Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
       2011 OHIO Masters Hudson SCM Swim Meet - 12/10/2011 to 12/11/2011       
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            54 O*H*-LE                        6:33.36  
  2 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                        7:36.85  
  3 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        8:10.39  
 
Event 5  Women 75-79 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Marianne B        76 O*H*-LE                       13:43.88  
 
Event 5  Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        7:57.65  
 
Event 16  Women 200-239 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                          11:52.08  
     1) Smith, Melinda J W59            2) Koeberle, Jean C W51           
     3) Rothenberg, Diane F W58         4) Norton, Judy H W54             
 
Event 16  Men 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          13:06.63  
     1) Allen, Bruce C M64              2) Spence, Tom E M67              
     3) McCardle, Kevin T M56           4) Terkel, Larry A M64            
 
Event 16  Mixed 200-239 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                          11:48.09  
     1) Guins, Ann H W58                2) Kay, Mary-Chris W58            
     3) Cox, Dan P M51                  4) Nance, Chad A M39              
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia           51 RMST	                     11:13.77  
  2 Norton, Judy H            54 O*H*-LE                       11:29.12  
  3 Caves, Judy F             51 CHAR-AM                       12:49.86  
 
Event 17  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                       11:55.23  
  2 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                       14:02.49  
 
Event 17  Women 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                       17:32.38  
 
Event 17  Women 85-89 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                       21:34.00  
 
Event 17  Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                       18:08.52  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                       12:40.48  
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia           51 RMST	                     21:21.05  
  2 Norton, Judy H            54 O*H*-LE                       21:32.68  
  3 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                       25:04.70  
  4 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                       26:02.88  
 
Event 18  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                       22:28.33  
  2 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                       27:38.60  
 
Event 18  Women 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            77 O*H*-LE                       36:37.65  
  2 Brogan, Marianne B        76 O*H*-LE                       39:03.68  
 
Event 18  Women 85-89 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                       41:08.25  
 
Event 18  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                       26:53.19  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                       27:09.49  
  2 Allen, Bruce C            64 O*H*-LE                       27:53.42  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             67 O*H*-LE                       27:25.96  
  2 Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                       41:56.36  
 
Event 19  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        5:44.07  
  2 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                       12:36.69  
 
Event 19  Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                        8:36.53  
 -- Waite, Nancy A            77 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 19  Women 85-89 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                        9:32.71  
 
Event 19  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        8:23.92  
 
Event 19  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Stephen J         52 Unattached                     5:27.31  
 
Event 19  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                        7:01.40  
  2 Allen, Bruce C            64 O*H*-LE                        7:12.55  
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        7:02.30  
  2 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                        7:06.42  
 
Event 19  Men 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        8:53.94  
 
Event 20  Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            54 O*H*-LE                        3:19.53  
  2 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                        3:54.46  
  3 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        4:04.72  
 
Event 20  Women 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                        4:07.40  
  2 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        4:30.27  
 
Event 20  Women 75-79 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brogan, Marianne B        76 O*H*-LE                        8:32.47  
 
Event 20  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        3:55.06  
 
Event 20  Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Frank               71 MICH-MI                        3:33.69  
 
Event 21  Women 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           6:27.42  
     1) Rothenberg, Diane F W58         2) Kay, Mary-Chris W58            
     3) Waite, Nancy A W77              4) Guins, Ann H W58               
 
Event 22  Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paulsen, Anna             25 MACM-MD                        1:19.52  
 
Event 22  Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:25.23  
 
Event 22  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 D'Agaro, Tara             36 CHAR-AM                        1:42.89  
 
Event 22  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              58 O*H*-LE                        1:38.21  
  2 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        1:48.22  
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          61 MICH-MI                        1:33.42  
  2 Douglass, Marilyn V       62 SAMY-LE                        1:33.97  
 
Event 22  Women 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                        2:31.37  
 
Event 22  Men 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                        1:06.44  
 
Event 22  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        1:32.38  
 
Event 22  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        1:43.79  
 
Event 22  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           50 CUBU-PV                        1:06.18  
  2 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        1:49.60  
 
Event 22  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                        1:18.58  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         60 MICH-MI                        1:17.30  
  2 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                        1:43.10  
 
Event 22  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            73 O*H*-LE                        1:46.55  
 
Event 22  Men 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            78 O*H*-LE                        1:28.22  
 
Event 22  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        2:27.59  
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgobbon, Kaci          18 O*H*-LE                          31.84  
  2 Monda, Bethany            23 OEVT-LE                          38.56  
 
Event 23  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          26 Medina Masters-LE                28.61  
  2 Hill, Brittany            27 O*H*-LE                          30.48  
  3 Paulsen, Anna             25 MACM-MD                          33.00  
  4 Scheetz, Andrea           26 PRTR-18                          41.45  
 
