Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
             2009 Hudson SCM Swim Meet - 12/12/2009 to 12/13/2009              
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        7:08.16  
       46.19           2:45.88  3:43.96  4:37.81  5:33.29  6:21.81  7:08.16
 
Event 5  Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                        6:58.18  
       45.42  1:39.03  2:33.49  3:30.85  4:25.72  5:23.91  6:11.26  6:58.18
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        8:07.46  
       53.13  1:56.05  3:00.06  4:04.22  5:15.39  6:25.86  7:16.62  8:07.46
 
Event 5  Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank L Thompson          58 MICH-MI                        6:23.08  
       36.62  1:23.10  2:13.06  3:02.21  4:01.65  5:00.35  5:42.97  6:23.08
 
Event 5  Men 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        6:57.28  
       45.47  1:36.06  2:29.07  3:24.29  4:20.76  5:15.44  6:08.06  6:57.28
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        7:59.18  
       54.30  1:57.76  3:07.96  4:16.71  5:16.59  6:16.56  7:08.93  7:59.18
 
Event 16  Men 120-159 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                          10:06.61  
     1) Tom A Sanborn M26               2) Corey Barrett M29              
     3) Dan P Cox M49                   4) Phillip Talley M24             
       32.64  1:08.82  1:45.23  2:20.95  2:52.29  3:26.76  4:02.27  4:38.45
     5:12.92  5:52.82  6:34.93  7:15.93  7:52.44  8:34.84  9:19.92 10:06.61
 
Event 16  Men 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'D'                          12:56.45  
     1) Steve F Hamilton M74            2) Gerry H Meyer M65              
     3) Larry A Terkel M62              4) Kevin T McCardle M54           
       49.30  1:51.80  2:55.65  3:55.74  4:40.27  5:31.62  6:23.38  7:13.63
     7:50.97  8:33.65  9:21.35 10:07.59 10:46.40 11:30.12 12:13.73 12:56.45
 
Event 16  Mixed 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                          12:46.41  
     1) Bruce C Allen M62               2) Tom E Spence M65               
     3) Pam G Nickle W58                4) Diane F Rothenberg W56         
       43.97  1:32.92  2:24.50  3:14.53  3:59.27  4:52.45  5:47.53  6:39.67
     7:00.06  7:22.72  8:10.22  9:00.90  9:49.33 10:28.55 11:14.15 12:46.41
 
Event 16  Mixed 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          13:43.17  
     1) John C Medici M71               2) Lilly G Kron W78               
     3) Ann H Guins W56                 4) Yoshi Oyakawa M76              
       41.15  1:27.51  2:17.24  3:05.91  3:21.67  4:06.20  5:14.05  6:22.76
     8:14.74  9:03.11  9:53.65          12:08.83 12:56.63 13:42.98 13:43.17
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                       13:08.17  
 
Event 17  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                       12:08.08  
  2 Pam G Nickle              58 O*H*-LE                       13:51.03  
 
Event 17  Women 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                       18:19.19  
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                       18:42.36  
 
Event 17  Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                       17:16.21  
 
Event 17  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                       13:08.02  
 
Event 17  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                       12:32.92  
       42.57  1:28.66  2:15.83  3:03.70  3:52.15  4:40.90  5:30.14  6:18.78
     7:06.94  7:54.53  8:41.92  9:28.94 10:16.08 11:02.86 11:49.50 12:32.92
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                       14:09.33  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                       14:49.53  
 
Event 17  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                       13:58.87  
       44.13  1:33.05  2:25.64  3:18.66  4:11.72  5:05.32  5:58.76  6:52.32
     7:45.94  8:38.87  9:31.96 10:26.30 11:20.18 12:15.65 13:07.92 13:58.87
  2 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                       17:57.45  
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                       24:46.14  
       43.75  1:33.10  2:23.45  3:13.45  4:03.93  4:53.50  5:43.70  6:33.46
     7:23.05  8:12.70  9:02.93  9:52.03 10:40.74 11:29.54 12:18.23 13:08.17
    13:57.64 14:47.73 15:37.55 16:27.35 17:16.94 18:07.07 18:56.70 19:46.54
    20:36.99 21:27.50 22:16.78 23:06.65 23:56.63 24:46.14                  
 
