Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/26/2020 01:09 PM
            2020 Pieter Cath Memorial Inter-Squad  Meet - 1/26/2020            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurau, Jennifer          24 Cleveland Aquati-18  7:45.00    7:09.10   20  
                  36.25     1:17.09 (40.84)     2:01.52 (44.43)     2:45.63 (44.11)
        3:30.54 (44.91)     4:15.93 (45.39)     5:00.67 (44.74)     5:44.36 (43.69)
        6:27.64 (43.28)     7:09.10 (41.46)                                        
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18              6:30.00    6:02.34   20  
                  32.53     1:07.97 (35.44)     1:43.96 (35.99)     2:20.39 (36.43)
        2:57.27 (36.88)     3:34.25 (36.98)     4:11.14 (36.89)     4:48.27 (37.13)
        5:25.61 (37.34)     6:02.34 (36.73)                                        
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Amanda            33 UC18-18              7:13.13    6:54.65   20  
                  37.26     1:18.21 (40.95)     2:00.58 (42.37)     2:43.14 (42.56)
        3:25.68 (42.54)     4:08.13 (42.45)     4:50.39 (42.26)     5:31.88 (41.49)
        6:13.63 (41.75)     6:54.65 (41.02)                                        
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasey, Dana              48 Liquid N'Durance-LE  7:20.00    8:27.29   20  
                  45.82     1:35.22 (49.40)     2:25.34 (50.12)     3:17.33 (51.99)
        4:09.24 (51.91)     5:01.67 (52.43)     5:55.11 (53.44)     6:49.11 (54.00)
        7:40.07 (50.96)     8:27.29 (47.22)                                        
  2 Good, JJ                  46 Life Time Swim O-17 10:21.30   10:02.77   17  
                  53.48   1:53.65 (1:00.17)   2:56.95 (1:03.30)   3:58.29 (1:01.34)
      5:00.32 (1:02.03)     5:59.97 (59.65)   7:00.58 (1:00.61)   8:02.78 (1:02.20)
      9:04.58 (1:01.80)    10:02.77 (58.19)                                        
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Aimee              54 Liquid N'Durance-LE  7:15.00    6:53.54   20  
                  35.29     1:13.24 (37.95)     1:53.72 (40.48)     2:35.12 (41.40)
        3:17.22 (42.10)     4:00.40 (43.18)     4:43.84 (43.44)     5:27.58 (43.74)
        6:11.24 (43.66)     6:53.54 (42.30)                                        
 -- Callahan, Anne            54 Liquid N'Durance-LE  6:50.00        DNF  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   7:52.00    7:54.50   20  
                  40.19     1:24.45 (44.26)     2:11.49 (47.04)     3:00.29 (48.80)
        3:49.14 (48.85)     4:38.15 (49.01)     5:28.27 (50.12)     6:17.88 (49.61)
        7:06.97 (49.09)     7:54.50 (47.53)                                        
  2 Weston, Irene             64 Liquid N'Durance-LE       NT   15:09.30   17  
                1:17.63   2:45.90 (1:28.27)   4:19.28 (1:33.38)   5:53.81 (1:34.53)
      7:27.86 (1:34.05)   9:03.95 (1:36.09)  10:36.51 (1:32.56)  12:11.81 (1:35.30)
     13:44.06 (1:32.25)  15:09.30 (1:25.24)                                        
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   6:40.00    6:51.67   20  
                  35.35     1:14.78 (39.43)     1:55.51 (40.73)     2:37.27 (41.76)
        3:20.08 (42.81)     4:01.68 (41.60)     4:44.18 (42.50)     5:26.76 (42.58)
        6:09.57 (42.81)     6:51.67 (42.10)                                        
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   9:09.36    9:34.62   20  
                  52.15     1:50.11 (57.96)     2:48.64 (58.53)     3:47.53 (58.89)
        4:46.87 (59.34)     5:45.80 (58.93)     6:43.79 (57.99)     7:42.61 (58.82)
        8:40.58 (57.97)     9:34.62 (54.04)                                        
 
Event 1  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18        NT   11:14.78   20  
                  58.32   3:07.91 (2:09.59)                             4:15.78 ( )
      5:26.09 (1:10.31)                             7:46.50 ( )   8:57.29 (1:10.79)
     10:08.10 (1:10.81)  11:14.78 (1:06.68)                                        
 
Event 1  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 O*H*I*O Masters-18   5:19.30    5:24.94   20  
                  28.28     1:00.50 (32.22)     1:34.35 (33.85)     2:08.60 (34.25)
        2:42.95 (34.35)     3:16.95 (34.00)     3:50.51 (33.56)     4:23.27 (32.76)
        4:55.50 (32.23)     5:24.94 (29.44)                                        
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garman, Ryan              32 UC18-18             10:00.00    9:42.15   20  
                  49.48     1:47.86 (58.38)     2:44.52 (56.66)     3:43.61 (59.09)
        4:41.97 (58.36)   5:44.06 (1:02.09)   6:44.84 (1:00.78)   7:46.64 (1:01.80)
        8:46.07 (59.43)     9:42.15 (56.08)                                        
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calkins, William          43 UC17-17              6:16.00    6:00.13   20  
                  31.82     1:06.63 (34.81)     1:42.54 (35.91)     2:19.17 (36.63)
        2:56.02 (36.85)     3:32.87 (36.85)     4:09.83 (36.96)     4:46.81 (36.98)
        5:24.02 (37.21)     6:00.13 (36.11)                                        
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cousino, Mike             49 Liquid N'Durance-LE  7:25.00    7:18.35   20  
                  38.50     1:20.64 (42.14)     2:03.21 (42.57)     2:49.09 (45.88)
        3:34.28 (45.19)     4:20.12 (45.84)     5:06.12 (46.00)     5:50.52 (44.40)
        6:36.07 (45.55)     7:18.35 (42.28)                                        
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris          56 New Albany Aquat-OH  5:22.00    5:34.90   20  
                  28.92     1:01.13 (32.21)     1:34.12 (32.99)     2:07.92 (33.80)
        2:41.96 (34.04)     3:16.19 (34.23)     3:50.63 (34.44)     4:25.35 (34.72)
        5:00.17 (34.82)     5:34.90 (34.73)                                        
  2 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    7:08.84   17  
                  37.78     1:18.97 (41.19)     2:01.07 (42.10)     2:45.24 (44.17)
        3:28.63 (43.39)     4:12.16 (43.53)     4:56.56 (44.40)     5:41.39 (44.83)
        6:26.08 (44.69)     7:08.84 (42.76)                                        
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  8:40.00    8:27.16   20  
                  44.68     1:33.16 (48.48)     2:24.05 (50.89)     3:16.04 (51.99)
        4:08.40 (52.36)     5:01.33 (52.93)     5:53.80 (52.47)     6:45.27 (51.47)
        7:38.17 (52.90)     8:27.16 (48.99)                                        
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   8:15.00    8:18.53   20  
                  44.76     1:33.46 (48.70)     2:24.51 (51.05)     3:15.20 (50.69)
        4:06.56 (51.36)     4:57.51 (50.95)     5:49.42 (51.91)     6:41.16 (51.74)
        7:32.64 (51.48)     8:18.53 (45.89)                                        
 
