Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/8/2019 12:43 PM
      OHIO Masters 2019 Massillon SCM Swim Meet - 12/7/2019 to 12/8/2019       
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith            62 O*H*I*O Masters-18   7:30.30    6:56.11   20  
 
Event 5  Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    5:39.55   20  
 
Event 16  Men 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   13:19.95   40  
     1) Borsuk, Edward M66              2) Allen, Bruce M72               
     3) McDonald, Robert M70            4) Terkel, Lawrence M72           
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19       NT   11:47.44   20  
 
Event 17  Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT   13:55.88   20  
  2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14        NT   12:58.12   17  
 
Event 17  Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18        NT   16:03.03   20  
 
Event 17  Men 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT   10:36.01   20  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18  10:55.00   10:41.16   20  
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19 22:39.61   22:07.02   20  
 
Event 18  Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14  25:18.60   24:23.27   20  
  2 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT   26:20.24   17  
 
Event 18  Men 18-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT   20:56.59   20  
 
Event 18  Men 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18  20:29.72   19:46.81   20  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce              72 O*H*I*O Masters-18  32:00.00   31:27.16   20  
 
Event 19  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19  5:57.75    5:46.66   20  
  2 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18        NT    6:54.88   17  
 
Event 19  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18       NT   X8:51.09  
 
Event 19  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   8:40.22    8:19.34   20  
 
Event 19  Men 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18  5:04.50    4:57.69   20  
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    6:29.08   20  
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   8:45.58    8:48.39   20  
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   5:10.00    5:09.80   20  
  2 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  7:55.00    7:13.35   17  
  3 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18    8:00.00    9:28.58   16  
 
Event 19  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   7:28.00    7:28.22   20  
 
Event 20  Women 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   3:39.38    3:39.81   20  
 
Event 20  Men 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    2:48.49   20  
 
Event 20  Men 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   3:51.21    4:09.99   20  
 
Event 21  Men 200-239 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    4:44.51   40  
     1) Borsuk, Edward M66              2) Abbey, Nelson M65              
     3) Campbell, Jason A M46           4) Rohr, Chad M45                 
 
Event 22  Women 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18              1:20.00    1:24.61   20  
 
Event 22  Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley         34 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:20.37   20  
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18   1:40.48    1:44.75   20  
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   1:43.08    1:42.25   20  
  2 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT    1:42.74   17  
 
Event 22  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   2:10.00    2:12.09   20  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    4:07.98   17  
 
Event 22  Men 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:15.48    1:25.83   20  
 
Event 22  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad               47 New Albany Aquat-OH  1:07.00    1:09.80   20  
 
Event 22  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  1:50.00    1:48.60   20  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steynberg, Andre          63 Swim Fort Lauder-50  1:10.00    1:18.34   20  
 
Event 22  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   1:52.30    1:48.39   20  
 
Event 22  Men 90-94 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   2:53.00    3:02.69   20  
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderhan, Abigail        23 Massillon YMCA S-18    42.52      42.25   20  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquino, Rhonda            56 Massillon YMCA S-18       NT      45.99   20  
 
Event 23  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18     35.00      36.89   20  
  2 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18     52.58      43.10   17  
 
Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaney, Linette           68 UC17-17                47.40      53.19   20  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    1:52.26   17  
 
Event 23  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18     53.02      52.77   20  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   1:28.78    1:30.00   17  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 UC18-18                25.16      25.56   20  
  2 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18    27.66      27.76   17  
  3 Studt, Caleb              23 UC18-18                31.09      30.55   16  
  4 Roberts, Sam              20 Massillon YMCA S-18       NT      31.51   15  
 
Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benedict, Matthew         39 O*H*I*O Masters-18        NT      31.84   20  
  2 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18     32.20      32.71   17  
 
