Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/6/2015 11:55 AM
              2015 Hudson SCM Swimj Meet - 12/5/2015 to 12/6/2015              
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 30-34 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-18   7:39.16    7:37.41   20  
                  47.29     1:45.52 (58.23)   2:47.65 (1:02.13)     3:47.35 (59.70)
      4:53.08 (1:05.73)   5:58.73 (1:05.65)     6:48.69 (49.96)     7:37.41 (48.72)
 
Event 5  Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          58 O*H*I*O Masters-18   6:40.00    6:45.77   20  
                  42.75     1:33.96 (51.21)     2:24.50 (50.54)     3:16.29 (51.79)
        4:15.00 (58.71)   5:16.19 (1:01.19)     6:01.77 (45.58)     6:45.77 (44.00)
 
Event 5  Women 85-89 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-18  10:42.00   11:16.04   20  
                1:19.22   2:49.85 (1:30.63)   4:08.76 (1:18.91)                    
            7:11.94 ( )   8:54.82 (1:42.88)  10:06.05 (1:11.23)  11:16.04 (1:09.99)
 
Event 5  Men 30-34 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-18   7:33.17    7:45.87   20  
                  46.76     1:44.84 (58.08)                             3:48.55 ( )
      4:52.11 (1:03.56)   5:56.38 (1:04.27)     6:52.86 (56.48)     7:45.87 (53.01)
 
Event 16  Men 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   13:38.57   40  
     1) Allen, Bruce C M68              2) Spence, Thomas E M71           
     3) McCardle, Kevin T M59           4) Terkel, Lawrence A M68         
                  47.90   1:42.54 (1:42.54)   2:39.40 (2:39.40)   3:35.81 (3:35.81)
        4:23.66 (47.85)   5:20.20 (1:44.39)   6:17.76 (2:41.95)   7:13.96 (3:38.15)
        7:55.34 (41.38)   8:43.23 (1:29.27)   9:33.28 (2:19.32)  10:21.63 (3:07.67)
       11:04.84 (43.21)  11:55.17 (1:33.54)  12:47.86 (2:26.23)  13:38.57 (3:16.94)
 
Event 16  Mixed 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT   11:09.99   40  
     1) Borsuk, Edward J M62            2) Batizy, Arpad M63              
     3) Spence, Diane F W62             4) Norton, Judith H W58           
                  37.08   1:17.67 (1:17.67)   1:59.04 (1:59.04)   2:39.30 (2:39.30)
        3:19.22 (39.92)   4:04.88 (1:25.58)   4:51.44 (2:12.14)   5:37.38 (2:58.08)
        6:14.98 (37.60)   6:57.37 (1:19.99)   7:40.33 (2:02.95)   8:21.19 (2:43.81)
        9:00.56 (39.37)   9:43.75 (1:22.56)  10:27.79 (2:06.60)  11:09.99 (2:48.80)
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sobota, Elizabeth L       54 UC18-18             13:30.00   13:47.49   20  
                  43.54     1:32.03 (48.49)     2:23.19 (51.16)     3:14.93 (51.74)
        4:06.77 (51.84)     4:59.92 (53.15)     5:52.81 (52.89)     6:46.44 (53.63)
        7:39.01 (52.57)     8:32.34 (53.33)     9:25.48 (53.14)    10:18.41 (52.93)
       11:10.43 (52.02)    12:03.73 (53.30)    12:56.43 (52.70)    13:47.49 (51.06)
 
Event 17  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         55 Sarasota Y Shark-14 11:30.00   11:34.54   20  
                  38.87     1:20.67 (41.80)     2:03.45 (42.78)     2:46.96 (43.51)
        3:30.54 (43.58)     4:14.45 (43.91)     4:58.38 (43.93)     5:42.46 (44.08)
        6:27.02 (44.56)     7:10.84 (43.82)     7:54.68 (43.84)     8:38.61 (43.93)
        9:23.29 (44.68)    10:07.14 (43.85)    10:50.99 (43.85)    11:34.54 (43.55)
 
Event 17  Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-18        NT   11:57.44   20  
 
Event 17  Women 85-89 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-18        NT   20:21.76   20  
 
Event 17  Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-18        NT   14:39.02   20  
 
