Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club  Hy-Tek's Meet Manager 12/8/2013 06:21 PM
              2013 Hudson SCM Swim Meet - 12/7/2013 to 12/8/2013               
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE              7:13.00    7:17.14   20  
  2 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE              8:10.39    8:35.80   17  
 
Event 5  Women 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             60 O*H*-LE                   NT    8:48.75   20  
 
Event 5  Women 75-79 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           77 MICH-MI             11:00.00   10:56.29   20  
 
Event 5  Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ising, Gary S             25 O*H*-LE                   NT    5:51.57   20  
 
Event 5  Men 30-34 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan             33 O*H*-LE                   NT    6:44.31   20  
  2 Ellek, Michael            32 O*H*-LE                   NT    7:35.65   17  
 
Event 5  Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            50 MICH-MI              6:45.00    6:39.06   20  
 
Event 5  Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          55 O*H*-LE                   NT    7:32.64   20  
 
Event 5  Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Thompson, Frank L         62 MICH-MI              6:20.00         DQ  
 
Event 16  Men 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT   13:00.36   40  
     1) Rockwell, Dave A M55            2) Allen, Bruce C M66             
     3) Terkel, Larry A M66             4) McCardle, Kevin T M58          
 
Event 17  Women 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gliga, Sandra             29 Unattached                NT   11:35.48   20  
 
Event 17  Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brian, Gina               42 SHSH-LE                   NT   12:34.88   20  
 
Event 17  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            50 MICH-MI                   NT   12:15.93   20  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          60 O*H*-LE             11:15.00   10:56.17   20  
  2 McDonald, Bob G           64 O*H*-LE                   NT   14:01.70   17  
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE             24:00.00   25:07.31   20  
  2 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE             26:02.88   29:15.80   17  
 
Event 18  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleist, Virginia F        57 Unattached                NT   41:18.50   20  
 
Event 18  Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan             33 O*H*-LE                   NT   24:30.80   20  
  2 Ellek, Michael            32 O*H*-LE                   NT   27:55.89   17  
 
Event 18  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             54 O*H*-LE             21:25.56   21:42.85   20  
  2 Heaney, Steven            50 MICH-MI             23:00.00   23:25.60   17  
 
Event 18  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          55 O*H*-LE                   NT   26:25.03   20  
  2 Grassell, Duane V         56 O*H*-LE             26:53.00   27:57.20   17  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           64 O*H*-LE             26:50.00   26:57.19   20  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Bruce C            66 O*H*-LE             28:45.00   29:13.10   20  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            71 O*H*-LE             43:45.00   43:46.39   20  
 
Event 19  Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         30 O*H*-LE              6:10.00    6:30.96   20  
 
Event 19  Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           41 PRTR-18              6:27.09    6:27.70   20  
 
Event 19  Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilly, Anitra G           77 Medina Masters-LE         NT    9:23.05   20  
  2 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE             11:00.00   10:25.71   17  
 
Event 19  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             54 O*H*-LE              5:36.46    5:34.36   20  
  2 Heaney, Steven            50 MICH-MI              5:45.00    5:48.48   17  
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          59 SYSM-14              4:50.00    4:40.90   20  
  2 Hoopingarner, John        59 O*H*-LE              5:25.00    5:29.12   17  
  3 Grassell, Duane V         56 O*H*-LE              6:51.00    6:57.57   16  
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          60 O*H*-LE              5:20.00    5:10.47   20  
  2 McDonald, Bob G           64 O*H*-LE              6:30.00    6:33.94   17  
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              7:20.00    7:47.38   20  
 
Event 19  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI              7:26.15    7:20.22   20  

Event 20  Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE              3:58.00    3:57.73  
  2 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE              4:04.72    4:18.27  
 
Event 20  Women 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          63 MICH-MI              3:56.00    3:51.64  
  2 Bao, Jinjun J             60 O*H*-LE                   NT    4:35.59  
 
Event 20 Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan             33 O*H*-LE                   NT    3:35.72  
  2 Ellek, Michael            32 O*H*-LE                   NT    3:57.04  
 