Event 18  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                       22:55.12  
       39.39  1:24.85  2:10.59  2:56.96  3:42.37  4:27.71  5:13.89  5:59.72
     6:45.77  7:32.12  8:18.48  9:04.93  9:51.04 10:36.86 11:22.86 12:08.08
    12:54.84 13:41.66 14:28.74 15:14.67 16:01.05 16:47.93 17:35.21 18:21.47
    19:08.38 19:54.40 20:40.33 21:26.03 22:11.27 22:55.12                  
  2 Pam G Nickle              58 O*H*-LE                       26:07.22  
       45.58  1:35.96  2:27.31  3:19.46  4:11.85  5:04.52  5:57.48  6:50.07
     7:42.45  8:34.74  9:26.90 10:20.50 11:13.06 12:05.55 12:58.21 13:51.03
    14:43.65 15:36.35 16:28.91 17:21.41 18:14.00 19:07.04 19:59.95 20:53.30
    21:46.37 22:39.26 23:32.37 24:25.10 25:17.60 26:07.22                  
 
Event 18  Women 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                       34:41.10  
       59.41  2:07.05  3:16.22  4:24.84  5:32.63  7:50.24 10:10.33 11:19.46
    12:27.73 13:37.64 14:48.90 15:58.68 17:08.23 18:19.19 19:30.35 20:41.65
    21:52.14 23:02.85 24:11.83 25:22.47 26:35.89 27:44.77 28:56.98 30:10.08
    31:19.44 32:30.44 33:39.92 34:41.14 34:41.10                           
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                       35:23.41  
     1:06.08  2:15.44  3:23.71  4:33.55  5:44.98  6:55.15  8:04.45  9:13.92
    10:24.59 11:36.97 12:48.20 13:57.71 15:08.73 16:20.74 17:32.77 18:42.36
    19:52.92 21:05.73 22:18.38 23:28.29 24:39.10 25:51.65 27:05.86 28:15.76
    29:26.54 30:40.59 31:52.80 33:02.78 34:12.38 35:23.41                  
 
Event 18  Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                       32:51.24  
       46.91  1:46.52  2:51.49  3:58.46  5:06.82  6:12.38  7:17.90  8:22.98
     9:29.47 10:35.49 11:41.24 12:48.19 13:56.46 15:04.12 16:10.03 17:16.21
    18:22.91 19:29.66 20:37.77 21:45.82 22:52.52 24:00.78 25:08.73 26:17.55
    27:26.97 28:33.56 29:41.33 30:47.87 31:49.61 32:51.24                  
 
Event 18  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                       24:41.74  
       42.13  1:30.50  2:20.25  3:10.63  4:01.16  4:51.13  5:40.96  6:30.70
     7:20.28  8:11.70  9:01.22  9:50.76 10:40.68 11:30.22 12:19.22 13:08.02
    13:56.57 14:45.06 15:34.70 16:23.18 17:12.26 18:01.73 18:52.38 19:42.81
    20:32.68 21:24.51 22:15.70 23:06.53 23:54.83 24:41.74                  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                       26:58.38  
       46.18  1:37.14  2:30.00  3:22.99  4:15.82  5:09.30  6:03.21  6:57.28
     7:50.75  8:45.00  9:38.75 10:31.76 11:25.51 12:19.39 13:14.04 14:09.33
    15:04.25 15:59.01 16:53.72 17:49.04 18:44.62 19:40.24 20:35.40 21:31.29
    22:25.91 23:21.48 24:16.82 25:11.13 26:05.85 26:58.38                  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                       28:11.20  
       45.44  1:38.21  2:34.84  3:30.09  4:26.13  5:21.00  6:16.95  7:14.58
     8:11.54  9:08.27 10:04.78 11:02.21 11:58.78 12:55.99 13:52.75 14:49.53
    15:47.76 16:44.91 17:42.48 18:39.60 19:37.08 20:33.88 21:32.31 22:30.14
    23:27.69 24:25.37 25:22.54 26:19.41 27:15.20 28:11.20                  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                       34:12.19  
       56.66  2:01.77  3:11.06  4:17.14  5:23.87  6:32.95  7:40.85  8:49.12
     9:57.48 11:05.63 12:14.86 13:22.48 14:30.76 15:39.20 16:47.93 17:57.45
    19:05.53 20:15.81 21:24.68 22:32.94 23:43.43 24:52.47 26:02.03 27:12.69
    28:22.96 29:35.45 30:46.16 31:58.16 33:08.39 34:12.19                  
 
Event 19  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        6:12.92  
       42.18  1:28.12  2:16.28  3:04.53  3:52.95  4:40.75  5:28.30  6:12.92
 
