Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
             2008 O*H*I*O Masters Pentathlon Swim Meet - 11/2/2008             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVincentis, Dina         19 OHKS-LE                          30.41  
  2 Hamilton, Rachel          21 OHKS-LE                          37.59  
  3 Heydle, Sarah             22 OHKS-LE                          38.12  
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Caroline A     26 O*H*-LE                          30.72  
  2 Larson, Becca L           28 OHORA                            33.68  
 
Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Deborah L         40 SHSH-LE                          32.26  
  2 Schenkel, Joan M          42 O*H*-LE                          39.14  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                          32.38  
  2 LeRose, Pam               45 SHSH-LE                          32.60  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            51 O*H*-LE                          34.20  
  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          48.63  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                          44.14  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          48.22  
 
Event 1  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                        1:04.38  
 
Event 1  Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kron, Lilly G             76 O*H*-LE                          59.66  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean P           20 Unattached                       25.66  
  2 Elguizaoui, Mark          19 OHKS-LE                          28.58  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clukey, Chris A           26 O*H*-LE                          26.42  
  2 Frango, Thiago O          27 OHKS-LE                          35.71  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          30 OHKS-LE                          28.03  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schilf, Brian             36 Unattached                       28.74  
  2 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                          29.28  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn G            44 O*H*-LE                          26.35  
  2 Magons, Michael           43 STRN-LE                          30.42  
  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                          45.24  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             26.23  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          26.68  
  2 Turney, Ronald R          52 O*H*-LE                          29.22  
  3 Jensen, Kurt              51 SHSH-LE                          35.48  
  4 Murray, Patrick J         52 SHSH-LE                          38.75  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           56 O*H*-LE                          30.13  
  2 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                          33.30  
  3 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          42.10  
  4 Schellschmidt, Ed R       59 O*H*-LE                          42.16  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          31.13  
 
Event 1  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                          50.56  
  2 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          52.52  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        1:10.33  
                  32.81     1:10.33 (37.52)                                        
 
Event 2  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Rebecca             35 O*H*-LE                        1:13.03  
                  33.23     1:13.03 (39.80)                                        
 
Event 2  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        1:24.98  
                  38.88     1:24.98 (46.10)                                        
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 OHCSU                          1:20.80  
                  36.80     1:20.80 (44.00)                                        
 
Event 2  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:30.05  
                  40.17     1:30.05 (49.88)                                        
 
Event 2  Women 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           77 O*H*-LE                        3:21.18  
                1:31.35   3:21.18 (1:49.83)                                        
 
Event 2  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        2:03.09  
                  56.10   2:03.09 (1:06.99)                                        
 
Event 2  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        1:10.86  
                  32.14     1:10.86 (38.72)                                        
 
Event 2  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallamaci, David J        35 O*H*-LE                        1:23.31  
                  33.98     1:23.31 (49.33)                                        
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         50 SHSH-LE                        1:01.23  
                  29.10     1:01.23 (32.13)                                        
 
Event 2  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        60 Unattached                     1:11.33  
                  35.08     1:11.33 (36.25)                                        
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:36.48  
                  44.63     1:36.48 (51.85)                                        
  3 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        1:41.66  
                  47.93     1:41.66 (53.73)                                        
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVincentis, Dina         19 OHKS-LE                          32.92  
  2 Hamilton, Rachel          21 OHKS-LE                          40.63  
  3 Heydle, Sarah             22 OHKS-LE                          41.19  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Caroline A     26 O*H*-LE                          33.29  
  2 Larson, Becca L           28 OHORA                            34.82  
  3 Dodd, Trisha M            25 O*H*-LE                          37.36  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Deborah L         40 SHSH-LE                          37.37  
  2 Schenkel, Joan M          42 O*H*-LE                          41.79  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                          34.07  
  2 LeRose, Pam               45 SHSH-LE                          38.78  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            51 O*H*-LE                          36.67  
  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          48.72  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                          44.02  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          53.00  
 
Event 3  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                          52.00  
 
Event 3  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kron, Lilly G             76 O*H*-LE                          57.65  
 