Event 2  Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris          56 New Albany Aquat-OH  2:20.00    2:29.41   20  
                  31.96     1:09.07 (37.11)     1:49.64 (40.57)     2:29.41 (39.77)
 
Event 2  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            69 UC18-18              3:30.00    3:29.81   20  
                  45.77     1:39.95 (54.18)     2:36.63 (56.68)     3:29.81 (53.18)
 
Event 3  Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    2:47.01   40  
     1) Crognale, Angelisa W41          2) Millas, Ginny W59              
     3) Krause, Katelin W25             4) Thurau, Jennifer W24           
                  45.62     1:40.95 (55.33)     2:15.11 (34.16)     2:47.01 (31.90)
 
Event 3  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    2:16.73   40  
     1) Munday, Michaela W30            2) Cogan, Shannon W28             
     3) Juran, Elizabeth M W28          4) Crossen, Stephanie D W34       
                  35.14     1:14.37 (39.23)     1:52.33 (37.96)     2:16.73 (24.40)
 
Event 3  Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaker Swimming-18  'A'                                NT    2:54.86   40  
     1) Suozzi, Gina W61                2) Duffy, Denise W50              
     3) Ondrejka, Sarah W38             4) Siegel, Joanne L W60           
                  47.80     1:32.18 (44.38)   2:54.86 (1:22.68)                    
 -- Liquid N'Durance-LE  'B'                               NT         DQ  
     1) Blasey, Dana W48                2) Krebs, Aimee W54               
     3) Kuri, Barbara W39               4) Weston, Irene W64              
                1:03.90     1:35.39 (31.49)     2:12.77 (37.38)        DQ (1:13.86)
 
Event 3  Women 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'D'                      NT    2:59.72   40  
     1) Turner, Lisa W62                2) Marshfield, Ann W61            
     3) Spence, Diane W66               4) Easton, Luise W81              
                  43.24     1:27.58 (44.34)     2:09.64 (42.06)     2:59.72 (50.08)
 
Event 3  Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    1:46.27   40  
     1) Scalli, John M24                2) Seamans, Nate M28              
     3) Machovina, Alex M24             4) Brown, Peter M35               
                  26.40       58.59 (32.19)     1:23.11 (24.52)     1:46.27 (23.16)
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    1:54.99   34  
     1) Constantino, Joseph A M30       2) Dinh, Tom M26                  
     3) Foreman, Aaron M27              4) Henning, Jonathan M24          
                  28.14     1:00.59 (32.45)     1:28.47 (27.88)     1:54.99 (26.52)
 
Event 3  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Life Time Swim Ohio-17  'A'                            NT    2:41.08   40  
     1) Brooks, Andrea W48              2) Quinn, Jennifer W40            
     3) DiMonte, Cheryl W33             4) Good, JJ W46                   
                  37.09     1:20.08 (42.99)     1:52.27 (32.19)     2:41.08 (48.81)
 
Event 3  Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid N'Durance-LE  'A'                               NT    2:45.73   40  
     1) Cousino, Mike M49               2) Manella, Richard M61           
     3) Callahan, Anne W54              4) Durno, Mark M51                
                  43.73     1:34.84 (51.11)     2:14.52 (39.68)     2:45.73 (31.21)
 
Event 4  Women 18+ 200 Yard Backstroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    2:48.87   40  
     1) Brennan, Martha M W49           2) Shedlow, Dee W54               
     3) Thurau, Jennifer W24            4) Krause, Katelin W25            
                  46.12     1:37.17 (51.05)     2:12.41 (35.24)     2:48.87 (36.46)
 
Event 4  Women 25+ 200 Yard Backstroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:17.26   40  
     1) Crossen, Stephanie D W34        2) Munday, Michaela W30           
     3) Juran, Elizabeth M W28          4) Troyer, Kristen W26            
                  35.52     1:09.25 (33.73)     1:42.24 (32.99)     2:17.26 (35.02)
 
