Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
             2011 Pieter Cath Memorial Intersquad Meet - 1/30/2011             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Elizabeth          27 OHORA                          7:03.11  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Becca L           30 OHORA                          6:53.25  
  2 Crist, Camille E          30 OHAKG                          6:55.15  
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katterle, Beth G          44 OHLAK                          7:41.06  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klestinec, Robin L        49 NAM-OH                         5:50.20  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 OHORA                          6:52.02  
  2 Zinsmeister, Dawn R       51 Unattached                     8:00.41  
  3 Collins, Joanne F         52 OHLAK                          8:20.41  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         8:22.28  
 
Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                         10:26.60  
 
Event 1  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Edward F           22 SHSH-LE                        5:13.22  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hershey, Barclay          34 OHLAK                          6:37.82  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lehr, Gunner F            38 NAM-OH                         5:18.23  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Keith J          42 OHLAK                          5:52.64  
  2 Schardt, Tom F            43 MICH-MI                        6:24.58  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Brian A            45 NAM-OH                         5:08.94  
  2 Birnbrich, Chris L        47 NAM-OH                         5:17.82  
  3 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        9:04.21  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            51 MEDM-LE                        5:39.21  
  2 Janasko, James            52 O*H*-LE                        6:26.44  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             66 OHLAK                          7:57.14  
  2 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        8:00.87  
  3 Devennish, Edward B       65 NAM-OH                         9:40.63  
 
Event 1  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         75 OHORA                         10:00.06  
  2 Mitchell, Dennis L        78 O*H*-LE                       13:01.39  
 
Event 2  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       57 OHLAK                          3:29.73  
 
Event 2  Women 80-84 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 OHAKG                          4:51.42  
 
Event 2  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 OHLAK                          4:05.98  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                          26.78  
  2 Zehnder, Ashley           20 OHKS-LE                          30.49  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dye, Kali                 25 LSSC-LE                          28.40  
  2 Krause, Julie A           28 OHKS-LE                          30.48  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Erica               33 SAMY-LE                          32.12  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                          33.82  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                       29.80  
  2 Garigan, Lynn             42 Unattached                       30.94  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartek, Mary              46 LSSC-LE                          29.39  
  2 Spicer, Cathleen          47 OHAKG                            31.24  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          32.95  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 OHKS-LE                          36.26  
  2 Covich, Kathryn E         53 OHLAK                            45.61  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                            46.66  
  2 Drummond, Marion G        79 OHLAK                          1:11.63  
 
Event 5  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 OHAKG                            43.21  
 
Event 5  Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Sylvia H            89 OHLAK                          1:31.62  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          25.47  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duecker, David            25 OHCSU                            23.60  
  2 Harris, Mark              26 LSSC-LE                          25.03  
  3 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                           31.02  
  4 Fimerty, Pete             28 O*H*-LE                          32.50  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aspromatis, Erol R        34 NAM-OH                           25.96  
  2 Garey, Jeff T             33 OHKS-LE                          38.59  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             37 MEDM-LE                          24.43  
  2 Gollon, Kevin             37 OHLAK                            28.62  
  3 Garcher, Scott E          37 MEDM-LE                          28.86  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 OHSOL                            23.24  
  2 Deane, Rusty              40 LSSC-LE                          24.71  
  3 Wood, Steven A            43 OHLAK                            24.78  
  4 Wilson, Patrick R         42 OHLAK                            26.43  
  5 Gates, Harry M            40 O*H*-LE                          30.92  
  6 Wikel, Larren             40 SAMY-LE                          33.62  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Auckley, Dennis           46 O*H*-LE                          26.44  
  2 Boissoneault, Hank        46 SAMY-LE                          26.55  
  3 Lehrer, Randy             49 SAMY-LE                          29.38  
  4 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                          32.96  
  5 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                          40.34  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 OHSOL                            24.44  
  2 Cox, Dan P                50 OHCSU                            28.07  
  3 Esposito, Tom M           51 OHLAK                            28.64  
  4 Beck, Robert              50 SAMY-LE                          30.70  
  5 Coburn, Chris M           53 SHSH-LE                          34.05  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                          23.92  
  2 Rinaldi, Ronald J         59 O*H*-LE                          30.65  
  3 Barberic, Dave O          58 OHLAK                            34.79  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           63 OHKS-LE                          28.44  
  2 Ray, Allen G              63 O*H*-LE                          39.47  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       65 OHCSU                            27.60  
  2 Kroeger, Don J            67 MICH-MI                          30.63  
  3 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                          33.16  
  4 Devennish, Edward B       65 NAM-OH                           39.87  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         75 OHORA                            40.03  
  2 Meador, Carl E            75 OHAKG                            43.65  
 
