Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/4/2016 11:21 AM
              2016 Hudson SCM Swim Meet - 12/3/2016 to 12/4/2016               
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   7:00.00    7:03.91   20  
 
Event 5  Men 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18   7:00.00    7:13.56   20  
 
Event 5  Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   7:21.79    7:16.29   20  
 
Event 16  Mixed 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   13:09.02   40  
     1) Borsuk, Edward J M63            2) Allen, Bruce C M69             
     3) Spence, Thomas E M72            4) Terkel, Lawrence A M69         
 
Event 17  Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18  15:00.00   13:19.39   20  
 
Event 17  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             57 O*H*I*O Masters-18        NT   10:58.64   20  
  2 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18        NT   14:18.88   17  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James H           60 Columbus Sharks-OH        NT    9:58.45   20  
  2 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18  11:00.00   10:49.96   17  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce C            69 O*H*I*O Masters-18        NT   16:12.71   20  
 
Event 17  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          72 O*H*I*O Masters-18  15:12.23   15:10.32   20  
 
Event 18  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             57 O*H*I*O Masters-18  20:35.23   20:43.02   20  
  2 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18  28:03.89   26:56.73   17  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James H           60 Columbus Sharks-OH  18:50.00   19:04.24   20  
  2 Jing, Jung                61 UC17-OH                   NT   59:20.61   17  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce C            69 O*H*I*O Masters-18  32:00.00   30:50.75   20  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            74 O*H*I*O Masters-18  50:00.00   48:22.01   20  
 
Event 19  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18   7:54.01    7:42.37   20  
 
Event 19  Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   5:50.00    6:00.00   20  
 
Event 19  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emery, Jonathan D         50 O*H*I*O Masters-18   5:30.00    5:18.69   20  
  2 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18   5:15.20    5:19.29   17  
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             57 O*H*I*O Masters-18   5:16.04    5:13.73   20  
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   5:15.00    5:06.71   20  
  2 Horwitz, Lou              63 O*H*I*O Masters-18   6:30.00    6:30.14   17  
 
Event 19  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             71 Cleveland Aquati-18 10:00.00   10:06.54   20  
 
Event 20  Women 65-69 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:30.30    3:55.58   20  
 
Event 20  Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   4:02.56    3:55.80   20  
 
Event 20  Men 65-69 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   3:20.20    3:25.34   20  
 
Event 21  Mixed 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    5:55.48   40  
     1) Terkel, Lawrence A M69          2) Douglass, Marilyn W67          
     3) Inderhees, Joan E W60           4) Douglass, Nick M67             
 
Event 22  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   1:34.32    1:41.03   20  
 
Event 22  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, David S           40 Medina Masters-LE    1:37.55    1:36.58   20  
 
Event 22  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18   1:20.32    1:20.08   20  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              63 O*H*I*O Masters-18   1:28.00    1:29.17   20  
  2 Jing, Jung                61 UC17-OH              2:49.86    3:25.33   17  
 
Event 22  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             71 Cleveland Aquati-18  5:00.00    2:38.33   20  
 
Event 22  Men 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   2:35.00    2:42.04   20  
 
Event 23  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Allison           28 Medina Masters-LE      29.00      28.90   20  
 
Event 23  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rhonda Y         53 O*H*I*O Masters-18     55.00      54.75   20  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           59 Columbus Sharks-OH     35.00      34.16   20  
  2 Norton, Judith H          59 O*H*I*O Masters-18     35.35      36.73   17  
  3 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     44.64      43.96   16  
 
Event 23  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           63 Michigan Masters-19    35.00      36.99   20  
 
Event 23  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       75 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:38.11   20  
 
Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT      36.07   20  
 
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rohr, Chad J              42 Masters of Stark-17    35.35      33.39   20  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               47 Swim Kentucky Ma-KY    26.19      26.70   20  
  2 Guess, Brad               47 Masters of Stark-17    29.01      29.31   17  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18     30.63      31.55   20  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              63 O*H*I*O Masters-18     59.90      34.77   20  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         65 O*H*I*O Masters-18     31.00      30.41   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     32.50      32.91   17  
  3 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18     35.50      36.61   16  
  4 Allen, Bruce C            69 O*H*I*O Masters-18     45.00      45.22   15  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malta, Charles A          70 UC18-18                   NT      35.89   20  
  2 Spence, Thomas E          72 O*H*I*O Masters-18     41.61      43.59   17  
  3 March, Ed                 70 O*H*I*O Masters-18     44.58      45.98   16  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David G            75 O*H*I*O Masters-18     48.00      57.19   20  
 
