Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
           2012Pieter Cath Memorial Intersquad Swim Meet - 1/29/2012           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennifer B Wintrow        21 OHAK-LE                        6:35.04  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 OHAK-LE                        6:44.21  
  2 Erika M Whitely           33 SWST-18                        7:16.33  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melanie L Leu             45 CAQT-LE                        9:00.26  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Judy H Norton             54 OHLAK                          6:12.65  
  2 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        7:05.10  
  3 Anne L Gecowets           52 SHSH-LE                        7:27.08  
  4 Joanne F Collins          53 OHLAK                          7:40.47  
  5 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                          7:52.59  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luise E Easton            73 OHLAK                         11:03.25  
 
Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         76 OHLAK                         11:39.91  
 
Event 1  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            80 O*H*-LE                       13:23.10  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 OHKS-LE                        8:48.75  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        7:53.78  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             57 Unattached                     7:15.54  
  2 Alan H Knobel             59 Unattached                    10:21.74  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            62 OHAK-LE                        7:51.15  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              67 O*H*-LE                        8:07.97  
 
Event 1  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                       10:52.17  
 
Event 2  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        58 OHLAK                          3:23.82  
 
Event 2  Women 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         76 OHLAK                          7:07.84  
 
Event 2  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 OHLAK                          3:53.19  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allison Morgan            23 SWST-18                          25.32  
  2 Kaci N Fitzgibbon         18 OHKS-LE                          29.19  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marnie Rognlien           26 Medina Masters-LE                26.20  
  2 Coralee C Skoch           27 OHLAK                            33.68  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Veronica Taraska          33 OHCSU                            27.02  
  2 Erika M Whitely           33 SWST-18                          33.84  
  3 Julie A Sadar             32 OHAK-LE                          40.34  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gail D Morrison           43 PRTR-18                          31.32  
  2 Denise T Lavin            44 OHLAK                            32.63  
  3 Reva J Keaton             41 Medina Masters-LE                32.73  
  4 Penny Rose                40 PRTR-18                          40.77  
  5 Pam Adams                 43 O*H*-LE                          41.03  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 OHAK-LE                          30.62  
  2 Beth C Cox                46 SWST-18                          32.06  
  3 Jan Tyler                 49 PRTR-18                          35.46  
  4 Marilyn Dejusus           47 PRTR-18                          35.90  
  5 Jennifer Ellis            46 PRTR-18                          36.59  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                          30.41  
  2 Rebecca A Steiner         50 Medina Masters-LE                35.41  
  3 Ann K Marshfield          53 OHCSU                            36.80  
  4 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                            37.45  
 -- Chiara Liguori            52 OHLAK                               DQ  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          31.87  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elaine H DeVennish        63 NAM-OH                           38.54  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             77 O*H*-LE                          46.66  
 
Event 5  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            80 O*H*-LE                        1:02.57  
  2 Marion G Drummond         80 O*H*-LE                        1:24.15  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wes L Kochheiser          21 Unattached                       22.47  
  2 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          23.93  
  3 RyN Ainges                19 OHKS-LE                          24.02  
  4 Drew Swartz               23 Unattached                       24.21  
  5 Matthew George            20 OHAK-LE                          26.41  
  6 Joshua Jordan             19 Unattached                       36.46  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan A Voelkerding         25 OHLAK                            27.93  
  2 Pete S Finnerty           29 OHKS-LE                          30.36  
  3 Arthur H DeVennish        28 NAM-OH                           30.73  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel J Lisy             30 SWST-18                          26.87  
  2 Brent M Toth              30 OHLAK                            27.82  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James F Hausen            37 Medina Masters-LE                29.88  
  2 John Frye                 38 PRTR-18                          31.88  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            44 SYSM-14                          23.87  
  2 Michael R Gallagher       40 SWST-18                          23.98  
  3 Patrick R Wilson          43 OHLAK                            26.57  
  4 Jim M Hekman              42 CAQT-LE                          28.69  
  5 Tim Esposito              43 OEVT-LE                          29.94  
  6 Sean Doyle                41 OHAK-LE                          30.49  
  7 Michael Sabeh             44 SPIR-LE                          33.04  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darren Messina            49 O*H*-LE                          26.01  
  2 Dennis Auckley            47 OHLAK                            26.49  
  3 Dave P Mardavich          47 Medina Masters-LE                28.56  
  4 Fernan V Echeverria       46 SHSH-LE                          35.04  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             51 SYSM-14                          24.41  
  2 Dan P Cox                 51 O*H*-LE                          27.55  
  3 Tom M Esposito            52 OHLAK                            28.76  
  4 Robert Boehk              51 SAMY-LE                          31.26  
  5 Mark J Marshfield         53 OHCSU                            36.07  
  6 Tom W Stebel              50 CAQT-LE                          38.41  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                          24.58  
  2 Pat J Murray              55 OEVT-LE                          31.39  
  3 David M Douglass          57 CAQT-LE                          36.56  
  4 Jung Jing                 56 Unattached                     1:17.94  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad Batizy              60 OHLAK                            28.17  
  2 Larry A Terkel            64 OHKS-LE                          29.40  
  3 Ronald J Rinaldi          60 O*H*-LE                          31.34  
  4 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                          36.90  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        66 OHCSU                            28.09  
  2 Edward B DeVennish        66 NAM-OH                           38.08  
 
