Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 6/26/2016 03:00 PM
          O*H*I*O Masters 2016 LCM Swim Meet - 6/25/2016 to 6/26/2016          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartek, Mary C            52 Lake Shore Swim-LE     35.99      36.09  
 
Event 1  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     41.67      40.07  
 
Event 1  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    1:35.16  
 
Event 1  Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18     53.04      53.59  
 
Event 1  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT      39.85  
  2 Casto, Brian              35 O*H*I*O Masters-18     48.00      43.30  
 
Event 1  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11                28.56      29.01  
 
Event 1  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18     32.48      31.60  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18     33.90      34.00  
 
Event 1  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     33.50      32.84  
  2 Sautters, Robert F        65 O*H*I*O Masters-18     33.81      38.47  
 
Event 1  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    1:04.73  
 
Event 1  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   1:01.27    1:03.48  
 
Event 2  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18     40.52      41.09  
 
Event 2  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18     38.59      38.32  
 
Event 2  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     44.17      40.96  
 
Event 2  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14    40.00      41.25  
 
Event 2  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18     56.10      54.60  
 
Event 2  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    1:23.41  
 
Event 3  Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18              1:00.00      50.58  
 
Event 3  Women 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   1:11.40    1:15.30  
 
Event 3  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14    35.31      35.55  
 
Event 3  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         58 Shaker Swimming-18     38.66      39.51  
 
Event 3  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18     55.00      56.18  
 
Event 4  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11                33.66      34.49  
 
Event 4  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18     45.00      47.07  
 
Event 4  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     38.50      43.34  
 
Event 5  Women 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT    6:51.96  
 
Event 5  Women 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           57 Michigan Masters-19  6:58.86    6:46.15  
 
Event 5  Women 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   8:13.90    7:51.84  
 
Event 5  Men 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   7:39.00    7:34.82  
 
Event 5  Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          62 Sarasota Y Shark-14  5:36.60    5:38.13  
 
Event 5  Men 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   7:07.95    6:50.60  
 
Event 6  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18                50.00    1:43.57  
 
Event 6  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartek, Mary C            52 Lake Shore Swim-LE   1:15.99    1:18.08  
 
Event 6  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          64 O*H*I*O Masters-18   1:36.90    1:45.05  
 
Event 6  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    3:53.94  
 
Event 6  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   2:02.40    2:10.66  
 
Event 6  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  1:05.79    1:04.43  
  2 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:33.32  
  3 Casto, Brian              35 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:41.19  
 
Event 6  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11              1:09.36    1:15.32  
 
Event 6  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   1:16.45    1:13.08  
 
Event 6  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:22.00    1:27.93  
 
Event 6  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    2:37.39  
 
Event 6  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   2:18.59    2:29.54  
 
Event 7  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18   1:30.51    1:33.92  
 
Event 7  Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18   1:26.60    1:23.80  
 
Event 7  Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              1:08.34    1:09.40  
 
Event 7  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   2:00.36    1:56.29  
 
Event 7  Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            83 O*H*I*O Masters-18   1:36.90    1:55.42  
 
Event 8  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18   1:43.00    1:45.54  
 
Event 8  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  1:16.40    1:18.45  
 
Event 8  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         58 Shaker Swimming-18   1:25.68    1:27.40  
 
Event 8  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:53.88  
 
Event 8  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:15.64  
 
Event 9  Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   1:42.00    1:39.67  
 
Event 10  Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18   3:00.46    3:11.83  
 
Event 10  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18              3:52.00    3:46.11  
 
Event 10  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14  2:45.00    2:47.21  
 
Event 10  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    8:12.66  
 
Event 10  Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   4:04.80    4:41.74  
 
Event 10  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   2:41.09    2:40.83  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18   3:12.00    3:12.20  
 
Event 10  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   2:27.90    2:25.86  
 
Event 10  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sautters, Robert F        65 O*H*I*O Masters-18   2:48.61    2:53.60  
 
Event 11  Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18   2:55.22    2:59.15  
 
Event 11  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:33.15    3:35.71  
 
Event 11  Men 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              2:38.10    2:38.29  
 
