Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/24/2019 05:56 PM
           Ohio Masters 2019 SCY Swim Meet - 3/23/2019 to 3/24/2019            
                                    Results                                    
 
Event 6  Women 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   6:17.99    6:21.42  
 
Event 6  Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Hammond, Steven           61 O*H*I*O Masters-18   6:45.00    6:22.89  
 
Event 21  Women 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18        NT   13:47.76  
 
Event 22  Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19 20:00.00   20:01.28  
 
Event 22  Women 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18  22:20.00   22:53.69  
 
Event 22  Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 O*H*I*O Masters-18        NT   19:14.89  
 
Event 22  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Molter, Kurtis M          52 O*H*I*O Masters-18  22:19.00   22:14.16  
  5 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18  23:30.00   22:27.89  
 
Event 22  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Beatty, Chuck             59 O*H*I*O Masters-18  20:45.00   20:38.68  
 
Event 22  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18 33:00.00   28:35.53  
 -- Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18  32:02.19         DQ  
 
Event 22  Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18  27:21.67   28:12.01  
  9 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18  32:00.00   30:35.57  
 
Event 23  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolega, Kinsey            26 Cleveland Aquati-18       NT    7:03.36  
 
Event 23  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartman, Ashley           31 UC18-18              8:45.00    8:38.58  
  2 Damstetter, Samantha      34 UC18-18             10:00.00    9:00.21  
 
Event 23  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  5:55.00    5:45.57  
 
Event 23  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandison, Carol           53 UC18-18              9:01.28    8:48.32  
 
Event 23  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny             58 Cleveland Aquati-18  9:09.31    9:21.24  
  2 Neal, Sarah               57 Michigan Masters-19       NT   10:37.18  
 
Event 23  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Lillian            71 Michigan Masters-19 11:00.00   10:21.48  
  2 Toole, Cheyenne           72 O*H*I*O Masters-18  16:25.12   17:09.02  
 
Event 23  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             59 O*H*I*O Masters-18   6:05.00    6:02.10  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18              7:45.00    7:32.78  
 
Event 23  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   6:59.59    6:47.76  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   6:55.00    7:05.51  
  3 McDonald, Robert          69 O*H*I*O Masters-18   8:25.00    8:20.82  
 
Event 23  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   8:26.22    8:40.75  
 
Event 24  Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   3:39.70    3:34.87  
 
Event 25  Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT   X5:39.09  
     1) Stebel, Thomas M57              2) Millas, Ginny W58              
     3) Douglass, David M64             4) Kolega, Kinsey W26             
 
Event 26  Women 18-24 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT      14.57  
 
Event 26  Women 25-29 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon            27 Liquid N'Durance-LE    13.50      12.41  
 
Event 26  Women 35-39 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19    14.00      12.71  
 
Event 26  Women 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     20.00      15.17  
  2 McFarland, Marissa        50 Unattached             20.12      19.86  
 
Event 26  Women 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny             58 Cleveland Aquati-18    18.11      17.55  
  2 Chambers, Eleanor         59 O*H*I*O Masters-18        NT      19.29  
  3 Neal, Sarah               57 Michigan Masters-19       NT      20.81  
  4 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18     24.14      22.77  
 
Event 26  Women 60-64 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     17.58      16.68  
  2 Hurd, Diane               60 O*H*I*O Masters-18        NT      17.30  
 
Event 26  Women 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     20.00      17.00  
 
Event 26  Men 25-29 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     11.56      11.50  
 
Event 26  Men 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          40 O*H*I*O Masters-18     15.00      14.52  
 
Event 26  Men 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18     12.00      11.71  
  2 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      12.76  
 
Event 26  Men 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH                13.00      12.94  
  2 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     15.00      13.77  
  3 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     15.00      14.70  
 
Event 26  Men 70-74 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18     13.50      12.84  
  2 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18     16.36      16.52  
  3 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18     22.00      18.90  
 
Event 26  Men 75-79 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19    15.59      17.50  
 
Event 26  Men 85-89 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT      26.21  
 
Event 27  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:12.59    1:11.81  
  3 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT    1:16.13  
 
