Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
             2013 Pieter Cath Memorial Intersquad Meet - 1/27/2013             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heidi Benson              23 OHLAK                          5:54.56  
  2 Mary A Untener            23 OHLAK                          6:36.13  
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea P Diver           25 OHLAK                          7:07.26  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                        8:21.60  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Birnbrich            48 NAM-OH                         6:00.17  
  2 Karen S Ryan              48 PRTR-18                        7:05.26  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laura J Mimura            52 OHCSU                          8:18.86  
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                       11:15.21  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elaine H DeVennish        64 NAM-OH                         8:17.03  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Luise E Easton            74 OHLAK                               DQ  
 
Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         77 OHLAK                         11:37.92  
 
Event 1  Women 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        9:55.00  
 
Event 1  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gary S Ising              24 OHSOL                          6:05.82  
 
Event 1  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arthur H DeVennish        29 NAM-OH                         7:45.51  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James J Bontempo          30 SWST-18                        6:03.45  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         36 OHLAK                          6:24.98  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Vocke                 42 NAM-OH                         5:33.46  
  2 Daniel J Smith            44 PRTR-18                        6:28.58  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chris L Birnbrich         49 NAM-OH                         5:16.98  
  2 Richard L Morris          48 NAM-OH                         5:28.37  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           54 OHORA                          7:35.00  
  2 Tom W Curran              54 Medina Masters-LE             10:15.48  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward J Borsuk           59 OHKS-LE                        6:03.81  
  2 Chris B Harrington        55 OHLAK                          6:36.75  
  3 Tom E McDowell            56 OHAK-LE                        8:05.84  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            63 OHAK-LE                        7:38.14  
  2 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                       10:19.10  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward B DeVennish        67 NAM-OH                         9:42.41  
 
Event 2  Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           54 OHORA                          3:41.91  
 
Event 2  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 OHLAK                          3:59.31  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            24 OHCSU                            26.34  
  2 Bridget C Liddy           19 SWST-18                          27.83  
  3 Briana D Batesole         24 PRTR-18                          28.66  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coralee C Skoch           28 OHLAK                            32.54  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kate Lanza                32 SWST-18                          33.23  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                          31.14  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         49 OHAK-LE                          30.58  
  2 Denise T Lavin            45 OHLAK                            36.30  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barbara A Thomas          57 OHCSU                            32.97  
 
Event 5  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        71 OHAK-LE                        1:07.77  
 
Event 5  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            81 O*H*-LE                        1:02.70  
 
Event 5  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                          44.48  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alexander W Taylor        19 OHORA                            24.53  
  2 Matthew George            21 OHAK-LE                          26.14  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mickey Mann               27 PRTR-18                          26.19  
  2 Joel Martin               27 O*H*-LE                          26.90  
  3 Arthur H DeVennish        29 NAM-OH                           31.55  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James J Bontempo          30 SWST-18                          27.92  
  2 Alan Gerding              32 O*H*-LE                          28.31  
  3 Matt Wright               31 Unattached                       28.85  
  4 Michael Ellek             31 OHAK-LE                          31.76  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osiris Briseno            36 NAM-OH                           23.81  
  2 Brian Wahl                39 PRTR-18                          29.31  
  3 James F Hausen            38 Medina Masters-LE                29.36  
  4 Matt Brenner              39 Unattached                       29.57  
  5 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                31.81  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Vocke                 42 NAM-OH                           25.38  
  2 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                          27.27  
  3 Jim M Hekman              43 CAQT-LE                          29.07  
  4 Randy Barnes              43 Unattached                       31.49  
  5 Harry M Gates             42 OHAK-LE                          32.08  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            45 SYSM-14                          23.85  
  2 Doug E Rounds             47 PRTR-18                          25.61  
  3 Jay C Marcie              45 LSSC-LE                          26.97  
  4 Dennis Auckley            48 OHLAK                            27.22  
  5 Dave P Mardavich          47 Medina Masters-LE                28.50  
  6 John T Korinko            45 PRTR-18                          32.08  
  7 Michael Sabeh             45 O*H*-LE                          32.40  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          24.60  
  2 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                          27.69  
  3 Tom M Esposito            53 OHLAK                            29.11  
  4 Thomas R Taylor           51 OHORA                            30.20  
  5 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                          38.40  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nelson Abbey              58 OHAK-LE                          29.09  
  2 Chris B Harrington        55 OHLAK                            29.47  
  3 Jim P Lanigan             58 Unattached                       30.10  
  4 Tom E McDowell            56 OHAK-LE                          32.40  
  5 Fred Molai                55 O*H*-LE                          36.49  
  6 David M Douglass          58 CAQT-LE                          36.73  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam H Praul               60 Unattached                       28.15  
  2 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                          43.41  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward B DeVennish        67 NAM-OH                           37.91  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larry L Maiers            73 PRTR-18                          39.34  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          77 OHORA                            43.22  
 