Event 4  Mixed 55+ 200 Yard Backstroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid N'Durance-LE  'B'                               NT    2:37.76   40  
     1) Turner, Lisa W62                2) Cox, Daniel M59                
     3) Spence, Diane W66               4) Auckley, Dennis M55            
                  43.42     1:16.74 (33.32)   2:37.76 (1:21.02)                    
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18     27.99      27.49   20  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18                31.00      30.59   20  
  2 Rose, Megan               28 O*H*I*O Masters-18        NT      30.70   17  
  3 Krause, Katelin           25 Cleveland Aquati-18       NT      30.94   16  
  4 Figula, Melissa           27 UC18-18              1:35.00    1:10.64   15  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17    31.79      31.49   20  
  2 Crognale, Angelisa        41 Cleveland Aquati-18    35.46      36.17   17  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Andrea            48 Life Time Swim O-17    33.00      31.20   20  
  2 Brennan, Martha M         49 Cleveland Aquati-18       NT      33.52   17  
  3 Blasey, Dana              48 Liquid N'Durance-LE    45.00      39.30   16  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Aimee              54 Liquid N'Durance-LE    32.00      30.99   20  
  2 Bowman, Kathryn           54 New Albany Aquat-OH    34.00      33.25   17  
  3 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18     31.00      33.82   16  
  4 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     35.64      35.28   15  
  5 Shedlow, Dee              54 Cleveland Aquati-18    45.00      38.48   14  
  6 Sandison, Carol           54 UC18-18                40.05      40.35   13  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    39.58     X42.34  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18     33.22      35.03   20  
  2 Weston, Irene             64 Liquid N'Durance-LE       NT    1:16.29   17  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    1:39.16   20  
 
Event 5  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18     45.96      47.75   20  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Machovina, Alex           24 O*H*I*O Masters-18     23.00      23.73   20  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             29 O*H*I*O Masters-18     22.70      23.10   20  
  2 Roznai, Alex              26 Liquid N'Durance-LE       NT      23.95   17  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Peter              35 O*H*I*O Masters-18     24.00      23.71   20  
  2 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18     27.50      27.12   17  
  3 Benedict, Matthew         39 Liquid N'Durance-LE    28.93      28.19   16  
  4 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18     29.50      28.36   15  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calkins, William          43 UC17-17                29.00      26.71   20  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cousino, Mike             49 Liquid N'Durance-LE    35.00      31.37   20  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilhelm, John             51 New Albany Aquat-OH    27.00      26.97   20  
  2 Durno, Mark               51 Liquid N'Durance-LE    31.21      30.64   17  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Auckley, Dennis           55 O*H*I*O Masters-18     28.00      28.68   20  
  2 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18     33.32      33.59   17  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH     26.70      27.91   20  
  2 Manella, Richard T        61 Liquid N'Durance-LE    45.00      39.98   17  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18     28.33      30.29   20  
  2 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18    44.00      38.63   17  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     29.00      28.88   20  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waltman, John             78 UC17-17                44.60      43.39   20  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18     48.17      52.08   17  
 
Event 5  Men 90-94 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:02.00    1:00.95   20  
 
Event 6  Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   7:00.00    6:06.57   20  
                1:25.34   2:57.96 (1:32.62)   4:31.97 (1:34.01)   6:06.57 (1:34.60)
 
Event 6  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ceddia, Lisa              49 Life Time Swim O-17  3:15.49    3:13.84   20  
                  42.59     1:30.83 (48.24)     2:22.36 (51.53)     3:13.84 (51.48)
 
Event 6  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   3:26.58    3:20.56   20  
                  46.66     1:37.89 (51.23)     2:29.23 (51.34)     3:20.56 (51.33)
 
Event 6  Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seamans, Nate             28 O*H*I*O Masters-18   2:50.00    2:31.57   20  
                  33.39     1:12.07 (38.68)     1:51.83 (39.76)     2:31.57 (39.74)
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manella, Richard T        61 Liquid N'Durance-LE  4:10.00    4:14.05   20  
                  55.94   2:01.00 (1:05.06)   3:08.36 (1:07.36)   4:14.05 (1:05.69)
 
Event 6  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   3:28.00    3:37.28   20  
                  49.78     1:44.91 (55.13)     2:41.51 (56.60)     3:37.28 (55.77)
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18                35.00      37.66   20  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18                37.00      36.51   20  
  2 Figula, Melissa           27 UC18-18              1:39.00    1:36.02   17  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMonte, Cheryl           33 Life Time Swim O-17    31.00      33.73   20  
  2 Bailey, Amanda            33 UC18-18                39.13      36.75   17  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   1:15.00    1:06.97   20  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        41 Cleveland Aquati-18    46.09      46.40   20  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Andrea            48 Life Time Swim O-17    36.00      36.33   20  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     41.52      40.92   20  
  2 Sandison, Carol           54 UC18-18                49.20      53.88   17  
 -- Bowman, Kathryn           54 New Albany Aquat-OH    36.00         DQ  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    56.73   X1:02.74  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    1:40.29   20  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18     33.18      34.31   20  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Auckley, Dennis           55 O*H*I*O Masters-18     34.00      33.23   20  
  2 Stebel, Thomas            58 Cleveland Aquati-18    45.17      46.45   17  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH     35.00      34.77   20  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18    58.30      54.80   20  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     39.55         DQ  
 
Event 7  Men 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:09.66   20  
 
Event 8  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Krause, Katelin           25 Cleveland Aquati-18       NT    1:32.44   20  
                  38.22     1:32.44 (54.22)                                        
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Beth           55 New Albany Aquat-OH  1:12.00    1:10.23  
 
Event 8  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:08.69    1:05.30   20  
                  30.02     1:05.30 (35.28)                                        
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roznai, Alex              26 Liquid N'Durance-LE       NT      57.14   20  
                  26.60       57.14 (30.54)                                        
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    1:06.90   17  
                  29.42     1:06.90 (37.48)                                        
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Keith               45 New Albany Aquat-OH    58.02      58.36   20  
                  27.30       58.36 (31.06)                                        
  2 Cousino, Mike             49 Liquid N'Durance-LE  1:55.00    1:28.37   17  
                  40.50     1:28.37 (47.87)                                        
 
Event 9  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuri, Barbara             39 Liquid N'Durance-LE       NT    3:09.23   20  
                  39.28     1:27.99 (48.71)     2:23.69 (55.70)     3:09.23 (45.54)
 