Event 11  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   4:19.08    4:08.65  
 
Event 12  Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT    3:42.08  
 
Event 12  Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  2:53.49    2:55.01  
 
Event 12  Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   3:28.13    3:23.50  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   4:10.00    4:17.50  
 
Event 12  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   4:35.00    5:00.93  
 
Event 13  Women 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           57 Michigan Masters-19  3:43.78    3:18.13  
 
Event 14  Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              2:43.20    2:52.83  
 
Event 14  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   3:29.10    3:29.67  
 
Event 15  Mixed 280-319 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   13:33.72  
     1) Smith, Melinda J W64            2) Douglass, Marilyn W67          
     3) Douglass, Nick M67              4) Oyakawa, Yoshi M83             
 
Event 16  Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18             16:10.00   16:08.91  
 
Event 16  Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          64 O*H*I*O Masters-18        NT   16:29.76  
 
Event 16  Women 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18  20:24.00   20:26.42  
 
Event 16  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          62 Sarasota Y Shark-14       NT   10:25.84  
  2 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18  11:03.00   11:09.56  
 
Event 16  Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18  15:30.00   17:18.35  
 
Event 17  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18  23:08.60   23:05.00  
 
Event 17  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braun, Rebecca K          46 UC18-18             28:33.60   28:05.08  
 
Event 17  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartek, Mary C            52 Lake Shore Swim-LE  23:00.10   22:48.72  
 
Event 17  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           57 Michigan Masters-19 22:36.71   22:05.79  
 
Event 17  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          64 O*H*I*O Masters-18  30:36.00   31:02.00  
 
Event 17  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18  29:43.87   28:14.68  
 
Event 17  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casto, Brian              35 O*H*I*O Masters-18  28:30.00   31:31.87  
 
Event 17  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18  24:38.95   22:45.33  
 
Event 17  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          62 Sarasota Y Shark-14 20:24.00   19:40.80  
 
Event 17  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18  25:37.87   23:44.72  
 
Event 18  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18   6:35.00    6:46.41  
 
Event 18  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          62 Sarasota Y Shark-14  4:51.72    4:50.42  
  2 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   5:26.40    5:15.17  
 
Event 18  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   6:51.99    6:02.77  
 
Event 19  Women 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Denise H           57 Michigan Masters-19  3:43.78    3:18.13   20  
 
Event 19  Men 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   3:49.50    3:47.89   20  
  2 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   4:32.34    4:23.29   17  
 
Event 20  Mixed 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    5:55.66  
     1) Smith, Melinda J W64            2) Douglass, Marilyn W67          
     3) Oyakawa, Yoshi M83              4) Douglass, Nick M67             
 
Event 21  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18   1:30.51    1:33.92   20  
 
Event 21  Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18   1:26.60    1:23.80   20  
 
Event 21  Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18   1:29.11    1:32.43   20  
 
Event 21  Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   1:36.89    1:39.82   20  
 
Event 21  Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              1:08.34    1:09.40   20  
 
Event 21  Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          54 Cleveland Aquati-18  1:52.61    1:46.07   20  
 
Event 21  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           55 Lane 4 Swimming-10   1:13.44    1:11.50   20  
  2 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   2:00.36    1:56.29   17  
 
Event 21  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   2:01.00    1:53.73   20  
 
Event 21  Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            83 O*H*I*O Masters-18   1:36.90    1:55.42   20  
 
Event 21  Men 85-89 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   2:41.16    2:45.55   20  
 
Event 22  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartek, Mary C            52 Lake Shore Swim-LE     35.99      36.09   20  
 
Event 22  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     46.92      44.69   20  
 
Event 22  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     41.67      40.07   20  
 
Event 22  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    1:35.16   20  
 
Event 22  Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18     53.04      53.59   20  
 
Event 22  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT      39.85   20  
  2 Casto, Brian              35 O*H*I*O Masters-18     48.00      43.30   17  
 
Event 22  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11                28.56      29.01   20  
 
Event 22  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capponi, Louis J          51 Cleveland Aquati-18    56.00      36.66   20  
 
