Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/9/2018 12:01 PM
       2018 OHIO Masters SCM Swim Meet - Hudson - 12/8/2018 to 12/9/2018       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT      42.47  
 
Event 1  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     39.95      41.77  
 
Event 1  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                26.50      31.09  
 
Event 1  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18     30.00      26.99  
 
Event 1  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17      28.50      27.79  
 
Event 1  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4                 37.90      37.94  
 
Event 1  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17    31.00      30.98  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     33.78      35.53  
 
Event 1  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17    43.25      43.54  
 
Event 1  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     37.90      37.43  
 
Event 1  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18     41.54      42.77  
  2 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18     45.00      46.21  
  3 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18     44.58      47.20  
 
Event 1  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18     55.84    1:02.88  
 
Event 2  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beji, Salma               34 UC17-OH                38.00      39.35  
 
Event 2  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT      55.98  
 
Event 2  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18     55.00      57.18  
 
Event 2  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE    35.00      34.14  
 
Event 2  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18     41.00      43.38  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     42.22      46.52  
 
Event 2  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            85 O*H*I*O Masters-18     43.00      45.71  
  2 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:16.62  
 
Event 3  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                36.40      41.45  
 
Event 3  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE      43.50      41.99  
 
Event 3  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18     55.00      56.63  
 
Event 3  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     52.25      58.89  
 
Event 3  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                33.09      40.18  
 
Event 3  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     35.52      35.64  
 
Event 3  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH    34.00      33.86  
 
Event 3  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4                 54.65      54.70  
 
Event 3  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     48.34      49.74  
 
Event 3  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18   1:00.10    1:02.85  
 
Event 3  Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   1:03.98    1:10.08  
 
Event 4  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17      28.50      28.99  
 
Event 4  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     44.18      49.27  
 
Event 4  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     38.50      38.34  
 
Event 5  Men 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              8:00.00    6:40.20   20  
 
Event 5  Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   8:13.00    8:03.35   20  
 
Event 5  Men 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV    5:55.00    5:50.85   20  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   6:40.00    6:45.23   17  
 
Event 6  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    1:42.15  
 
Event 6  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:21.19    1:36.67  
 
Event 6  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               1:27.98    1:28.22  
 
Event 6  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17  1:13.98    1:13.95  
  2 Owen, Keith               59 O*H*I*O Masters-18   1:31.73    1:33.88  
 
Event 6  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbey, Nelson             64 O*H*I*O Masters-18        NT    1:13.64  
  2 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  1:42.00    1:36.80  
 
Event 6  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   1:07.00    1:07.78  
 
Event 6  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   1:37.67    1:44.66  
  2 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:45.41  
 
Event 6  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   2:02.49    2:25.94  
 
Event 6  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    2:27.21  
 
Event 7  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    2:10.31  
 
Event 7  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:07.20  
 
Event 7  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:30.47  
 
Event 7  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  1:20.00    1:14.99  
 
Event 8  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:17.28    1:29.46  
 
Event 8  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    1:28.00    1:29.68  
 
Event 8  Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:12.68    1:29.21  
 
Event 8  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   1:15.48    1:18.62  
 
Event 8  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:19.66  
 
Event 8  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               2:15.00    2:00.21  
 
Event 8  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:54.75  
 
Event 8  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:42.71  
 
Event 9  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    1:03.00    1:05.27  
 
Event 9  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18   1:44.45    1:47.77  
 
Event 10  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:12.00    1:22.98  
 
Event 10  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    1:18.00    1:23.48  
 
Event 10  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   1:55.00    1:43.01  
 
Event 10  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:42.89    1:50.87  
 
Event 10  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:07.93    1:23.09  
 
Event 10  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:14.64  
 
Event 10  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    1:06.00    1:17.86  
 
Event 10  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17  1:31.43    1:33.92  
  2 Owen, Keith               59 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:51.66  
 
Event 10  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbey, Nelson             64 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:38.12  
 
Event 11  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    2:25.00    2:50.13  
 
Event 11  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    3:48.01  
 
Event 11  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   2:16.28    2:22.06  
 
Event 11  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH   2:07.22    2:10.10  
  2 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  3:24.00    3:30.97  
 
Event 11  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   2:22.00    2:21.02  
 
