 (39.31)     4:57.69 (36.48)
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    6:29.08   20  
                  42.03     1:29.36 (47.33)     2:18.42 (49.06)     3:08.87 (50.45)
        3:58.71 (49.84)     4:48.96 (50.25)     5:39.86 (50.90)     6:29.08 (49.22)
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   8:45.58    8:48.39   20  
                  59.18   2:03.47 (1:04.29)   3:09.07 (1:05.60)   4:15.33 (1:06.26)
      5:22.76 (1:07.43)   6:31.56 (1:08.80)   7:41.58 (1:10.02)   8:48.39 (1:06.81)
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   5:10.00    5:09.80   20  
                  35.11     1:12.95 (37.84)     1:51.48 (38.53)     2:31.16 (39.68)
        3:11.51 (40.35)     3:51.69 (40.18)     4:31.31 (39.62)     5:09.80 (38.49)
  2 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  7:55.00    7:13.35   17  
                  48.65     1:43.97 (55.32)     2:40.08 (56.11)     3:35.85 (55.77)
        4:31.94 (56.09)     5:27.24 (55.30)     6:23.49 (56.25)     7:13.35 (49.86)
  3 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18    8:00.00    9:28.58   16  
                  56.49   2:03.31 (1:06.82)   3:14.80 (1:11.49)   4:29.75 (1:14.95)
      5:46.48 (1:16.73)   7:03.62 (1:17.14)   8:18.87 (1:15.25)   9:28.58 (1:09.71)
 
Event 19  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   7:28.00    7:28.22   20  
                  48.58     1:42.81 (54.23)     2:41.06 (58.25)     3:39.58 (58.52)
        4:38.12 (58.54)     5:36.77 (58.65)     6:35.57 (58.80)     7:28.22 (52.65)
 
Event 21  Men 200-239 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    4:44.51   40  
     1) Borsuk, Edward M66              2) Abbey, Nelson M65              
     3) Campbell, Jason A M46           4) Rohr, Chad M45                 
                  33.67   1:08.45 (1:08.45)     1:44.65 (36.20)   2:22.23 (1:13.78)
        2:55.06 (32.83)   3:30.13 (1:07.90)     3:46.86 (16.73)   4:44.51 (1:14.38)
 
Event 24  Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley         34 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:26.39   20  
                  46.88     1:39.74 (52.86)     2:33.01 (53.27)     3:26.39 (53.38)
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18       NT        XDQ  
                1:12.56   2:33.19 (1:20.63)   3:47.39 (1:14.20)        DQ (1:12.83)
 
Event 24  Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   3:44.58    3:50.57   20  
                  54.59     1:53.08 (58.49)   2:53.64 (1:00.56)     3:50.57 (56.93)
 
Event 24  Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   2:55.80    2:50.77   20  
                  37.20     1:20.53 (43.33)     2:04.85 (44.32)     2:50.77 (45.92)
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Jack                63 UC17-17              3:45.00    3:39.01   20  
                  50.33     1:48.74 (58.41)     2:45.13 (56.39)     3:39.01 (53.88)
 
Event 24  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    3:58.37   20  
                  51.96   1:53.42 (1:01.46)   2:57.79 (1:04.37)   3:58.37 (1:00.58)
  2 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   4:02.00    4:00.05   17  
                  54.73   1:57.33 (1:02.60)   2:59.25 (1:01.92)   4:00.05 (1:00.80)
 
Event 25  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massillon YMCA Stingrays-18  'A'                       NT    3:03.04   40  
     1) Henderhan, Abigail W23          2) Aquino, Rhonda W56             
     3) Schupp, Anthony M22             4) Roberts, Sam M20               
                  53.04                             2:31.87 ( )     3:03.04 (31.17)
 
Event 25  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:35.54   40  
     1) Campbell, Jason A M46           2) Louden, Tricia W54             
     3) Rohr, Chad M45                  4)                                
                  34.86     1:23.58 (48.72)     2:03.32 (39.74)     2:35.54 (32.22)
 
Event 28  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18  5:00.00   X4:37.22  
                                2:28.10 ( )   3:42.62 (1:14.52)     4:37.22 (54.60)
 
Event 28  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:12.70   20  
                1:01.57   2:10.31 (1:08.74)   3:15.75 (1:05.44)     4:12.70 (56.95)
 
Event 28  Men 18-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT    2:47.43   20  
                  32.86     1:13.59 (40.73)     2:11.18 (57.59)     2:47.43 (36.25)
 