Event 9  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seamans, Nate             28 O*H*I*O Masters-18   2:30.00    2:21.19   20  
                  28.77     1:07.88 (39.11)     1:46.50 (38.62)     2:21.19 (34.69)
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18     59.79    1:01.36   20  
                  29.54     1:01.36 (31.82)                                        
  2 Thurau, Jennifer          24 Cleveland Aquati-18  2:20.00    1:14.22   17  
                  34.33     1:14.22 (39.89)                                        
 
Event 10  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Megan               28 O*H*I*O Masters-18        NT    1:09.37   20  
                  32.75     1:09.37 (36.62)                                        
  2 Krause, Katelin           25 Cleveland Aquati-18       NT    1:15.77   17  
                  35.24     1:15.77 (40.53)                                        
 
Event 10  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18   1:20.08    1:20.72   20  
                  38.47     1:20.72 (42.25)                                        
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        41 Cleveland Aquati-18  1:23.74    1:24.31   20  
                  40.02     1:24.31 (44.29)                                        
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasey, Dana              48 Liquid N'Durance-LE  1:35.00    1:30.74   20  
                  44.44     1:30.74 (46.30)                                        
  2 Good, JJ                  46 Life Time Swim O-17  1:48.72    1:49.83   17  
                  53.68     1:49.83 (56.15)                                        
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Aimee              54 Liquid N'Durance-LE  1:10.00    1:08.24   20  
                  32.70     1:08.24 (35.54)                                        
  2 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18   1:16.00    1:15.85   17  
                  36.96     1:15.85 (38.89)                                        
  3 Callahan, Anne            54 Liquid N'Durance-LE  1:20.00    1:18.95   16  
                  38.89     1:18.95 (40.06)                                        
  4 Shedlow, Dee              54 Cleveland Aquati-18  1:30.00    1:24.36   15  
                  40.68     1:24.36 (43.68)                                        
  5 Sandison, Carol           54 UC18-18              1:30.05    1:32.58   14  
                  44.14     1:32.58 (48.44)                                        
 
Event 10  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Beth           55 New Albany Aquat-OH  1:05.00    1:04.93  
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18  1:31.22   X1:53.98  
                  54.58     1:53.98 (59.40)                                        
 
Event 10  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weston, Irene             64 Liquid N'Durance-LE       NT    2:50.10   20  
                1:22.15   2:50.10 (1:27.95)                                        
 
Event 10  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:12.00   20  
                  33.94     1:12.00 (38.06)                                        
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    3:40.62  
 
Event 10  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   1:44.24    1:41.95   20  
                  48.79     1:41.95 (53.16)                                        
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henning, Jonathan         24 O*H*I*O Masters-18     52.00      50.07   20  
                  25.10       50.07 (24.97)                                        
  2 Machovina, Alex           24 O*H*I*O Masters-18     56.00      54.38   17  
                  25.74       54.38 (28.64)                                        
  3 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:01.15    1:06.61   16  
                  32.40     1:06.61 (34.21)                                        
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             29 O*H*I*O Masters-18     50.22      49.95   20  
                  24.23       49.95 (25.72)                                        
  2 Roznai, Alex              26 Liquid N'Durance-LE       NT      53.20   17  
                  25.36       53.20 (27.84)                                        
  3 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18     54.50      59.02   16  
                  28.04       59.02 (30.98)                                        
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garman, Ryan              32 UC18-18              1:50.00    1:31.50   20  
                  40.35     1:31.50 (51.15)                                        
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Peter              35 O*H*I*O Masters-18     53.00      51.46   20  
                  24.85       51.46 (26.61)                                        
  2 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18   1:02.02      59.58   17  
                  29.59       59.58 (29.99)                                        
  3 Benedict, Matthew         39 Liquid N'Durance-LE  1:07.55    1:05.25   16  
                  31.78     1:05.25 (33.47)                                        
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calkins, William          43 UC17-17              1:06.00      58.80   20  
                  28.30       58.80 (30.50)                                        
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cousino, Mike             49 Liquid N'Durance-LE  1:25.00    1:12.43   20  
                  34.46     1:12.43 (37.97)                                        
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilhelm, John             51 New Albany Aquat-OH    58.00    1:00.45   20  
                  29.69     1:00.45 (30.76)                                        
  2 Durno, Mark               51 Liquid N'Durance-LE  1:20.22    1:08.16   17  
                  32.27     1:08.16 (35.89)                                        
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18   1:16.15    1:14.13   20  
                  34.82     1:14.13 (39.31)                                        
  2 Stebel, Thomas            58 Cleveland Aquati-18  1:24.43    1:24.50   17  
                  40.17     1:24.50 (44.33)                                        
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manella, Richard T        61 Liquid N'Durance-LE  1:30.00    1:29.23   20  
                  42.50     1:29.23 (46.73)                                        
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  1:31.45    1:25.72   20  
                  39.50     1:25.72 (46.22)                                        
 
Event 10  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:07.42   20  
                  31.37     1:07.42 (36.05)                                        
  2 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18   1:11.20    1:13.79   17  
                  35.30     1:13.79 (38.49)                                        
 
Event 10  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waltman, John             78 UC17-17              1:41.04    1:47.72   20  
                  50.82     1:47.72 (56.90)                                        
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18   1:52.68    2:03.58   17  
                  57.39   2:03.58 (1:06.19)                                        
 
Event 11  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMonte, Cheryl           33 Life Time Swim O-17  2:48.00    2:43.05   20  
                  38.84     1:20.25 (41.41)     2:02.18 (41.93)     2:43.05 (40.87)
 
Event 11  Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   5:45.00    4:58.81   20  
                1:07.69   2:24.03 (1:16.34)   3:44.12 (1:20.09)   4:58.81 (1:14.69)
 