Event 5  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                          44.35  
 
Event 6  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Ann Dixon             45 GRIN-IN                        2:47.94  
 
Event 6  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 OHCSU                          3:27.67  
 
Event 6  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 OHLAK                          3:10.56  
  2 Nancy C McDowell          57 OHAK-LE                        4:37.45  
 
Event 6  Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gary S Ising              24 OHSOL                          2:36.47  
 
Event 6  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         36 OHLAK                          2:46.79  
 
Event 6  Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shannon L Welch           42 O*H*-LE                        2:53.90  
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       47 SHSH-LE                        4:16.23  
 
Event 6  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom K Laraway             54 O*H*-LE                        2:56.94  
  2 Dave A Rockwell           54 OHORA                          3:53.71  
 
Event 6  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        3:55.10  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        2:54.20  
 
Event 6  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 OHLAK                          3:28.79  
 
Event 6  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             70 O*H*-LE                        4:39.33  
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellen C Johnston          22 OHAK-LE                          36.68  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melanie C Liddy           25 SWST-18                          35.45  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Wright            30 Unattached                       34.28  
  2 Kate Lanza                32 SWST-18                          42.80  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                           39.17  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amy M Saribalas           40 NAM-OH                           32.37  
  2 Kristen L Bergmann        40 OHLAK                            34.61  
  3 Anita Woods               44 PRTR-18                          37.57  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denise T Lavin            45 OHLAK                            44.73  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                          53.99  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                          38.97  
  2 Elaine H DeVennish        64 NAM-OH                           47.94  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 OHAK-LE                          54.59  
 
Event 7  Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            81 O*H*-LE                        1:21.27  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                          34.08  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Justin Goare              36 NAM-OH                           32.46  
  2 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                37.54  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          27.64  
  2 Daniel J Smith            44 PRTR-18                          34.88  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            45 SYSM-14                          27.98  
  2 Chris L Birnbrich         49 NAM-OH                           28.49  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan P Cox                 52 OHCSU                            35.51  
  2 Thomas R Taylor           51 OHORA                            38.93  
  3 Tom W Stebel              51 CAQT-LE                          44.94  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               59 SHSH-LE                          32.55  
  2 David M Douglass          58 CAQT-LE                          50.43  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                        1:38.65  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          77 OHORA                          1:02.97  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bridget C Liddy           19 SWST-18                        1:10.53  
  2 Desiree Alvarado          24 OHLAK                          1:10.56  
 
Event 8  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Birnbrich            48 NAM-OH                         1:07.08  
 
Event 8  Women 85-89 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        2:16.51  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Duecker             27 OHCSU                            56.19  
  2 Arthur H DeVennish        29 NAM-OH                         1:25.01  
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matt Wright               31 Unattached                     1:10.85  
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                          57.36  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:22.57  
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earl T Gentile            47 OHLAK                          1:15.49  
 
Event 8  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ronald J Rinaldi          61 OHLAK                          1:10.98  
 
Event 9  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jen B Wintrow             22 O*H*-LE                        2:44.48  
 
Event 9  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         2:55.82  
 
Event 9  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alexander W Taylor        19 OHORA                          2:22.40  
  2 Gary S Ising              24 OHSOL                          2:26.45  
 
Event 9  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richard L Morris          48 NAM-OH                         2:13.81  
 
Event 9  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        3:28.02  
 
Event 9  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        2:48.65  
  2 Jim W McGaughey           62 Unattached                     2:55.27  
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            24 OHCSU                            58.04  
  2 Bridget C Liddy           19 SWST-18                        1:02.74  
  3 Briana D Batesole         24 PRTR-18                        1:03.67  
  4 Mary A Untener            23 OHLAK                          1:06.49  
 
Event 10  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea P Diver           25 OHLAK                          1:11.66  
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                        1:18.21  
  2 Melanie Lemieux           30 OHLAK                          1:32.61  
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                        1:09.32  
  2 Anita Woods               44 PRTR-18                        1:23.03  
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Birnbrich            48 NAM-OH                         1:00.57  
  2 Lou Ann Dixon             45 GRIN-IN                        1:03.36  
  3 Cathleen M Spicer         49 OHAK-LE                        1:08.42  
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 OHCSU                          1:24.41  
 
