Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager

              2009 Hudson SCM Swim Meet - 12/6/2008 to 12/7/2008               

                                    Results                                    

 

Event 2  Women 50-54 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        7:07.66  

 

Event 2  Women 80-84 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        9:37.55  

 

Event 2  Men 50-54 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                        7:38.17  

 

Event 2  Men 60-64 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        7:40.72  

  2 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        8:27.92  

 

Event 2  Men 65-69 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                        7:39.89  

 

Event 2  Men 75-79 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Egelkraut, Elmer J        75 MICH-MI                        8:27.50  

 

Event 5  Women 200-239 800 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                          12:56.99  

     1) Smith, Melinda J W56            2) Beck, Pam M W51                

     3) Collins, Joanne F W49           4) Guins, Ann H W55               

 

Event 5  Women 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                          17:11.86  

     1) Waite, Nancy A W74              2) Easton, Luise E W70            

     3) Brogan, Marianne B W73          4) Russ, Betty J W81              

 

Event 5  Men 280-319 800 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'A'                                   13:18.47  

     1) Egelkraut, Elmer J M75          2) Wines, Tom J M73               

     3) Morley, Albert A M71            4) Kroeger, Don J M65             

 

Event 5  Mixed 200-239 800 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                          12:30.43  

     1) Koeberle, Jean C W48            2) Hamilton, Steve F M73          

     3) Allen, Bruce C M61              4) Kowalski, Dana L W22           

 

Event 5  Mixed 240-279 800 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  2 Michigan Masters-MI  'B'                                   14:27.69  

     1) Diedo, Maddie W50               2) Gogola, Laura J W72            

     3) Cody, Frank M68                 4) Henderson, Richard M76         

 

Event 6  Women 35-39 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ridgel, Angie L           38 O*H*-LE                       15:21.12  

 

Event 6  Women 45-49 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                       15:15.36  

 

Event 6  Women 50-54 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                       12:54.20  

 

Event 6  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                       14:42.87  

 

Event 6  Women 70-74 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                       18:48.19  

 

Event 6  Women 80-84 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                       17:32.87  

 

Event 6  Men 40-44 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walsh, Shane J            40 O*H*-LE                       10:17.77  

  2 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                       16:22.44  

 

Event 6  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                       13:35.34  

 

Event 6  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                       15:21.86  

 

Event 6  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                       13:54.40  

  2 Dehner, Jim               61 Unattached                    16:36.74  

 

Event 6  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Morley, Albert A          71 MICH-MI                       15:05.53  

  2 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                       18:20.76  

 

Event 7  Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ridgel, Angie L           38 O*H*-LE                       29:21.48  

 

Event 7  Women 45-49 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                       29:01.84  

 

Event 7  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                       24:25.77  

 

Event 7  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                       27:45.57  

 

Event 7  Women 70-74 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                       35:36.29  

 

Event 7  Women 80-84 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                       34:09.11  

 

Event 7  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                       25:30.19  

 

Event 7  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                       29:18.78  

 

Event 7  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                       26:23.45  

  2 Dehner, Jim               61 Unattached                    31:17.31  

 

Event 7  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                       34:34.88  

 

Event 8  Women 45-49 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        6:14.10  

 

Event 8  Women 50-54 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        6:14.90  

 

Event 8  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                        8:53.28  

 

Event 8  Women 80-84 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        8:05.55  

 

Event 8  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Reynolds, Kelley          30 O*H*-LE                        5:37.25  

 

Event 8  Men 35-39 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Webb, Doug J              38 O*H*-LE                        5:11.01  

  2 Campanelli, John A        39 O*H*-LE                        6:26.05  

 

Event 8  Men 40-44 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Walsh, Shane J            40 O*H*-LE                        4:50.51  

  2 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        7:55.59  

 

Event 8  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

 -- Janasko, James            50 O*H*-LE                             DQ  

 

Event 8  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                        7:18.34  