Event 11  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17  3:05.66    3:09.56   20  
                  43.15     1:30.85 (47.70)     2:20.33 (49.48)     3:09.56 (49.23)
 
Event 11  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Andrea            48 Life Time Swim O-17  2:55.00    2:54.78   20  
                  40.26     1:24.20 (43.94)     2:09.44 (45.24)     2:54.78 (45.34)
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   3:15.60    3:16.70   20  
                  44.73     1:33.29 (48.56)     2:25.23 (51.94)     3:16.70 (51.47)
 
Event 11  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    7:27.87   20  
                1:43.30   3:41.70 (1:58.40)   5:36.89 (1:55.19)   7:27.87 (1:50.98)
 
Event 11  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 O*H*I*O Masters-18   2:12.68    2:08.00   20  
                  30.36     1:03.55 (33.19)     1:36.12 (32.57)     2:08.00 (31.88)
 
Event 11  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris          56 New Albany Aquat-OH  2:20.00    2:28.38   20  
                  34.77     1:11.32 (36.55)     1:49.77 (38.45)     2:28.38 (38.61)
  2 Stebel, Thomas            58 Cleveland Aquati-18  3:24.70    3:24.52   17  
                  49.91     1:41.44 (51.53)     2:33.53 (52.09)     3:24.52 (50.99)
 
Event 11  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            69 UC18-18              3:10.00    3:02.34   20  
                  41.56     1:27.33 (45.77)     2:15.22 (47.89)     3:02.34 (47.12)
 
Event 11  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   3:26.00    3:23.97   20  
                  49.96     1:41.38 (51.42)     2:33.75 (52.37)     3:23.97 (50.22)
 
Event 11  Men 90-94 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   5:50.00    6:20.57   20  
                1:16.74   2:42.89 (1:26.15)   4:13.57 (1:30.68)   6:20.57 (2:07.00)
 
Event 12  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18                39.00      42.53   20  
 
Event 12  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18                42.00      42.69   20  
  2 Figula, Melissa           27 UC18-18              1:30.00    1:09.02   17  
 
Event 12  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Amanda            33 UC18-18                47.13      43.54   20  
 
Event 12  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18     43.99      44.54   20  
  2 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   1:30.00    1:26.11   17  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Martha M         49 Cleveland Aquati-18       NT      45.08   20  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Kathryn           54 New Albany Aquat-OH    42.00      42.64   20  
  2 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     44.31      43.43   17  
  3 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18     40.00      45.86   16  
  4 Sandison, Carol           54 UC18-18                50.05      52.99   15  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    48.40        XDQ  
 
Event 12  Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18        NT    1:07.23   20  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18                33.20      36.16   20  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18     37.50      35.81   20  
  2 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18     38.02      41.36   17  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Keith               45 New Albany Aquat-OH    28.88      29.35   20  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Joe               54 UC18-18                59.00      45.86   20  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH     38.50      39.50   20  
  2 Manella, Richard T        61 Liquid N'Durance-LE    53.00      51.58   17  
 
Event 12  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     40.00      40.01   20  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18     57.41    1:08.62   20  
 
Event 13  Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    4:28.89   40  
     1) Cogan, Shannon W28              2) Millar, Abbey W28              
     3) Munday, Michaela W30            4) Ondrejka, Sarah W38            
                  28.77   1:00.41 (1:00.41)     1:36.63 (36.22)   2:20.59 (1:20.18)
        2:52.75 (32.16)   3:27.75 (1:07.16)     3:56.78 (29.03)   4:28.89 (1:01.14)
 
Event 13  Women 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaker Swimming-18  'A'                                NT    5:25.85   40  
     1) Ondrejka, sarah W38             2) Suozzi, Gina W61               
     3) Siegel, Joanne L W60            4) Duffy, Denise W50              
                  38.58   1:20.18 (1:20.18)     2:00.31 (40.13)   2:46.64 (1:26.46)
        3:26.19 (39.55)   4:33.12 (1:46.48)     5:25.85 (52.73)                    
 
Event 13  Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    3:41.58   40  
     1) Dinh, Tom M26                   2) Machovina, Alex M24            
     3) Constantino, Joseph A M30       4) Foreman, Aaron M27             
                  26.72       55.88 (55.88)     1:19.70 (23.82)                    
            2:14.98 ( )         2:45.88 ( )     3:11.46 (25.58)     3:41.58 (55.70)
 
Event 13  Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid N'Durance-LE  'A'                               NT    4:24.38   40  
     1) Roznai, Alex M26                2) Krebs, Aimee W54               
     3) Durno, Mark M51                 4) Callahan, Anne W54             
                  25.10       52.31 (52.31)     1:23.82 (31.51)   1:59.96 (1:07.65)
        2:32.85 (32.89)   3:10.06 (1:10.10)     3:45.67 (35.61)   4:24.38 (1:14.32)
  2 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    5:16.81   34  
     1) Stebel, Thomas M58              2) Brennan, Martha M W49          
     3) Krause, Katelin W25             4) Douglass, David M65            
                  41.34   1:25.66 (1:25.66)     2:00.00 (34.34)   3:13.92 (1:48.26)
        3:53.56 (39.64)                             4:32.88 ( )         5:16.81 ( )
 
Event 13  Mixed 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    5:17.81   40  
     1) McDonald, Robert M70            2) Terkel, Lawrence M72           
     3) Spence, Diane W66               4) Turner, Lisa W62               
                  40.21   1:22.97 (1:22.97)     1:58.14 (35.17)   2:38.95 (1:15.98)
        3:15.86 (36.91)   3:57.10 (1:18.15)     4:35.55 (38.45)   5:17.81 (1:20.71)
 