Event 19  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         74 O*H*-LE                        9:25.66  
     1:01.76  2:11.55  3:23.81  4:35.42  5:47.45  7:00.38  8:13.79  9:25.66
 
Event 19  Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        8:40.08  
       56.07  2:00.78  3:10.90  4:16.80  5:24.25  6:31.95  7:39.30  8:40.08
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                        9:11.99  
     1:02.40  2:10.77  3:22.71  4:33.09  5:42.35  6:50.69  8:03.76  9:11.99
 
Event 19  Women 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        8:50.64  
       59.97  2:05.91  3:13.71  4:22.92  5:30.84  6:38.39  7:46.14  8:50.64
 
Event 19  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        4:46.75  
    25:28.24 25:59.75 26:15.46 26:53.88  4:46.75                           
 
Event 19  Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             4:55.24  
    27:59.12  4:55.24                                                      
  2 Keith Houser              42 O*H*-LE                        5:58.89  
       39.57  1:23.44  2:08.74           3:41.39  4:28.00  5:58.89         
  3 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        7:55.70  
       44.00  1:39.31  2:39.82  3:42.70  4:46.94  5:50.81  6:55.42  7:55.70
 
Event 19  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        4:44.40  
    25:59.37 26:59.23 27:21.26  4:44.40                                    
 
Event 19  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             50 MEDM-LE                        4:50.40  
    25:13.76 26:48.88 27:20.15  4:50.40                                    
  2 Dave A Rockwell           51 O*H*-LE                        6:19.36  
       46.16  1:33.12  2:20.16  3:08.25  3:57.36  4:45.51  5:33.76  6:19.36
  3 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        6:58.38  
       46.61  1:39.01  2:32.03  3:25.65  4:19.23  5:13.10  6:06.54  6:58.38
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        6:07.08  
    27:26.18  6:07.08                                                      
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        7:22.26  
       46.76  1:39.88  2:35.17  3:29.42  4:31.16  5:32.18  6:28.79  7:22.26
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        6:43.26  
       45.60  1:37.21  2:30.28  3:22.39  4:13.57  5:04.06  5:55.37  6:43.26
 
Event 19  Men 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        8:25.13  
       54.37  1:55.55  3:00.84  4:07.32  5:12.97  6:18.63  7:23.50  8:25.13
 
Event 20  Women 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        3:46.71  
       46.62  1:41.96  2:42.75  3:46.71                                    
 
Event 20  Women 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         74 O*H*-LE                        8:35.68  
     1:45.15  3:47.82  5:56.44  8:35.68                                    
 
Event 20  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cork Haberek              52 SKY-KY                         2:47.28  
       35.22  1:16.31  2:01.23  2:47.28                                    
 
Event 20  Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Frank L Thompson          58 MICH-MI                             DQ  
       37.31  1:27.53  2:22.93       DQ                                    
 
Event 20  Men 65-69 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        3:23.50  
       46.62  1:38.96  2:32.03  3:23.50                                    
 
Event 21  Women 200-239 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:30.14  
     1) Martha S Dougherty W47          2) Pam G Nickle W58               
     3) Jean C Koeberle W49             4) Diane F Rothenberg W56         
       39.63  1:26.98  2:06.60  2:49.97  3:25.79  4:08.12  4:46.86  5:30.14
 
Event 21  Men 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:51.77  
     1) Steve F Hamilton M74            2) Bruce C Allen M62              
     3) Dave A Rockwell M51             4) Kevin T McCardle M54           
       43.99  1:37.67  2:19.08  3:05.96  3:49.42  4:35.23  5:11.42  5:51.77
 
Event 21  Mixed 280-319 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           6:26.63  
     1) Nancy A Waite W75               2) John R Daily M82               
     3) Ann H Guins W56                 4) Yoshi Oyakawa M76              
       52.62  1:46.53  2:39.02  3:37.17  4:18.03  5:03.26  5:43.37  6:26.63
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        1:41.16  
       49.99  1:41.16                                                      
 
Event 22  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               56 O*H*-LE                        1:35.76  
       47.57  1:35.76                                                      
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                        1:35.04  
       45.28  1:35.04                                                      
 
Event 22  Women 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        2:19.08  
     1:07.50  2:19.08                                                      
 
Event 22  Men 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                        1:20.26  
       38.31  1:20.26                                                      
 
Event 22  Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        1:09.69  
       33.90  1:09.69                                                      
 
Event 22  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith Houser              42 O*H*-LE                        1:18.45  
       39.00  1:18.45                                                      
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        1:45.74  
       49.94  1:45.74                                                      
 