 

Event 8  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Westerman, Phil           63 O*H*-LE                        7:12.88  

 

Event 8  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                        6:23.08  

 

Event 8  Men 80-84 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        8:23.43  

 

Event 9  Women 70-74 200 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Brogan, Marianne B        73 O*H*-LE                        7:26.67  

 

Event 9  Women 80-84 200 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        4:54.54  

  2 Nochman, Lois K           84 MICH-MI                        5:04.33  

 

Event 9  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                        3:41.90  

 

Event 9  Men 75-79 200 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Egelkraut, Elmer J        75 MICH-MI                        4:18.95  

 

Event 10  Men 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:35.64  

     1) Allen, Bruce C M61              2) Spence, Tom E M64              

     3) Rockwell, Dave A M50            4) Oyakawa, Yoshi M75             

 

Event 10  Men 280-319 400 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    5:49.59  

     1) Egelkraut, Elmer J M75          2) Wines, Tom J M73               

     3) Morley, Albert A M71            4) Kroeger, Don J M65             

 

Event 11  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Diedo, Maddie             50 MICH-MI                        1:35.16  

 

Event 11  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        1:30.50  

  2 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                        1:44.40  

 

Event 11  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gogola, Laura J           72 MICH-MI                        2:09.64  

 

Event 11  Women 90-94 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        3:39.20  

 

Event 11  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cox, Dan P                48 O*H*-LE                        1:26.78  

 

Event 11  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                        1:42.50  

 

Event 11  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cody, Frank               68 MICH-MI                        1:37.41  

 

Event 11  Men 75-79 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                        1:20.16  

 

Event 12  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                          30.84  

 

Event 12  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                          34.79  

 

Event 12  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        1:08.78  

 

Event 12  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                          38.40  

  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          38.63  

 

Event 12  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                          33.10  

  2 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          34.31  

 

Event 12  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                          43.86  

 

Event 12  Women 80-84 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                          44.80  

 

Event 12  Women 90-94 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        1:31.59  

 

Event 12  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Davis, Kyle               19 O*H*-LE                          27.10  

 

Event 12  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          28 O*H*-LE                          25.83  

 

Event 12  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sanchez, Michael D        30 O*H*-LE                          32.18  

  2 Miceli, David             34 O*H*-LE                          34.89  

 

Event 12  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Argust, Todd L            37 SHSH-LE                          25.84  

  2 Campanelli, John A        39 O*H*-LE                          35.84  

 

Event 12  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Wood, Steven              41 O*H*-LE                          27.42  

  2 Magons, Michael A         43 STRK                             31.45  

 

Event 12  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cox, Dan P                48 O*H*-LE                          30.41  

  2 Schumacher, Greg          45 O*H*-LE                          42.34  

 

Event 12  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          25.48  

  2 Moon, Tom R               53 Unattached                       40.08  

  3 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                          40.99  

 

Event 12  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Dorsch, Bill T            57 O*H*-LE                          28.16  

  2 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                          40.11  

 

Event 12  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          30.77  

  2 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          31.27  

  3 Westerman, Phil           63 O*H*-LE                          37.94  

  4 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                          38.92  

  5 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                          39.41  

  6 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                          40.24  

 

Event 12  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                          32.85  

 

Event 12  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Wines, Tom J              73 MICH-MI                          39.91  

  2 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                          46.79  

 

Event 12  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Henderson, Richard        76 MICH-MI                          38.02  

  2 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                          39.40  

 

Event 13  Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        3:58.86  

 

Event 13  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        3:26.68  

  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        3:42.87  

  3 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                        3:55.60  

 

Event 13  Women 65-69 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        4:32.79  

 

Event 13  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        4:44.74  

 

Event 13  Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                        3:38.67  

 

Event 13  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bechtol, Ken P            66 O*H*-LE                        4:30.68  

 

Event 14  Men 280-319 200 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    3:00.74  