Event 17  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James H           59 Columbus Sharks-17   9:45.00    9:41.03   20  
                  33.58     1:09.35 (35.77)     1:45.75 (36.40)     2:22.35 (36.60)
        2:59.29 (36.94)     3:36.13 (36.84)     4:12.62 (36.49)     4:49.30 (36.68)
        5:26.64 (37.34)     6:03.61 (36.97)     6:40.10 (36.49)     7:16.18 (36.08)
        7:53.03 (36.85)     8:30.64 (37.61)     9:06.96 (36.32)     9:41.03 (34.07)
  2 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-18        NT   10:51.98   17  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          61 Sarasota Y Shark-14       NT   10:01.68   20  
  2 Borsuk, Edward J          62 O*H*I*O Masters-18  10:40.00   10:41.44   17  
                  36.22     1:15.18 (38.96)     1:55.38 (40.20)     2:36.56 (41.18)
        3:17.38 (40.82)     3:58.31 (40.93)     4:39.33 (41.02)     5:20.16 (40.83)
        6:00.80 (40.64)     6:41.29 (40.49)     7:21.77 (40.48)     8:02.87 (41.10)
        8:42.83 (39.96)     9:22.35 (39.52)    10:02.40 (40.05)    10:41.44 (39.04)
  3 Batizy, Arpad             63 O*H*I*O Masters-18  13:13.13   12:08.71   16  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce C            68 O*H*I*O Masters-18  16:00.00   15:50.69   20  
                  50.50     1:46.96 (56.46)     2:46.23 (59.27)   3:46.42 (1:00.19)
      4:46.54 (1:00.12)   5:47.54 (1:01.00)   6:47.57 (1:00.03)   7:47.87 (1:00.30)
      8:49.49 (1:01.62)   9:50.16 (1:00.67)  10:50.92 (1:00.76)  11:51.89 (1:00.97)
     12:52.49 (1:00.60)  13:53.19 (1:00.70)    14:52.88 (59.69)    15:50.69 (57.81)
 
Event 17  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          71 O*H*I*O Masters-18        NT   15:12.23   20  
 
Event 18  Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-18  26:33.64   26:18.79   20  
                  45.56     1:37.69 (52.13)     2:30.46 (52.77)     3:23.26 (52.80)
        4:15.70 (52.44)     5:07.99 (52.29)     6:00.24 (52.25)     6:52.82 (52.58)
        7:46.40 (53.58)     8:40.22 (53.82)     9:33.49 (53.27)    10:26.93 (53.44)
       11:20.15 (53.22)    12:12.90 (52.75)    13:06.24 (53.34)    13:59.40 (53.16)
       14:52.39 (52.99)    15:45.58 (53.19)    16:39.28 (53.70)    17:32.99 (53.71)
       18:27.13 (54.14)    19:20.51 (53.38)    20:14.00 (53.49)    21:07.35 (53.35)
       22:00.51 (53.16)    22:53.06 (52.55)    23:45.46 (52.40)    24:38.17 (52.71)
       25:29.82 (51.65)    26:18.79 (48.97)                                        
 
Event 18  Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-18  22:30.00   22:32.58   20  
                  39.86     1:24.04 (44.18)     2:08.93 (44.89)     2:54.01 (45.08)
        3:38.94 (44.93)     4:24.04 (45.10)     5:09.58 (45.54)     5:54.55 (44.97)
        6:39.73 (45.18)     7:24.66 (44.93)     8:09.79 (45.13)     8:55.50 (45.71)
        9:40.92 (45.42)    10:26.61 (45.69)    11:12.44 (45.83)    11:57.44 (45.00)
       12:42.91 (45.47)    13:28.21 (45.30)    14:14.41 (46.20)    15:00.03 (45.62)
       15:45.87 (45.84)    16:31.96 (46.09)    17:17.67 (45.71)    18:02.85 (45.18)
       18:48.59 (45.74)    19:33.70 (45.11)    20:18.93 (45.23)    21:03.49 (44.56)
       21:48.44 (44.95)    22:32.58 (44.14)                                        
 
Event 18  Women 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-18  40:00.00   36:10.51   20  
                1:02.27   4:41.17 (3:38.90)   7:04.38 (2:23.21)                    
                                                    8:16.82 ( )   9:28.81 (1:11.99)
                                                                       14:15.07 ( )
     15:28.49 (1:13.42)                                                            
           20:20.21 ( )  21:34.30 (1:14.09)                            23:59.18 ( )
           30:02.68 ( )                            32:29.57 ( )  36:10.51 (3:40.94)
 