Event 6  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Bethany Monda             23 OHAK-LE                             DQ  
 
Event 6  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                     2:30.07  
 
Event 6  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay Hershey           35 OHLAK                          2:49.71  
 
Event 6  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        4:02.56  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                        2:49.92  
 
Event 6  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 OHLAK                          3:25.12  
  2 Ken P Bechtol             69 O*H*-LE                        4:15.58  
  3 Julio Aponte              66 CAQT-LE                        4:38.31  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 OHAK-LE                          34.68  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gail D Morrison           43 PRTR-18                          40.28  
  2 Denise T Lavin            44 OHLAK                            43.73  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennifer Ellis            46 PRTR-18                          47.36  
  2 Melanie L Leu             45 CAQT-LE                          58.29  
 -- Marilyn Dejusus           47 PRTR-18                             DQ  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                          37.78  
  2 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                            42.35  
  3 Joanne F Collins          53 OHLAK                            45.72  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Debra L Dunkle            57 CAQT-LE                          52.99  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        62 SAMY-LE                          39.18  
  2 Elaine H DeVennish        63 NAM-OH                           50.87  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             77 O*H*-LE                          52.55  
 
Event 7  Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marion G Drummond         80 O*H*-LE                        1:17.32  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          26.90  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            44 SYSM-14                          27.38  
  2 Daniel Smith              43 PRTR-18                          32.66  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rob Corts                 50 OEVT-LE                          33.90  
  2 Ted Popiel                51 PRTR-18                          41.48  
  3 Tom W Stebel              50 CAQT-LE                          46.04  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               59 SHSH-LE                          32.39  
  2 Nelson Abbey              57 OHAK-LE                          37.64  
  2 Jung Jing                 56 Unattached                     1:51.21  
  3 David M Douglass          57 CAQT-LE                          52.33  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad Batizy              60 OHLAK                            36.17  
  2 Gregory V Kappa           64 Medina Masters-LE                38.87  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis L Mitchell         79 O*H*-LE                        1:07.46  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allison Morgan            23 SWST-18                        1:00.88  
 
Event 8  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Veronica Taraska          33 OHCSU                          1:09.26  
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        1:28.17  
  2 Diane F Rothenberg        58 OHLAK                          1:33.46  
 
Event 8  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            80 O*H*-LE                        4:04.39  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arthur H DeVennish        28 NAM-OH                         1:22.25  
 
Event 8  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ronald J Rinaldi          60 O*H*-LE                        1:14.03  
 
Event 9  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katelyn Drake             24 O*H*-LE                        2:24.85  
  2 Jennifer B Wintrow        21 OHAK-LE                        2:45.67  
 
Event 9  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary A Donnelly           58 OHLAK                          3:26.49  
 
Event 9  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        62 SAMY-LE                        3:11.88  
 
Event 9  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drew Frerichs             22 OHLAK                          2:15.26  
  2 Matthew George            20 OHAK-LE                        2:50.22  
 