     1) Kroeger, Don J M65              2) Cody, Frank M68                

     3) Egelkraut, Elmer J M75          4) Henderson, Richard M76         

 

Event 14  Mixed 72-99 200 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:18.45  

     1) Ellsworth, Lauren M W19         2) Zehnder, Ashley W18            

     3) Reynolds, Kelley M30            4) Davis, Kyle M19                

 

Event 14  Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:46.91  

     1) Koeberle, Jean C W48            2) Kessler, Laura L W48           

     3) Spence, Tom E M64               4) Rockwell, Dave A M50           

 

Event 14  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'B'                                    3:36.67  

     1) Gogola, Laura J W72             2) Wines, Tom J M73               

     3) Kowalski, Joyce W66             4) Morley, Albert A M71           

 

Event 15  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                          33.81  

  2 Ellsworth, Lauren M       19 O*H*-LE                          35.39  

 

Event 15  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                          40.54  

 

Event 15  Women 65-69 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                          55.10  

 

Event 15  Women 80-84 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Nochman, Lois K           84 MICH-MI                        1:01.58  

 

Event 15  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Wood, Steven              41 O*H*-LE                          29.92  

  2 Magons, Michael A         43 STRK                             33.68  

  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                          52.81  

 

Event 15  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                          40.22  

  2 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                          51.60  

 

Event 15  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                          46.87  

  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                          50.57  

 

Event 16  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                        1:18.45  

 

Event 16  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        1:35.47  

 

Event 16  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                        1:46.40  

 

Event 16  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        1:48.01  

 

Event 16  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                        1:43.45  

  2 Gogola, Laura J           72 MICH-MI                        1:53.28  

 

Event 16  Women 80-84 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        1:43.53  

 

Event 16  Women 90-94 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        3:22.39  

 

Event 16  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          28 O*H*-LE                          58.22  

 

Event 16  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Sanchez, Michael D        30 O*H*-LE                        1:13.97  

  2 Miceli, David             34 O*H*-LE                        1:15.37  

 

Event 16  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Argust, Todd L            37 SHSH-LE                        1:00.36  

 

Event 16  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Magons, Michael A         43 STRK                           1:10.31  

  2 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        1:34.16  

 

Event 16  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Schumacher, Greg          45 O*H*-LE                        2:16.75  

 

Event 16  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          56.34  

 

Event 16  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Barberic, Dave O          56 O*H*-LE                        1:27.67  

  2 Miller, Roger A           57 O*H*-LE                        1:30.02  

 

Event 16  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        1:10.76  

  2 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                        1:11.00  

  3 Westerman, Phil           63 O*H*-LE                        1:25.30  

  4 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                        1:27.69  

 

Event 16  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                        1:28.94  

 

Event 16  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                        1:40.49  

 

Event 16  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Egelkraut, Elmer J        75 MICH-MI                        1:27.99  

  2 Henderson, Richard        76 MICH-MI                        1:32.37  

 

Event 16  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        1:44.57  

 

Event 17  Women 45-49 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                        2:52.60  

 

Event 17  Women 55-59 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                        3:52.93  

 

Event 17  Women 65-69 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        4:20.04  

 

Event 17  Women 70-74 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

 -- Gogola, Laura J           72 MICH-MI                             DQ  

 

Event 17  Men 30-34 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        2:50.10  

 

Event 17  Men 35-39 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                        2:47.19  

 

Event 17  Men 40-44 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        4:17.59  

 

Event 17  Men 50-54 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                        3:43.14  

 

Event 17  Men 60-64 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        4:01.70  

 

Event 17  Men 65-69 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cody, Frank               68 MICH-MI                        3:28.29  

 

Event 18  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                        1:44.71  

 

Event 18  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:36.67  

  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        1:42.60  

 

Event 18  Women 70-74 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Easton, Luise E           70 O*H*-LE                        2:29.66  

 