Event 23  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taraska, Veronica         33 O*H*-LE                          29.77  
 
Event 23  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer R         40 CHAR-AM                          30.91  
  2 Morrison, Gail            43 PRTR-18                          34.64  
 
Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dejusus, Marilyn          47 PRTR-18                          40.89  
  2 Ellis, Jennifer           46 PRTR-18                          48.07  
 
Event 23  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia           51 RMST	                        34.39  
  2 Caves, Judy F             51 CHAR-AM                          36.87  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              58 O*H*-LE                          36.04  
  2 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                          37.12  
  3 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                          40.32  
  4 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                          40.97  
 -- Jing, Jung                56 Unattached                          DQ  
 
Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Joyce           69 MICH-MI                          48.39  
 
Event 23  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            77 O*H*-LE                          49.71  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            24 SAMY-LE                          26.47  
 
Event 23  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael           30 O*H*-LE                          36.82  
 
Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grafious, Jon             38 Medina Masters-LE                27.60  
  2 McFerron, Ken C           36 Unattached                       29.81  
  3 Hausen, James F           37 Medina Masters-LE                33.29  
 
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          30.33  
  2 Dail, Bryan               40 PRTR-18                          30.71  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                          38.13  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            52 Medina Masters-LE                27.11  
  2 Martin, Stephen J         52 Unattached                       30.41  
  3 Cox, Dan P                51 O*H*-LE                          31.82  
  4 Weiss, Patrick J          52 MICH-MI                          35.60  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          57 SYSM-14                          26.53  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 Medina Masters-LE                31.73  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                          32.22  
  3 Allen, Bruce C            64 O*H*-LE                          42.22  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                          37.56  
  2 Spence, Tom E             67 O*H*-LE                          40.88  
  3 March, Ed J               65 Unattached                       43.58  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            78 O*H*-LE                          39.37  
 
Event 24  Women 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 D'Agaro, Tara             36 CHAR-AM                        3:52.73  
 
Event 24  Women 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                        4:01.75  
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        4:24.09  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        3:31.57  
 
Event 24  Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          61 MICH-MI                        3:48.72  
 
Event 24  Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        4:50.21  
 
Event 24  Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haberek, Cork             54 SKY-KY                         2:58.71  
 
Event 24  Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazmaier, Karl H          56 SAMY-LE                        3:03.78  
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            62 SAMY-LE                        3:08.11  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                        3:53.40  
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        3:51.30  
  2 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                        4:08.81  
 -- Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 25  Women 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PR Triathlon Swim Team-18  'A'                              3:13.83  
     1) Ellis, Jennifer W46             2) Scheetz, Andrea W26            
     3) Morrison, Gail W43              4) Dejusus, Marilyn W47           
 
Event 25  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    3:17.47  
     1) Gogola, Laura J W75             2) Kroeger, Don J M68             
     3) Guthrie, Sally K W61            4) Wines, Tom J M76               
 
Event 26  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgobbon, Kaci          18 O*H*-LE                          35.81  
 
Event 26  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scheetz, Andrea           26 PRTR-18                          59.10  
 
Event 26  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer R         40 CHAR-AM                          37.13  
  2 Morrison, Gail            43 PRTR-18                          51.31  
 
Event 26  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                          45.06  
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                          50.95  
 
Event 26  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                          43.10  
 
Event 26  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       62 SAMY-LE                          44.10  
  2 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                        1:00.39  
 
Event 26  Women 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Joyce           69 MICH-MI                          59.05  
 
Event 26  Women 75-79 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                        1:13.17  
 
Event 26  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            24 SAMY-LE                          29.68  
 
Event 26  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          33.84  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        1:02.76  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro A            52 Medina Masters-LE                30.80  
  2 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          37.14  
 
Event 26  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          57 SYSM-14                          30.34  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                          54.09  
  2 March, Ed J               65 Unattached                     1:11.85  
 
Event 26  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Frank               71 MICH-MI                          41.57  
 
Event 27  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taraska, Veronica         33 O*H*-LE                        1:06.98  
 
Event 27  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 Medina Masters-LE              1:26.11  
 
Event 27  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer R         40 CHAR-AM                        1:08.20  
  2 Keaton, Reva J            41 Medina Masters-LE              1:20.08  
  3 Morrison, Gail            43 PRTR-18                        1:26.35  
 
Event 27  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dejusus, Marilyn          47 PRTR-18                        1:37.07  
  2 Ellis, Jennifer           46 PRTR-18                        1:46.55  
 
Event 27  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caves, Judy F             51 CHAR-AM                        1:22.36  
 
Event 27  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        1:17.28  
  2 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                        1:23.85  
  3 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                        1:28.65  
  4 Guins, Ann H              58 O*H*-LE                        1:42.40  
  5 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        2:36.13  
 