Event 20  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            50 MICH-MI              3:17.00    3:34.54  
 
Event 20  Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          55 O*H*-LE                   NT    4:04.23  
  
Event 22  Women 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnoski, Amanda          20 O*H*-LE                   NT    1:25.69   20  
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE                   NT    1:52.46   20  
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             60 O*H*-LE                   NT    1:54.33   20  
 
Event 22  Women 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           77 MICH-MI              2:11.50    2:14.66   20  
 
Event 22  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             41 SYSM-14              1:07.00    1:06.19   20  
  2 Kasser, Dan               44 Unattached           1:10.00    1:08.86   17  
  3 Wahl, Brian               40 PRTR-18              1:32.00    1:42.36   16  
 
Event 22  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT    1:30.43   20  
  2 Echeverria, Fernan V      48 SHSH-LE              1:43.79    1:44.07   17  
 
Event 22  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           52 FXCM-PV              1:07.00    1:07.24   20  
  2 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG              1:26.00    1:13.40   17  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         62 MICH-MI              1:17.00    1:19.50   20  
  2 Horwitz, Lou              60 O*H*-LE              1:21.00    1:21.45   17  
  3 McDonald, Bob G           64 O*H*-LE              1:45.00    1:46.26   16  
 
Event 22  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          66 Unattached           1:33.39    1:38.45   20  
  2 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              2:20.00    2:08.51   17  
 
Event 22  Men 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*-LE              2:40.00    2:30.63   20  
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        23 CAQT-LE                40.00      32.80   20  
  2 Weinkauf, Lauren          21 O*H*-LE                   NT      33.90   17  
 
Event 23  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gliga, Sandra             29 Unattached                NT      32.06   20  
  2 Batesole, Briana D        25 PRTR-18                32.31      32.94   17  
 
Event 23  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica C        31 PRTR-18                36.00      36.27   20  
 
Event 23  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT      34.32   20  
  2 Osoteo, Julie V           41 PRTR-18                35.31      34.59   17  
 
Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Arcy, Beth              49 Unattached             32.00      31.90   20  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         57 O*H*-LE                   NT      38.27   20  
  2 Ilg, Anna E               58 PRTR-18                   NT      47.21   17  
 
Event 23  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          63 MICH-MI                35.50      36.33   20  
  2 Bao, Jinjun J             60 O*H*-LE                   NT      41.77   17  
 
Event 23  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE                58.00    1:01.45   20  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balazs, Aaron             23 O*H*-LE                28.00      29.35   20  
 
Event 23  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan             33 O*H*-LE                   NT      30.93   20  
  2 Ellek, Michael            32 O*H*-LE                   NT      34.99   17  
  3 Alberts, Grant A          33 O*H*-LE                   NT      35.19   16  
  4 Farrell, David J          33 O*H*-LE                35.00      38.36   15  
 
Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, James F           39 Medina Masters-LE      33.00      33.51   20  
  2 Hausen, David S           37 Medina Masters-LE      34.00      37.79   17  
 
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             41 SYSM-14                27.10      27.51   20  
  2 Wahl, Brian               40 PRTR-18                33.00      34.15   17  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           45 PRTR-18                32.00      29.42   20  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            53 SYSM-14                26.80      27.01   20  
  2 Truscott, Rob             50 Unattached                NT      36.28   17  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, David            56 Unattached             27.00      27.64   20  
  2 Lemke, Dieter             57 UC18-LE                34.50      30.67   17  
  3 Hoopingarner, John        59 O*H*-LE                31.00      30.73   16  
  4 Arnold, Fredy C           58 Unattached             32.70      31.40   15  
  5 Nabors, John              57 Unattached                NT      34.89   14  
  6 Schuenemeyer, Michael     56 CAQT-LE                   NT      36.36   13  
  7 Molai, Fred               56 O*H*-LE                   NT      42.64   12  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE                32.00      33.07   20  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI                38.80      41.70   20  
 
Event 24  Women 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE              3:00.00    3:12.00   20  
 
Event 24  Women 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE              7:30.00    4:02.49   20  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kleist, Virginia F        57 Unattached                NT    5:25.16   20  
 