Event 22  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        1:10.40  
       33.96  1:10.40                                                      
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:24.24  
       40.70  1:24.24                                                      
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        1:39.90  
       50.02  1:39.90                                                      
 
Event 22  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                        1:48.41  
       52.89  1:48.41                                                      
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        1:58.43  
       57.26  1:58.43                                                      
  3 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        2:07.10  
       59.63  2:07.10                                                      
  4 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         2:08.76  
     1:02.76  2:08.76                                                      
 
Event 22  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        1:38.77  
       47.64  1:38.77                                                      
 
Event 22  Men 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                        1:28.12  
       45.24  1:28.12                                                      
 
Event 22  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        2:23.93  
     1:08.58  2:23.93                                                      
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Victoria M Neczypor       22 O*H*-LE                          38.53  
 
Event 23  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                          32.09  
  2 Julie Krause              27 O*H*-LE                          33.70  
 
Event 23  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Cox                  43 O*H*-LE                          37.91  
 
Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martha Dougherty          47 O*H*-LE                          36.15  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                          34.13  
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                          34.61  
  3 Ann H Guins               56 O*H*-LE                          35.20  
 
Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                        1:07.95  
  
Event 23  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                          51.05  
 
Event 23  Women 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                          50.38  
 
Event 23  Women 90-94 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        1:49.32  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                          30.19  
 
Event 23  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brad A Shouldice          26 MEDM-LE                          26.54  
  2 Andrew Huggins            29 Unattached                       27.40  
  3 Corey Barrett             29 O*H*-LE                          27.74  
  4 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                          28.13 
  5 Kris Reiber               26 O*H*-LE                          30.33  
  6 Jason Pokines             28 O*H*-LE                          38.22  
  7 Michael J Ellek           28 O*H*-LE                          42.07  
 
Event 23  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael D Sanchez         31 O*H*-LE                          32.05  
  2 Jeff T Garey              32 Unattached                       41.44  
  
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               26.93  
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                          29.57  
  3 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                          39.96  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dan P Cox                 49 O*H*-LE                            XDQ  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phil Polefrone            50 O*H*-LE                          31.97  
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                          39.13  
  3 Patrick J Weiss           50 MICH-MI                          39.34  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roger A Miller            58 O*H*-LE                          39.18  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                          29.14  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                          30.36  
  3 Gregory V Kappa           62 MEDM-LE                          31.46  
  4 Phil Westerman            64 O*H*-LE                          37.16  
  5 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                          39.47  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          36.63  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                          41.01  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                          34.68  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        3:30.72  
       46.84  1:41.01  2:36.07  3:30.72                                    
 
Event 24  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        4:42.79  
       57.40  2:09.80  3:26.89  4:42.79                                    
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        3:11.89  
       43.41  1:31.34  2:21.83  3:11.89                                    
  2 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        3:42.45  
       50.48  1:47.77  2:46.22  3:42.45                                    
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        4:37.97  
       59.04  2:10.71  3:25.10  4:37.97                                    
  2 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                        4:40.51  
       59.28  2:11.54  3:27.53  4:40.51                                    
  3 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         4:48.65  
     1:05.90  2:22.07  3:39.51  4:48.65                                    
 
Event 25  Men 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Medina Masters-LE  'A'                                      2:22.53  
     1) Brad A Shouldice M26            2) James F Hausen M35             
     3) Gregory V Kappa M62             4) Amro A Hassan M50              
       34.00  1:19.85  1:55.61  2:22.53                                    
 
Event 25  Men 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:29.52  
     1) Yoshi Oyakawa M76               2) John C Medici M71              
     3) Todd W Stultz M49               4) Bruce C Allen M62              
       36.26  1:22.10  1:51.73  2:29.52                                    
 
Event 25  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           3:29.81  
     1) Diane F Rothenberg W56          2) Lilly G Kron W78               
     3) Gerry H Meyer M65               4) John R Daily M82               
       48.47  1:47.42  2:40.84  3:29.81                                    
 
Event 26  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                          35.25  
 
Event 26  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                          44.26  
 
Event 26  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                          44.44  
 
Event 26  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                          37.12  
 
Event 26  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                       29.50  
 
Event 26  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               29.39  
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                          54.85  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                          29.29  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             50 MEDM-LE                          30.79  
 
Event 26  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                          32.83  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                          52.33  
 
Event 26  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 27  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie Krause              27 O*H*-LE                        1:16.82  
       36.42  1:16.82                                                      
 