Event 18  Women 85-89 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-18  36:40.00   39:50.20   20  
                1:09.62   2:19.68 (1:10.06)   3:32.37 (1:12.69)   4:46.47 (1:14.10)
      6:00.92 (1:14.45)   7:16.82 (1:15.90)   8:33.99 (1:17.17)   9:49.92 (1:15.93)
     11:07.90 (1:17.98)                                                            
           17:43.92 ( )                            19:04.21 ( )  20:21.76 (1:17.55)
     23:04.33 (2:42.57)                            24:25.60 ( )  25:45.80 (1:20.20)
     27:06.84 (1:21.04)  28:30.26 (1:23.42)  29:54.91 (1:24.65)  31:19.82 (1:24.91)
     32:44.61 (1:24.79)  34:09.40 (1:24.79)  35:33.82 (1:24.42)  37:01.25 (1:27.43)
     38:27.93 (1:26.68)  39:50.20 (1:22.27)                                        
 
Event 18  Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-18  26:53.42   27:30.19   20  
                  44.55     1:35.56 (51.01)     2:29.24 (53.68)     3:26.02 (56.78)
        4:22.48 (56.46)     5:18.08 (55.60)     6:14.06 (55.98)     7:10.84 (56.78)
        8:07.56 (56.72)     9:03.49 (55.93)     9:59.70 (56.21)    10:55.54 (55.84)
       11:52.71 (57.17)    12:49.76 (57.05)    13:44.53 (54.77)    14:39.02 (54.49)
       15:32.94 (53.92)    16:28.26 (55.32)    17:24.44 (56.18)    18:20.89 (56.45)
       19:16.09 (55.20)    20:12.89 (56.80)    21:08.37 (55.48)    22:04.43 (56.06)
     23:56.21 (1:51.78)                            24:51.12 ( )    25:45.96 (54.84)
       26:41.42 (55.46)    27:30.19 (48.77)                                        
 
Event 18  Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon L          44 Medina Masters S-18 24:00.00   25:31.04   20  
                  46.02     1:38.69 (52.67)                             3:25.23 ( )
        4:18.39 (53.16)                             6:03.20 ( )                    
            7:46.78 ( )     8:39.39 (52.61)     9:33.13 (53.74)    10:26.58 (53.45)
       11:18.81 (52.23)    12:10.96 (52.15)    13:02.43 (51.47)    13:53.99 (51.56)
       14:47.43 (53.44)    15:39.41 (51.98)    16:30.20 (50.79)    17:20.60 (50.40)
     19:02.90 (1:42.30)                            19:52.68 ( )    20:42.03 (49.35)
     22:20.74 (1:38.71)                            23:08.84 ( )    23:58.81 (49.97)
     25:31.04 (1:32.23)                                                            
 