Event 18  Women 80-84 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Nochman, Lois K           84 MICH-MI                        2:41.43  

 

Event 18  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          28 O*H*-LE                        1:19.53  

 

Event 18  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Janasko, James            50 O*H*-LE                        1:30.92  

 

Event 18  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                        1:37.11  

 

Event 18  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                        1:38.66  

 

Event 18  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Bechtol, Ken P            66 O*H*-LE                        2:02.83  

 

Event 18  Men 80-84 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        2:24.70  

 

Event 19  Women 18-24 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ellsworth, Lauren M       19 O*H*-LE                          36.05  

  2 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                          37.55  

 

Event 19  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Knutson, Cori L           32 MEDM-LE                          37.97  

 

Event 19  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Diedo, Maddie             50 MICH-MI                          43.07  

 

Event 19  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          38.00  

 

Event 19  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          56.95  

 

Event 19  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                          54.19  

 

Event 19  Women 90-94 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        1:44.68  

 

Event 19  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cox, Dan P                48 O*H*-LE                          40.22  

 

Event 19  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                          52.44  

 

Event 19  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 King, Wayne               56 O*H*-LE                          31.46  

  2 Barberic, Dave O          56 O*H*-LE                          43.32  

  3 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          46.97  

 

Event 19  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                          54.42  

  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                          55.31  

 

Event 19  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cody, Frank               68 MICH-MI                          44.47  

  2 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                          44.99  

 

Event 19  Men 75-79 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Oyakawa, Yoshi            75 O*H*-LE                          36.18  

 

Event 20  Women 55-59 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                        1:45.20  

  2 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                        1:56.90  

 

Event 20  Women 65-69 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        2:06.42  

 

Event 20  Women 70-74 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gogola, Laura J           72 MICH-MI                        2:32.42  

 

Event 20  Women 80-84 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Nochman, Lois K           84 MICH-MI                        2:21.71  

  2 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        2:22.88  

 

Event 20  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, Eric F          28 O*H*-LE                        1:16.01  

 

Event 20  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Grassell, Duane V         51 O*H*-LE                        1:38.20  

 

Event 20  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cody, Frank               68 MICH-MI                        1:37.68  

 

Event 21  Men 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:14.18  

     1) Allen, Bruce C M61              2) Reynolds, Kelley M30           

     3) Terkel, Larry A M61             4) Westerman, Phil M63            

 

Event 21  Men 280-319 200 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    2:37.74  

     1) Morley, Albert A M71            2) Henderson, Richard M76         

     3) Egelkraut, Elmer J M75          4) Wines, Tom J M73               

 

Event 21  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:18.13  

     1) Koeberle, Jean C W48            2) Rockwell, Dave A M50           

     3) Miceli, David M34               4) Kowalski, Dana L W22           

 

Event 22  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Ridgel, Angie L           38 O*H*-LE                        3:34.85  

 

Event 22  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        3:40.92  

 

Event 22  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        2:43.07  

 

Event 22  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                        4:11.67  

 

Event 22  Women 80-84 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        3:54.71  

 

Event 22  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        2:26.51  

  2 Miceli, David             34 O*H*-LE                        2:46.05  

  3 Sanchez, Michael D        30 O*H*-LE                        2:58.18  

 

Event 22  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Argust, Todd L            37 SHSH-LE                        2:20.05  

  2 Webb, Doug J              38 O*H*-LE                        2:26.97  

  3 Campanelli, John A        39 O*H*-LE                        3:04.33  

 

Event 22  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Wood, Steven              41 O*H*-LE                        2:20.49  

  2 Magons, Michael A         43 STRK                           2:43.13  

  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        3:51.11  

 

Event 22  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                        3:08.00  

 

Event 22  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Allen, Bruce C            61 O*H*-LE                        3:10.73  

 

Event 22  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                        3:58.09  

 

Event 22  Men 75-79 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Egelkraut, Elmer J        75 MICH-MI                        3:11.92  