Event 6  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grossele, Laura L         50 SYSM-14                        2:52.88  
 
Event 6  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 OHSOL                          2:24.74  
  2 Hershey, Barclay          34 OHLAK                          2:49.81  
 
Event 6  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazmaier, Karl H          55 SAMY-LE                        2:38.84  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                        2:52.32  
  2 McDonald, Bob G           61 OHAKG                          3:15.63  
 
Event 6  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 OHLAK                          3:27.75  
  2 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                        4:16.04  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Erica               33 SAMY-LE                          37.36  
  2 Parey, Christine M        33 NAM-OH                           39.02  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 OHORA                            37.80  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       57 OHLAK                            39.86  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                          38.54  
  2 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                           48.97  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                            52.10  
  2 Drummond, Marion G        79 OHLAK                          1:11.81  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          28.01  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          27.84  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 OHSOL                            27.30  
  2 Houser, Keith M           43 OHSOL                            30.53  
  3 Schardt, Tom F            43 MICH-MI                          34.32  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris L        47 NAM-OH                           28.44  
  2 Stauffer, John            46 SAMY-LE                          29.18  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                          32.19  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Allen G              63 O*H*-LE                        1:00.54  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            67 MICH-MI                          39.54  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 OHAKG                          1:02.54  
  2 Mitchell, Dennis L        78 O*H*-LE                        1:27.87  
 
Event 7  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 OHAKG                            58.50  
 
Event 8  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 OHAKG                          2:21.36  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                         1:17.82  
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             37 MEDM-LE                        1:00.06  
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Ronald J         59 O*H*-LE                        1:15.68  
 
Event 9  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Elizabeth          27 OHORA                          2:57.64  
 
Event 9  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klestinec, Robin L        49 NAM-OH                         2:33.02  
 
Event 9  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dezelic, Vanja            30 OHKS-LE                        2:15.06  
 
Event 9  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             35 OHLAK                          2:08.38  
  2 Lehr, Gunner F            38 NAM-OH                         2:12.70  
 
Event 9  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Randy             49 SAMY-LE                        2:36.77  
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Erica               33 SAMY-LE                        1:12.86  
 
Event 10  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                        1:20.29  
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                     1:06.87  
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bartek, Mary              46 LSSC-LE                        1:03.62  
  2 Spicer, Cathleen          47 OHAKG                          1:09.65  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                        1:16.45  
 
Event 10  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                          1:39.74  
 
Event 10  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 OHAKG                          1:38.62  
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Mark              26 LSSC-LE                          57.23  
  2 Fimerty, Pete             28 O*H*-LE                        1:14.01  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aspromatis, Erol R        34 NAM-OH                           56.87  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            38 SYSM-14                          52.62  
  2 Gollon, Kevin             37 OHLAK                          1:05.93  
  3 Garcher, Scott E          37 MEDM-LE                        1:06.27  
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Rusty              40 LSSC-LE                          54.86  
  2 Wood, Steven A            43 OHLAK                            56.33  
  3 Kearney, Keith J          42 OHLAK                          1:00.99  
  4 Schardt, Tom F            43 MICH-MI                        1:04.39  
  5 Wikel, Larren             40 SAMY-LE                        1:17.04  
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Auckley, Dennis           46 O*H*-LE                          58.34  
  2 Boissoneault, Hank        46 SAMY-LE                        1:00.53  
  3 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        1:25.99  
  4 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                        1:26.93  
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            51 MEDM-LE                          53.32  
  2 Stultz, Todd W            50 OHSOL                            53.79  
  3 Esposito, Tom M           51 OHLAK                          1:03.97  
  4 Beck, Robert              50 SAMY-LE                        1:09.91  
  5 Coburn, Chris M           53 SHSH-LE                        1:17.51  
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                          52.45  
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                        1:04.91  
  2 Terkel, Larry A           63 OHKS-LE                        1:05.04  
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       65 OHCSU                          1:01.50  
  2 Kroeger, Don J            67 MICH-MI                        1:13.23  
  3 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        1:15.77  
  4 Spence, Tom E             66 OHLAK                          1:23.80  
  5 Devennish, Edward B       65 NAM-OH                         1:36.45  
 