Event 27  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Kolega, Kinsey            26 Cleveland Aquati-18  1:21.35    1:27.63  
 
Event 27  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  1:11.00    1:11.43  
 
Event 27  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Sandison, Carol           53 UC18-18              1:45.25    1:53.15  
 
Event 27  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   1:40.40    1:36.45  
 
Event 27  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18        NT    1:29.64  
 17 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    3:51.07  
 
Event 27  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Hegnauer, Anne            71 O*H*I*O Masters-18   2:10.51    2:19.63  
 
Event 27  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Braswell, Nathan          26 Shaker Swimming-18   1:30.00    1:20.61  
 
Event 27  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Andreev, Daniel           48 O*H*I*O Masters-18        NT         DQ  
 
Event 27  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:21.95  
  7 Meekins, Kris             59 UC11-11              1:29.02    1:28.64  
 11 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  1:40.00    1:37.00  
 
Event 27  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   1:32.54    1:35.64  
 
Event 27  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 McDonald, Robert          69 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:37.20  
 
Event 27  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  1:45.92    1:55.56  
 
Event 27  Men 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:40.00    2:39.66  
 
Event 28  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon            27 Liquid N'Durance-LE    27.00      27.32  
  2 Palagiano, Victoria       25 Shaker Swimming-18     28.00      30.18  
 
Event 28  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19    29.50      27.00  
  2 Ritenour, Caroline        36 O*H*I*O Masters-18     35.00      29.06  
 
Event 28  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie              44 O*H*I*O Masters-18     36.52      36.19  
 
Event 28  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlin, Dawn              49 O*H*I*O Masters-18     32.00      29.44  
 
Event 28  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          54 O*H*I*O Masters-18     30.60      29.26  
  2 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     35.50      34.67  
  3 Sandison, Carol           53 UC18-18                37.05      39.00  
  4 McFarland, Marissa        50 Unattached             49.12      44.10  
 
Event 28  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            56 New Albany Aquat-OH    32.23      32.95  
  2 Millas, Ginny             58 Cleveland Aquati-18    39.58      42.32  
  3 Chambers, Eleanor         59 O*H*I*O Masters-18     45.80      44.05  
  4 Neal, Sarah               57 Michigan Masters-19    48.11      47.50  
  5 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18     52.76      53.35  
 
Event 28  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurd, Diane               60 O*H*I*O Masters-18        NT      39.43  
 
Event 28  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    1:38.66  
 
Event 28  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vogel, Lillian            71 Michigan Masters-19    51.34      51.89  
  2 Toole, Cheyenne           72 O*H*I*O Masters-18   1:21.09    1:25.78  
 
Event 28  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                26.00      27.28  
 
Event 28  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18     23.50      22.70  
  2 Braswell, Nathan          26 Shaker Swimming-18     35.00      32.96  
 
Event 28  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18     25.07      24.43  
  2 Psarras, Peter            38 Shaker Swimming-18     25.99      25.44  
 
Event 28  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Michael          40 O*H*I*O Masters-18     30.00      32.43  
 -- Hennessey, Adam           40 O*H*I*O Masters-18     30.00         DQ  
 
Event 28  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18     28.00      25.94  
  2 Lukco, Steve              52 Warren Harding A-18    25.97      26.80  
  3 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18     28.00      27.54  
  4 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      27.95  
 
Event 28  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH                28.65      28.72  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18                34.00      32.27  
  3 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     31.40      32.34  
  4 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     30.07      32.62  
  5 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT      34.76  
 
Event 28  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Christopher   61 O*H*I*O Masters-18     32.00      29.60  
  2 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18    45.00      37.31  
 31 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18    45.00             
 
Event 28  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arian, Keith              67 O*H*I*O Masters-18     29.40      30.46  
  2 Dorff, Peter              67 UC17-OH                35.00      34.63  
 
Event 28  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18     29.00      28.99  
  2 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18     35.71      36.58  
  3 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18     45.00      41.65  
 
Event 28  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19    34.16      36.55  
 
Event 28  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:00.01  
 
Event 29  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   3:30.58    3:19.07  
 
