Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
             2009 Hudson SCM Swim Meet - 12/12/2009 to 12/13/2009              
                                    Results                                    
 
Event 5  Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        7:08.16  
 
Event 5  Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                        6:58.18  
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        8:07.46  
 
Event 5  Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank L Thompson          58 MICH-MI                        6:23.08  
 
Event 5  Men 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        6:57.28  
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        7:59.18  
 
Event 16  Men 120-159 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                          10:06.61  
     1) Tom A Sanborn M26               2) Corey Barrett M29              
     3) Dan P Cox M49                   4) Phillip Talley M24             
 
Event 16  Men 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'D'                          12:56.45  
     1) Steve F Hamilton M74            2) Gerry H Meyer M65              
     3) Larry A Terkel M62              4) Kevin T McCardle M54           
 
Event 16  Mixed 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                          12:46.41  
     1) Bruce C Allen M62               2) Tom E Spence M65               
     3) Pam G Nickle W58                4) Diane F Rothenberg W56         
 
Event 16  Mixed 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          13:43.17  
     1) John C Medici M71               2) Lilly G Kron W78               
     3) Ann H Guins W56                 4) Yoshi Oyakawa M76              
 
Event 17  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                       13:08.17  
 
Event 17  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                       12:08.08  
  2 Pam G Nickle              58 O*H*-LE                       13:51.03  
 
Event 17  Women 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                       18:19.19  
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                       18:42.36  
  
Event 17  Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                       17:16.21  
 
Event 17  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                       13:08.02  
 
Event 17  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                       12:32.92  
 
Event 17  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                       14:09.33  
 
Event 17  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                       14:49.53  
 
Event 17  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                       13:58.87  
  2 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                       17:57.45  
 
Event 18  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                       24:46.14  
 
Event 18  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                       22:55.12  
  2 Pam G Nickle              58 O*H*-LE                       26:07.22  
 
Event 18  Women 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                       34:41.10  
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                       35:23.41  
 
Event 18  Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                       32:51.24  
 
Event 18  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steven T Hammond          52 O*H*-LE                       24:41.74  
 
Event 18  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                       26:58.38  
 
Event 18  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                       28:11.20  
 
Event 18  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                       34:12.19  
 
Event 19  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        6:12.92  
 
Event 19  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         74 O*H*-LE                        9:25.66  
 
Event 19  Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        8:40.08  
  2 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                        9:11.99  
 
Event 19  Women 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        8:50.64  
 
Event 19  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        4:46.75  
 
Event 19  Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             4:55.24  
  2 Keith Houser              42 O*H*-LE                        5:58.89  
  3 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        7:55.70  
 
Event 19  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        4:44.40  
 
Event 19  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             50 MEDM-LE                        4:50.40  
  2 Dave A Rockwell           51 O*H*-LE                        6:19.36  
  3 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        6:58.38  
 
Event 19  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        6:07.08  
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        7:22.26  
 
Event 19  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        6:43.26  
 
Event 19  Men 80-84 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        8:25.13  
 
Event 20  Women 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        3:46.71  
 
Event 20  Women 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marianne B Brogan         74 O*H*-LE                        8:35.68  
 
Event 20  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cork Haberek              52 SKY-KY                         2:47.28  
 
Event 20  Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Frank L Thompson          58 MICH-MI                             DQ  
 
Event 20  Men 65-69 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        3:23.50  
 
Event 21  Women 200-239 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:30.14  
     1) Martha S Dougherty W47          2) Pam G Nickle W58               
     3) Jean C Koeberle W49             4) Diane F Rothenberg W56         
 
Event 21  Men 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:51.77  
     1) Steve F Hamilton M74            2) Bruce C Allen M62              
     3) Dave A Rockwell M51             4) Kevin T McCardle M54           
 
Event 21  Mixed 280-319 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           6:26.63  
     1) Nancy A Waite W75               2) John R Daily M82               
     3) Ann H Guins W56                 4) Yoshi Oyakawa M76              
 
Event 22  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        1:41.16  
 
Event 22  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               56 O*H*-LE                        1:35.76  
 
Event 22  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                        1:35.04  
 
Event 22  Women 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        2:19.08  
 
Event 22  Men 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                        1:20.26  
 
Event 22  Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        1:09.69  
 
Event 22  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith Houser              42 O*H*-LE                        1:18.45  
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        1:45.74  
 
Event 22  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        1:10.40  
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:24.24  
 
Event 22  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        1:39.90  
 
Event 22  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                        1:48.41  
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        1:58.43  
  3 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        2:07.10  
  4 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         2:08.76  
 
Event 22  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        1:38.77  
 
Event 22  Men 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                        1:28.12  
 
Event 22  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        2:23.93  
 
Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
   1 Victoria M Neczypor       22 O*H*-LE                          38.53  
 
Event 23  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                          32.09  
  2 Julie Krause              27 O*H*-LE                          33.70  
 
Event 23  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Cox                  43 O*H*-LE                          37.91  
 
Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martha Dougherty          47 O*H*-LE                          36.15  
 
Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                          34.13  
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                          34.61  
  3 Ann H Guins               56 O*H*-LE                          35.20  
 
Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                        1:07.95  
 
Event 23  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                          51.05  
 
Event 23  Women 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                          50.38  
 
Event 23  Women 90-94 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        1:49.32  
 
Event 23  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                          30.19  
  
Event 23  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brad A Shouldice          26 MEDM-LE                          26.54  
  2 Andrew Huggins            29 Unattached                       27.40  
  3 Corey Barrett             29 O*H*-LE                          27.74  
  4 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                          28.13 
  5 Kris Reiber               26 O*H*-LE                          30.33  
  6 Jason Pokines             28 O*H*-LE                          38.22  
  7 Michael J Ellek           28 O*H*-LE                          42.07  
 
Event 23  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Michael D Sanchez         31 O*H*-LE                          32.05  
  2 Jeff T Garey              32 Unattached                       41.44  
  
Event 23  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               26.93  
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                          29.57  
  3 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                          39.96  
 
Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Dan P Cox                 49 O*H*-LE                            XDQ  
 
Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phil Polefrone            50 O*H*-LE                          31.97  
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                          39.13  
  3 Patrick J Weiss           50 MICH-MI                          39.34  
 
Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roger A Miller            58 O*H*-LE                          39.18  
 
Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                          29.14  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                          30.36  
  3 Gregory V Kappa           62 MEDM-LE                          31.46  
  4 Phil Westerman            64 O*H*-LE                          37.16  
  5 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                          39.47  
 
Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          36.63  
 
Event 23  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                          41.01  
 
Event 23  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                          34.68  
 
Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        3:30.72  
 
Event 24  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        4:42.79  
 
Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        3:11.89  
  2 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        3:42.45  
 
Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        4:37.97  
  2 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                        4:40.51  
  3 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         4:48.65  
 
Event 25  Men 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Medina Masters-LE  'A'                                      2:22.53  
     1) Brad A Shouldice M26            2) James F Hausen M35             
     3) Gregory V Kappa M62             4) Amro A Hassan M50              
 
Event 25  Men 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:29.52  
     1) Yoshi Oyakawa M76               2) John C Medici M71              
     3) Todd W Stultz M49               4) Bruce C Allen M62              
 
Event 25  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           3:29.81  
     1) Diane F Rothenberg W56          2) Lilly G Kron W78               
     3) Gerry H Meyer M65               4) John R Daily M82               
 
Event 26  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                          35.25  
 
Event 26  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                          44.26  
 
Event 26  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                          44.44  
 
Event 26  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                          37.12  
 
Event 26  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                       29.50  
 
Event 26  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               29.39  
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                          54.85  
 
Event 26  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                          29.29  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amro A Hassan             50 MEDM-LE                          30.79  
 
Event 26  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                          32.83  
 
Event 26  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                          52.33  
 
Event 26  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Steve F Hamilton          74 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 27  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julie Krause              27 O*H*-LE                        1:16.82  
 
Event 27  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             39 MEDM-LE                        1:19.20  
 
Event 27  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        1:17.25  
  2 Ann H Guins               56 O*H*-LE                        1:30.36  
 
Event 27  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        1:48.27  
 
Event 27  Women 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        1:53.83  
 
Event 27  Women 90-94 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        4:09.12  
 
Event 27  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                       59.79  
  2 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        1:00.64  
  3 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        1:02.59  
 
Event 27  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             1:00.36  
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                        1:07.45  
 
Event 27  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:08.81  
 
Event 27  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phil Polefrone            50 O*H*-LE                        1:16.87  
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        1:27.09  
  3 Patrick J Weiss           50 MICH-MI                        1:34.68  
 
Event 27  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        1:11.87  
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        1:28.83  
 
Event 27  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                        1:06.10  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                        1:10.43  
  3 Gregory V Kappa           62 MEDM-LE                        1:12.44  
  4 Bob G McDonald            60 O*H*-LE                        1:27.59  
  5 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                        1:28.34  
 -- Phil Westerman            64 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 27  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                        1:22.79  
 
Event 27  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                        1:20.97  
 
Event 27  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        1:54.16  
 
Event 28  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                        3:04.61  
  2 Julie Krause              27 O*H*-LE                        3:19.95  
 
Event 28  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        3:23.99  
 
Event 28  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Michael D Sanchez         31 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 28  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        4:12.28  
 
Event 28  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        2:28.17  
 
Event 28  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        3:54.73  
 
Event 28  Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank Cody                69 MICH-MI                        3:11.37  
 
Event 28  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        3:46.52  
 
Event 29  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morena I Calvo            22 O*H*-LE                        1:28.98  
 
Event 29  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        1:39.17  
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        1:48.99  
 
Event 29  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 29  Women 75-79 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                        2:07.74  
 
Event 29  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kris Reiber               26 O*H*-LE                        1:28.05  
 
Event 29  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keith Houser              42 O*H*-LE                        1:29.71  
 