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18     32.00      36.38   20  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rohr, Chad                45 O*H*I*O Masters-18     32.91      32.58   20  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Rob             56 UC18-18                   NT      35.52   20  
  2 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT      37.69   17  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steynberg, Andre          63 Swim Fort Lauder-50    27.00      27.44   20  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18     30.41      32.48   20  
  2 Abbey, Nelson             65 O*H*I*O Masters-18     32.53      32.59   17  
  3 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18    39.50      41.23   16  
  4 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18      45.00      49.18   15  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     32.40      32.01   20  
  2 Allen, Bruce              72 O*H*I*O Masters-18     47.00      48.93   17  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waltman, John             77 UC17-17                   NT      46.36   20  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18     55.24      59.05   17  
 
Event 23  Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18     47.00      47.34   20  
 
Event 23  Men 90-94 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:13.08   20  
 
Event 24  Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley         34 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:26.39   20  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18       NT        XDQ  
 
Event 24  Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   3:44.58    3:50.57   20  
 
Event 24  Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   2:55.80    2:50.77   20  
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Jack                63 UC17-17              3:45.00    3:39.01   20  
 
Event 24  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    3:58.37   20  
  2 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   4:02.00    4:00.05   17  
 
Event 25  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massillon YMCA Stingrays-18  'A'                       NT    3:03.04   40  
     1) Henderhan, Abigail W23          2) Aquino, Rhonda W56             
     3) Schupp, Anthony M22             4) Roberts, Sam M20               
 
Event 25  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:35.54   40  
     1) Campbell, Jason A M46           2) Louden, Tricia W54             
     3) Rohr, Chad M45                  4)                                
 
Event 26  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18                37.00      39.81   20  
 
Event 26  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14     40.94      40.24   20  
  2 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18     55.58      50.51   17  
 
Event 26  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18                31.39      33.17   20  
  2 Roberts, Sam              20 Massillon YMCA S-18       NT      35.82   17  
 
Event 26  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Steven              60 UC41-41                45.00      38.46   20  
  2 Hill, Jack                63 UC17-17                44.00      39.83   17  
  3 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18     50.00      51.59   16  
 
Event 26  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     38.00      37.63   20  
 
Event 27  Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderhan, Abigail        23 Massillon YMCA S-18       NT    1:37.51   20  
 
Event 27  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquino, Rhonda            56 Massillon YMCA S-18       NT    1:48.57   20  
 
Event 27  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   1:39.58    1:36.74   20  
 
Event 27  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:40.53   20  
  2 Chaney, Linette           68 UC17-17              1:49.07    2:03.80   17  
  3 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    3:59.41   16  
 
Event 27  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   1:55.61    1:54.50   20  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   3:16.39    3:23.18   17  
 
Event 27  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 UC18-18                58.46      57.59   20  
  2 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT    1:00.78   17  
  3 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:05.49    1:08.52   16  
  4 Roberts, Sam              20 Massillon YMCA S-18       NT    1:14.78   15  
 
Event 27  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benedict, Matthew         39 O*H*I*O Masters-18        NT    1:14.67   20  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18   1:16.00    1:28.22   20  
 
Event 27  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    1:23.90   20  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18                   NT    1:24.22   17  
  3 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  1:37.00    1:37.59   16  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:06.78   20  
  2 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  1:43.30    1:31.37   17  
  3 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:42.69   16  
  4 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18    1:45.00    1:57.38   15  
 
Event 27  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   1:17.00    1:14.52   20  
  2 Allen, Bruce              72 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:48.64   17  
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waltman, John             77 UC17-17                   NT    2:00.04   20  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18   2:02.49    2:23.80   17  
 
Event 27  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:41.52   20  
 
Event 28  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18  5:00.00   X4:37.22  
 
Event 28  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:12.70   20  
 
Event 28  Men 18-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT    2:47.43   20  
 
Event 28  Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   2:45.85    2:35.22   20  
 
Event 28  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Steven              60 UC41-41              3:30.00    3:10.88   20  
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18              1:29.46    1:37.89   20  
 
Event 29  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    2:00.01   20  
 
Event 29  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:33.70   20  
 
Event 29  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Steven              60 UC41-41              1:40.00    1:35.44   20  
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:49.54   20  
 
Event 30  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18                37.50      44.10   20  
  2 Henderhan, Abigail        23 Massillon YMCA S-18    53.93      52.54   17  
 