Event 10  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marnie Rognlien           26 Medina Masters-LE                58.67  
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Veronica Taraska          33 OHCSU                          1:00.93  
  2 Erica Kemp                34 SAMY-LE                        1:12.93  
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cathleen M Spicer         48 OHAK-LE                        1:07.81  
  2 Marilyn Dejusus           47 PRTR-18                        1:23.16  
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joanne F Collins          53 OHLAK                          1:22.67  
  2 Ann K Marshfield          53 OHCSU                          1:23.32  
  3 Chiara Liguori            52 OHLAK                          1:24.05  
 
Event 10  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joan E Inderhees          55 OHKS-LE                        1:19.84  
 
Event 10  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elaine H DeVennish        63 NAM-OH                         1:25.52  
 
Event 10  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             77 O*H*-LE                        1:43.02  
 
Event 10  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marion G Drummond         80 O*H*-LE                        3:19.37  
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          52.33  
  2 RyN Ainges                19 OHKS-LE                          55.80  
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pete S Finnerty           29 OHKS-LE                        1:10.05  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                       55.83  
  2 Daniel J Lisy             30 SWST-18                        1:01.90  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 OHKS-LE                        1:20.42  
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael R Gallagher       40 SWST-18                          55.12  
  2 Patrick R Wilson          43 OHLAK                            58.94  
  3 Daniel Smith              43 PRTR-18                        1:00.65  
  4 Jim M Hekman              42 CAQT-LE                        1:04.08  
  5 Tim Esposito              43 OEVT-LE                        1:08.97  
  6 Sean Doyle                41 OHAK-LE                        1:13.25  
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis Auckley            47 OHLAK                            58.80  
  2 Darren Messina            49 O*H*-LE                          59.56  
  3 David Lading              47 SPIR-LE                        1:05.15  
  4 Dave P Mardavich          47 Medina Masters-LE              1:05.21  
  5 Fernan V Echeverria       46 SHSH-LE                        1:22.01  
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             52 Medina Masters-LE                53.49  
  2 Todd W Stultz             51 SYSM-14                          53.56  
  3 Tom M Esposito            52 OHLAK                          1:03.43  
  4 Rob Corts                 50 OEVT-LE                        1:03.73  
  5 Robert Boehk              51 SAMY-LE                        1:07.74  
  6 Ted Popiel                51 PRTR-18                        1:16.30  
  7 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        1:22.39  
  8 Tom W Stebel              50 CAQT-LE                        1:27.79  
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                          53.40  
  2 Sam Praul                 59 Unattached                     1:04.35  
  3 Nelson Abbey              57 OHAK-LE                        1:08.24  
  4 Jim P Lanigan             57 Unattached                     1:09.71  
  5 Pat J Murray              55 OEVT-LE                        1:11.14  
  6 David M Douglass          57 CAQT-LE                        1:23.68  
  7 Alan H Knobel             59 Unattached                     1:48.23  
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arpad Batizy              60 OHLAK                          1:02.65  
  2 Gregory V Kappa           64 Medina Masters-LE              1:04.40  
  3 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                        1:22.08  
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward B DeVennish        66 NAM-OH                         1:33.67  
 
Event 10  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        1:41.10  
 
Event 11  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 OHAK-LE                        2:45.91  
 
Event 11  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        2:58.54  
  2 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                          3:21.62  
 
Event 11  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        58 OHLAK                          3:05.18  
  2 Mary A Donnelly           58 OHLAK                          3:30.80  
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        62 SAMY-LE                        2:58.87  
  2 Anne L McGovern           64 OHAK-LE                        4:05.94  
 
Event 11  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Edward F McKee            23 SHSH-LE                             DQ  
 
Event 11  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               59 SHSH-LE                        2:40.07  
 
Event 11  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 OHLAK                          3:53.42  
  2 Julio Aponte              66 CAQT-LE                        4:10.29  
 
Event 12  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Monda             23 OHAK-LE                          42.98  
 
Event 12  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coralee C Skoch           27 OHLAK                            43.54  
 
Event 12  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wondy Nitschke            42 OEVT-LE                          49.00  
  2 Penny Rose                40 PRTR-18                          50.23  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jan Tyler                 49 PRTR-18                          41.21  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          53 OHCSU                            49.01  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          43.68  
 