Event 22  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18     32.48      31.60   20  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18     33.90      34.00   17  
 
Event 22  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David M         62 Cleveland Aquati-18    42.03      39.49   20  
 
Event 22  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     33.50      32.84   20  
  2 Sautters, Robert F        65 O*H*I*O Masters-18     33.81      38.47   17  
  3 Woelfel, Bradford         67 HURY-OH                   NT      47.54   16  
 
Event 22  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    1:04.73   20  
 
Event 22  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   1:00.07    1:01.71   20  
 
Event 23  Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT    3:42.08   20  
 
Event 23  Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  2:53.49    2:55.01   20  
 
Event 23  Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   3:28.13    3:23.50   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   4:10.00    4:17.50   17  
  3 Heeter, M. H              69 UC17-OH              4:00.00    4:37.79   16  
 
Event 23  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   4:35.00    5:00.93   20  
 
Event 24  Mixed 280-319 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:56.26  
     1) Oyakawa, Yoshi M83              2) Smith, Melinda J W64           
     3) Douglass, Nick M67              4) Douglass, Marilyn W67          
 
Event 25  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18     35.16      34.71   20  
 
Event 25  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT      38.99   20  
 
Event 25  Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18   1:01.20    1:09.73   20  
 
Event 25  Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     45.49      44.80   20  
 
Event 25  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11                33.66      34.49   20  
 
Event 25  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18     41.29      39.02   20  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18     45.00      47.07   17  
  3 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18     56.10      51.96   16  
 
Event 25  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     38.50      43.34   20  
 
Event 26  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18                50.00    1:43.57   20  
 
Event 26  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartek, Mary C            52 Lake Shore Swim-LE   1:15.99    1:18.08   20  
 
Event 26  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          64 O*H*I*O Masters-18   1:36.90    1:45.05   20  
 
Event 26  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    3:53.94   20  
 
Event 26  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   2:02.40    2:10.66   20  
 
Event 26  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  1:05.79    1:04.43   20  
  2 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:33.32   17  
  3 Casto, Brian              35 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:41.19   16  
 
Event 26  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          40 UC11-11              1:09.36    1:15.32   20  
 
Event 26  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capponi, Louis J          51 Cleveland Aquati-18  1:50.00    1:24.69   20  
 
Event 26  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   1:16.45    1:13.08   20  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:19.50   17  
 
Event 26  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David M         62 Cleveland Aquati-18  1:36.90    1:34.74   20  
 
Event 26  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         65 O*H*I*O Masters-18   1:11.40    1:16.10   20  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:22.00    1:27.93   17  
  3 Woelfel, Bradford         67 HURY-OH                   NT    1:49.09   16  
 
Event 26  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    2:37.39   20  
 
Event 26  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   2:18.59    2:29.54   20  
 
Event 26  Men 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   2:15.66    2:06.28   20  
 
Event 27  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18   3:13.65    3:07.33   20  
 
Event 27  Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14  3:15.00    3:16.20   20  
 
Event 27  Women 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:52.72    3:44.26   20  
 
Event 27  Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              2:43.20    2:52.83   20  
 
Event 27  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   3:29.10    3:29.67   20  
 
Event 28  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18   1:43.00    1:45.54   20  
 
Event 28  Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          64 O*H*I*O Masters-18   1:42.00    1:59.77   20  
 
Event 28  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14  1:16.40    1:18.45   20  
 
Event 28  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         58 Shaker Swimming-18   1:25.68    1:27.40   20  
 
Event 28  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:34.71    1:34.11   20  
  2 Heeter, M. H              69 UC17-OH              1:47.00    1:50.66   17  
  3 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:53.88   16  
 
Event 28  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:15.64   20  
 
Event 29  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18     40.52      41.09   20  
 
Event 29  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18     38.59      38.32   20  
 
Event 29  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     44.17      40.96   20  
 
Event 29  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14    40.00      41.25   20  
  2 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18   1:01.20    1:01.48   17  
 
Event 29  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     44.83      47.22   20  
 
Event 29  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          54 Cleveland Aquati-18    52.02      48.43   20  
  2 Capponi, Louis J          51 Cleveland Aquati-18  1:04.00      50.36   17  
 