Event 29  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Hammond, Steven           61 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    3:14.45  
 
Event 29  Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   3:14.14    2:58.99  
 -- Dorff, Peter              67 UC17-OH              4:30.00         DQ  
 
Event 29  Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  3:39.75    4:09.55  
 
Event 30  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT         DQ  
     1) Stebel, Thomas M57              2) Millas, Ginny W58              
     3) Kolega, Kinsey W26              4) Douglass, David M64            
 
Event 30  Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:31.75  
     1) Douglass, Marilyn W69           2) Douglass, Nick M69             
     3) Terkel, Lawrence M71            4) Spence, Diane W66              
 
Event 31  Women 18-24 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT      16.70  
 
Event 31  Women 35-39 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Ritenour, Caroline        36 O*H*I*O Masters-18     18.00      17.36  
 
Event 31  Women 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     29.00      19.48  
 16 McFarland, Marissa        50 Unattached             27.05      27.49  
 
Event 31  Women 55-59 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18     30.00      20.33  
 14 Chambers, Eleanor         59 O*H*I*O Masters-18        NT      24.42  
 15 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18     32.00      26.45  
 
Event 31  Women 60-64 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     22.58      21.61  
 13 Hurd, Diane               60 O*H*I*O Masters-18        NT      24.25  
 
Event 31  Women 65-69 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     20.00      19.83  
 17 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT      51.36  
 
Event 31  Men 25-29 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Braswell, Nathan          26 Shaker Swimming-18     20.00      18.76  
 
Event 31  Men 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      17.98  
 
Event 31  Men 55-59 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     15.00      17.82  
  9 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     20.00      20.67  
 
Event 31  Men 60-64 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18     20.00      21.69  
 
Event 31  Men 75-79 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19    20.15      23.12  
 
Event 32  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Kolega, Kinsey            26 Cleveland Aquati-18    32.47      34.70  
 
Event 32  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Savage, Jennifer          54 O*H*I*O Masters-18     34.00      31.85  
 
Event 32  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18     30.00      46.53  
 
Event 32  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18     28.06      26.90  
  3 Dong, LU                  36 O*H*I*O Masters-18     34.56      33.45  
 
Event 32  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      34.08  
 
Event 32  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Meekins, Kris             59 UC11-11                40.03      39.15  
  8 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     35.24      39.94  
 
Event 32  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18     34.00      34.04  
 
Event 33  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  1:01.00      59.38  
 
Event 33  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Marie              44 UC18-18              1:31.00    1:11.88  
  2 Stupi, Julie              44 O*H*I*O Masters-18   1:21.27    1:24.01  
 
Event 33  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlin, Dawn              49 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:06.78  
 
Event 33  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandison, Carol           53 UC18-18              1:25.03    1:30.35  
 
Event 33  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            56 New Albany Aquat-OH  1:16.60    1:16.90  
  2 Millas, Ginny             58 Cleveland Aquati-18  1:31.22    1:39.17  
  3 Neal, Sarah               57 Michigan Masters-19  1:52.76    1:52.25  
 
Event 33  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    3:46.81  
 
Event 33  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne           72 O*H*I*O Masters-18   2:57.72    3:13.61  
 
Event 33  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ekas, Jon                 24 UC11-11                46.02      47.03  
  2 Studt, Caleb              22 UC18-18                58.00    1:01.15  
 
Event 33  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Psarras, Peter            38 Shaker Swimming-18     58.00      57.02  
 
Event 33  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hennessey, Adam           40 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:09.20  
  2 Sanchez, Michael          40 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:16.85  
 
Event 33  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18   1:00.00      59.27  
  2 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18   1:02.00      59.70  
  3 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18   1:21.22    1:05.72  
 
Event 33  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meekins, Kris             59 UC11-11              1:09.55    1:10.47  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18                   NT    1:14.18  
  3 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT    1:16.15  
 
Event 33  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Christopher   61 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:05.75  
  2 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18  1:40.00    1:25.20  
 
Event 33  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arian, Keith              67 O*H*I*O Masters-18   1:07.70    1:10.20  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:12.84  
 