Event 12  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        70 OHAK-LE                        1:18.09  
 
Event 12  Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carol H Ganzel            80 O*H*-LE                        1:32.57  
  2 Marion G Drummond         80 O*H*-LE                        1:38.94  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adam S Warner             24 SAMY-LE                          30.18  
  2 Wes L Kochheiser          21 Unattached                       34.03  
  3 Joshua Jordan             19 Unattached                       43.52  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                       31.04  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay Hershey           35 OHLAK                            35.88  
  2 James F Hausen            37 Medina Masters-LE                38.58  
  3 Ryan Monda                38 OHAK-LE                          45.40  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim M Hekman              42 CAQT-LE                          38.06  
  2 Michael Sabeh             44 SPIR-LE                          42.28  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mark J Marshfield         53 OHCSU                            47.24  
  2 Mark E Stewart            50 OHLAK                            48.15  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                          31.75  
  2 Karl H Kazmaier           56 SAMY-LE                          32.84  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                          36.17  
  2 Arpad Batizy              60 OHLAK                            36.19  
  3 Larry A Terkel            64 OHKS-LE                          40.19  
 
Event 12  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             69 O*H*-LE                          50.01  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis L Mitchell         79 O*H*-LE                        1:29.43  
 
Event 15  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allison Morgan            23 SWST-18                          27.25  
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Andrea Scheetz            26 PRTR-18                             DQ  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth C Cox                46 SWST-18                          39.83  
  2 Jennifer Ellis            46 PRTR-18                          47.92  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann K Marshfield          53 OHCSU                            44.69  
 
Event 15  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                          37.84  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        62 SAMY-LE                          39.99  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wes L Kochheiser          21 Unattached                       24.54  
  2 Drew Swartz               23 Unattached                       26.13  
 
Event 15  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan A Voelkerding         25 OHLAK                            31.86  
  2 Pete S Finnerty           29 OHKS-LE                          37.62  
 
Event 15  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel J Lisy             30 SWST-18                          29.05  
 
Event 15  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            44 SYSM-14                          25.60  
  2 Daniel Smith              43 PRTR-18                          29.79  
  3 Jim M Hekman              42 CAQT-LE                          35.90  
  4 Michael Sabeh             44 SPIR-LE                          45.93  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Darren Messina            49 O*H*-LE                          28.56  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             51 SYSM-14                          27.15  
  2 Rob Corts                 50 OEVT-LE                          32.31  
  3 Mark J Marshfield         53 OHCSU                            47.61  
 
Event 15  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ronald J Rinaldi          60 O*H*-LE                          31.16  
  2 Gregory V Kappa           64 Medina Masters-LE                33.21  
 
Event 15  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        66 OHCSU                            31.58  
 
Event 16  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie A Sadar             32 OHAK-LE                        1:55.68  
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jan Tyler                 49 PRTR-18                        1:36.21  
 
Event 16  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary A Donnelly           58 OHLAK                          1:50.24  
 
Event 16  Women 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marion G Drummond         80 O*H*-LE                        3:46.40  
 
Event 16  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drew Frerichs             22 OHLAK                          1:06.10  
 
Event 16  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Groselle           32 Unattached                     1:06.69  
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barclay Hershey           35 OHLAK                          1:18.68  
  2 James F Hausen            37 Medina Masters-LE              1:26.23  
  3 Ryan Monda                38 OHAK-LE                        1:53.55  
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry M Gates             41 OHAK-LE                        1:29.43  
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dave P Mardavich          47 Medina Masters-LE              1:22.71  
  2 Fernan V Echeverria       46 SHSH-LE                        1:51.72  
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        1:51.97  
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             62 SAMY-LE                        1:19.31  
  2 Larry A Terkel            64 OHKS-LE                        1:33.08  
 
Event 16  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             69 O*H*-LE                        1:56.58  
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             41 Medina Masters-LE              2:37.56  
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        2:39.79  
  2 Anne L Gecowets           52 SHSH-LE                        2:56.78  
  3 Joanne F Collins          53 OHLAK                          3:00.61  
  4 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                          3:04.30  
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elaine H DeVennish        63 NAM-OH                         3:33.93  
 