Event 24  Men 18-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miyata, Tomohito          22 O*H*-LE              2:25.00    2:38.65   20  
 
Event 24  Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ising, Gary S             25 O*H*-LE                   NT    2:56.60   20  
 
Event 24  Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          34 Unattached           2:53.00    2:40.07   20  
 
Event 24  Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            50 MICH-MI              3:32.00    3:37.22   20  
 
Event 24  Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, David            56 Unattached           2:45.00    2:54.88   20  
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           64 O*H*-LE              3:45.00    3:44.49   20  
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE              4:00.00    3:51.03   20  
 
Event 24  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            71 O*H*-LE              5:10.00    5:08.16   20  
 
Event 26  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnoski, Amanda          20 O*H*-LE                   NT      38.51   20  
 
Event 26  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           41 PRTR-18                36.94      38.81   20  
  2 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT      39.61   17  
 
Event 26  Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Arcy, Beth              49 Unattached             35.00      35.06   20  
 
Event 26  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE                45.00      45.32   20  
  2 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE                50.95      54.21   17  
 
Event 26  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Carl R             40 PRTR-18                28.61      29.12   20  
  2 Wahl, Brian               40 PRTR-18                40.00      40.83   17  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           45 PRTR-18                32.55      31.93   20  
  2 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT      40.17   17  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG                30.50      30.34   20  
 
Event 26  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taber, Phil R             56 O*H*-LE                35.00      34.30   20  
  2 Arnold, Fredy C           58 Unattached             35.70      35.23   17  
  3 Wargo, Stephen F          56 SC-LE                  40.10      38.70   16  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          66 Unattached             36.94      38.62   20  
  2 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE                40.50      41.93   17  
 
Event 27  Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        23 CAQT-LE              1:30.00    1:21.08   20  
 
Event 27  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gliga, Sandra             29 Unattached                NT    1:10.94   20  
  2 Batesole, Briana D        25 PRTR-18              1:12.56    1:15.23   17  
 
Event 27  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica C        31 PRTR-18              1:20.00    1:24.08   20  
 
Event 27  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE              1:12.00    1:12.35   20  
 
Event 27  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brian, Gina               42 SHSH-LE                   NT    1:13.77   20  
  2 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT    1:17.54   17  
 
Event 27  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollack, Becky S          53 O*H*-LE              1:20.00    1:18.38   20  
 
Event 27  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          63 MICH-MI              1:18.00    1:19.50   20  
 
Event 27  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE              2:20.00    2:15.08   20  
 
Event 27  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, David J          33 O*H*-LE              1:25.00    1:26.81   20  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               44 Unattached           1:00.00    1:00.69   20  
  2 Thomas, Doug A            41 Medina Masters-LE    1:09.00    1:05.98   17  
  3 Wahl, Brian               40 PRTR-18              1:09.00    1:16.18   16  
 
Event 27  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           45 PRTR-18              1:03.75    1:13.66   20  
  2 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT    1:15.06   17  
  3 Echeverria, Fernan V      48 SHSH-LE              1:37.80    1:40.24   16  
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            53 SYSM-14                59.50      58.97   20  
  2 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG              1:12.50    1:06.07   17  
  3 Freeman, Matt             53 O*H*-LE                   NT    1:13.20   16  
 
Event 27  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoopingarner, John        59 O*H*-LE              1:06.00    1:08.08   20  
  2 Lemke, Dieter             57 UC18-LE              1:08.00    1:09.54   17  
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          60 O*H*-LE              1:06.00    1:06.42   20  
  2 Knobel, Alan H            61 O*H*-LE              2:00.00    2:07.34   17  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE              1:15.00    1:19.79   20  
  2 Allen, Bruce C            66 O*H*-LE              1:37.00    1:33.87   17  
  3 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              1:50.00    1:45.50   16  
 
Event 27  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI              1:39.22    1:36.55   20  
 
Event 27  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*-LE              1:55.00    2:00.02   20  
 
Event 28  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gliga, Sandra             29 Unattached                NT    2:56.77   20  
 