Event 10  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        59 OHLAK                          1:08.81  
  2 Barbara A Thomas          57 OHCSU                          1:13.40  
  3 Nancy C McDowell          57 OHAK-LE                        1:42.82  
  4 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                        1:49.98  
 
Event 10  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            81 O*H*-LE                        2:22.27  
 
Event 10  Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        1:39.41  
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward F McKee            24 OHLAK                            54.50  
  2 Drew Frerichs             23 OHLAK                            54.60  
  3 Alexander W Taylor        19 OHORA                            57.93  
  4 Aaron Avila               24 Medina Masters-LE                58.63  
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joel Martin               27 O*H*-LE                          59.64  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Verardi              30 Unattached                       56.70  
  2 James J Bontempo          30 SWST-18                        1:01.57  
  3 Alex B Etchill            33 SAMY-LE                        1:04.18  
  4 Michael Ellek             31 OHAK-LE                        1:10.41  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osiris Briseno            36 NAM-OH                           51.91  
  2 Erol R Aspromatis         36 NAM-OH                           56.39  
  3 Brian Wahl                39 PRTR-18                        1:04.97  
  4 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:08.77  
  5 Matt Brenner              39 Unattached                     1:11.20  
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Bodie               41 SAMY-LE                          55.31  
  2 Joe Vocke                 42 NAM-OH                           55.34  
  3 Daniel J Smith            44 PRTR-18                        1:01.33  
  4 Jim M Hekman              43 CAQT-LE                        1:05.56  
  5 Randy Barnes              43 Unattached                     1:07.86  
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doug E Rounds             47 PRTR-18                          57.24  
  2 Jay C Marcie              45 LSSC-LE                          59.75  
  3 John T Korinko            45 PRTR-18                        1:18.13  
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                          54.08  
  2 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                        1:00.70  
  3 Tom M Esposito            53 OHLAK                          1:03.89  
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward J Borsuk           59 OHKS-LE                        1:00.11  
  2 Chris B Harrington        55 OHLAK                          1:03.22  
  3 Nelson Abbey              58 OHAK-LE                        1:03.98  
  4 Jim P Lanigan             58 Unattached                     1:07.54  
  5 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        1:18.04  
  6 David M Douglass          58 CAQT-LE                        1:27.12  
  7 Robert Boyce              59 OHLAK                          1:32.65  
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam H Praul               60 Unattached                     1:02.70  
  2 Dave O Barberic           60 OHLAK                          1:25.29  
  3 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                        1:41.75  
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                     1:05.75  
  2 Edward B DeVennish        67 NAM-OH                         1:36.61  
 
Event 10  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larry L Maiers            73 PRTR-18                        1:42.78  
 
Event 10  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        1:39.74  
 
Event 11  Women 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellen C Johnston          22 OHAK-LE                        2:50.11  
 
Event 11  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie A Sadar             33 OHAK-LE                        3:21.37  
 
Event 11  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amy M Saribalas           40 NAM-OH                         2:26.51  
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                        2:56.56  
 
Event 11  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chris L Birnbrich         49 NAM-OH                         2:16.27  
  2 John Stauffer             48 SAMY-LE                        2:22.39  
  3 Fernan V Echeverria       47 SHSH-LE                        3:28.70  
 
Event 11  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           54 OHORA                          3:43.80  
 
Event 11  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            63 OHAK-LE                        3:22.14  
 
Event 11  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 OHLAK                          3:46.08  
 
Event 12  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellen C Johnston          22 OHAK-LE                          42.47  
 
Event 12  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coralee C Skoch           28 OHLAK                            41.53  
  2 Melanie C Liddy           25 SWST-18                          45.74  
 
Event 12  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Wright            30 Unattached                       40.67  
 
Event 12  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Theresa Puckett           39 O*H*-LE                          57.59  
 
Event 12  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anita Woods               44 PRTR-18                          45.90  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Ann Dixon             45 GRIN-IN                          36.74  
  2 Karen S Ryan              48 PRTR-18                          41.65  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 OHCSU                            44.87  
 
Event 12  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 OHAK-LE                          55.20  
 