Event 23  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   1:01.78    1:04.85   20  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         58 O*H*I*O Masters-18   3:43.07    3:45.21   20  
 
Event 24  Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Lillian G          68 Michigan Masters-19  4:47.66    4:41.52   20  
 
Event 24  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    3:30.53   20  
 
Event 24  Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solano, Abraham E         47 Swim Kentucky Ma-KY  2:28.00    2:28.79   20  
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   3:55.00    4:01.54   20  
 
Event 24  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            74 O*H*I*O Masters-18   5:39.00    5:43.77   20  
  2 Aponte, Julio             71 Cleveland Aquati-18  8:00.00    6:46.95   17  
 
Event 25  Men 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters of Stark County Swim t-17  'A'                 NT    2:42.59   40  
     1) Campbell, Jason A M43           2)                                
     3) Rohr, Chad J M42                4) Guess, Brad M47                
 
Event 25  Mixed 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:45.54   40  
     1) Douglass, Marilyn W67           2) Inderhees, Joan E W60          
     3) Douglass, Nick M67              4) Terkel, Lawrence A M69         
 
Event 26  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Allison           28 Medina Masters-LE      29.00      31.33   20  
 
Event 26  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          59 O*H*I*O Masters-18     45.45      41.94   20  
 
Event 26  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           63 Michigan Masters-19    43.00      44.49   20  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               47 Swim Kentucky Ma-KY    28.30      28.43   20  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    40.00      43.20   17  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     32.88      33.45   20  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     38.50      38.98   20  
 
Event 27  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Allison           28 Medina Masters-LE         NT    1:06.47   20  
 
Event 27  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rhonda Y         53 O*H*I*O Masters-18   1:55.59    2:05.00   20  
 
Event 27  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           59 Columbus Sharks-OH   1:15.00    1:12.29   20  
 
Event 27  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   1:14.00    1:18.28   20  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         43 Masters of Stark-17  1:10.00    1:09.18   20  
  2 Rohr, Chad J              42 Masters of Stark-17  1:20.35    1:16.45   17  
 
Event 27  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guess, Brad               47 Masters of Stark-17  1:04.76    1:09.79   20  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE  1:10.00    1:12.57   17  
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18   1:07.29    1:08.53   20  
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jing, Jung                61 UC17-OH              2:51.85    3:03.07   20  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         65 O*H*I*O Masters-18   1:10.50    1:12.33   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:17.50    1:19.44   17  
  3 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:08.08    1:22.17   16  
  4 Allen, Bruce C            69 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:41.77   15  
 
Event 27  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malta, Charles A          70 UC18-18                   NT    1:25.46   20  
  2 Spence, Thomas E          72 O*H*I*O Masters-18   1:37.74    1:43.10   17  
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David G            75 O*H*I*O Masters-18   1:52.68    2:17.40   20  
 
Event 27  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   2:15.26    2:26.73   20  
 
Event 27  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   2:05.00    2:11.47   20  
 
Event 28  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rhonda Y         53 O*H*I*O Masters-18        NT    5:01.58   20  
 
Event 28  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           59 Columbus Sharks-OH   3:05.00    3:05.87   20  
 
Event 28  Women 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   3:16.00    3:20.71   20  
 
Event 28  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:36.08    3:44.22   20  
 
Event 28  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solano, Abraham E         47 Swim Kentucky Ma-KY  2:19.00    2:16.59   20  
 
Event 28  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emery, Jonathan D         50 O*H*I*O Masters-18   2:40.00    2:52.98   20  
 
Event 28  Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   3:33.99    3:26.81   20  
 
Event 28  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James H           60 Columbus Sharks-OH   2:33.00    3:09.14   20  
 
Event 28  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          72 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:24.63   20  
 
Event 29  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18   1:49.00    1:43.45   20  
 
Event 29  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Lillian G          68 Michigan Masters-19  2:09.37    2:12.37   20  
 
Event 29  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solano, Abraham E         47 Swim Kentucky Ma-KY  1:09.70    1:07.63   20  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE  1:30.00    1:42.19   17  
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18   1:24.48    1:27.27   20  
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:43.00    1:39.32   20  
  2 McDonald, Robert G        67 O*H*I*O Masters-18   2:10.00    2:00.22   17  
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            74 O*H*I*O Masters-18   2:37.00    2:43.47   20  
 