Event 18  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-18  20:30.00   20:35.23   20  
                  35.86     1:14.79 (38.93)     1:55.07 (40.28)     2:35.51 (40.44)
        3:16.15 (40.64)     3:56.99 (40.84)     4:37.93 (40.94)     5:19.33 (41.40)
        6:00.69 (41.36)     6:42.11 (41.42)     7:23.43 (41.32)     8:05.29 (41.86)
        8:47.05 (41.76)     9:28.79 (41.74)    10:10.52 (41.73)    10:51.98 (41.46)
       11:33.38 (41.40)    12:15.22 (41.84)    12:57.14 (41.92)    13:39.04 (41.90)
       14:20.66 (41.62)    15:02.84 (42.18)    15:44.66 (41.82)    16:26.44 (41.78)
       17:08.13 (41.69)    17:49.97 (41.84)    18:31.69 (41.72)    19:13.74 (42.05)
       19:55.17 (41.43)    20:35.23 (40.06)                                        
  2 Grassell, Duane V         58 O*H*I*O Masters-18  28:30.00   28:03.89   17  
                  49.47     1:43.92 (54.45)     2:39.32 (55.40)     3:35.29 (55.97)
        4:31.51 (56.22)     5:28.24 (56.73)     6:24.55 (56.31)     7:21.17 (56.62)
        8:17.37 (56.20)     9:13.82 (56.45)    10:10.36 (56.54)    11:07.08 (56.72)
       12:03.60 (56.52)    13:00.18 (56.58)    13:57.22 (57.04)    14:53.86 (56.64)
       15:50.16 (56.30)    16:47.44 (57.28)    17:44.68 (57.24)    18:41.70 (57.02)
       19:38.02 (56.32)    20:34.82 (56.80)    21:32.13 (57.31)    22:29.38 (57.25)
       23:26.53 (57.15)    24:23.38 (56.85)    25:20.47 (57.09)    26:16.76 (56.29)
       27:11.09 (54.33)    28:03.89 (52.80)                                        
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          61 Sarasota Y Shark-14 21:00.00   18:54.07   20  
                  32.83     1:08.72 (35.89)     1:45.84 (37.12)     2:23.27 (37.43)
        3:00.93 (37.66)     3:38.90 (37.97)     4:16.90 (38.00)     4:55.12 (38.22)
        5:33.31 (38.19)     6:11.53 (38.22)     6:49.80 (38.27)     7:27.98 (38.18)
        8:06.10 (38.12)     8:44.19 (38.09)     9:22.95 (38.76)    10:01.68 (38.73)
       10:41.61 (39.93)    11:19.95 (38.34)    11:58.48 (38.53)    12:36.95 (38.47)
       13:15.52 (38.57)    13:54.05 (38.53)    14:32.63 (38.58)    15:11.19 (38.56)
       15:49.46 (38.27)    16:27.61 (38.15)    17:05.23 (37.62)    17:43.13 (37.90)
       18:19.60 (36.47)    18:54.07 (34.47)                                        
  2 Batizy, Arpad             63 O*H*I*O Masters-18  24:24.24   23:17.46   17  
                  39.36     1:22.28 (42.92)     2:06.51 (44.23)     2:51.53 (45.02)
        3:36.82 (45.29)     4:22.36 (45.54)     5:08.30 (45.94)     5:54.91 (46.61)
        6:41.12 (46.21)     7:27.28 (46.16)     8:13.59 (46.31)     9:00.02 (46.43)
        9:47.42 (47.40)    10:35.36 (47.94)    11:22.01 (46.65)    12:08.71 (46.70)
       12:56.02 (47.31)    13:44.21 (48.19)    14:32.30 (48.09)    15:19.57 (47.27)
       16:06.31 (46.74)    16:55.39 (49.08)    17:43.48 (48.09)    18:32.31 (48.83)
       19:21.03 (48.72)    20:08.78 (47.75)    20:56.42 (47.64)    21:44.59 (48.17)
       22:31.47 (46.88)    23:17.46 (45.99)                                        
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          71 O*H*I*O Masters-18  30:00.00   28:28.30   20  
                  50.34     1:48.02 (57.68)     2:47.19 (59.17)     3:45.73 (58.54)
        4:43.61 (57.88)     5:41.31 (57.70)     6:38.40 (57.09)     7:35.92 (57.52)
        8:32.84 (56.92)     9:30.09 (57.25)    10:27.03 (56.94)    11:23.61 (56.58)
       12:21.11 (57.50)    13:18.35 (57.24)    14:15.42 (57.07)    15:12.23 (56.81)
       16:09.99 (57.76)    17:07.46 (57.47)    18:05.10 (57.64)    19:02.48 (57.38)
       19:59.69 (57.21)    20:57.05 (57.36)    21:53.96 (56.91)    22:50.62 (56.66)
       23:47.67 (57.05)    24:44.53 (56.86)    25:41.36 (56.83)    26:37.11 (55.75)
       27:32.69 (55.58)    28:28.30 (55.61)                                        
  2 Bechtol, Ken P            72 O*H*I*O Masters-18        NT   47:56.40   17  
                1:21.45   2:49.53 (1:28.08)   4:22.36 (1:32.83)   5:56.92 (1:34.56)
      7:33.11 (1:36.19)   9:09.20 (1:36.09)  10:42.84 (1:33.64)  12:17.42 (1:34.58)
     13:52.59 (1:35.17)  15:26.61 (1:34.02)  17:03.94 (1:37.33)  18:38.62 (1:34.68)
     20:15.92 (1:37.30)  21:54.65 (1:38.73)  23:32.74 (1:38.09)  25:10.97 (1:38.23)
     26:48.87 (1:37.90)  28:28.51 (1:39.64)  30:08.71 (1:40.20)  31:47.67 (1:38.96)
     33:25.20 (1:37.53)  35:02.66 (1:37.46)  36:40.56 (1:37.90)  38:18.46 (1:37.90)
     39:56.95 (1:38.49)  41:37.00 (1:40.05)  43:13.01 (1:36.01)  44:48.80 (1:35.79)
     46:25.27 (1:36.47)  47:56.40 (1:31.13)                                        
 
Event 19  Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-18   6:22.94    6:22.37   20  
                  43.41     1:30.71 (47.30)     2:18.69 (47.98)     3:07.25 (48.56)
        3:56.25 (49.00)     4:45.20 (48.95)     5:34.61 (49.41)     6:22.37 (47.76)
 
Event 19  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crognale, Angelisa        37 Cleveland Aquati-18  7:15.00    6:48.06   20  
                  45.53     1:36.70 (51.17)     2:28.82 (52.12)     3:21.57 (52.75)
        4:14.38 (52.81)     5:07.92 (53.54)     6:00.21 (52.29)     6:48.06 (47.85)
 