Event 3  Women 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        1:35.94  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean P           20 Unattached                       28.39  
  2 Elguizaoui, Mark          19 OHKS-LE                          32.63  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clukey, Chris A           26 O*H*-LE                          32.90  
  2 Frango, Thiago O          27 OHKS-LE                          42.79  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          30 OHKS-LE                          33.35  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schilf, Brian             36 Unattached                       32.82  
  2 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                          33.37  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn G            44 O*H*-LE                          29.29  
  2 Magons, Michael           43 STRN-LE                          37.11  
  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                          42.71  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             27.89  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          29.84  
  2 Turney, Ronald R          52 O*H*-LE                          33.99  
  3 Murray, Patrick J         52 SHSH-LE                          37.03  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                          32.08  
  2 Batizy, Arpad G           56 O*H*-LE                          34.51  
  3 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          42.02  
  4 Schellschmidt, Ed R       59 O*H*-LE                          49.31  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          38.54  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          48.41  
  2 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                        1:00.11  
 
Event 3  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Dijk, Peter           79 O*H*-LE                          41.74  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        1:16.65  
                  38.03     1:16.65 (38.62)                                        
 
Event 4  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Rebecca             35 O*H*-LE                        1:13.36  
                  36.19     1:13.36 (37.17)                                        
 
Event 4  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        1:19.59  
                1:19.70         1:19.59 ( )                                        
 
Event 4  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 OHCSU                          1:23.79  
                  40.97     1:23.79 (42.82)                                        
 
Event 4  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        1:16.99  
                  38.49     1:16.99 (38.50)                                        
  2 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:23.47  
                  41.10     1:23.47 (42.37)                                        
 
Event 4  Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           77 O*H*-LE                        2:54.79  
                1:21.05   2:54.79 (1:33.74)                                        
 
Event 4  Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        1:58.38  
                  56.31   1:58.38 (1:02.07)                                        
 
Event 4  Women 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        3:27.85  
                1:36.26   3:27.85 (1:51.59)                                        
 
Event 4  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        1:15.83  
                  36.43     1:15.83 (39.40)                                        
 
Event 4  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallamaci, David J        35 O*H*-LE                        1:12.10  
                  35.54     1:12.10 (36.56)                                        
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         50 SHSH-LE                        1:06.18  
                  32.70     1:06.18 (33.48)                                        
 
Event 4  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        60 Unattached                     1:20.03  
                  40.67     1:20.03 (39.36)                                        
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:42.84  
                  50.20     1:42.84 (52.64)                                        
  3 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        1:46.57  
                  50.78     1:46.57 (55.79)                                        
 
Event 4  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                        2:03.34  
                  59.12   2:03.34 (1:04.22)                                        
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heydle, Sarah             22 OHKS-LE                          38.68  
  2 DeVincentis, Dina         19 OHKS-LE                          40.56  
  3 Hamilton, Rachel          21 OHKS-LE                          46.61  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Caroline A     26 O*H*-LE                          36.60  
  2 Larson, Becca L           28 OHORA                            40.90  
  3 Johnston, Laura E         28 O*H*-LE                          41.74  
  4 Dodd, Trisha M            25 O*H*-LE                          44.59  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pazol, Stephanie R        38 SHSH-LE                          44.74  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Deborah L         40 SHSH-LE                          40.82  
  2 Schenkel, Joan M          42 O*H*-LE                          42.50  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                          36.27  
  2 LeRose, Pam               45 SHSH-LE                          40.92  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            51 O*H*-LE                          40.53  
  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          40.55  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                          45.09  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          50.45  
 
Event 5  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                          59.42  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kron, Lilly G             76 O*H*-LE                          50.66  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elguizaoui, Mark          19 OHKS-LE                          34.17  
  2 Dunlavy, Sean P           20 Unattached                       34.92  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clukey, Chris A           26 O*H*-LE                          30.72  
  2 Dodd, Chris               26 Unattached                       41.79  
  3 Frango, Thiago O          27 OHKS-LE                          45.88  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          30 OHKS-LE                          35.01  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                          34.39  
  2 Schilf, Brian             36 Unattached                       37.43  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn G            44 O*H*-LE                          32.98  
  2 Magons, Michael           43 STRN-LE                          39.18  
  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                          47.95  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             31.03  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          30.92  
  2 Turney, Ronald R          52 O*H*-LE                          35.19  
  3 Murray, Patrick J         52 SHSH-LE                          40.08  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           56 O*H*-LE                          35.59  
  2 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          40.99  
  3 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                          41.15  
  4 Schellschmidt, Ed R       59 O*H*-LE                          41.85  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          37.54  
  2 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          42.28  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          55.19  
  2 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                          58.24  
 
