Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
                  Pieter Cath Memorial Swim Meet - 2/10/2008                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katterle, Beth G          41 O*H*-LE                        8:07.19  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlessel, Marla B        49 O*H*-LE                        7:40.59  
  2 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        8:06.28  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             54 O*H*-LE                        9:25.91  
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       59 COMS                           8:22.02  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Marianne B        72 O*H*-LE                       10:42.51  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, David             34 O*H*-LE                        7:27.97  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Brian A            42 COMS                           5:08.11  
  2 Birmbrich, Chris L        44 COMS                           5:13.97  
  3 Echeverria, Fernan V      42 SHSH                           8:50.14  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janasko, James            49 O*H*-LE                        6:13.67  
  2 Jensen, James R           47 O*H*-LE                        6:15.24  
  3 Rockwell, Dave A          49 O*H*-LE                        7:34.01  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        8:17.84  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                        6:27.46  
  2 Miller, Roger A           56 O*H*-LE                        8:10.59  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            63 O*H*-LE                        7:21.91  
  2 Allen, Bruce C            60 O*H*-LE                        7:34.98  
  3 Spence, Tom E             63 O*H*-LE                        7:46.57  
  4 DeVennish, Edward B       62 COMS                           9:37.82  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kulicke, Dieter H         67 IM-CE                          7:59.37  
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                        9:28.08  
 
Event 1  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Doug              75 O*H*-LE                        9:42.44  
  2 Mitchell, Dennis L        75 O*H*-LE                       12:31.03  
 
Event 1  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                        9:39.57  
 
Event 2  Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             54 O*H*-LE                        3:53.10  
 
Event 2  Women 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Marianne B        72 O*H*-LE                        6:19.31  
 
Event 2  Women 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        7:22.18  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana            21 O*H*-LE                          29.20  
  2 Dodd, Trisha              24 Unattached                       30.18  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muttillo, Emily           27 O*H*-LE                          31.54  
  2 Palmer, Amy               28 SHSH                             38.66  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kraft, Michelle A         34 O*H*-LE                          29.72  
  2 Russell, Monica E         30 Unattached                       29.81  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ridgel, Angie L           37 O*H*-LE                          36.52  
  2 Reiss, Natalie S          37 SHSH                             39.08  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Kristine            44 SHSH                             32.58  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sords, Debra F            45 SHSH                             47.03  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        1:00.90  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          29 O*H*-LE                          24.84  
  2 Sanchez, Michael D        29 O*H*-LE                          29.01  
  3 DeVennish, Arthur H       25 COMS                             29.39  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Martin J       33 O*H*-LE                          24.99  
  2 Miceli, David             34 O*H*-LE                          32.61  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, John J          36 SHSH                             24.95  
  2 Deane, Rusty              37 Unattached                       25.41  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Harold            42 COMS                             25.90  
  2 Motta, Pablo              40 O*H*-LE                          30.25  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                          24.90  
  2 Jensen, James R           47 O*H*-LE                          27.67  
  3 Esposito, Tom M           48 O*H*-LE                          27.96  
  4 Rockwell, Dave A          49 O*H*-LE                          35.75  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          23.48  
  2 Vick, Jim                 50 O*H*-LE                          26.50  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dorsch, Bill T            56 O*H*-LE                          25.51  
  2 Barberic, Dave O          55 O*H*-LE                          32.74  
  3 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          33.27  
  4 Miller, Roger A           56 O*H*-LE                          34.11  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       62 O*H*-LE                          27.67  
  2 Kappa, Gregory V          60 Unattached                       28.81  
  3 Terkel, Larry A           60 Unattached                       29.29  
  4 Spence, Tom E             63 O*H*-LE                          34.34  
  5 DeVennish, Edward B       62 COMS                             36.84  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                          40.11  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Doug              75 O*H*-LE                          44.98  
 
Event 6  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           24 O*H*-LE                        2:54.53  
 
Event 6  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            50 O*H*-LE                        3:08.48  
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katterle, Paul R          45 O*H*-LE                        2:42.70  
 
Event 6  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                        3:14.35  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Peter S          60 O*H*-LE                        2:53.04  
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Trisha              24 Unattached                       37.46  
  2 Kowalski, Dana            21 O*H*-LE                          37.47  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nyikes, Leah S            25 O*H*-LE                          31.95  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                          46.97  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Mary A          54 O*H*-LE                          42.08  
  2 Bao, Jinjun J             54 O*H*-LE                          44.06  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          51.80  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        1:20.20  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birmbrich, Chris L        44 COMS                             28.34  
  2 Echeverria, Fernan V      42 SHSH                             42.65  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, James R           47 O*H*-LE                          32.66  
  2 Rockwell, Dave A          49 O*H*-LE                          49.19  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                          39.81  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                          32.35  
  2 Barberic, Dave O          55 O*H*-LE                          38.60  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            63 O*H*-LE                          48.74  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaefer, L B             66 Unattached                       43.79  
 