Event 14  Women 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    5:11.20   40  
     1) Cogan, Shannon W28              2) Crossen, Stephanie D W34       
     3) Munday, Michaela W30            4) Juran, Elizabeth M W28         
                  33.26   1:13.78 (1:13.78)     1:50.43 (36.65)   2:36.10 (1:22.32)
        2:55.80 (19.70)   3:55.09 (1:18.99)     4:29.04 (33.95)   5:11.20 (1:16.11)
 
Event 14  Men 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    4:33.13   40  
     1) Dinh, Tom M26                   2) Seamans, Nate M28              
     3) Machovina, Alex M24             4) Constantino, Joseph A M30      
                  32.40   1:06.88 (1:06.88)     1:39.20 (32.32)   2:14.52 (1:07.64)
        2:43.58 (29.06)                             3:53.38 ( )         4:33.13 ( )
 
Event 14  Men 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    5:20.94   40  
     1) Cox, Daniel M59                 2) Auckley, Dennis M55            
     3) Brown, Peter M35                4) Harlan, Jack M58               
                  33.27   1:11.67 (1:11.67)     1:51.64 (39.97)   2:38.42 (1:26.75)
        3:09.84 (31.42)   3:45.51 (1:07.09)     4:29.95 (44.44)   5:20.94 (1:35.43)
 
Event 14  Mixed 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaker Swimming-18  'A'                                NT    5:59.04   40  
     1) Clites, Brian M36               2) Suozzi, Gina W61               
     3) Ondrejka, Sarah W38             4) Duffy, Denise W50              
                  35.83                             2:07.16 ( )         3:01.75 ( )
        3:44.45 (42.70)   4:30.60 (1:28.85)     5:12.74 (42.14)   5:59.04 (1:28.44)
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18                36.00      33.15   20  
  2 Rose, Megan               28 O*H*I*O Masters-18        NT      33.36   17  
  3 Krause, Katelin           25 Cleveland Aquati-18       NT      39.22   16  
 
Event 15  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMonte, Cheryl           33 Life Time Swim O-17    31.00      31.80   20  
  2 Bailey, Amanda            33 UC18-18                37.13      35.60   17  
 
Event 15  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuri, Barbara             39 Liquid N'Durance-LE       NT      37.86   20  
  2 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18     42.00      46.51   17  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18     37.00      44.50   20  
 
Event 15  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Beth           55 New Albany Aquat-OH    33.00      32.92  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18     37.55      40.31   20  
  2 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18     48.58      44.44   17  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 O*H*I*O Masters-18     24.50      25.08   20  
  2 Studt, Caleb              23 UC18-18                28.24      29.08   17  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18     31.25      30.84   20  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Joe               54 UC18-18                59.00      50.62   20  
 
Event 15  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            69 UC18-18                33.00      33.73   20  
 
Event 15  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18     35.00      35.65   20  
  2 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     34.24      37.38   17  
 
Event 16  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         22 UC18-18              1:24.00    1:29.70   20  
                  42.60     1:29.70 (47.10)                                        
  2 Thurau, Jennifer          24 Cleveland Aquati-18  2:10.00    1:38.71   17  
                  45.04     1:38.71 (53.67)                                        
 
Event 16  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18   1:40.00    1:32.68   20  
                  45.08     1:32.68 (47.60)                                        
  2 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   3:15.00    3:03.28   17  
                1:31.25   3:03.28 (1:32.03)                                        
 
Event 16  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17  1:30.15    1:31.21   20  
                  43.56     1:31.21 (47.65)                                        
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Martha M         49 Cleveland Aquati-18       NT    1:35.87   20  
                  46.38     1:35.87 (49.49)                                        
 
Event 16  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18   1:32.00    1:42.93   20  
                  49.15     1:42.93 (53.78)                                        
 
Event 16  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   1:33.00    1:36.00   20  
                  46.05     1:36.00 (49.95)                                        
 
Event 16  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seamans, Nate             28 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:10.49   20  
                  33.25     1:10.49 (37.24)                                        
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irons, David              36 O*H*I*O Masters-18   1:24.50    1:19.23   20  
                  38.53     1:19.23 (40.70)                                        
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Joe               54 UC18-18              1:59.00    2:17.45   20  
                1:01.11   2:17.45 (1:16.34)                                        
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:28.00    1:27.66   20  
                  41.25     1:27.66 (46.41)                                        
 
Event 16  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   1:42.00    1:40.86   20  
                  48.73     1:40.86 (52.13)                                        
 
Event 17  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thurau, Jennifer          24 Cleveland Aquati-18  4:00.00    2:47.33   20  
                  37.90     1:21.15 (43.25)     2:05.49 (44.34)     2:47.33 (41.84)
 
Event 17  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuri, Barbara             39 Liquid N'Durance-LE       NT    2:49.80   20  
                  36.99     1:19.30 (42.31)     2:04.40 (45.10)     2:49.80 (45.40)
  2 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18   2:55.00    2:53.77   17  
                  40.05     1:24.74 (44.69)     2:10.09 (45.35)     2:53.77 (43.68)
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blasey, Dana              48 Liquid N'Durance-LE  3:20.00    3:12.94   20  
                  45.19     1:33.71 (48.52)     2:24.31 (50.60)     3:12.94 (48.63)
  2 Good, JJ                  46 Life Time Swim O-17  3:51.36    3:54.06   17  
                  54.66   1:55.10 (1:00.44)   2:56.64 (1:01.54)     3:54.06 (57.42)
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandison, Carol           54 UC18-18              3:24.04    3:22.67   20  
                  45.27     1:36.59 (51.32)     2:30.42 (53.83)     3:22.67 (52.25)
 -- Callahan, Anne            54 Liquid N'Durance-LE  2:20.00        DNF  
 
Event 17  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 8birnbrich, 112.00        55 New Albany Aquat-OH  2:20.00             
  1 Birnbrich, Beth           55 New Albany Aquat-OH  2:20.00    2:21.20   20  
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   2:47.84    2:59.08   20  
                  40.33     1:25.81 (45.48)     2:12.61 (46.80)     2:59.08 (46.47)
  2 Weston, Irene             64 Liquid N'Durance-LE       NT    5:55.41   17  
                1:21.43   2:55.76 (1:34.33)   4:30.00 (1:34.24)   5:55.41 (1:25.41)
 