Event 19  Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-18   5:45.00    5:47.76   20  
                  38.54     1:21.95 (43.41)     2:06.91 (44.96)     2:51.68 (44.77)
        3:36.06 (44.38)     4:20.86 (44.80)     5:04.84 (43.98)     5:47.76 (42.92)
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             56 O*H*I*O Masters-18   5:15.00    5:16.04   20  
                  35.18     1:13.33 (38.15)     1:52.61 (39.28)     2:32.44 (39.83)
        3:13.29 (40.85)     3:54.20 (40.91)     4:35.66 (41.46)     5:16.04 (40.38)
  2 Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-18   6:39.00    6:36.72   17  
                  44.46     1:33.31 (48.85)     2:23.81 (50.50)     3:15.32 (51.51)
        4:06.79 (51.47)     4:58.33 (51.54)     5:49.55 (51.22)     6:36.72 (47.17)
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          62 O*H*I*O Masters-18   5:10.00    5:05.41   20  
                  35.27     1:13.28 (38.01)     1:51.85 (38.57)     2:30.51 (38.66)
        3:08.73 (38.22)     3:47.95 (39.22)     4:27.38 (39.43)     5:05.41 (38.03)
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-18   6:19.87    5:54.44   20  
                  38.95     1:23.96 (45.01)     2:11.31 (47.35)     2:58.75 (47.44)
        3:43.25 (44.50)     4:27.63 (44.38)     5:11.59 (43.96)     5:54.44 (42.85)
 
Event 19  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Gerald H           71 O*H*I*O Masters-18   7:25.23    7:36.54   20  
                  51.80     1:50.28 (58.48)     2:50.03 (59.75)     3:49.18 (59.15)
        4:47.73 (58.55)     5:44.96 (57.23)     6:40.95 (55.99)     7:36.54 (55.59)
 
Event 21  Mixed 160-199 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    6:13.97   40  
     1) Talley, Phillip S M30           2) Aponte, Julio M70              
     3) Mansell, Bridget W39            4) Crognale, Angelisa W37         
                  36.40   1:17.52 (1:17.52)     2:12.07 (54.55)   3:13.83 (1:56.31)
        3:56.99 (43.16)   4:44.83 (1:31.00)     5:28.33 (43.50)   6:13.97 (1:29.14)
 
Event 32  Women 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'B'                         NT    2:51.15   40  
     1) Shedlow, Dee W50                2) Goodall, Nicola C W39          
     3) Mansell, Bridget W39            4) Crognale, Angelisa W37         
                  45.00     1:28.63 (43.63)     2:11.34 (42.71)     2:51.15 (39.81)
 
Event 32  Men 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    2:10.77   40  
     1) Murphy, David M41               2) Douglass, Nick M66             
     3) Terkel, Lawrence A M68          4) Kazmaier, Karl H M60           
                  33.25     1:07.33 (34.08)     1:40.43 (33.10)     2:10.77 (30.34)
  2 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    2:20.74   34  
     1) Stebel, Thomas W M53            2) Aponte, Julio M70              
     3) Douglass, David M M61           4) Talley, Phillip S M30          
                  38.09     1:11.57 (33.48)     1:47.47 (35.90)     2:20.74 (33.27)
 
Event 32  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:40.51   40  
     1) Sherman, Melani L W32           2) Beatty, Chuck M56              
     3) Ellek, Michael J M34            4) Wintrow, Jen W25               
                  44.46     1:40.74 (56.28)     2:22.89 (42.15)     2:40.51 (17.62)
 
Event 36  Women 240-279 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    6:28.25   40  
     1) Douglass, Marilyn W66           2) Spence, Diane F W62            
     3) Norton, Judith H W58            4) Smith, Melinda J W63           
                  47.20   1:36.63 (1:36.63)     2:25.13 (48.50)   3:20.01 (1:43.38)
        4:02.35 (42.34)   4:53.69 (1:33.68)     5:38.82 (45.13)   6:28.25 (1:34.56)
 
Event 36  Men 200-239 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    7:56.37   40  
     1) Stebel, Thomas W M53            2) Aponte, Julio M70              
     3) Talley, Phillip S M30           4) Douglass, David M M61          
                  56.48   1:54.27 (1:54.27)   3:13.56 (1:19.29)   4:43.17 (2:48.90)
        5:22.03 (38.86)   6:20.43 (1:37.26)     7:04.94 (44.51)   7:56.37 (1:35.94)