Event 12  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        71 OHAK-LE                        1:17.97  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Duecker             27 OHCSU                            29.42  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                          42.87  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                          30.67  
  2 Barclay H Hershey         36 OHLAK                            34.83  
  3 David A Murphy            38 SAMY-LE                          35.53  
  4 James F Hausen            38 Medina Masters-LE                38.67  
  5 David S Hausen            36 Medina Masters-LE                40.38  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          30.50  
  2 Shannon L Welch           42 O*H*-LE                          31.06  
  3 Hans A Groscost           40 SAMY-LE                          32.48  
  4 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                          33.64  
  5 Jim M Hekman              43 CAQT-LE                          37.72  
  6 Harry M Gates             42 OHAK-LE                          39.43  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael Sabeh             45 O*H*-LE                          41.93  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom K Laraway             54 O*H*-LE                          35.57  
  2 Thomas R Taylor           51 OHORA                            40.46  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Karl H Kazmaier           57 SAMY-LE                          33.18  
  2 Fred Molai                55 O*H*-LE                          51.65  
 -- David M Douglass          58 CAQT-LE                             DQ  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                        1:08.80  
 
Event 12  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             70 O*H*-LE                          49.92  
  2 Larry L Maiers            73 PRTR-18                        1:02.25  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          77 OHORA                          1:08.74  
 
Event 12  Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        1:00.98  
 
Event 15  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Briana D Batesole         24 PRTR-18                          32.62  
 
Event 15  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Wright            30 Unattached                       34.42  
 
Event 15  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                          33.21  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                          40.87  
 
Event 15  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anne L McGovern           65 OHAK-LE                          48.00  
 
Event 15  Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            81 O*H*-LE                        1:43.41  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 London Ian                23 SAMY-LE                          28.10  
  2 Aaron Avila               24 Medina Masters-LE                29.69  
  3 Matthew George            21 OHAK-LE                          33.60  
 
Event 15  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Verardi              30 Unattached                       27.98  
  2 Alan Gerding              32 O*H*-LE                          31.41  
  3 James J Bontempo          30 SWST-18                          34.98  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                          25.96  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                           30.51  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            45 SYSM-14                          26.06  
  2 Michael Sabeh             45 O*H*-LE                          37.51  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave A Rockwell           54 OHORA                            51.32  
 
Event 15  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ronald J Rinaldi          61 OHLAK                            31.06  
 
Event 15  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                       33.25  
 
Event 16  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bridget C Liddy           19 SWST-18                        1:21.69  
 
Event 16  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coralee C Skoch           28 OHLAK                          1:31.01  
  2 Melanie C Liddy           25 SWST-18                        1:39.59  
 
Event 16  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie A Sadar             33 OHAK-LE                        2:03.26  
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Ann Dixon             45 GRIN-IN                        1:18.83  
 
Event 16  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy C McDowell          57 OHAK-LE                        2:05.25  
 
Event 16  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gary S Ising              24 OHSOL                          1:11.46  
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay H Hershey         36 OHLAK                          1:15.26  
  2 Tim Edwards               39 Unattached                     1:31.32  
 -- James F Hausen            38 Medina Masters-LE                   DQ  
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hans A Groscost           40 SAMY-LE                        1:11.52  
  2 Jack M Lenczyk            40 SAMY-LE                        1:14.06  
  3 Jim M Hekman              43 CAQT-LE                        1:24.14  
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave P Mardavich          47 Medina Masters-LE              1:22.18  
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paul R Katterle           50 OHLAK                          1:15.46  
  2 Tom M Esposito            53 OHLAK                          1:25.60  
 
Event 16  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        1:53.14  
 -- Tony Thomas               56 OHCSU                               DQ  
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             63 SAMY-LE                        1:19.56  
 
Event 16  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             70 O*H*-LE                        1:58.51  
 
Event 17  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heidi Benson              23 OHLAK                          2:16.36  
  2 Jen B Wintrow             22 O*H*-LE                        2:27.91  
  3 Mary A Untener            23 OHLAK                          2:29.92  
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea P Diver           25 OHLAK                          2:42.82  
 
Event 17  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melanie Lemieux           30 OHLAK                          3:13.77  
 
Event 17  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         2:41.08  
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Karen S Ryan              48 PRTR-18                        2:44.25  
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laura J Mimura            52 OHCSU                          3:13.33  
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elaine H DeVennish        64 NAM-OH                         3:08.79  
 
Event 17  Women 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              85 O*H*-LE                        3:38.01  
 
Event 17  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward F McKee            24 OHLAK                          2:00.73  
  2 Alexander W Taylor        19 OHORA                          2:01.00  
 
Event 17  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joel Martin               27 O*H*-LE                        2:23.34  
 
Event 17  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James J Bontempo          30 SWST-18                        2:14.94  
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erol R Aspromatis         36 NAM-OH                         2:03.50  
  2 Brian Wahl                39 PRTR-18                        2:30.29  
  3 Tim Edwards               39 Unattached                     3:01.90  
 