Event 30  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          59 O*H*I*O Masters-18     48.48      44.29   20  
  2 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     58.19      59.67   17  
 
Event 30  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           63 Michigan Masters-19    48.00      50.37   20  
 
Event 30  Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     45.02      48.22   20  
  2 Vogel, Lillian G          68 Michigan Masters-19  1:12.84    1:19.09   17  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, David S           40 Medina Masters-LE      42.47      42.82   20  
 
Event 30  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               47 Swim Kentucky Ma-KY    31.04      30.44   20  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    45.00      42.69   17  
 
Event 30  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     35.51      37.55   20  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              63 O*H*I*O Masters-18     40.00      40.02   20  
  2 Jing, Jung                61 UC17-OH              1:15.40    1:32.25   17  
 
Event 30  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             71 Cleveland Aquati-18  2:00.00    1:13.52   20  
 
Event 30  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:20.40   20  
 
Event 31  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Allison           28 Medina Masters-LE         NT    1:15.46   20  
 
Event 31  Women 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18        NT    1:45.62   20  
 
Event 31  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   1:40.76    1:39.73   20  
 
Event 32  Men 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters of Stark County Swim t-17  'A'                 NT    2:26.63   40  
     1)                                 2) Campbell, Jason A M43          
     3) Rohr, Chad J M42                4) Guess, Brad M47                
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           59 Columbus Sharks-OH   2:35.00    2:33.84   20  
  2 Marshfield, Ann K         58 O*H*I*O Masters-18   3:22.07    3:18.66   17  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    2:52.65   20  
 
Event 33  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               47 Swim Kentucky Ma-KY       NT    2:16.27   20  
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emery, Jonathan D         50 O*H*I*O Masters-18   2:30.00    2:29.95   20  
  2 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18   2:23.88    2:33.34   17  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:23.38   20  
 
Event 33  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   2:26.26    2:59.69   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   3:10.00    3:13.20   17  
  3 McDonald, Robert G        67 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    3:41.38   16  
 
Event 34  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rhonda Y         53 O*H*I*O Masters-18   1:11.00    1:10.93   20  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          59 O*H*I*O Masters-18     52.52      50.50   20  
  2 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     53.75      59.55   17  
 
Event 34  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18        NT      46.92   20  
  2 Kay, Mary-Chris           63 Michigan Masters-19    49.00      51.29   17  
 
Event 34  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Lillian G          68 Michigan Masters-19    57.72      59.97   20  
 
Event 34  Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       75 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:40.44   20  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT      50.32   20  
 
Event 34  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, David S           40 Medina Masters-LE      47.01      46.47   20  
 
Event 34  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guess, Brad               47 Masters of Stark-17    39.23      42.32   20  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin R           54 O*H*I*O Masters-18     38.31      39.61   20  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     43.50      44.85   20  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 March, Ed                 70 O*H*I*O Masters-18   1:01.40    1:01.66   20  
  2 Bechtol, Ken P            74 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:06.78   17  
 
Event 34  Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kelso, David G            75 O*H*I*O Masters-18     57.41         DQ  
 
Event 35  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:23.25    3:30.10   20  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             57 O*H*I*O Masters-18   2:49.13    2:50.54   20  
  2 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   3:54.95    3:41.47   17  
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jing, Jung                61 UC17-OH              6:34.28    7:22.07   20  
 
Event 35  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             71 Cleveland Aquati-18  8:00.00    5:50.96   20  
 
Event 35  Men 85-89 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   6:08.00    6:07.71   20  
 
Event 37  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Rhonda Y         53 O*H*I*O Masters-18   2:23.43    2:21.95   20  
 
Event 37  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           59 Columbus Sharks-OH   1:25.00    1:26.31   20  
  2 Norton, Judith H          59 O*H*I*O Masters-18   1:45.45    1:32.54   17  
  3 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18   2:03.86    1:59.75   16  
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   1:31.00    1:34.38   20  
  2 Kay, Mary-Chris           63 Michigan Masters-19  1:43.00    1:41.18   17  
 
Event 37  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:42.81   20  
 
Event 37  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         43 Masters of Stark-17  1:18.00    1:20.41   20  
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solano, Abraham E         47 Swim Kentucky Ma-KY  1:04.00    1:03.75   20  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE  1:24.00    1:32.01   17  
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritter, James H           60 Columbus Sharks-OH        NT    1:11.18   20  
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:26.32    1:30.18   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:37.19   17