Event 8  Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birmbrich, Beth           43 COMS                           1:04.93  
 
Event 8  Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Marianne B        72 O*H*-LE                        3:08.94  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       25 COMS                           1:20.68  
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Michael J         38 COMS                             53.58  
  2 Callahan, John J          36 SHSH                           1:06.20  
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Harold            42 COMS                             56.73  
  2 Murlin, Jr., Ronald E     40 SHSH                             58.86  
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Uhrich, Michael C         53 O*H*-LE                        1:35.96  
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kulicke, Dieter H         67 IM-CE                          1:31.95  
 
Event 9  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        3:30.36  
 
Event 9  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Richer, Peter W           42 SHSH                           2:32.90  
  2 Echeverria, Fernan V      42 SHSH                           3:42.08  
 
Event 9  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Stewart, Mark E           46 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           24 O*H*-LE                        1:06.02  
  2 Dodd, Trisha              24 Unattached                     1:10.44  
 
Event 10  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palmer, Amy               28 SHSH                           1:27.60  
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Monica E         30 Unattached                     1:07.13  
 
Event 10  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ridgel, Angie L           37 O*H*-LE                        1:22.74  
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birmbrich, Beth           43 COMS                             59.38  
  2 Russ, Kristine            44 SHSH                           1:16.13  
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlessel, Marla B        49 O*H*-LE                        1:19.00  
  2 Green, Fiona M            46 SHSH                           1:20.90  
  3 Sords, Debra F            45 SHSH                           1:49.22  
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             54 O*H*-LE                        1:24.16  
 
Event 10  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       59 COMS                           1:25.21  
 
Event 10  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                        1:39.45  
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean             19 Unattached                       52.54  
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          29 O*H*-LE                          55.71  
  2 Sanchez, Michael D        29 O*H*-LE                        1:08.40  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Martin J       33 O*H*-LE                          55.15  
  2 Miceli, David             34 O*H*-LE                        1:14.02  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            35 O*H*-LE                          53.83  
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motta, Pablo              40 O*H*-LE                        1:11.76  
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                          52.78  
  2 Esposito, Tom M           48 O*H*-LE                        1:02.36  
  3 Rockwell, Dave A          49 O*H*-LE                        1:19.43  
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          51.19  
 
Event 10  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barberic, Dave O          55 O*H*-LE                        1:15.66  
  2 Miller, Roger A           56 O*H*-LE                        1:17.49  
  3 Ujcic, William F          55 O*H*-LE                        1:38.90  
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       62 O*H*-LE                        1:00.75  
  2 Kappa, Gregory V          60 Unattached                     1:04.20  
  3 Terkel, Larry A           60 Unattached                     1:11.69  
  4 Meyer, Gerry H            63 O*H*-LE                        1:17.05  
  5 Spence, Tom E             63 O*H*-LE                        1:19.26  
  6 DeVennish, Edward B       62 COMS                           1:28.60  
 
Event 10  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                        1:23.68  
 
Event 10  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Doug              75 O*H*-LE                        1:34.30  
  2 Mitchell, Dennis L        75 O*H*-LE                        2:16.15  
 
Event 10  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                        1:32.41  
 
Event 11  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WatsonB, Bill L           43 SHSH                           2:27.61  
 
Event 11  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Todd R             53 O*H*-LE                        2:38.16  
  2 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        3:05.78  
 
Event 11  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                        3:11.30  
 
Event 12  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kraft, Michelle A         34 O*H*-LE                          35.47  
 
Event 12  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ridgel, Angie L           37 O*H*-LE                          46.33  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Fiona M            46 SHSH                             48.84  
  2 Sords, Debra F            45 SHSH                             54.22  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Mary A          54 O*H*-LE                          48.41  
 
Event 12  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                          51.18  
 
Event 12  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           76 O*H*-LE                        1:17.63  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deane, Rusty              37 Unattached                       33.62  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Harold            42 COMS                             31.88  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janasko, James            49 O*H*-LE                          36.96  
 -- Esposito, Tom M           48 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                          31.35  
  2 Murray, Patrick J         51 SHSH                             40.52  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          42.52  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Peter S          60 O*H*-LE                          34.58  
 