 

Event 22  Men 80-84 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        3:54.25  

 

Event 23  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Zehnder, Ashley           18 O*H*-LE                          39.35  

  2 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                          40.91  

 

Event 23  Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                          40.23  

  2 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                          49.63  

 

Event 23  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          44.92  

  2 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                          47.27  

 

Event 23  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                          42.98  

  2 Smith, Melinda J          56 O*H*-LE                          46.32  

  3 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                          49.64  

 

Event 23  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        1:00.58  

 

Event 23  Women 80-84 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Nochman, Lois K           84 MICH-MI                        1:08.17  

 

Event 23  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                          37.14  

 

Event 23  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

 -- Cox, Dan P                48 O*H*-LE                             DQ  

 

Event 23  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Janasko, James            50 O*H*-LE                          41.16  

  2 Moon, Tom R               53 Unattached                       46.49  

  3 Rockwell, Dave A          50 O*H*-LE                          50.52  

 

Event 23  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          44.15  

 

Event 23  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          42.92  

  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                          48.18  

  3 Ray, Allen G              61 O*H*-LE                        1:10.94  

 

Event 23  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kroeger, Don J            65 MICH-MI                          43.28  

  2 Bechtol, Ken P            66 O*H*-LE                          52.64  

 

Event 24  Women 25-29 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Yutzy, Alison K           25 O*H*-LE                        2:53.79  

 

Event 24  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        3:35.21  

 

Event 24  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        3:30.66  

 

Event 24  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        3:32.80  

 

Event 24  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                        3:39.32  

 

Event 24  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        4:28.09  

 

Event 24  Men 65-69 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cody, Frank               68 MICH-MI                        3:27.19  

 

Event 24  Men 80-84 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Daily, John R             81 O*H*-LE                        5:13.27  

 

Event 25  Women 200-239 400 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           6:16.36  

     1) Guins, Ann H W55                2) Inderhees, Joan E W52          

     3) Beck, Pam M W51                 4) Smith, Melinda J W56           

 

Event 25  Men 280-319 400 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 Michigan Masters-MI  'A'                                    6:48.62  

     1) Morley, Albert A M71            2) Kroeger, Don J M65             

     3) Cody, Frank M68                 4) Henderson, Richard M76         

 

Event 25  Mixed 120-159 400 SC Meter Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals        

===============================================================================

  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           5:54.86  

     1) Koeberle, Jean C W48            2) Miceli, David M34              

     3) Kowalski, Dana L W22            4) Rockwell, Dave A M50           

 

Event 26  Women 18-24 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        1:21.32  

  2 Zehnder, Ashley           18 O*H*-LE                        1:24.18  

 

Event 26  Women 45-49 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Collins, Joanne F         49 O*H*-LE                        1:35.47  

 

Event 26  Women 50-54 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Beck, Pam M               51 O*H*-LE                        1:38.95  

 

Event 26  Women 55-59 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:28.54  

 

Event 26  Women 65-69 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Kowalski, Joyce           66 MICH-MI                        2:04.66  

 

Event 26  Women 70-74 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Gogola, Laura J           72 MICH-MI                        2:07.82  

  2 Brogan, Marianne B        73 O*H*-LE                        2:50.77  

 

Event 26  Men 35-39 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Argust, Todd L            37 SHSH-LE                        1:11.66  

  2 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                        1:12.80  

 

Event 26  Men 40-44 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Wood, Steven              41 O*H*-LE                        1:11.98  

  2 Magons, Michael A         43 STRK                           1:26.46  

  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        1:56.52  

 

Event 26  Men 45-49 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Cox, Dan P                48 O*H*-LE                        1:27.00  

 

Event 26  Men 50-54 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                        1:09.12  

  2 Moon, Tom R               53 Unattached                     1:41.76  

 

Event 26  Men 60-64 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals        

===============================================================================

  1 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        1:47.31  

  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:48.61