Event 27  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             39 MEDM-LE                        1:19.20  
       39.17  1:19.20                                                      
 
Event 27  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        1:17.25  
       35.31  1:17.25                                                      
  2 Ann H Guins               56 O*H*-LE                        1:30.36  
       45.57  1:30.36                                                      
 
Event 27  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        1:48.27  
       51.87  1:48.27                                                      
 
Event 27  Women 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        1:53.83  
       53.63  1:53.83                                                      
 
Event 27  Women 90-94 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        4:09.12  
 
Event 27  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                       59.79  
       28.81    59.79                                                      
  2 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        1:00.64  
       29.23  1:00.64                                                      
  3 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        1:02.59  
       30.25  1:02.59                                                      
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             1:00.36  
       29.49  1:00.36                                                      
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                        1:07.45  
       32.60  1:07.45                                                      
 
Event 27  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:08.81  
       32.05  1:08.81                                                      
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phil Polefrone            50 O*H*-LE                        1:16.87  
       35.80  1:16.87                                                      
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        1:27.09  
       41.29  1:27.09                                                      
  3 Patrick J Weiss           50 MICH-MI                        1:34.68  
       44.86  1:34.68                                                      
 
Event 27  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        1:11.87  
       35.60  1:11.87                                                      
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        1:28.83  
       42.93  1:28.83                                                      
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                        1:06.10  
       31.48  1:06.10                                                      
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                        1:10.43  
       33.24  1:10.43                                                      
  3 Gregory V Kappa           62 MEDM-LE                        1:12.44  
       33.29  1:12.44                                                      
  4 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        1:27.59  
       42.44  1:27.59                                                      
  5 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                        1:28.34  
       42.26  1:28.34                                                      
 -- Phil Westerman            64 O*H*-LE                             DQ  
       40.63       DQ                                                      
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                        1:22.79  
       39.49  1:22.79                                                      
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                        1:20.97  
       39.55  1:20.97                                                      
 
Event 27  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        1:54.16  
       50.73  1:54.16                                                      
 
Event 28  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                        3:04.61  
       38.31  1:26.94  2:21.52  3:04.61                                    
  2 Julie Krause              27 O*H*-LE                        3:19.95  
       41.17  1:33.67  2:33.91  3:19.95                                    
 
Event 28  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        3:23.99  
       44.99  1:43.23  2:36.69  3:23.99                                    
 
Event 28  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Michael D Sanchez         31 O*H*-LE                             DQ  
       48.27  1:45.77  3:04.65       DQ                                    
 
Event 28  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        4:12.28  
       57.23  1:55.89  3:12.69  4:12.28                                    
 
Event 28  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        2:28.17  
       31.10  1:09.10  1:54.20  2:28.17                                    
 
Event 28  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        3:54.73  
       51.27  1:56.79  3:06.21  3:54.73                                    
 
Event 28  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        3:11.37  
       44.00  1:32.58  2:24.03  3:11.37                                    
 
Event 28  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        3:46.52  
     1:00.42  1:56.11  3:00.33  3:46.52                                    
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morena I Calvo            22 O*H*-LE                        1:28.98  
       42.16  1:28.98                                                      
 
Event 29  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        1:39.17  
       47.08  1:39.17                                                      
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        1:48.99  
       51.92  1:48.99                                                      
 
Event 29  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 29  Women 75-79 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                        2:07.74  
     1:01.37  2:07.74                                                      
 
Event 29  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kris Reiber               26 O*H*-LE                        1:28.05  
       40.88  1:28.05                                                      
 
Event 29  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith Houser              42 O*H*-LE                        1:29.71  
       42.04  1:29.71                                                      
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom R Moon                54 O*H*-LE                        1:42.85  
       46.69  1:42.85                                                      
 
Event 29  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        1:26.91  
       41.69  1:26.91                                                      
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                        1:35.18  
       44.58  1:35.18                                                      
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                        2:11.56  
     1:02.57  2:11.56                                                      
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        2:12.71  
       58.66  2:12.71                                                      
  3 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         2:13.60  
     1:05.63  2:13.60                                                      
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        1:43.39  
       48.26  1:43.39                                                      
 
Event 30  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                          49.06  
 
Event 30  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               56 O*H*-LE                          38.64  
 
Event 30  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                          43.17  
 
Event 30  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                          56.90  
 
Event 30  Women 90-94 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        1:45.83  
 
Event 30  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                          31.99  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               32.70  
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                          38.21  
 