Event 11  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   3:41.48    3:46.14  
 
Event 11  Men 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   5:05.50    5:40.65  
 
Event 11  Men 85-89 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    5:04.88  
 
Event 12  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   3:33.17    3:40.58  
 
Event 12  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH  2:34.50    2:30.50  
 
Event 12  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               4:31.98    4:35.27  
 
Event 12  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  2:45.00    2:43.14  
 
Event 12  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18   3:15.17    3:33.76  
  2 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   4:10.00    3:51.69  
 
Event 13  Women 18-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                   NT    3:14.50  
 
Event 13  Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:13.88  
 
Event 13  Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:07.26  
 
Event 13  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   3:55.00    3:59.77  
 
Event 14  Men 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              4:00.00    3:41.67  
 
Event 14  Men 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   3:51.21    3:57.61  
 
Event 15  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18   3:20.71    3:20.05  
 
Event 15  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    2:35.00    2:30.76  
 
Event 15  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV    2:37.43    2:39.49  
 
Event 16  Mixed 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT   13:37.75   40  
     1) Douglass, Nick M69              2) Oyakawa, Yoshi M85             
     3) Douglass, Marilyn W69           4) Smith, Melinda W66             
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   14:30.59   34  
     1) Allen, Bruce M71                2) McDonald, Robert G M69         
     3) Spence, Thomas M74              4) Terkel, Lawrence A M71         
 
Event 17  Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18  15:00.00   14:39.18   20  
 
Event 17  Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18        NT   11:23.23   20  
 
Event 17  Men 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18        NT    9:29.15   20  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18        NT   10:47.43   17  
 
Event 17  Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18  10:00.00   11:19.25   17  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH        NT   10:03.49   20  
  1 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE       NT   10:58.08   20  
  2 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17 15:25.00   15:13.18   17  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18  10:50.00   10:43.86   20  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18        NT   12:40.46   17  
 
Event 18  Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE   24:00.00   22:33.77   20  
 
Event 18  Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harden, Renee             36 Medina Masters-LE   26:06.00   25:25.64   20  
 
Event 18  Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18  28:00.00   27:52.23   20  
 
Event 18  Women 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18  22:20.00   23:01.34   20  
 
Event 18  Women 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18  38:20.00   39:38.99   20  
 
Event 18  Men 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18        NT   17:42.86   20  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18  19:44.60   20:29.72   17  
 
Event 18  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4              32:00.00   28:27.06   20  
 
Event 18  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Keith               59 O*H*I*O Masters-18  30:00.00   31:20.86   20  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH        NT   18:59.51   20  
  2 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE 21:00.00   20:36.23   17  
  3 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18  26:56.73   27:52.64   16  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18  23:10.00   24:04.05   20  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18  27:56.99   29:16.10   20  
  2 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18  32:00.00   31:27.54   17  
 
Event 19  Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   6:30.00    5:15.48   20  
 
Event 19  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   6:22.37    6:24.25   20  
 
Event 19  Women 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18   5:47.76    5:48.97   20  
 
Event 19  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              72 O*H*I*O Masters-18   8:40.22    8:42.33   20  
 
Event 19  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   5:08.44    4:56.41   20  
 
Event 19  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   6:00.00    5:12.50   20  
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   6:57.57    6:56.92   20  
  2 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  7:20.00    7:25.62   17  
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   5:06.00    5:03.96   20  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   6:30.00    6:18.48   17  
  3 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   7:20.00    7:33.70   16  
 
Event 19  Men 85-89 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT   11:09.31   20  
 
Event 20  Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           49 Illinois Masters-CE       NT    3:23.92   20  
 
Event 20  Men 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              4:00.00    3:41.67   20  
 
Event 20  Men 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH   2:31.39    2:32.07   20  
  2 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  2:50.00    3:01.04   17  
  3 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   3:51.21    3:57.61   16  
 
Event 21  Mixed 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    6:20.00   40  
     1) Stebel, Thomas W M56            2) Shedlow, Dee W53               
     3) Douglass, David M M64           4) Crognale, Angelisa W40         
 
Event 22  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   1:39.00    1:41.88   20  
 
Event 22  Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           49 Illinois Masters-CE  1:20.00    1:25.37   20  
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    2:10.31   20  
 