Event 28  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         30 O*H*-LE              3:30.00    3:47.63   20  
 
Event 28  Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Arcy, Beth              49 Unattached           3:00.00    2:56.53   20  
 
Event 28  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE                   NT    4:01.33   20  
 
Event 28  Women 75-79 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           77 MICH-MI              4:56.76    5:14.18   20  
 
Event 28  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Doug A            41 Medina Masters-LE    2:40.00    2:56.68   20  
  2 Wahl, Brian               40 PRTR-18              3:12.00    3:29.89   17  
 
Event 28  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG              2:34.50    2:32.25   20  
  2 Stultz, Todd W            53 SYSM-14              2:30.00    2:33.00   17  
  3 Beatty, Chuck             54 O*H*-LE              3:05.91    3:00.17   16  
  4 Heaney, Steven            50 MICH-MI              3:08.00    3:11.86   15  
 
Event 28  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         62 MICH-MI              2:55.00    2:58.82   20  
 
Event 28  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aponte, Julio             68 CAQT-LE              4:00.00    4:52.35   20  
 
Event 28  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI              3:59.54    4:15.22   20  
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinkauf, Lauren          21 O*H*-LE                   NT    1:34.29   20  
 
Event 29  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE              1:25.00    1:28.97   20  
  2 Goodall, Nicola           37 CAQT-LE                   NT    1:52.67   17  
 
Event 29  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         57 O*H*-LE                   NT    1:44.34   20  
 
Event 29  Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miyata, Tomohito          22 O*H*-LE              1:05.00    1:09.62   20  
  2 Balazs, Aaron             23 O*H*-LE                   NT    1:40.68   17  
 
Event 29  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ising, Gary S             25 O*H*-LE                   NT    1:21.63   20  
 
Event 29  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          34 Unattached           1:14.37    1:11.64   20  
 
Event 29  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, James F           39 Medina Masters-LE    1:30.00    1:37.53   20  
 
Event 29  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      48 SHSH-LE              2:08.73    2:20.88   20  
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             53 O*H*-LE                   NT    1:49.08   20  
 
Event 29  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, David            56 Unattached           1:13.00    1:17.01   20  
  2 Groselle, Jack R          59 SYSM-14              1:14.00    1:17.99   17  
  3 Arnold, Fredy C           58 Unattached           1:23.85    1:24.80   16  
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE              1:40.00    1:43.06   20  
  2 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              2:00.00    1:54.71   17  
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI              1:59.47    2:03.17   20  
  2 Bechtol, Ken P            71 O*H*-LE              2:15.00    2:19.64   17  
 
Event 30  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valentic, Kristina        23 CAQT-LE                45.00      45.19   20  
 
Event 30  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           41 PRTR-18                43.33      44.53   20  
  2 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT      47.70   17  
 
Event 30  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE                   NT      52.67   20  
 
Event 30  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ilg, Anna E               58 PRTR-18                   NT      58.98   20  
 
Event 30  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE              1:10.00    1:04.91   20  
 
Event 30  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alberts, Grant A          33 O*H*-LE                   NT      47.99   20  
 
Event 30  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, David S           37 Medina Masters-LE      41.80      41.79   20  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             41 SYSM-14                31.00      30.85   20  
  2 Kasser, Dan               44 Unattached             32.50      31.04   17  
  3 Thomas, Doug A            41 Medina Masters-LE      36.00      35.32   16  
 
Event 30  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           45 PRTR-18                34.00      38.47   20  
  2 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT      38.55   17  
 
Event 30  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           52 FXCM-PV                32.00      31.81   20  
  2 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG                34.00      33.12   17  
  3 Truscott, Rob             50 Unattached                NT    1:00.72   16  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              60 O*H*-LE                37.00      37.27   20  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          66 Unattached             42.77      45.91   20  
 
Event 30  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI                50.90      57.97   20  
 
Event 31  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lathrope, Scott           27 Unattached           1:05.00    1:01.07   20  
 
Event 31  Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Carl R             40 PRTR-18              1:02.34    1:03.40   20  
 