Event 12  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kulicke, Dieter H         67 IM-CE                            40.46  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Dennis L        75 O*H*-LE                        1:28.18  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wasserman, Andrea L       51 SHSH                             49.30  
 
Event 15  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean             19 Unattached                       25.36  
 
Event 15  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          29 O*H*-LE                          28.99  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Michael J         38 COMS                             24.90  
 
Event 15  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birmbrich, Chris L        44 COMS                             25.90  
  2 Wagner, Harold            42 COMS                             26.00  
  3 Murlin, Jr., Ronald E     40 SHSH                             26.03  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jensen, James R           47 O*H*-LE                          30.26  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vick, Jim                 50 O*H*-LE                          29.59  
  2 Uhrich, Michael C         53 O*H*-LE                          42.48  
 
Event 15  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                          41.08  
 
Event 15  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Harry W       62 O*H*-LE                          30.18  
  2 Meyer, Gerry H            63 O*H*-LE                          43.71  
 
Event 15  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kulicke, Dieter H         67 IM-CE                            39.69  
 
Event 16  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yutzy, Alison K           24 O*H*-LE                        1:21.80  
 
Event 16  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Story, Meg E              25 O*H*-LE                        1:23.15  
 
Event 16  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gury, Jeannine M          40 SHSH                           1:16.43  
 
Event 16  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          60 O*H*-LE                        1:52.38  
 
Event 16  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      42 SHSH                           1:51.27  
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janasko, James            49 O*H*-LE                        1:20.75  
 
Event 16  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                        1:27.90  
 
Event 16  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Peter S          60 O*H*-LE                        1:17.07  
 
Event 16  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Dennis L        75 O*H*-LE                        2:58.73  
 
Event 17  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Shanna L       26 O*H*-LE                        2:25.61  
 
Event 17  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ridgel, Angie L           37 O*H*-LE                        3:02.10  
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birmbrich, Beth           43 COMS                           2:10.07  
 
Event 17  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlessel, Marla B        49 O*H*-LE                        2:57.15  
  2 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        3:11.24  
 
Event 17  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael D        29 O*H*-LE                        2:44.41  
 
Event 17  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miceli, David             34 O*H*-LE                        2:54.12  
 
Event 17  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            35 O*H*-LE                        1:57.34  
 
Event 17  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Brian A            42 COMS                           1:50.49  
 
Event 17  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                        1:57.82  
  2 Rockwell, Dave A          49 O*H*-LE                        2:47.18  
 
Event 17  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Roger A           56 O*H*-LE                        2:59.21  
 
Event 17  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         72 O*H*-LE                        3:25.02  
 
Event 17  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                        3:30.69  
 
Event 18  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana            21 O*H*-LE                        1:16.58  
  2 Dodd, Trisha              24 Unattached                     1:22.44  
 
Event 18  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nyikes, Leah S            25 O*H*-LE                        1:14.30  
 
Event 18  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Kristine            44 SHSH                           1:25.80  
 
Event 18  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Fiona M            46 SHSH                           1:35.17  
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Mary A          54 O*H*-LE                        1:30.91  
 
Event 18  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean             19 Unattached                     1:02.10  
 
Event 18  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          29 O*H*-LE                        1:08.17  
 
Event 18  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Michael J         38 COMS                             57.46  
 
Event 18  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Harold            42 COMS                           1:01.78  
  2 Murlin, Jr., Ronald E     40 SHSH                           1:04.59  
  3 Echeverria, Fernan V      42 SHSH                           1:38.97  
 
Event 18  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            47 O*H*-LE                        1:04.47  
  2 Katterle, Paul R          45 O*H*-LE                        1:10.38  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          53 O*H*-LE                        1:01.20  
 -- Murray, Patrick J         51 SHSH                                DQ  
 
Event 18  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schellschmidt, Ed         58 O*H*-LE                        1:29.53  
 
Event 18  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            63 O*H*-LE                        1:30.09  
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kulicke, Dieter H         67 IM-CE                          1:26.72  
 
Event 19  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Shanna L       26 O*H*-LE                        1:11.27  
 
Event 19  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        1:42.67  
 
Event 19  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Elaine H       59 COMS                           1:42.05  
 
Event 19  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVennish, Arthur H       25 COMS                           1:20.35  
 
Event 19  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Michael J         38 COMS                           1:03.60  
 
Event 19  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Bill L            43 SHSH                           1:07.01  
 
Event 19  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         50 O*H*-LE                        1:26.86  
 
Event 19  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           58 O*H*-LE                        1:28.31  
  2 Barberic, Dave O          55 O*H*-LE                        1:30.04  
 -- Ujcic, William F          55 O*H*-LE                             DQ