Event 5  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                          56.83  
 
Event 6  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        1:20.64  
                  39.20     1:20.64 (41.44)                                        
 
Event 6  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Laura E         28 O*H*-LE                        1:29.65  
                  42.49     1:29.65 (47.16)                                        
 
Event 6  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Rebecca             35 O*H*-LE                        1:26.67  
                  41.20     1:26.67 (45.47)                                        
 
Event 6  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        1:36.12  
                  44.48     1:36.12 (51.64)                                        
 
Event 6  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 OHCSU                          1:30.77  
                  42.61     1:30.77 (48.16)                                        
 
Event 6  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:27.72  
                  41.59     1:27.72 (46.13)                                        
 
Event 6  Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           77 O*H*-LE                        3:03.66  
                1:22.98   3:03.66 (1:40.68)                                        
 
Event 6  Women 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        2:25.42  
                1:04.69   2:25.42 (1:20.73)                                        
 
Event 6  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Chris               26 Unattached                     1:47.94  
                  47.13   1:47.94 (1:00.81)                                        
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        1:25.17  
                  40.71     1:25.17 (44.46)                                        
 
Event 6  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallamaci, David J        35 O*H*-LE                        1:19.65  
                  37.75     1:19.65 (41.90)                                        
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         50 SHSH-LE                        1:09.12  
                  32.68     1:09.12 (36.44)                                        
 
Event 6  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:31.12  
                  43.33     1:31.12 (47.79)                                        
  2 Motheral, Thomas W        60 Unattached                     1:31.50  
                  44.06     1:31.50 (47.44)                                        
  3 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        1:42.41  
                  46.58     1:42.41 (55.83)                                        
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVincentis, Dina         19 OHKS-LE                          27.98  
  2 Hamilton, Rachel          21 OHKS-LE                          31.87  
  3 Heydle, Sarah             22 OHKS-LE                          33.68  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Caroline A     26 O*H*-LE                          29.14  
  2 Larson, Becca L           28 OHORA                            29.91  
  3 Dodd, Trisha M            25 O*H*-LE                          32.16  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reiss, Natalie S          38 SHSH-LE                          38.26  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Deborah L         40 SHSH-LE                          31.15  
  2 Schenkel, Joan M          42 O*H*-LE                          32.91  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                          28.06  
  2 LeRose, Pam               45 SHSH-LE                          30.80  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            51 O*H*-LE                          30.07  
  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                          35.70  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                          30.05  
  2 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                          35.60  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                          41.39  
 
Event 7  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            74 O*H*-LE                          39.84  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kron, Lilly G             76 O*H*-LE                          50.09  
 
Event 7  Women 90-94 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               92 O*H*-LE                        1:29.00  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean P           20 Unattached                       23.91  
  2 Elguizaoui, Mark          19 OHKS-LE                          26.08  
 
Event 7  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clukey, Chris A           26 O*H*-LE                          24.07  
  2 Frango, Thiago O          27 OHKS-LE                          30.37  
  3 Dodd, Chris               26 Unattached                       38.19  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          30 OHKS-LE                          24.92  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schilf, Brian             36 Unattached                       26.48  
  2 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                          27.36  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn G            44 O*H*-LE                          24.67  
  2 Magons, Michael           43 STRN-LE                          28.81  
  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                          34.45  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             24.22  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                          23.46  
  2 Turney, Ronald R          52 O*H*-LE                          26.55  
  3 Jensen, Kurt              51 SHSH-LE                          30.99  
  4 Murray, Patrick J         52 SHSH-LE                          31.69  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                          27.06  
  2 Batizy, Arpad G           56 O*H*-LE                          27.35  
  3 Schellschmidt, Ed R       59 O*H*-LE                          33.29  
  4 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                          33.50  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                          27.81  
  2 Terkel, Larry A           61 O*H*-LE                          27.88  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                          39.14  
  2 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                          42.25  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Dijk, Peter           79 O*H*-LE                          33.92  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        1:02.75  
 