Event 22  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:42.25    1:44.93   20  
  2 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:07.20   17  
  3 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    4:09.71   16  
 
Event 22  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:30.47   20  
 
Event 22  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:12.24   20  
 
Event 22  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               2:11.86    2:02.46   20  
 
Event 22  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18   1:32.00    1:29.36   20  
  2 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  1:52.00    1:47.68   17  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH        NT    1:11.19   20  
  2 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  1:20.00    1:14.99   17  
  3 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   1:52.00    1:46.12   16  
 
Event 22  Men 90-94 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:42.00    2:52.78   20  
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kundrat, Julia            19 New Albany Aquat-OH       NT      35.30   20  
 
Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer           47 South Hills Aqua-11    30.06      30.99   20  
 
Event 23  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT      42.47   20  
  2 Shedlow, Dee              53 Cleveland Aquati-18    44.00      42.72   17  
 
Event 23  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     40.58      43.72   20  
 
Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     39.95      41.77   20  
  2 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18     42.00      43.16   17  
  3 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    1:52.90   16  
 
Event 23  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              72 O*H*I*O Masters-18     53.70      53.02   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   1:34.20    1:28.78   17  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                26.50      31.09   20  
 
Event 23  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18     26.34      25.55   20  
 
Event 23  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18     30.00      26.99   20  
 
Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14    28.88      28.03   20  
  2 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18     32.00      32.22   17  
  3 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18     35.00      33.27   16  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17      28.50      27.79   20  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4                 37.90      37.94   20  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17    31.00      30.98   20  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     33.78      35.53   17  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack            64 Sarasota Sharks-14     27.50      27.04   20  
  2 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18    40.00      42.59   17  
  3 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17    43.25      43.54   16  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     37.90      37.43   20  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     32.50      32.21   20  
  2 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18     41.54      42.77   17  
  3 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18     45.00      46.21   16  
  4 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18     44.58      47.20   15  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18     55.84    1:02.88   20  
 
Event 23  Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:03.14   20  
 
Event 24  Women 18-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                   NT    3:14.50   20  
 
Event 24  Women 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   3:35.03    3:26.98   20  
 
Event 24  Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           49 Illinois Masters-CE       NT    3:30.87   20  
 
Event 24  Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18   3:40.00    3:38.92   20  
  2 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:13.88   17  
 
Event 24  Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   2:57.60    2:55.80   20  
 
Event 24  Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:07.26   20  
 
Event 24  Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               4:43.00    4:24.80   20  
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   3:22.00    3:26.68   20  
  2 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   4:20.00    4:16.26   17  
 
Event 24  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   3:55.00    3:59.77   20  
 
Event 25  Mixed 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    3:37.40   40  
     1) Stebel, Thomas W M56            2) Crognale, Angelisa W40         
     3) Douglass, David M M64           4) Shedlow, Dee W53               
 
Event 25  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    3:02.42   40  
     1) Oyakawa, Yoshi M85              2) Smith, Melinda W66             
     3) Douglass, Nick M69              4) Douglass, Marilyn W69          
 
Event 26  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kundrat, Julia            19 New Albany Aquat-OH       NT      42.85   20  
 
Event 26  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18   1:00.25    1:04.84   20  
 
Event 26  Women 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     46.90      51.05   20  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17      28.50      28.99   20  
 
Event 26  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallant, John             58 Moon Area Tigers-11    29.80      30.10   20  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     44.18      49.27   17  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV      30.36      31.06   20  
 
Event 26  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     38.50      38.34   20  
 
Event 27  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:06.63   20  
 
Event 27  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer           47 South Hills Aqua-11  1:05.54    1:07.18   20  
 
Event 27  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shedlow, Dee              53 Cleveland Aquati-18  1:44.00    1:32.20   20  
  2 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    1:42.15   17  
 
Event 27  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   1:35.58    1:33.97   20  
 
Event 27  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:21.19    1:36.67   20  
  2 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    3:52.44   17  
 
Event 27  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              72 O*H*I*O Masters-18   1:55.84    1:55.61   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   3:16.39    3:23.07   17  
 
Event 27  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18     55.50      55.87   20  
 