Event 29  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom R Moon                54 O*H*-LE                        1:42.85  
 
Event 29  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        1:26.91  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                        1:35.18  
 
Event 29  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                        2:11.56  
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        2:12.71  
  3 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         2:13.60  
 
Event 29  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        1:43.39  
 
Event 30  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                          49.06  
 
Event 30  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ann H Guins               56 O*H*-LE                          38.64  
 
Event 30  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                          43.17  
 
Event 30  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                          56.90  
 
Event 30  Women 90-94 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beth Hanks                93 O*H*-LE                        1:45.83  
 
Event 30  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                          31.99  
 
Event 30  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               32.70  
  2 Patrick Wilson            41 O*H*-LE                          38.21  
 
Event 30  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                          31.98  
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                          39.13  
 
Event 30  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wayne King                57 O*H*-LE                          31.54  
 
Event 30  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Allen G Ray               62 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 30  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          47.24  
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                          58.83  
 
Event 30  Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yoshi Oyakawa             76 O*H*-LE                          37.13  
 
Event 31  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        1:09.21  
 
Event 31  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harry W Greenfield        64 O*H*-LE                        1:18.37  
 
Event 33  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reva J Keaton             39 MEDM-LE                        2:53.68  
 
Event 33  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                        2:49.59  
  2 Sally K Guthrie           59 MICH-MI                        2:49.92  
 
Event 33  Women 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nancy A Waite             75 O*H*-LE                        4:05.03  
 
Event 33  Women 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        4:18.34  
 
Event 33  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corey Barrett             29 O*H*-LE                        2:14.85  
  2 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        2:17.56  
 
Event 33  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                             2:33.48  
  2 Fernan V Echeverria       44 SHSH-LE                        3:56.45  
 
Event 33  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd W Stultz             49 O*H*-LE                        2:11.15  
 
Event 33  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        3:13.62  
 
Event 33  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jim P Lanigan             55 O*H*-LE                        2:48.11  
  2 Roger A Miller            58 O*H*-LE                        3:22.91  
 
Event 33  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruce C Allen             62 O*H*-LE                        3:12.81  
 
Event 33  Men 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John R Daily              82 O*H*-LE                        3:58.06  
 
Event 34  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morena I Calvo            22 O*H*-LE                          40.91  
 
Event 34  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Diane F Rothenberg        56 O*H*-LE                          43.88  
 
Event 34  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca A Brittain        68 O*H*-LE                        1:17.58  
 
Event 34  Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lilly G Kron              78 O*H*-LE                          56.60  
 
Event 34  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kris Reiber               26 O*H*-LE                          40.70  
 
Event 34  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeff T Garey              32 Unattached                       55.79  
 
Event 34  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James F Hausen            35 MEDM-LE                          45.77  
 
Event 34  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dan Levy                  44 WM                               34.57  
 
Event 34  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cork Haberek              52 SKY-KY                           43.34  
 
Event 34  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                          39.71  
  2 Larry A Terkel            62 O*H*-LE                          42.50  
 
Event 34  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Don J Kroeger             66 MICH-MI                          45.89  
  2 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                          49.23  
  3 Ken P Bechtol             67 O*H*-LE                          53.87  
  4 Tom E Spence              65 O*H*-LE                          55.30  
 
Event 34  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                          47.12  
 
Event 35  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pam J Allen               54 O*H*-LE                        3:44.90  
 
Event 35  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                        3:23.52  
 
Event 35  Men 18-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillip Talley            24 O*H*-LE                        2:59.22  
 
Event 35  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom A Sanborn             26 O*H*-LE                        2:33.95  
 
Event 35  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        2:38.37  
 
Event 35  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frank L Thompson          58 MICH-MI                        2:47.26  
 
Event 35  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ken Heuck                 65 SWO-OH                         4:33.58  
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        4:40.51  
 
Event 35  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 John C Medici             71 O*H*-LE                        3:35.84  
 
Event 37  Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Victoria M Neczypor       22 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 37  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caroline A McDermott      27 O*H*-LE                        1:21.50  
 
Event 37  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Marilyn V Douglass        60 SAMY-LE                             DQ  
 
Event 37  Women 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betty J Russ              82 O*H*-LE                        2:26.18  
 
Event 37  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Huggins            29 Unattached                     1:12.18  
 
Event 37  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jeff T Garey              32 Unattached                     2:03.34  
 
Event 37  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glenn G Leppo             45 O*H*-LE                        1:10.05  
  2 Dan P Cox                 49 O*H*-LE                        1:26.48  
 
Event 37  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tom R Moon                54 O*H*-LE                        1:40.58  
  2 Duane V Grassell          52 O*H*-LE                        1:48.24  
 
Event 37  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wayne King                57 O*H*-LE                        1:12.19  
 
Event 37  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nick Douglass             60 SAMY-LE                        1:26.21  
 
Event 37  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerry H Meyer             65 O*H*-LE                        1:47.52  
  2 Tom E Spence              65 O*H*-LE                        1:54.01