Event 27  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          61 MICH-MI                        1:15.47  
 
Event 27  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Joyce           69 MICH-MI                        1:52.35  
 
Event 27  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                        1:54.60  
  2 Waite, Nancy A            77 O*H*-LE                        2:00.21  
 
Event 27  Women 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                        2:19.29  
 
Event 27  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          32 O*H*-LE                        1:03.14  
 
Event 27  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFerron, Ken C           36 Unattached                     1:05.61  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        1:08.53  
  2 Dail, Bryan               40 PRTR-18                        1:11.62  
 
Event 27  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        1:37.80  
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            51 SYSM-14                          59.97  
  2 Martin, Stephen J         52 Unattached                     1:10.41  
  3 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                        1:16.13  
  4 Weiss, Patrick J          52 MICH-MI                        1:22.42  
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 Medina Masters-LE              1:11.57  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                        1:15.93  
  3 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                        1:27.29  
  4 Allen, Bruce C            64 O*H*-LE                        1:33.01  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                        1:26.56  
  2 Spence, Tom E             67 O*H*-LE                        1:34.39  
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            78 O*H*-LE                        1:35.03  
 
Event 27  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        1:49.58  
 
Event 28  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paulsen, Anna             25 MACM-MD                        3:04.06  
 
Event 28  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taraska, Veronica         33 O*H*-LE                        2:57.86  
 
Event 28  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                        3:48.90  
  2 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        3:57.69  
 
Event 28  Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                        2:29.37  
 
Event 28  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            51 SYSM-14                        2:28.25  
  2 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        3:50.86  
 
Event 28  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            73 O*H*-LE                        3:57.15  
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monda, Bethany            23 OEVT-LE                        1:48.92  
 
Event 29  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:47.47  
 
Event 29  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         51 SYSM-14                        1:28.59  
 
Event 29  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        1:39.70  
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                        1:44.71  
  3 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                        1:50.71  
 
Event 29  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                        2:18.39  
 
Event 29  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Joyce           69 MICH-MI                        2:21.52  
 
Event 29  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          32 O*H*-LE                        1:18.31  
 
Event 29  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hausen, James F           37 Medina Masters-LE              1:37.28  
 
Event 29  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        2:08.73  
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haberek, Cork             54 SKY-KY                         1:41.15  
 
Event 29  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazmaier, Karl H          56 SAMY-LE                        1:21.05  
 
Event 29  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            62 SAMY-LE                        1:26.34  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                        1:41.32  
  3 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                        1:45.08  
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                        1:56.05  
 -- Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 30  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgobbon, Kaci          18 O*H*-LE                          41.15  
 
Event 30  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taraska, Veronica         33 O*H*-LE                          36.53  
  2 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                          39.77  
 
Event 30  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 D'Agaro, Tara             36 CHAR-AM                          49.18  
 
Event 30  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morrison, Gail            43 PRTR-18                          46.33  
 
Event 30  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dejusus, Marilyn          47 PRTR-18                          51.88  
  2 Ellis, Jennifer           46 PRTR-18                          54.14  
 
Event 30  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              58 O*H*-LE                          40.43  
  2 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                          47.02  
 -- Jing, Jung                56 Unattached                          DQ  
 
Event 30  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       62 SAMY-LE                          44.13  
  2 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                        1:17.71  
 
Event 30  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                          59.10  
  2 Waite, Nancy A            77 O*H*-LE                        1:02.39  
 
Event 30  Men 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            24 SAMY-LE                          30.30  
 
Event 30  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                          30.55  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          39.77  
 
Event 30  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          41.27  
 
Event 30  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Wayne               59 O*H*-LE                          34.61  
  2 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                          36.66  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 Medina Masters-LE                44.42  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                          59.75  
  2 March, Ed J               65 Unattached                     1:07.32  
 
Event 30  Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            78 O*H*-LE                          39.33  
 
Event 31  Women 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                        1:44.58  
  2 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        2:00.08  
 
Event 31  Women 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally K          61 MICH-MI                        1:34.29  
 
Event 31  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        1:51.69  
 
Event 31  Men 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Frank               71 MICH-MI                        1:34.43  
 
Event 32  Women 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PR Triathlon Swim Team-18  'A'                              2:49.69  
     1) Ellis, Jennifer W46             2) Scheetz, Andrea W26            
     3) Dejusus, Marilyn W47            4) Morrison, Gail W43             
 
Event 32  Mixed 280-319 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    2:53.86  
     1) Gogola, Laura J W75             2) Cody, Frank M71                
     3) Kowalski, Joyce W69             4) Kroeger, Don J M68             
 
Event 33  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rognlien, Marnie          26 Medina Masters-LE              2:21.89  
 
Event 33  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 Medina Masters-LE              3:25.62  
 