Event 17  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    8:00.08   20  
                1:53.05   4:01.08 (2:08.03)   6:03.49 (2:02.41)   8:00.08 (1:56.59)
 
Event 17  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   3:31.66    3:36.24   20  
                  50.25     1:45.86 (55.61)     2:42.03 (56.17)     3:36.24 (54.21)
 
Event 17  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18        NT    4:18.93   20  
                  59.24   2:04.29 (1:05.05)   3:12.47 (1:08.18)   4:18.93 (1:06.46)
 
Event 17  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henning, Jonathan         24 O*H*I*O Masters-18   1:56.00    1:51.67   20  
                  26.59       54.60 (28.01)     1:23.91 (29.31)     1:51.67 (27.76)
  2 Machovina, Alex           24 O*H*I*O Masters-18   1:56.00    2:02.80   17  
                  27.43       58.12 (30.69)     1:30.53 (32.41)     2:02.80 (32.27)
 
Event 17  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             29 O*H*I*O Masters-18   1:49.34    1:49.80   20  
                  25.46       52.68 (27.22)     1:21.16 (28.48)     1:49.80 (28.64)
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   2:01.90    2:03.81   17  
                  27.98       58.95 (30.97)     1:31.50 (32.55)     2:03.81 (32.31)
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benedict, Matthew         39 Liquid N'Durance-LE  2:46.19    2:32.38   20  
                  34.92     1:13.20 (38.28)     1:54.13 (40.93)     2:32.38 (38.25)
 
Event 17  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calkins, William          43 UC17-17              2:15.00    2:11.46   20  
                  29.36     1:02.02 (32.66)     1:36.50 (34.48)     2:11.46 (34.96)
 
Event 17  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cousino, Mike             49 Liquid N'Durance-LE  2:55.00    2:41.83   20  
                  35.04     1:16.07 (41.03)     1:58.57 (42.50)     2:41.83 (43.26)
 
Event 17  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilhelm, John             51 New Albany Aquat-OH  2:12.00    2:18.50   20  
                  32.39     1:07.51 (35.12)     1:43.72 (36.21)     2:18.50 (34.78)
  2 Durno, Mark               51 Liquid N'Durance-LE  2:39.30    2:31.31   17  
                  34.76     1:13.02 (38.26)     1:52.29 (39.27)     2:31.31 (39.02)
 
Event 17  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris          56 New Albany Aquat-OH  2:00.00    2:11.76   20  
                  29.21     1:01.49 (32.28)     1:36.31 (34.82)     2:11.76 (35.45)
  2 Harlan, Jack              58 O*H*I*O Masters-18        NT    2:43.73   17  
                  36.59     1:18.27 (41.68)     2:02.24 (43.97)     2:43.73 (41.49)
 
Event 17  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manella, Richard T        61 Liquid N'Durance-LE  3:16.00    3:23.55   20  
                  45.83     1:37.19 (51.36)     2:30.09 (52.90)     3:23.55 (53.46)
 
Event 18  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18   1:11.99    1:08.74   20  
                  32.26     1:08.74 (36.48)                                        
 -- Schley, Mackenzie         22 UC18-18              1:18.00         DQ  
                  37.61          DQ (43.82)                                        
 
Event 18  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troyer, Kristen           26 UC18-18              1:17.00    1:15.93   20  
                  34.99     1:15.93 (40.94)                                        
  2 Rose, Megan               28 O*H*I*O Masters-18        NT    1:21.21   17  
                  37.69     1:21.21 (43.52)                                        
 
Event 18  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiMonte, Cheryl           33 Life Time Swim O-17  1:19.05    1:17.85   20  
                  35.25     1:17.85 (42.60)                                        
  2 Bailey, Amanda            33 UC18-18              1:30.13    1:20.09   17  
                  36.17     1:20.09 (43.92)                                        
 
Event 18  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuri, Barbara             39 Liquid N'Durance-LE       NT    1:30.42   20  
                  42.24     1:30.42 (48.18)                                        
  2 Ondrejka, Sarah           38 Shaker Swimming-18   1:28.74    1:31.05   17  
                  47.28     1:31.05 (43.77)                                        
 
Event 18  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        41 Cleveland Aquati-18  1:36.78    1:41.35   20  
                  47.12     1:41.35 (54.23)                                        
 
Event 18  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Martha M         49 Cleveland Aquati-18       NT    1:27.33   20  
                  43.87     1:27.33 (43.46)                                        
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krebs, Aimee              54 Liquid N'Durance-LE  1:20.00    1:17.97   20  
                  36.40     1:17.97 (41.57)                                        
  2 Bowman, Kathryn           54 New Albany Aquat-OH  1:20.00    1:27.76   17  
                  42.21     1:27.76 (45.55)                                        
  3 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18   1:28.31    1:28.58   16  
                  41.23     1:28.58 (47.35)                                        
  4 Duffy, Denise             50 Shaker Swimming-18   1:30.00    1:29.13   15  
                  42.83     1:29.13 (46.30)                                        
 
Event 18  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18  1:47.42   X1:56.57  
                  57.18     1:56.57 (59.39)                                        
 
Event 18  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   1:30.49    1:30.95   20  
                  42.20     1:30.95 (48.75)                                        
  2 Marshfield, Ann           61 O*H*I*O Masters-18   1:35.58    1:31.96   17  
                  45.11     1:31.96 (46.85)                                        
 