Event 29  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18     56.10      54.60   20  
 
Event 29  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, David M         62 Cleveland Aquati-18    57.12      55.54   20  
 
Event 29  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gubeno, Jerry C           76 O*H*I*O Masters-18        NT    1:23.41   20  
 
Event 30  Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18   1:17.29    1:17.25   20  
 
Event 30  Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   1:39.25    1:36.58   20  
  2 Hammond, Steven T         59 O*H*I*O Masters-18   1:42.00    1:39.67   17  
  3 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   2:11.58    2:02.37   16  
 
Event 30  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          62 Sarasota Y Shark-14  1:10.38    1:08.71   20  
 
Event 30  Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woelfel, Bradford         67 HURY-OH                   NT    2:33.00   20  
 
Event 31  Men 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT         DQ  
     1) Stebel, Thomas W M54            2) Capponi, Louis J M51           
     3) Douglass, David M M62           4)                                
 
Event 31  Mixed 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:34.90  
     1) Douglass, Nick M67              2) Douglass, Marilyn W67          
     3) Oyakawa, Yoshi M83              4) Smith, Melinda J W64           
 
Event 32  Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verry, Josselyn           25 O*H*I*O Masters-18   3:00.46    3:11.83   20  
 
Event 32  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18              3:52.00    3:46.11   20  
 
Event 32  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT    2:55.35   20  
 
Event 32  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14  2:45.00    2:47.21   20  
 
Event 32  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne M         70 UC18-18                   NT    8:12.66   20  
 
Event 32  Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   4:04.80    4:41.74   20  
 
Event 32  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lietman, Steve A          55 O*H*I*O Masters-18   2:41.09    2:40.83   20  
  2 Definis, Jay M            57 O*H*I*O Masters-18   3:12.00    3:12.20   17  
 
Event 32  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   2:27.90    2:25.86   20  
 
Event 32  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert F        65 O*H*I*O Masters-18   2:48.61    2:53.60   20  
  2 Woelfel, Bradford         67 HURY-OH                   NT    4:20.78   17  
 
Event 33  Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkney, Ekaterina        33 UC18-18              1:00.00      50.58   20  
 
Event 33  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, Laura L         56 Sarasota Y Shark-14    44.00      45.29   20  
  2 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     56.10      58.37   17  
 
Event 33  Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   1:00.37    1:02.26   20  
 
Event 33  Women 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           78 O*H*I*O Masters-18   1:11.40    1:15.30   20  
 
Event 33  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Groselle, John R          37 Sarasota Y Shark-14    35.31      35.55   20  
 
Event 33  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Capponi, Louis J          51 Cleveland Aquati-18    58.00      45.03   20  
 
Event 33  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rae-Grant, Alex D         58 Shaker Swimming-18     38.66      39.51   20  
 
Event 33  Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18     44.98      43.28   20  
  2 Heeter, M. H              69 UC17-OH                47.00      46.92   17  
 
Event 33  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18     55.00      56.18   20  
 
Event 34  Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       31 O*H*I*O Masters-18   2:55.22    2:59.15   20  
 
Event 34  Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18        NT    3:22.93   20  
 
Event 34  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   3:33.15    3:35.71   20  
 
Event 34  Men 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howe, Stephen P           22 UC18-18              2:38.10    2:38.29   20  
 
Event 34  Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          54 Cleveland Aquati-18  3:39.30    4:01.23   20  
 
Event 34  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         59 O*H*I*O Masters-18   4:19.08    4:08.65   20  
 
Event 34  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woelfel, Bradford         67 HURY-OH                   NT    5:24.77   20  
 
Event 34  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Medici, John C            78 O*H*I*O Masters-18   4:12.00    4:06.41   20  
 
Event 34  Men 85-89 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   5:39.66    6:10.38   20  
 
Event 35  Mixed 280-319 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    6:42.07  
     1) Douglass, Marilyn W67           2) Smith, Melinda J W64           
     3) Douglass, Nick M67              4) Oyakawa, Yoshi M83