Event 33  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   1:22.43    1:24.01  
  2 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:33.01  
 
Event 33  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  1:15.33    1:40.55  
 
Event 33  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    2:16.95  
 
Event 33  Men 90-94 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:22.00    2:18.83  
 
Event 34  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              2:39.30    2:37.66  
 
Event 34  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Cogan, Shannon            27 Liquid N'Durance-LE  2:40.00    2:37.84  
  8 Palagiano, Victoria       25 Shaker Swimming-18   2:45.00    2:46.28  
 
Event 34  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  2:33.00    2:37.56  
 
Event 34  Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   2:56.21    2:57.68  
 
Event 34  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ekas, Jon                 24 UC11-11              1:55.42    2:00.83  
  3 Studt, Caleb              22 UC18-18              2:26.35    2:30.97  
 
Event 34  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18   2:10.00    2:04.88  
 
Event 34  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Lukco, Steve              52 Warren Harding A-18  2:31.28    2:32.26  
 
Event 34  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Meekins, Kris             59 UC11-11              3:18.75    3:11.59  
 
Event 35  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:21.75    1:20.14  
 
Event 35  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  1:30.00    1:30.32  
 
Event 35  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Savage, Jennifer          54 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:26.10  
 14 Sandison, Carol           53 UC18-18              1:52.03    2:00.08  
 
Event 35  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   1:38.58    1:33.98  
 
Event 35  Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Vogel, Lillian            71 Michigan Masters-19  1:54.00    1:59.60  
 
Event 35  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:18.69    1:13.22  
 
Event 35  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yaya, Atahan              27 UC18-18              1:25.00    1:05.15  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   1:06.02    1:09.71  
 
Event 35  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Welch, Shannon            48 UC18-18              1:10.00    1:10.34  
 
Event 35  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH              1:25.00    1:23.25  
 -- Meekins, Kris             59 UC11-11              1:41.75         DQ  
 
Event 35  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:25.25    1:22.24  
 11 Rotthoff, David           68 O*H*I*O Masters-18   1:30.30    1:38.62  
 12 McDonald, Robert          69 O*H*I*O Masters-18   1:42.00    1:40.43  
 
Event 35  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  1:37.59    2:04.17  
 
Event 36  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                34.00      34.69  
  3 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT      34.83  
 
Event 36  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     42.50      39.95  
 16 McFarland, Marissa        50 Unattached             59.95      56.84  
 
Event 36  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18     43.00      44.06  
 17 Neal, Sarah               57 Michigan Masters-19    56.99    1:00.62  
 
Event 36  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     41.41      43.54  
 20 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    1:48.33  
 
Event 36  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              22 UC18-18                33.89      34.14  
 
Event 36  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Braswell, Nathan          26 Shaker Swimming-18     37.00      38.70  
 
Event 36  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Andreev, Daniel           48 O*H*I*O Masters-18        NT      48.00  
 
Event 36  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18     41.33      35.74  
 
Event 36  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     37.00      37.33  
  8 Meekins, Kris             59 UC11-11                40.90      40.53  
 12 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18    46.00      46.35  
 
Event 36  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18     42.27      44.39  
 15 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18  1:05.00      53.42  
 
Event 36  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Dorff, Peter              67 UC17-OH                45.00      48.92  
 
Event 36  Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:13.51  
 
Event 36  Men 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:15.52  
 
Event 37  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Kolega, Kinsey            26 Cleveland Aquati-18  1:19.17    1:27.37  
 
Event 37  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pristov, Greg             28 O*H*I*O Masters-18     53.49      52.88  
 
Event 38  Women 18-24 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT      19.66  
 
Event 38  Women 35-39 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Ritenour, Caroline        36 O*H*I*O Masters-18     20.00      18.48  
 
Event 38  Women 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     29.00      19.46  
 
Event 38  Women 55-59 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Sedivy, Angela            56 New Albany Aquat-OH    22.00      18.29  
 12 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18        NT      24.20  
 
Event 38  Men 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      18.71  
 
Event 38  Men 55-59 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH                17.00      16.19  
  4 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     20.00      18.21  
  9 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     20.00      19.63  
 