Event 17  Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             77 O*H*-LE                        3:59.61  
 
Event 17  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edward F McKee            23 SHSH-LE                        1:59.49  
 
Event 17  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arnold Colvin             27 OHLAK                          2:04.98  
  2 Pete S Finnerty           29 OHKS-LE                        2:45.15  
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott A McKinney          37 OHKS-LE                        3:22.81  
 
Event 17  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Smith              43 PRTR-18                        2:23.74  
  2 Michael Sabeh             44 SPIR-LE                        2:54.98  
 
Event 17  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             52 Medina Masters-LE              2:01.09  
  2 Duane V Grassell          54 O*H*-LE                        2:59.23  
 
Event 17  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sam Praul                 59 Unattached                     2:27.64  
  2 Jim P Lanigan             57 Unattached                     2:37.60  
  3 Alan H Knobel             59 Unattached                     3:58.25  
 
Event 17  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             64 O*H*-LE                        2:59.77  
 
Event 17  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             67 OHLAK                          3:08.80  
  2 Edward B DeVennish        66 NAM-OH                         3:40.32  
 
Event 17  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis L Mitchell         79 O*H*-LE                        5:18.49  
 
Event 17  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        3:50.49  
 
Event 18  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allison Morgan            23 SWST-18                        1:03.69  
  2 Jennifer B Wintrow        21 OHAK-LE                        1:16.22  
 
Event 18  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie L Povlosky      31 OHAK-LE                        1:19.53  
  2 Julie A Sadar             32 OHAK-LE                        1:41.65  
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jean C Zadernak           51 O*H*-LE                        1:24.05  
  2 Colleen C Feldkircher     51 OHORA                          1:37.54  
  3 Ann K Marshfield          53 OHCSU                          1:37.76  
 
Event 18  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mary-Chris Kay            58 O*H*-LE                        1:28.20  
  2 Debra L Dunkle            57 CAQT-LE                        2:06.55  
 
Event 18  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             77 O*H*-LE                        2:17.70  
 
Event 18  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drew Swartz               23 Unattached                       59.53  
  2 Adam S Warner             24 SAMY-LE                        1:00.10  
 
Event 18  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Pete S Finnerty           29 OHKS-LE                             DQ  
 
Event 18  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daniel J Lisy             30 SWST-18                        1:12.74  
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George K Mehok            44 SYSM-14                          59.86  
  2 Michael R Gallagher       40 SWST-18                        1:02.09  
  3 Michael Sabeh             44 SPIR-LE                        1:32.53  
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis Auckley            47 OHLAK                          1:06.90  
  2 Fernan V Echeverria       46 SHSH-LE                        1:33.84  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             51 SYSM-14                        1:01.63  
  2 Mark J Marshfield         53 OHCSU                          1:44.14  
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jack R Groselle           57 SYSM-14                        1:03.95  
 
Event 18  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            62 OHAK-LE                        1:28.01  
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        66 OHCSU                          1:16.00  
  2 Ken P Bechtol             69 O*H*-LE                        1:56.65  
  3 Julio Aponte              66 CAQT-LE                        1:56.78  
 
Event 19  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katelyn Drake             24 O*H*-LE                        1:04.78  
 
Event 19  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gail D Morrison           43 PRTR-18                        1:25.79  
 
Event 19  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        62 SAMY-LE                        1:24.24  
 
Event 19  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arnold Colvin             27 OHLAK                          1:07.20  
  2 Arthur H DeVennish        28 NAM-OH                         1:42.85  
 
Event 19  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John Stauffer             47 OEVT-LE                        1:03.26  
 
Event 19  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rob Corts                 50 OEVT-LE                        1:11.94  
  2 Tom W Stebel              50 CAQT-LE                        1:39.48  
 
Event 19  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lou Horwitz               59 SHSH-LE                        1:12.36  
  2 Jung Jing                 56 Unattached                     4:24.79  
 
Event 19  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ronald J Rinaldi          60 O*H*-LE                        1:29.33  
 
Event 19  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dennis L Mitchell         79 O*H*-LE                        2:35.25  
 
Event 19  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              84 O*H*-LE                        2:11.08