Event 33  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petyk, Jennifer R         40 CHAR-AM                        2:34.88  
  2 Keaton, Reva J            41 Medina Masters-LE              2:56.15  
 
Event 33  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia           51 RMST	                      2:46.26  
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                        2:49.62  
  2 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        5:39.71  
 
Event 33  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFerron, Ken C           36 Unattached                     2:28.06  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        2:47.31  
 
Event 33  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        4:02.44  
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            51 SYSM-14                        2:14.68  
  2 Weiss, Patrick J          52 MICH-MI                        3:12.64  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Bruce C            64 O*H*-LE                        3:22.93  
 
Event 33  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Tom E             67 O*H*-LE                        3:26.03  
 
Event 33  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            73 O*H*-LE                        3:13.31  
 
Event 33  Men 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        4:04.88  
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monda, Bethany            23 OEVT-LE                          49.18  
 
Event 34  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Brittany            27 O*H*-LE                          39.68  
  2 Scheetz, Andrea           26 PRTR-18                          59.86  
 
Event 34  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taraska, Veronica         33 O*H*-LE                          43.00  
 
Event 34  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         51 SYSM-14                          40.09  
  2 Koeberle, Jean C          51 O*H*-LE                          52.08  
  3 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                          58.79  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       58 O*H*-LE                          45.76  
  2 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                          48.33  
  3 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                          49.58  
 
Event 34  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Joyce           69 MICH-MI                        1:04.79  
 
Event 34  Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           75 MICH-MI                        1:09.64  
 
Event 34  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            24 SAMY-LE                          33.51  
 
Event 34  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          32 O*H*-LE                          34.22  
  2 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                          48.47  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                          34.04  
  2 Hausen, James F           37 Medina Masters-LE                42.65  
 
Event 34  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dail, Bryan               40 PRTR-18                          42.57  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Patrick J          52 MICH-MI                        1:00.36  
 
Event 34  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          57 SYSM-14                          35.30  
  2 Kazmaier, Karl H          56 SAMY-LE                          36.00  
 
Event 34  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            62 SAMY-LE                          40.73  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                          43.41  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Don J            68 MICH-MI                          48.62  
  2 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                          50.90  
  3 Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                          56.47  
  4 March, Ed J               65 Unattached                     1:01.04  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Frank               71 MICH-MI                          43.87  
 
Event 34  Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wines, Tom J              76 MICH-MI                        1:07.90  
 
Event 35  Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        3:04.93  
 
Event 35  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        3:56.52  
  2 Smith, Melinda J          59 O*H*-LE                        4:28.43  
  3 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        5:59.33  
 
Event 35  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       62 SAMY-LE                        3:20.20  
 
Event 35  Women 85-89 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           87 MICH-MI                        5:16.31  
 
Event 35  Men 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                        2:29.90  
 
Event 35  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        3:24.82  
 
Event 35  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           50 CUBU-PV                        2:23.86  
  2 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        3:56.04  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                        2:56.60  
 
Event 35  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Thompson, Frank L         60 MICH-MI                             DQ  
 
Event 36  Mixed 160-199 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:39.46  
     1) Cox, Dan P M51                  2) Kay, Mary-Chris W58            
     3) Nance, Chad A M39               4) Hill, Brittany W27             
 
Event 36  Mixed 280-319 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           6:59.76  
     1) Oyakawa, Yoshi M78              2) Medici, John C M73             
     3) Smith, Melinda J W59            4) Waite, Nancy A W77             
  2 Michigan Masters-MI  'A'                                    7:23.36  
     1) Gogola, Laura J W75             2) Cody, Frank M71                
     3) Guthrie, Sally K W61            4) Wines, Tom J M76               
 
Event 37  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Brittany            27 O*H*-LE                        1:24.46  
 
Event 37  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:32.43  
 
Event 37  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 Medina Masters-LE              1:41.72  
 
Event 37  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Mary-Chris           58 O*H*-LE                        1:37.03  
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                        1:46.15  
  3 Bao, Jinjun J             58 O*H*-LE                        1:47.65  
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn V       62 SAMY-LE                        1:40.07  
 
Event 37  Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            24 SAMY-LE                        1:06.55  
 
Event 37  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          32 O*H*-LE                        1:15.70  
 
Event 37  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                        1:07.02  
  2 Grafious, Jon             38 Medina Masters-LE              1:09.84  
 
Event 37  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dail, Bryan               40 PRTR-18                        1:24.05  
 -- Smith, Daniel             43 PRTR-18                             DQ  
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      46 SHSH-LE                        1:57.23  
 
Event 37  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Stephen J         52 Unattached                     1:25.90  
  2 Cox, Dan P                51 O*H*-LE                        1:33.07  
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          57 SYSM-14                        1:08.79  
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            62 SAMY-LE                        1:28.34  
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 March, Ed J               65 Unattached                     2:20.46