Event 8  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Rebecca             35 O*H*-LE                        1:02.05  
                  30.28     1:02.05 (31.77)                                        
 
Event 8  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        1:06.65  
                  31.28     1:06.65 (35.37)                                        
 
Event 8  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 OHCSU                          1:13.62  
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        1:06.68  
                  32.00     1:06.68 (34.68)                                        
 
Event 8  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           77 O*H*-LE                        2:22.04  
                1:04.89   2:22.04 (1:17.15)                                        
 
Event 8  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        1:36.09  
                  43.34     1:36.09 (52.75)                                        
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Chris               26 Unattached                     1:39.19  
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                          59.61  
                  28.23       59.61 (31.38)                                        
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallamaci, David J        35 O*H*-LE                        1:05.23  
                  31.21     1:05.23 (34.02)                                        
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         50 SHSH-LE                          56.38  
                  27.19       56.38 (29.19)                                        
 
Event 8  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        60 Unattached                     1:05.09  
                  32.69     1:05.09 (32.40)                                        
  2 Spence, Tom E             64 O*H*-LE                        1:17.67  
                  36.55     1:17.67 (41.12)                                        
  3 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        1:19.71  
                  38.67     1:19.71 (41.04)                                        
 
Event 8  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             80 O*H*-LE                        1:34.63  
                  45.07     1:34.63 (49.56)                                        
 
Event 9  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DeVincentis, Dina         19 OHKS-LE                        1:13.70  
                  32.99     1:13.70 (40.71)                                        
  2 Hamilton, Rachel          21 OHKS-LE                        1:24.45  
                  39.08     1:24.45 (45.37)                                        
  3 Heydle, Sarah             22 OHKS-LE                        1:25.45  
                  41.67     1:25.45 (43.78)                                        
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Caroline A     26 O*H*-LE                        1:14.27  
                  33.47     1:14.27 (40.80)                                        
  2 Larson, Becca L           28 OHORA                          1:17.03  
                  34.16     1:17.03 (42.87)                                        
  3 Dodd, Trisha M            25 O*H*-LE                        1:28.62  
                  39.56     1:28.62 (49.06)                                        
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pazol, Stephanie R        38 SHSH-LE                        1:35.70  
                  45.66     1:35.70 (50.04)                                        
  2 Reiss, Natalie S          38 SHSH-LE                        1:37.33  
                  46.20     1:37.33 (51.13)                                        
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Deborah L         40 SHSH-LE                        1:15.63  
                  34.95     1:15.63 (40.68)                                        
  2 Schenkel, Joan M          42 O*H*-LE                        1:25.19  
                  39.61     1:25.19 (45.58)                                        
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura L          48 O*H*-LE                        1:11.80  
                  34.54     1:11.80 (37.26)                                        
  2 LeRose, Pam               45 SHSH-LE                        1:13.91  
                  34.42     1:13.91 (39.49)                                        
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judy H            51 O*H*-LE                        1:15.60  
                  36.13     1:15.60 (39.47)                                        
  2 Inderhees, Joan E         52 O*H*-LE                        1:33.80  
                  46.46     1:33.80 (47.34)                                        
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              55 O*H*-LE                        1:21.49  
                  38.15     1:21.49 (43.34)                                        
  2 Bao, Jinjun J             55 O*H*-LE                        1:32.92  
                  43.16     1:32.92 (49.76)                                        
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          61 O*H*-LE                        1:47.22  
                  50.45     1:47.22 (56.77)                                        
 
Event 9  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kron, Lilly G             76 O*H*-LE                        1:57.80  
                  58.49     1:57.80 (59.31)                                        
 