Event 27  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14    58.80    1:00.50   20  
  2 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:09.56   17  
  3 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:14.57   16  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18              1:04.00    1:03.18   20  
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               1:27.98    1:28.22   20  
 
Event 27  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17  1:13.98    1:13.95   20  
  2 Owen, Keith               59 O*H*I*O Masters-18   1:31.73    1:33.88   17  
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack            64 Sarasota Sharks-14     59.00      59.20   20  
  2 Abbey, Nelson             64 O*H*I*O Masters-18        NT    1:13.64   17  
  3 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  1:42.00    1:36.80   16  
  4 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  1:35.00    1:42.60   15  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   1:07.00    1:07.78   20  
 
Event 27  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:16.00    1:16.24   20  
  2 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   1:37.67    1:44.66   17  
  3 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:45.41   16  
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   2:02.49    2:25.94   20  
 
Event 27  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    2:27.21   20  
 
Event 27  Men 90-94 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:26.15   20  
 
Event 28  Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   3:38.12    3:40.13   20  
 
Event 28  Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           49 Illinois Masters-CE  3:00.00    3:08.50   20  
 
Event 28  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18   3:20.71    3:20.05   20  
  2 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   3:34.61    3:57.80   17  
  3 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18   4:05.00    3:59.73   16  
 
Event 28  Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   2:35.53    2:45.85   20  
 
Event 28  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    2:41.01   20  
 
Event 28  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    2:35.00    2:30.76   20  
 
Event 28  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  2:45.00    2:58.83   20  
  2 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   3:50.00    3:57.27   17  
 
Event 28  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV    2:37.43    2:39.49   20  
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:17.28    1:29.46   20  
 
Event 29  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    1:28.00    1:29.68   20  
 
Event 29  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   1:50.58    1:52.32   20  
 
Event 29  Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:12.68    1:29.21   20  
 
Event 29  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   1:15.48    1:18.62   20  
 
Event 29  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:19.66   20  
 
Event 29  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14  1:11.04    1:14.50   20  
 
Event 29  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH  1:15.00    1:15.99   20  
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               2:15.00    2:00.21   20  
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:31.20    1:37.31   20  
  2 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:54.75   17  
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:42.71   20  
 
Event 30  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beji, Salma               34 UC17-OH                38.00      39.35   20  
 
Event 30  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer           47 South Hills Aqua-11    35.69      38.32   20  
 
Event 30  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT      55.98   20  
 
Event 30  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     48.22      48.23   20  
  2 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18     55.00      57.18   17  
 
Event 30  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              72 O*H*I*O Masters-18   1:15.69    1:15.74   20  
 
Event 30  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.43   20  
 
Event 30  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4                 56.21      57.11   20  
 
Event 30  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     41.00      41.22   20  
  2 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18    52.00      52.16   17  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH        NT      32.29   20  
  2 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE    35.00      34.14   17  
  3 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18    59.00    1:00.55   16  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18     41.00      43.38   20  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     42.22      46.52   17  
 
Event 30  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            85 O*H*I*O Masters-18        NT      45.29   20  
  2 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:16.62   17  
 
Event 30  Men 90-94 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   1:17.00    1:22.82   20  
 
Event 31  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:26.42   20  
 
Event 31  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    1:03.00    1:05.27   20  
 
Event 31  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallant, John             58 Moon Area Tigers-11  1:06.10    1:06.96   20  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18   1:44.45    1:47.77   17  
 
Event 31  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   1:52.00    1:53.52   20  
 
Event 31  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV    1:10.06    1:09.95   20  
 
Event 32  Mixed 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    2:54.57   40  
     1) Stebel, Thomas W M56            2) Shedlow, Dee W53               
     3) Crognale, Angelisa W40          4) Douglass, David M M64          
 
Event 33  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   2:30.28    2:37.95   20  
 
Event 33  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    2:25.00    2:50.13   20  
 
Event 33  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   3:01.80    3:07.78   20  
 
Event 33  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Michelle          51 United Swim Club-14       NT    3:48.01   20  
 
Event 33  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane             65 O*H*I*O Masters-18   2:45.00    2:48.30   20  
  2 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    8:17.37   17  
 
Event 33  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan              72 O*H*I*O Masters-18   4:06.95    4:10.16   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   7:09.74    7:03.53   17  
 