Event 38  Men 65-69 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     17.99      16.66  
 
Event 38  Men 70-74 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18     18.00      16.97  
 
Event 38  Men 75-79 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19    19.81      22.47  
 
Event 39  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:11.54  
     1) Braniecki, Ashley L W33         2) Marshfield, Ann W60            
     3) Harlan, Jack M57                4) Cox, Daniel M58                
 -- Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT         DQ  
     1) Stebel, Thomas M57              2) Millas, Ginny W58              
     3) Douglass, David M64             4) Kolega, Kinsey W26             
 
Event 40  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Cogan, Shannon            27 Liquid N'Durance-LE  2:25.00    2:19.88  
 
Event 40  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Hartman, Ashley           31 UC18-18              3:15.00    3:16.42  
 19 Damstetter, Samantha      34 UC18-18              3:30.00    3:22.67  
 
Event 40  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  2:10.00    2:09.57  
 
Event 40  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Banks, Marie              44 UC18-18              3:00.00    2:46.75  
 14 Stupi, Julie              44 O*H*I*O Masters-18   3:04.15    3:07.53  
 
Event 40  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   3:15.58    3:07.07  
 
Event 40  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 22 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    7:41.16  
 
Event 40  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 Toole, Cheyenne           72 O*H*I*O Masters-18   6:06.44    6:56.06  
 
Event 40  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Psarras, Peter            38 Shaker Swimming-18   2:10.00    2:06.19  
 
Event 40  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18   2:30.00    2:19.46  
  5 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:19.96  
  7 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT    2:35.16  
 
Event 40  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Hammond, Steven           61 O*H*I*O Masters-18   2:45.00    2:47.85  
 12 Douglass, David           64 Cleveland Aquati-18  3:20.00    3:04.33  
 
Event 40  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Dorsch, William           67 O*H*I*O Masters-18   2:26.95    2:29.32  
  8 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   2:28.00    2:35.84  
 11 McDonald, Robert          69 O*H*I*O Masters-18   3:08.00    3:03.74  
 17 Dorff, Peter              67 UC17-OH              4:00.00    3:21.02  
 
Event 40  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Spence, Thomas            74 O*H*I*O Masters-18   3:11.02    3:16.18  
 
Event 40  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  2:53.17    3:21.62  
 
Event 40  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    4:53.51  
 
Event 41  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Schley, Mackenzie         21 UC18-18                37.51      36.75  
 
Event 41  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Palagiano, Victoria       25 Shaker Swimming-18     39.00      38.42  
 
Event 41  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Ritenour, Caroline        36 O*H*I*O Masters-18     38.00      38.41  
 
Event 41  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 23 Stupi, Julie              44 O*H*I*O Masters-18   1:00.00      52.95  
 
Event 41  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Louden, Tricia            53 O*H*I*O Masters-18     49.00      43.75  
 21 Sandison, Carol           53 UC18-18                52.03      50.82  
 25 McFarland, Marissa        50 Unattached           1:00.84      57.73  
 
Event 41  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Sedivy, Angela            56 New Albany Aquat-OH    40.02      40.32  
 24 Chambers, Eleanor         59 O*H*I*O Masters-18     59.27      57.05  
 
Event 41  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     44.58      44.34  
 
Event 41  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 22 Vogel, Lillian            71 Michigan Masters-19    52.00      52.84  
 26 Hegnauer, Anne            71 O*H*I*O Masters-18   1:03.00    1:03.13  
 
Event 41  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Studt, Caleb              22 UC18-18                34.38      33.50  
 
Event 41  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yaya, Atahan              27 UC18-18                30.00      28.99  
  3 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     29.76      30.57  
 
Event 41  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Dong, LU                  36 O*H*I*O Masters-18     45.00      38.46  
 
Event 41  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Welch, Shannon            48 UC18-18                31.49      30.55  
 
Event 41  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Lukco, Steve              52 Warren Harding A-18    34.61      33.94  
  9 DiGiacobbe, Anthony       51 O*H*I*O Masters-18     35.00      36.96  
 