Event 30  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley         34 O*H*I*O Masters-18     35.00      36.76   20  
 
Event 30  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     45.88      46.61   20  
 
Event 30  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18     57.58      53.61   20  
 
Event 30  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    2:01.23   20  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18     46.00      52.85   20  
 
Event 30  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad               47 New Albany Aquat-OH    31.50      31.97   20  
 
Event 30  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT      50.91   20  
  2 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18    52.00      51.86   17  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steynberg, Andre          63 Swim Fort Lauder-50    31.00      34.08   20  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  1:01.00      57.28   20  
 
Event 30  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18     45.00      47.70   20  
 
Event 30  Men 90-94 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:19.00    1:21.44   20  
 
Event 31  Women 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   1:35.91    1:37.39   20  
  3 Norton, Judith            62 O*H*I*O Masters-18        NT    1:38.98   16  
 
Event 31  Women 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   2:08.00    2:12.23   20  
 
Event 31  Men 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT    1:14.78   20  
  2 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:13.26    1:16.25   17  
 -- Roberts, Sam              20 Massillon YMCA S-18       NT         DQ  
 
Event 31  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   1:53.52    1:49.22   20  
 
Event 31  Men 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:49.51   20  
 
Event 32  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Massillon YMCA Stingrays-18  'A'                       NT    2:32.00   40  
     1) Roberts, Sam M20                2) Henderhan, Abigail W23         
     3) Aquino, Rhonda W56              4) Schupp, Anthony M22            
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquino, Rhonda            56 Massillon YMCA S-18       NT    3:53.47   20  
 
Event 33  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chaney, Linette           68 UC17-17              4:02.87    4:31.41   20  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    9:03.00   17  
 
Event 33  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   4:06.95    4:05.28   20  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   7:03.53    7:22.33   17  
 
Event 33  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downerd, Thomas           34 UC18-18                   NT    2:43.58   20  
 
Event 33  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benedict, Matthew         39 O*H*I*O Masters-18        NT    3:01.58   20  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18   2:50.00    3:36.61   20  
 
Event 33  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Rob             56 UC18-18                   NT    3:06.39   20  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   4:24.58    3:58.37   20  
 
Event 33  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:32.88   20  
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18                42.00      44.30   20  
 
Event 34  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley         34 O*H*I*O Masters-18     43.00      44.70   20  
 
Event 34  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     47.09      49.73   20  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquino, Rhonda            56 Massillon YMCA S-18       NT    1:04.65   20  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18     40.00      41.43   20  
 
Event 34  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT      51.49   20  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     44.00      46.97   20  
 
Event 34  Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18   1:03.98         DQ  
 
Event 35  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19  3:06.00    3:05.56   20  
 
Event 35  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18        NT    3:36.37   20  
  2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   3:32.36    3:39.73   17  
 
Event 35  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    8:19.19   20  
 
Event 35  Men 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 UC18-18              2:34.99    2:27.27   20  
 
Event 35  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    2:44.26   20  
 
Event 35  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad               47 New Albany Aquat-OH  2:31.00    2:34.88   20  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  3:50.00    3:55.48   20  
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   5:14.58    5:31.64   20  
 
Event 35  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   3:52.00    3:46.87   20  
 
Event 35  Men 90-94 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   6:08.00    6:42.07   20  
 
Event 37  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18              1:24.00    1:26.50   20  
  2 Henderhan, Abigail        23 Massillon YMCA S-18  1:57.43    1:58.54   17  
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   1:50.00    1:43.37   20  
  2 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   1:45.58    1:48.78   17  
 
Event 37  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18   1:55.00    1:56.84   20  
 
Event 37  Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   4:19.47    4:22.83   20  
 
Event 37  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schupp, Anthony           22 Massillon YMCA S-18       NT    1:13.82   20  
  2 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:10.00    1:18.75   17  
 
Event 37  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          41 O*H*I*O Masters-18   1:34.00    1:57.22   20  
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    1:43.25   20  
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   2:12.58    2:08.61   20  
 
Event 37  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   1:37.00    1:39.87   20