Event 10  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         75 OHORA                          1:32.54  
 
Event 10  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 OHAKG                          1:41.81  
 
Event 11  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       57 OHLAK                          3:03.66  
 
Event 11  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                        2:56.90  
  2 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         3:47.30  
 
Event 11  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Edward F           22 SHSH-LE                        2:12.95  
 
Event 11  Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                        2:11.56  
 
Event 11  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stauffer, John            46 SAMY-LE                        2:20.81  
 
Event 11  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                        2:35.87  
 
Event 11  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           61 OHAKG                          3:18.48  
 
Event 11  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            66 OHLAK                          3:44.61  
 
Event 12  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calvo, Morena I           23 OHKS-LE                          35.26  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grossele, Laura L         50 SYSM-14                          35.27  
  2 Covich, Kathryn E         53 OHLAK                            53.76  
 
Event 12  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                          1:07.05  
  2 Drummond, Marion G        79 OHLAK                          1:35.39  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          30.32  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duecker, David            25 OHCSU                            30.74  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 OHSOL                            29.71  
  2 Hershey, Barclay          34 OHLAK                            34.15  
  3 Garey, Jeff T             33 OHKS-LE                          52.58  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garcher, Scott E          37 MEDM-LE                          39.61  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Rusty              40 LSSC-LE                          31.61  
  2 Houser, Keith M           43 OHSOL                            33.09  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Jeff A            45 MEDM-LE                          50.97  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janasko, James            52 O*H*-LE                          37.72  
  2 Esposito, Tom M           51 OHLAK                            39.24  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                          36.24  
  2 Terkel, Larry A           63 OHKS-LE                          38.06  
  3 Ray, Allen G              63 O*H*-LE                        1:01.77  
 
Event 12  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            67 MICH-MI                          39.69  
  2 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                          49.11  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 OHAKG                            58.78  
  2 Mitchell, Dennis L        78 O*H*-LE                        1:27.29  
 
Event 15  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                          30.42  
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dye, Kali                 25 LSSC-LE                          34.08  
  2 Wells, Elizabeth          27 OHORA                            36.52  
  3 Krause, Julie A           28 OHKS-LE                          36.82  
 
Event 15  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           38 MEDM-LE                          40.79  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klestinec, Robin L        49 NAM-OH                           31.75  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zinsmeister, Dawn R       51 Unattached                       36.96  
 
Event 15  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                          39.81  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          26.75  
 
Event 15  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duecker, David            25 OHCSU                            25.84  
 
Event 15  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dezelic, Vanja            30 OHKS-LE                          26.87  
  2 Aspromatis, Erol R        34 NAM-OH                           30.15  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          27.64  
  2 Gollon, Kevin             37 OHLAK                            37.94  
 
Event 15  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 OHSOL                            25.48  
  2 Schardt, Tom F            43 MICH-MI                          29.86  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Randy             49 SAMY-LE                          32.03  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Robert              50 SAMY-LE                          34.11  
 
Event 15  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Ronald J         59 O*H*-LE                          31.41  
 
Event 15  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                          32.56  
 
Event 15  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                          43.63  
 -- Greenfield, Harry W       65 OHCSU                               DQ  
 
Event 15  Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 OHAKG                          1:07.23  
 
Event 16  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          31 OHSOL                          1:05.44  
  2 Hershey, Barclay          34 OHLAK                          1:16.38  
 