Event 31  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            50 MICH-MI              1:27.00    1:32.48   20  
 
Event 31  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taber, Phil R             56 O*H*-LE              1:30.00    1:22.77   20  
  2 Wargo, Stephen F          56 SC-LE                1:28.00    1:39.59   17  
 
Event 31  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              2:10.00    2:05.34   20  
 
Event 32  Men 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PR Triathlon Swim Team-18  'A'                         NT    2:10.14   40  
     1) Wahl, Brian M40                 2) Smith, Daniel J M45            
     3) Gibb, Eric A M46                4) Batesole, Briana D W25         
 
Event 32  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    2:25.41   40  
     1) Barnoski, Amanda W20            2) Inderhees, Joan E W57          
     3) Weinkauf, Lauren W21            4) Farrell, David J M33           
 
Event 33  Women 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnoski, Amanda          20 O*H*-LE                   NT    2:43.52   20  
 
Event 33  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica C        31 PRTR-18              3:00.00    3:13.68   20  
 
Event 33  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE              2:30.00    2:42.36   20  
 
Event 33  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollack, Becky S          53 O*H*-LE              2:46.00    2:49.95   20  
 
Event 33  Women 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE              5:00.00    5:01.26   20  
 
Event 33  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, David J          33 O*H*-LE              3:10.00    3:21.15   20  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wahl, Brian               40 PRTR-18              2:40.00    2:55.48   20  
 
Event 33  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           45 PRTR-18              2:35.00    2:44.60   20  
  2 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT    2:49.88   17  
  3 Echeverria, Fernan V      48 SHSH-LE              4:02.44    4:29.10   16  
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            53 SYSM-14              2:10.00    2:13.37   20  
  2 Beatty, Chuck             54 O*H*-LE              2:43.70    2:40.25   17  
  3 Heaney, Steven            50 MICH-MI              2:45.00    2:48.17   16  
 
Event 33  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoopingarner, John        59 O*H*-LE              2:26.00    2:35.21   20  
  2 Wargo, Stephen F          56 SC-LE                2:57.00    2:59.03   17  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          60 O*H*-LE              2:28.00    2:23.47   20  
  2 Knobel, Alan H            61 O*H*-LE              4:00.00    4:33.28   17  
 
Event 33  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI              3:30.77    3:39.83   20  
 
Event 33  Men 85-89 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*-LE              4:20.00    4:28.65   20  
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinkauf, Lauren          21 O*H*-LE                   NT      44.17   20  
  2 Valentic, Kristina        23 CAQT-LE                50.00      47.36   17  
 
Event 34  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE                45.00      40.62   20  
  2 Goodall, Nicola           37 CAQT-LE                   NT      52.32   17  
 
Event 34  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT      48.30   20  
 
Event 34  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollack, Becky S          53 O*H*-LE                46.00      46.40   20  
  2 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE                55.00      50.09   17  
  3 Feldkircher, Colleen C    53 O*H*-LE                58.29    1:00.80   16  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         57 O*H*-LE                   NT      47.78   20  
  2 Ilg, Anna E               58 PRTR-18                   NT      52.56   17  
 
Event 34  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miyata, Tomohito          22 O*H*-LE                30.50      32.65   20  
  2 Balazs, Aaron             23 O*H*-LE                35.00      44.85   17  
 
Event 34  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          34 Unattached             33.72      33.45   20  
  2 Alberts, Grant A          33 O*H*-LE                   NT      51.94   17  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausen, James F           39 Medina Masters-LE      40.00      43.68   20  
  2 Hausen, David S           37 Medina Masters-LE      44.40      47.18   17  
 
Event 34  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             41 SYSM-14                34.00      33.92   20  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Rob             50 Unattached                NT    1:02.97   20  
 
Event 34  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Fredy C           58 Unattached             38.70      38.61   20  
  2 Lemke, Dieter             57 UC18-LE                39.50      39.50   17  
  3 Schuenemeyer, Michael     56 CAQT-LE                   NT      46.93   16  
  4 Molai, Fred               56 O*H*-LE                   NT      59.75   15  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           66 O*H*-LE                44.50      45.49   20  
  2 Aponte, Julio             68 CAQT-LE              1:10.00    1:11.11   17  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            70 MICH-MI                49.87      48.01   20  
  2 Bechtol, Ken P            71 O*H*-LE                57.00    1:01.14   17  
 