Event 41  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH                35.99      35.96  
 16 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     42.00      40.83  
 17 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18     38.00      43.34  
 -- Meekins, Kris             59 UC11-11                47.64         DQ  
 
Event 41  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Rotthoff, David           68 O*H*I*O Masters-18     37.37      36.34  
 10 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     38.38      37.01  
 
Event 41  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18     38.70      39.04  
 
Event 41  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19    43.43      48.20  
 
Event 42  Women 35-39 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19    17.00      14.51  
 
Event 42  Women 40-44 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Banks, Marie              44 UC18-18                30.00      16.32  
 
Event 42  Women 45-49 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Carlin, Dawn              49 O*H*I*O Masters-18     15.00      15.46  
 
Event 42  Women 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          54 O*H*I*O Masters-18     16.00      14.36  
 
Event 42  Women 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18     30.00      20.27  
 15 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18        NT      23.88  
 
Event 42  Women 60-64 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Hurd, Diane               60 O*H*I*O Masters-18        NT      18.11  
 12 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     22.58      19.65  
 
Event 42  Women 65-69 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     20.00      19.46  
 
Event 42  Women 70-74 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Hegnauer, Anne            71 O*H*I*O Masters-18     28.00      25.37  
 
Event 42  Men 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18        NT      15.04  
 
Event 42  Men 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Jerabek, Douglas          59 UC17-OH                   NT      15.22  
  6 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     18.00      16.13  
  8 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     20.00      16.81  
 10 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT      19.27  
 13 Truscott, Rob             56 UC18-18                20.00      19.83  
 
Event 42  Men 70-74 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Allen, Bruce              71 O*H*I*O Masters-18     35.00      24.08  
 
Event 43  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18        NT    3:13.08  
  6 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    7:43.19  
 
Event 43  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Stebel, Thomas            57 Cleveland Aquati-18  3:30.00    3:33.11  
 
Event 43  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Grassell, Duane           61 O*H*I*O Masters-18   3:20.57    3:30.39  
 
Event 43  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 McDonald, Robert          69 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    3:27.68  
 
Event 43  Men 90-94 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   5:35.00    5:49.27  
 
Event 44  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Schley, Mackenzie         21 UC18-18              1:12.00    1:14.12  
 12 Eland, Kayla              24 O*H*I*O Masters-18        NT    1:23.03  
 
Event 44  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Palagiano, Victoria       25 Shaker Swimming-18   1:10.00    1:16.81  
 
Event 44  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Wortman, Jennifer         35 Michigan Masters-19  1:12.00    1:12.30  
  7 Ritenour, Caroline        36 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:17.20  
 
Event 44  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Carlin, Dawn              49 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:19.95  
 
Event 44  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Sedivy, Angela            56 New Albany Aquat-OH  1:27.17    1:29.63  
 
Event 44  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   1:40.58    1:32.57  
 
Event 44  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   1:24.00    1:22.97  
 
Event 44  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 Hegnauer, Anne            71 O*H*I*O Masters-18   1:58.10    2:15.28  
 -- Toole, Cheyenne           72 O*H*I*O Masters-18   3:53.49         DQ  
 
Event 44  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Studt, Caleb              22 UC18-18              1:11.04    1:08.98  
 
Event 44  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   1:00.05    1:08.11  
 
Event 44  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sanchez, Michael          40 O*H*I*O Masters-18   1:30.00         DQ  
 
Event 44  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Harrington, Donald        52 O*H*I*O Masters-18   1:31.35    1:25.60  
 
Event 44  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Cox, Daniel               58 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:22.69  
 14 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18   1:23.44    1:27.25  
 16 Meekins, Kris             59 UC11-11              1:27.53    1:29.99  
 19 Truscott, Rob             56 UC18-18              1:50.00    1:51.73  
 
Event 44  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   1:58.58    1:48.79  
 
Event 44  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:22.22    1:16.71  
 -- Dorff, Peter              67 UC17-OH              2:00.00         DQ  
 
Event 44  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Terkel, Lawrence          71 O*H*I*O Masters-18   1:26.00    1:22.81  
 
Event 44  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Kroeger, Donald           75 Michigan Masters-19  1:33.07    1:52.37