Event 16  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             35 OHLAK                          1:03.11  
  2 Garcher, Scott E          37 MEDM-LE                        1:29.51  
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Rusty              40 LSSC-LE                        1:09.43  
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        1:51.51  
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janasko, James            52 O*H*-LE                        1:22.97  
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                        1:21.21  
  2 Terkel, Larry A           63 OHKS-LE                        1:26.91  
 
Event 16  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                        1:52.29  
  2 Aponte, Julio             65 OHLAK                          2:07.83  
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Elizabeth          27 OHORA                          2:38.78  
 
Event 17  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parey, Christine M        33 NAM-OH                         2:34.97  
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nicole J             40 Unattached                     2:31.29  
  2 Katterle, Beth G          44 OHLAK                          2:56.18  
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klestinec, Robin L        49 NAM-OH                         2:14.56  
  2 Bartek, Mary              46 LSSC-LE                        2:19.01  
 
Event 17  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 OHORA                          2:31.81  
 
Event 17  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       62 NAM-OH                         3:08.54  
 
Event 17  Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            76 OHLAK                          3:52.45  
  2 Brogan, Marianne B        75 OHLAK                          4:07.45  
 
Event 17  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             83 OHAKG                          4:48.04  
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            38 SYSM-14                        1:57.18  
 
Event 17  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Brian A            45 NAM-OH                         1:51.19  
  2 Lehrer, Randy             49 SAMY-LE                        2:30.22  
 
Event 17  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coburn, Chris M           53 SHSH-LE                        2:56.84  
 
Event 17  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Keith E         66 O*H*-LE                        2:53.26  
  2 Spence, Tom E             66 OHLAK                          3:05.86  
  3 Meyer, Gerry H            66 OHLAK                          3:08.86  
  4 Devennish, Edward B       65 NAM-OH                         3:40.02  
 
Event 17  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Dennis L        78 O*H*-LE                        5:03.32  
 
Event 17  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 OHAKG                          3:46.96  
 
Event 18  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markley, Stephanie        24 LSSC-LE                        1:07.57  
 
Event 18  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Becca L           30 OHORA                          1:17.93  
  2 Parey, Christine M        33 NAM-OH                         1:21.51  
  3 Kemp, Erica               33 SAMY-LE                        1:21.95  
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zinsmeister, Dawn R       51 Unattached                     1:28.55  
 
Event 18  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam              23 SAMY-LE                          59.19  
 
Event 18  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duecker, David            25 OHCSU                            58.33  
 
Event 18  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garey, Jeff T             33 OHKS-LE                        1:56.05  
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             37 MEDM-LE                        1:01.87  
  2 Brookes, Chris            38 SYSM-14                        1:04.16  
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mehok, George K           43 OHSOL                            59.89  
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      45 SHSH-LE                        1:39.83  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            50 OHSOL                          1:00.58  
  2 Cox, Dan P                50 OHCSU                          1:18.66  
  3 Beck, Robert              50 SAMY-LE                        1:23.28  
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          56 SYSM-14                        1:01.06  
 
Event 18  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            61 SAMY-LE                        1:14.02  
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       65 OHCSU                          1:16.97  
 
Event 18  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 OHAKG                          2:04.14  
 
Event 19  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vatter, Anne K            27 OHKS-LE                        1:26.82  
 
Event 19  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       61 SAMY-LE                        1:23.33  
 
Event 19  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       28 NAM-OH                         1:19.76  
 
Event 19  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                        1:00.10  
  2 Lehr, Gunner F            38 NAM-OH                         1:00.36  
 
Event 19  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Keith M           43 OHSOL                          1:06.07  
 
Event 19  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birnbrich, Chris L        47 NAM-OH                         1:02.43  
  2 Stauffer, John            46 SAMY-LE                        1:04.36  
  3 Auckley, Dennis           46 O*H*-LE                        1:08.30  
 
Event 19  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Dan P                50 OHCSU                          1:24.43  
 
Event 19  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                        1:10.22  
 
Event 19  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          63 MEDM-LE                        1:26.13  
  2 Schellschmidt, Ed R       61 OHKS-LE                        1:53.57  
 
Event 19  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 OHAKG                          2:12.78