Event 30  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                          31.98  
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                          39.13  
 
Event 30  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wayne King                57 O*H*-LE                          31.54  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Allen G Ray               62 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          47.24  
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                          58.83  
 
Event 30  Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                          37.13  
 
Event 31  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        1:09.21  
       32.78  1:09.21                                                      
 
Event 31  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                        1:18.37  
       35.52  1:18.37                                                      
 
Event 33  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             39 MEDM-LE                        2:53.68  
       40.30  1:24.66  2:10.22  2:53.68                                    
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        2:49.59  
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        2:49.92  
       37.90  1:20.54  2:05.69  2:49.92                                    
 
Event 33  Women 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        4:05.03  
       54.62  1:59.06  3:05.51  4:05.03                                    
 
Event 33  Women 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        4:18.34  
       58.09  2:03.36  3:11.82  4:18.34                                    
 
Event 33  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        2:14.85  
       31.17  1:05.27  1:40.29  2:14.85                                    
  2 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        2:17.56  
       32.45  1:07.47  1:42.94  2:17.56                                    
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             2:33.48  
       34.95  1:13.58  1:53.66  2:33.48                                    
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        3:56.45  
       47.42  1:47.88  2:52.46  3:56.45                                    
 
Event 33  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        2:11.15  
       15.19  2:11.15                                                      
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        3:13.62  
       43.53  1:32.99  2:24.37  3:13.62                                    
 
Event 33  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        2:48.11  
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        3:22.91  
       46.26  1:37.45  2:33.09  3:22.91                                    
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                        3:12.81  
       43.88  1:33.79  2:24.15  3:12.81                                    
 
Event 33  Men 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        3:58.06  
       52.92  1:54.44  2:57.36  3:58.06                                    
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morena I Calvo            22 O*H*-LE                          40.91  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                          43.88  
 
Event 34  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                        1:17.58  
 
Event 34  Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                          56.60  
 
Event 34  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kris Reiber               26 O*H*-LE                          40.70  
 
Event 34  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeff T Garey              32 Unattached                       55.79  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James F Hausen            35 MEDM-LE                          45.77  
 
Event 34  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               34.57  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cork Haberek              52 SKY-KY                           43.34  
 
Event 34  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                          39.71  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                          42.50  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          45.89  
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                          49.23  
  3 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                          53.87  
  4 Tom E Spence              65 O*H*-LE                          55.30  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                          47.12  
 
Event 35  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        3:44.90  
       53.80  1:50.95  2:49.17  3:44.90                                    
 
Event 35  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                        3:23.52  
       47.14  1:38.18  2:31.39  3:23.52                                    
 
Event 35  Men 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                        2:59.22  
       41.04  1:25.77  2:12.15  2:59.22                                    
 
Event 35  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        2:33.95  
       36.38  1:15.59  1:55.74  2:33.95                                    
 
Event 35  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        2:38.37  
       37.00  1:17.42  1:58.72  2:38.37                                    
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank L Thompson          58 MICH-MI                        2:47.26  
       38.58  1:19.76  2:03.90  2:47.26                                    
 
Event 35  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         4:33.58  
     1:04.19  2:14.94  3:26.65  4:33.58                                    
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        4:40.51  
     1:02.20  2:14.14  3:27.54  4:40.51                                    
 
Event 35  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        3:35.84  
       51.59  1:46.55  2:41.89  3:35.84                                    
 
Event 37  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Victoria M Neczypor       22 O*H*-LE                             DQ  
       46.05       DQ                                                      
 
Event 37  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                        1:21.50  
       36.27  1:21.50                                                      
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                             DQ  
       45.71       DQ                                                      
 
Event 37  Women 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        2:26.18  
     1:05.76  2:26.18                                                      
 
Event 37  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                     1:12.18  
       33.25  1:12.18                                                      
 
Event 37  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeff T Garey              32 Unattached                     2:03.34  
     1:02.05  2:03.34                                                      
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        1:10.05  
       32.83  1:10.05                                                      
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:26.48  
       42.31  1:26.48                                                      
 
Event 37  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom R Moon                54 O*H*-LE                        1:40.58  
       49.20  1:40.58                                                      
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        1:48.24  
       51.53  1:48.24                                                      
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wayne King                57 O*H*-LE                        1:12.19  
       31.11  1:12.19                                                      
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        1:26.21  
       41.41  1:26.21                                                      
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        1:47.52  
       55.38  1:47.52                                                      
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        1:54.01  
       54.22  1:54.01