Event 28  Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   2:45.85    2:35.22   20  
                  32.26     1:12.58 (40.32)     1:58.59 (46.01)     2:35.22 (36.63)
 
Event 28  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Steven              60 UC41-41              3:30.00    3:10.88   20  
                  39.91     1:29.95 (50.04)     2:26.59 (56.64)     3:10.88 (44.29)
 
Event 32  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massillon YMCA Stingrays-18  'A'                       NT    2:32.00   40  
     1) Roberts, Sam M20                2) Henderhan, Abigail W23         
     3) Aquino, Rhonda W56              4) Schupp, Anthony M22            
                  32.36     1:15.81 (43.45)   2:32.00 (1:16.19)                    
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquino, Rhonda            56 Massillon YMCA S-18       NT    3:53.47   20  
                  50.77   3:53.47 (3:02.70)                                        
 
Event 33  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaney, Linette           68 UC17-17              4:02.87    4:31.41   20  
                1:02.63   2:08.75 (1:06.12)   3:18.69 (1:09.94)   4:31.41 (1:12.72)
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    9:03.00   17  
                2:07.32   4:23.40 (2:16.08)   9:03.00 (4:39.60)                    
 
Event 33  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   4:06.95    4:05.28   20  
                  56.05   1:59.47 (1:03.42)   3:04.25 (1:04.78)   4:05.28 (1:01.03)
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   7:03.53    7:22.33   17  
                1:39.44   3:32.53 (1:53.09)   5:31.83 (1:59.30)   7:22.33 (1:50.50)
 
Event 33  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downerd, Thomas           34 UC18-18                   NT    2:43.58   20  
                  36.98     1:18.88 (41.90)     2:01.52 (42.64)     2:43.58 (42.06)
 
Event 33  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benedict, Matthew         39 O*H*I*O Masters-18        NT    3:01.58   20  
                  43.24     1:30.48 (47.24)     2:18.31 (47.83)     3:01.58 (43.27)
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18   2:50.00    3:36.61   20  
                  46.29     1:40.71 (54.42)     2:40.22 (59.51)     3:36.61 (56.39)
 
Event 33  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Rob             56 UC18-18                   NT    3:06.39   20  
                  40.61     1:28.52 (47.91)     2:19.76 (51.24)     3:06.39 (46.63)
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   4:24.58    3:58.37   20  
                  53.32   1:53.59 (1:00.27)   2:56.93 (1:03.34)   3:58.37 (1:01.44)
 
Event 33  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:32.88   20  
                  36.25     1:15.03 (38.78)     1:54.38 (39.35)     2:32.88 (38.50)
 
Event 35  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19  3:06.00    3:05.56   20  
                  43.39     1:29.87 (46.48)     2:17.83 (47.96)     3:05.56 (47.73)
 
Event 35  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT    3:36.37   20  
                  50.92     1:44.85 (53.93)     2:41.41 (56.56)     3:36.37 (54.96)
  2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   3:32.36    3:39.73   17  
                  53.98     1:50.27 (56.29)     2:45.73 (55.46)     3:39.73 (54.00)
 
Event 35  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    8:19.19   20  
                1:55.26   4:01.63 (2:06.37)   6:12.63 (2:11.00)   8:19.19 (2:06.56)
 
Event 35  Men 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 UC18-18              2:34.99    2:27.27   20  
                  34.02     1:11.97 (37.95)     1:50.61 (38.64)     2:27.27 (36.66)
 
Event 35  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    2:44.26   20  
                  36.89     1:18.55 (41.66)     2:02.22 (43.67)     2:44.26 (42.04)
 
Event 35  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad               47 New Albany Aquat-OH  2:31.00    2:34.88   20  
                  36.39     1:16.15 (39.76)     1:56.30 (40.15)     2:34.88 (38.58)
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  3:50.00    3:55.48   20  
                  58.95   1:59.56 (1:00.61)     2:58.55 (58.99)     3:55.48 (56.93)
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   5:14.58    5:31.64   20  
                1:20.23   2:44.16 (1:23.93)   4:08.35 (1:24.19)   5:31.64 (1:23.29)
 
Event 35  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   3:52.00    3:46.87   20  
                  54.09     1:50.62 (56.53)   3:46.87 (1:56.25)                    
 
Event 35  Men 90-94 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   6:08.00    6:42.07   20  
                1:29.16   3:06.35 (1:37.19)   6:42.07 (3:35.72)