Event 9  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dunlavy, Sean P           20 Unattached                     1:02.49  
                  27.67     1:02.49 (34.82)                                        
  2 Elguizaoui, Mark          19 OHKS-LE                        1:10.18  
                  31.56     1:10.18 (38.62)                                        
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clukey, Chris A           26 O*H*-LE                        1:04.18  
                  30.02     1:04.18 (34.16)                                        
  2 Frango, Thiago O          27 OHKS-LE                        1:23.28  
                  38.83     1:23.28 (44.45)                                        
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kelley          30 OHKS-LE                        1:06.03  
                  30.24     1:06.03 (35.79)                                        
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stump, Ken A              39 MEDM-LE                        1:07.99  
                  32.21     1:07.99 (35.78)                                        
  2 Schilf, Brian             36 Unattached                     1:11.38  
                  31.26     1:11.38 (40.12)                                        
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn G            44 O*H*-LE                        1:02.02  
                  28.39     1:02.02 (33.63)                                        
  2 Magons, Michael           43 STRN-LE                        1:15.07  
                  35.03     1:15.07 (40.04)                                        
  3 Echeverria, Fernan V      43 SHSH-LE                        1:36.25  
                  42.84     1:36.25 (53.41)                                        
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           47 CUBU                             59.19  
                  27.82       59.19 (31.37)                                        
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          54 O*H*-LE                        1:00.56  
                  28.88     1:00.56 (31.68)                                        
  2 Turney, Ronald R          52 O*H*-LE                        1:09.46  
                  33.00     1:09.46 (36.46)                                        
  3 Murray, Patrick J         52 SHSH-LE                        1:23.96  
                  39.06     1:23.96 (44.90)                                        
 -- Jensen, Kurt              51 SHSH-LE                             DQ  
                  39.77          DQ (44.17)                                        
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           56 O*H*-LE                        1:08.50  
                  32.47     1:08.50 (36.03)                                        
  2 Horwitz, Lou              55 O*H*-LE                        1:11.24  
                  32.74     1:11.24 (38.50)                                        
  3 McDonald, Bob G           59 O*H*-LE                        1:29.83  
                  43.92     1:29.83 (45.91)                                        
  4 Schellschmidt, Ed R       59 O*H*-LE                        1:34.43  
                  46.78     1:34.43 (47.65)                                        
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          61 MEDM-LE                        1:16.79  
                  35.35     1:16.79 (41.44)                                        
 
Event 9  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         73 O*H*-LE                        1:51.93  
                  51.74   1:51.93 (1:00.19)                                        
  2 Meador, Carl E            73 O*H*-LE                        1:52.39  
                  51.80   1:52.39 (1:00.59)                                        
 
Event 10  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalski, Dana L          22 O*H*-LE                        2:35.54  
 
Event 10  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Rebecca             35 O*H*-LE                        2:38.70  
                  34.19     1:14.16 (39.97)     2:02.89 (48.73)     2:38.70 (35.81)
 
Event 10  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          48 O*H*-LE                        2:58.80  
 
Event 10  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam M               51 OHCSU                          2:55.33  
 
Event 10  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       55 O*H*-LE                        3:00.67  
                  41.49     1:31.50 (50.01)     2:20.44 (48.94)     3:00.67 (40.23)
 
Event 10  Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ganzel, Carol H           77 O*H*-LE                        6:06.37  
 
Event 10  Women 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             81 O*H*-LE                        4:19.10  
 
Event 10  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Tony J            32 O*H*-LE                        2:35.88  
                  32.06     1:11.92 (39.86)     1:59.43 (47.51)     2:35.88 (36.45)
 
Event 10  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallamaci, David J        35 O*H*-LE                        2:40.32  
                  35.34     1:15.67 (40.33)     2:02.50 (46.83)     2:40.32 (37.82)
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         50 SHSH-LE                        2:16.94  
                  28.68     1:05.66 (36.98)     1:43.60 (37.94)     2:16.94 (33.34)
 
Event 10  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Motheral, Thomas W        60 Unattached                     2:54.47  
                  35.04     1:21.76 (46.72)     2:18.03 (56.27)     2:54.47 (36.44)
  2 Meyer, Gerry H            64 O*H*-LE                        3:18.88  
 -- Spence, Tom E             64 O*H*-LE                             DQ  
                  46.21     1:45.20 (58.99)   2:45.67 (1:00.47)          DQ (47.83)