Event 17  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joe Vocke                 42 NAM-OH                         2:01.45  
  2 Daniel J Smith            44 PRTR-18                        2:17.44  
  3 Randy Barnes              43 Unattached                     2:37.35  
 
Event 17  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earl T Gentile            47 OHLAK                          2:20.02  
  2 Fernan V Echeverria       47 SHSH-LE                        3:32.94  
 
Event 17  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom K Laraway             54 O*H*-LE                        2:16.93  
  2 Stephen J Martin          53 O*H*-LE                        2:20.04  
 
Event 17  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward J Borsuk           59 OHKS-LE                        2:21.50  
  2 Jim P Lanigan             58 Unattached                     2:35.73  
  3 Duane V Grassell          55 O*H*-LE                        2:57.61  
  4 Robert Boyce              59 OHLAK                          3:26.82  
 
Event 17  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim W McGaughey           62 Unattached                     2:24.72  
  2 Sam H Praul               60 Unattached                     2:25.56  
  3 Bob G McDonald            63 OHAK-LE                        2:48.46  
  4 Alan H Knobel             60 O*H*-LE                        4:04.84  
 
Event 17  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             68 OHLAK                          3:05.01  
  2 Edward B DeVennish        67 NAM-OH                         3:38.47  
 
Event 17  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        3:44.48  
 
Event 18  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            24 OHCSU                          1:07.87  
  2 Briana D Batesole         24 PRTR-18                        1:16.91  
 
Event 18  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jessica C Tomazic         30 PRTR-18                        1:34.56  
 
Event 18  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christine M Parey         35 NAM-OH                         1:22.23  
 
Event 18  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amy M Saribalas           40 NAM-OH                         1:11.08  
  2 Julie V Osoteo            40 PRTR-18                        1:23.41  
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          54 OHCSU                          1:34.97  
 
Event 18  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Debra L Dunkle            58 CAQT-LE                        2:16.13  
 
Event 18  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drew Frerichs             23 OHLAK                          1:01.17  
 
Event 18  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Duecker             27 OHCSU                            57.84  
 
Event 18  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alan Gerding              32 O*H*-LE                        1:16.42  
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carl R Baker              39 PRTR-18                        1:01.60  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:12.80  
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 David Bodie               41 SAMY-LE                        1:05.51  
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            45 SYSM-14                        1:01.77  
  2 Richard L Morris          48 NAM-OH                         1:02.40  
  3 John Stauffer             48 SAMY-LE                        1:03.70  
  4 Dennis Auckley            48 OHLAK                          1:07.82  
  5 Michael Sabeh             45 O*H*-LE                        1:27.91  
  6 Fernan V Echeverria       47 SHSH-LE                        1:57.93  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             52 SYSM-14                        1:02.52  
  2 Dave A Rockwell           54 OHORA                          1:47.07  
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nelson Abbey              58 OHAK-LE                        1:17.47  
  2 Chris B Harrington        55 OHLAK                          1:17.58  
 
Event 18  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          77 OHORA                          2:25.60  
 
Event 19  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desiree Thomas            24 OHCSU                          1:06.69  
  2 Jen B Wintrow             22 O*H*-LE                        1:12.14  
  3 Mary A Untener            23 OHLAK                          1:20.75  
 
Event 19  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melanie C Liddy           25 SWST-18                        1:19.18  
 
Event 19  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amy M Saribalas           40 NAM-OH                         1:08.57  
 
Event 19  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barbara A Thomas          57 OHCSU                          1:26.49  
 
Event 19  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        63 SAMY-LE                        1:24.13  
  2 Elaine H DeVennish        64 NAM-OH                         1:46.22  
 
Event 19  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward F McKee            24 OHLAK                          1:04.60  
  2 Aaron Avila               24 Medina Masters-LE              1:09.34  
 
Event 19  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arthur H DeVennish        29 NAM-OH                         1:24.27  
 
Event 19  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matt Wright               31 Unattached                     1:12.47  
  2 Alex B Etchill            33 SAMY-LE                        1:15.86  
 
Event 19  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osiris Briseno            36 NAM-OH                           58.36  
  2 Justin Goare              36 NAM-OH                         1:17.88  
 
Event 19  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chad A Nance              40 SYSM-14                          59.17  
 
Event 19  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       47 SHSH-LE                        1:50.01  
 
Event 19  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan P Cox                 52 OHCSU                          1:18.03  
 
Event 19  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gregory V Kappa           65 Unattached                     1:26.47  
 
Event 19  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              85 O*H*-LE                        2:10.81