Event 18  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:06.95    1:09.09   20  
                  32.66     1:09.09 (36.43)                                        
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Peter              35 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:05.49   20  
                  30.66     1:05.49 (34.83)                                        
  2 Clites, Brian             36 Shaker Swimming-18   1:12.34    1:11.55   17  
                  34.50     1:11.55 (37.05)                                        
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Durno, Mark               51 Liquid N'Durance-LE  1:24.24         DQ  
                  43.80          DQ (45.23)                                        
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David           65 Cleveland Aquati-18  1:55.00    1:51.03   20  
                  49.93   1:51.03 (1:01.10)                                        
 
Event 18  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          72 O*H*I*O Masters-18   1:28.00    1:24.50   20  
                  39.77     1:24.50 (44.73)                                        
 
Event 19  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   2:45.00    2:25.58   20  
                1:09.72   2:25.58 (1:15.86)                                        
 
Event 19  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        41 Cleveland Aquati-18  1:36.48    1:47.21   20  
                  49.50     1:47.21 (57.71)                                        
 
Event 19  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Andrea            48 Life Time Swim O-17  1:20.00    1:19.04   20  
                  38.68     1:19.04 (40.36)                                        
 
Event 19  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandison, Carol           54 UC18-18              1:50.05    1:56.85   20  
                  56.82   1:56.85 (1:00.03)                                        
 
Event 19  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    3:50.96   20  
                1:51.70   3:50.96 (1:59.26)                                        
 
Event 19  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roznai, Alex              26 Liquid N'Durance-LE       NT    1:02.67   20  
                  30.17     1:02.67 (32.50)                                        
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT    1:11.32   17  
                  33.57     1:11.32 (37.75)                                        
 
Event 19  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas            58 Cleveland Aquati-18  1:36.49    1:38.05   20  
                  48.33     1:38.05 (49.72)                                        
 
Event 19  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:17.00    1:18.24   20  
                  39.52     1:18.24 (38.72)                                        
 
Event 19  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            69 UC18-18              1:31.00    1:22.99   20  
                  40.74     1:22.99 (42.25)                                        
 
Event 19  Men 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   2:35.00    2:32.11   20  
                1:14.16   2:32.11 (1:17.95)                                        
 
Event 20  Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    1:57.58   40  
     1) Crossen, Stephanie D W34        2) Munday, Michaela W30           
     3) Juran, Elizabeth M W28          4) Cogan, Shannon W28             
                  29.83     1:00.71 (30.88)     1:30.33 (29.62)     1:57.58 (27.25)
  2 Life Time Swim Ohio-17  'A'                            NT    2:24.40   34  
     1) Quinn, Jennifer W40             2) Good, JJ W46                   
     3) DiMonte, Cheryl W33             4) Brooks, Andrea W48             
                  31.33     1:22.52 (51.19)     1:51.55 (29.03)     2:24.40 (32.85)
 
Event 20  Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaker Swimming-18  'A'                                NT    2:26.71   40  
     1) Ondrejka, Sarah W38             2) Suozzi, Gina W61               
     3) Siegel, Joanne L W60            4) Duffy, Denise W50              
                  37.37     1:15.70 (38.33)     1:59.24 (43.54)     2:26.71 (27.47)
 
Event 20  Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'E'                      NT    2:36.15   40  
     1) Turner, Lisa W62                2) Marshfield, Ann W61            
     3) Spence, Diane W66               4) Easton, Luise W81              
                  34.48     1:11.67 (37.19)     1:44.52 (32.85)     2:36.15 (51.63)
 
Event 20  Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    1:31.09   40  
     1) Machovina, Alex M24             2) Henning, Jonathan M24          
     3) Pristov, Greg M29               4) Scalli, John M24               
                  23.40       46.45 (23.05)     1:08.94 (22.49)     1:31.09 (22.15)
 
Event 20  Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    1:48.01   40  
     1) Dinh, Tom M26                   2) Seamans, Nate M28              
     3) Constantino, Joseph A M30       4) Irons, David M36               
                  26.16       53.41 (27.25)     1:20.41 (27.00)     1:48.01 (27.60)
 
Event 20  Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'D'                      NT    2:05.15   40  
     1) Dorsch, William M68             2) Cox, Daniel M59                
     3) Harlan, Jack M58                4) Terkel, Lawrence M72           
                  29.94     1:01.30 (31.36)     1:35.59 (34.29)     2:05.15 (29.56)
 
Event 20  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    2:33.21   40  
     1) Stebel, Thomas M58              2) Shedlow, Dee W54               
     3) Crognale, Angelisa W41          4) Douglass, David M65            
                  39.66     1:18.18 (38.52)     1:55.73 (37.55)     2:33.21 (37.48)
 
Event 21  Women 18+ 200 Yard Breaststroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:49.69   40  
     1) Crossen, Stephanie D W34        2) Munday, Michaela W30           
     3) Troyer, Kristen W26             4) Tillie, Anne W24               
                  45.20     1:28.25 (43.05)     2:10.23 (41.98)     2:49.69 (39.46)
 
Event 21  Women 55+ 200 Yard Breaststroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    3:22.14   40  
     1) Marshfield, Ann W61             2) Turner, Lisa W62               
     3) Easton, Luise W81               4) Spence, Diane W66              
                  43.88     1:31.73 (47.85)   2:39.98 (1:08.25)     3:22.14 (42.16)
 
Event 21  Men 25+ 200 Yard Breaststroke Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    2:05.71   40  
     1) Pristov, Greg M29               2) Dinh, Tom M26                  
     3) Seamans, Nate M28               4) Foreman, Aaron M27             
                  29.80     1:03.11 (33.31)     1:36.34 (33.23)     2:05.71 (29.37)
 
Event 22  Mixed 25+ 200 Yard Butterfly Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    1:57.40   40  
     1) Cogan, Shannon W28              2) Constantino, Joseph A M30      
     3) Pristov, Greg M29               4) Troyer, Kristen W26            
                  31.36     1:00.71 (29.35)     1:33.84 (33.13)     1:57.40 (23.56)