Event 35  Women 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 D'Arcy, Beth              49 Unattached           3:05.00    2:54.92   20  
 
Event 35  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadernak, Jean C          53 O*H*-LE              6:35.00    3:25.76   20  
 
Event 35  Women 75-79 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lilly, Anitra G           77 Medina Masters-LE         NT    4:35.19   20  
  2 Gogola, Laura J           77 MICH-MI              4:56.78    4:57.24   17  
 
Event 35  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             41 SYSM-14              2:30.00    2:30.89   20  
  2 Kasser, Dan               44 Unattached           2:35.00    2:34.27   17  
 
Event 35  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           52 FXCM-PV              2:30.00    2:25.18   20  
  2 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG              2:38.50    2:38.90   17  
  3 Heaney, Steven            50 MICH-MI              3:13.00    3:22.37   16  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         56 O*H*-LE              3:55.00    3:54.66   20  
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              60 O*H*-LE              3:00.00    3:02.17   20  
 
Event 35  Men 85-89 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*-LE              5:59.00    5:27.45   20  
 
Event 36  Mixed 100-119 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    5:35.38   40  
     1) Barnoski, Amanda W20            2) Balazs, Aaron M23              
     3) Miyata, Tomohito M22            4) Farrell, David J M33           
 
Event 36  Mixed 160-199 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 PR Triathlon Swim Team-18  'B'                         NT    5:26.14   40  
     1) Smith, Daniel J M45             2) Tomazic, Jessica C W31         
     3) Baker, Carl R M40               4) Gibb, Eric A M46               
 
Event 37  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weinkauf, Lauren          21 O*H*-LE                   NT    1:30.33   20  
  2 Valentic, Kristina        23 CAQT-LE              1:40.00    1:37.59   17  
 
Event 37  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gliga, Sandra             29 Unattached                NT    1:19.84   20  
  2 Batesole, Briana D        25 PRTR-18              1:26.44    1:28.31   17  
 
Event 37  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica C        31 PRTR-18              1:40.00    1:45.26   20  
 
Event 37  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leland, Andrea B          37 SHSH-LE              1:20.00    1:24.34   20  
 
Event 37  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer A       42 O*H*-LE                   NT    1:30.70   20  
  2 Osoteo, Julie V           41 PRTR-18              1:36.58    1:32.78   17  
  3 Brian, Gina               42 SHSH-LE                   NT    1:37.55   16  
 
Event 37  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pollack, Becky S          53 O*H*-LE              1:29.00    1:30.33   20  
 
Event 37  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         57 O*H*-LE                   NT    1:43.17   20  
 
Event 37  Women 75-79 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            79 O*H*-LE              3:00.00    2:51.62   20  
 
Event 37  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kasser, Dan               44 Unattached           1:12.00    1:09.47   20  
  2 Wahl, Brian               40 PRTR-18              1:25.00    1:30.67   17  
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibb, Eric A              46 PRTR-18                   NT    1:29.99   20  
  2 Echeverria, Fernan V      48 SHSH-LE              1:57.23    2:08.53   17  
 
Event 37  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fenstermacher, James S    50 GOLD-FG              1:11.50    1:07.95   20  
  2 Stultz, Todd W            53 SYSM-14              1:08.00    1:09.71   17  
  3 Truscott, Rob             50 Unattached                NT    1:52.62   16  
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          59 SYSM-14              1:07.00    1:09.73   20  
  2 Lemke, Dieter             57 UC18-LE              1:20.00    1:21.39   17  
  3 Taber, Phil R             56 O*H*-LE              1:40.00    1:28.68   16  
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            69 O*H*-LE              2:00.00    2:02.35   20  
  2 Aponte, Julio             68 CAQT-LE              2:10.00    2:19.46   17