Event 33  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18   2:07.08    2:03.27   20  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   2:16.28    2:22.06   17  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18              2:20.00    2:18.41   20  
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               3:30.55    3:54.52   20  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH   2:07.22    2:10.10   20  
  2 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  3:24.00    3:30.97   17  
 
Event 33  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   2:22.00    2:21.02   20  
 
Event 33  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   3:41.48    3:46.14   20  
 
Event 33  Men 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   5:05.50    5:40.65   20  
 
Event 33  Men 85-89 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    5:04.88   20  
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                36.40      41.45   20  
  2 Kundrat, Julia            19 New Albany Aquat-OH       NT      45.78   17  
 
Event 34  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE      43.50      41.99   20  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18     54.86    1:01.30   20  
 
Event 34  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     48.58      48.95   20  
  2 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18     55.00      56.63   17  
 
Event 34  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            66 O*H*I*O Masters-18     53.00      55.10   20  
  2 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     52.25      58.89   17  
 
Event 34  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                33.09      40.18   20  
 
Event 34  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     35.52      35.64   20  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14    32.18      33.69   20  
  2 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18     40.00      42.69   17  
  3 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18     40.00      43.85   16  
 
Event 34  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH    34.00      33.86   20  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4                 54.65      54.70   20  
 
Event 34  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     45.00      47.85   20  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     48.34      49.74   17  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     42.50      42.83   20  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     43.50      44.47   20  
  2 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18   1:00.10    1:02.85   17  
 
Event 34  Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David              77 O*H*I*O Masters-18   1:03.98    1:10.08   20  
 
Event 35  Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   3:00.00    3:00.18   20  
 
Event 35  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   3:33.17    3:40.58   20  
  2 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    8:50.33   17  
 
Event 35  Men 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   3:45.00    2:42.85   20  
 
Event 35  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mott, Nathan              47 Moon Area Tigers-11  2:28.00    2:30.44   20  
  2 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH  2:34.50    2:30.50   17  
 
Event 35  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cosby, Greg               52 UC04-4               4:31.98    4:35.27   20  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  4:00.00    3:48.16   20  
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH        NT    2:31.35   20  
  2 Seibt, Andreas            60 Illinois Masters-CE  2:45.00    2:43.14   17  
  3 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   3:41.47    3:56.79   16  
 
Event 35  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18   3:15.17    3:33.76   20  
  2 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   4:10.00    3:51.69   17  
 
Event 35  Men 90-94 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   5:58.00    6:07.62   20  
 
Event 36  Mixed 280-319 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    6:51.35   40  
     1) Douglass, Marilyn W69           2) Douglass, Nick M69             
     3) Smith, Melinda W66              4) Oyakawa, Yoshi M85             
 
Event 37  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:12.00    1:22.98   20  
  2 Kundrat, Julia            19 New Albany Aquat-OH       NT    1:33.09   17  
 
Event 37  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erwin, Meredith           34 Medina Masters-LE    1:18.00    1:23.48   20  
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   1:55.00    1:43.01   20  
 
Event 37  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:42.89    1:50.87   20  
 
Event 37  Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18        NT    4:19.47   20  
 
Event 37  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:07.93    1:23.09   20  
 
Event 37  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   1:14.43    1:12.18   20  
 
Event 37  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:14.64   20  
 
Event 37  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14  1:09.90    1:12.65   20  
 
Event 37  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18              1:20.00    1:15.70   20  
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             46 New Albany Aquat-OH  1:07.30    1:07.54   20  
  2 Landreth, John            48 Kenyon Masters-17    1:06.00    1:17.86   17  
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:29.96   20  
  2 Hackworth, Ed             56 Life Time Swim O-17  1:31.43    1:33.92   17  
  3 Owen, Keith               59 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:51.66   16  
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack            64 Sarasota Sharks-14   1:08.00    1:10.89   20  
  2 Ritter, James             62 Columbus Sharks-OH   1:08.89    1:10.93   17  
  3 Abbey, Nelson             64 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:38.12   16  
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, James           66 Colonials 1776-DV    1:12.91    1:13.23   20  
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:33.00    1:29.55   17  
 
Event 37  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:36.25   20