Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 6/23/2018 12:46 PM
                  OHIO Masters 2018 LCM Swim Meet - 6/23/2018                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morsie, Megan             27 O*H*I*O Masters-18        NT    6:31.22   20  
 
Event 1  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Amanda             32 UC18-18                   NT    6:08.30   20  
 
Event 1  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17       NT    9:41.80   20  
 
Event 1  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   5:53.71    5:58.73   20  
 
Event 1  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   8:40.90    8:56.46   20  
 
Event 1  Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              5:20.99    5:13.75   20  
 
Event 1  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   4:50.99    4:30.82   20  
 
Event 1  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Psarras, Peter            38 UC17-OH              5:15.00    5:20.69   20  
 
Event 1  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haun, Frank               50 Life Time Swim O-17       NT    6:51.46   20  
 
Event 1  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  7:25.00    7:29.02   20  
  2 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18        NT    8:17.04   17  
 
Event 1  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   5:20.00    5:18.07   20  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   6:06.17    6:34.83   17  
 
Event 1  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   7:47.69    8:10.92   20  
 
Event 2  Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   3:55.67    4:00.76   20  
 
Event 2  Men 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            68 UC18-18              3:48.80    3:56.70   20  
 
Event 3  Mixed 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    6:44.74   40  
     1) Aponte, Julio M73               2) Millas, Ginny S W58            
     3) Leu, Melanie L W52              4) Taylor, Jacob B M27            
  2 Life Time Swim Ohio-17  'A'                            NT    7:55.65   34  
     1) Angelos, Mark G M64             2) Ceddia, Lisa M W48             
     3) Wilson, Deborah W56             4) Haun, Frank M50                
 
Event 4  Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifa, Christine C        34 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:27.72   20  
  2 Bates, Amanda             32 UC18-18                   NT    1:37.50   17  
 
Event 4  Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   3:30.00    2:46.55   20  
 
Event 4  Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leu, Melanie L            52 Cleveland Aquati-18       NT    2:23.11   20  
 
Event 4  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  1:50.00    1:46.18   20  
 
Event 4  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH   1:25.00    1:29.70   20  
  2 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   1:50.84    1:50.73   17  
 
Event 4  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  2:15.90    2:11.34   20  
 
Event 5  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     32.00      30.71   20  
 
Event 5  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18     45.00      40.50   20  
 
Event 5  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18    50.00      48.48   20  
 
Event 5  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18     52.91      53.24   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   1:30.66    1:32.43   17  
 
Event 5  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jacob B           27 Cleveland Aquati-18    28.50      28.72   20  
  2 Rose, Matthew             29 UC17-OH                   NT      28.90   17  
 
Event 5  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18     29.27      28.42   20  
  2 Psarras, Peter            38 UC17-OH                30.00      30.98   17  
  3 Shita, Sadiq              35 O*H*I*O Masters-18        NT      34.58   16  
 
Event 5  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bueter, Bryan A           42 New Albany Aquat-OH    28.39      28.24   20  
  2 Zaffino, Frank G          42 UC11-11                29.01      28.63   17  
 
Event 5  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haun, Frank               50 Life Time Swim O-17       NT      38.95   20  
 
Event 5  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           55 O*H*I*O Masters-18     29.19      30.76   20  
 
Event 5  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18     40.00      41.07   20  
  2 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18    40.15      41.78   17  
  3 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17    45.50      43.25   16  
 
Event 5  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     32.80      32.28   20  
  2 Aponte, Julio             73 Cleveland Aquati-18  1:00.00    1:09.06   17  
 
Event 5  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fruth, Larry L            81 Bowling Green Sw-OH    55.00    1:10.98   20  
 
Event 5  Men 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:05.47   20  
 
Event 6  Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   7:00.00    6:43.15   20  
 
Event 6  Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   3:10.99    2:43.61   20  
 
Event 6  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  4:29.01    4:48.27   20  
 
Event 7  Men 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    3:41.89   40  
     1) Stebel, Thomas W M56            2) Aponte, Julio M73              
     3) Taylor, Jacob B M27             4) Douglass, David M M64          
 
Event 7  Mixed 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Life Time Swim Ohio-17  'A'                            NT    3:31.84   40  
 
Event 8  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     36.00      34.69   20  
  2 Morsie, Megan             27 O*H*I*O Masters-18        NT      35.99   17  
 
Event 8  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Amanda             32 UC18-18                   NT      40.13   20  
 
Event 8  Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  1:10.00    1:03.92   20  
 
Event 8  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18                28.99      28.34   20  
 
Event 8  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Matthew             29 UC17-OH                   NT      33.17   20  
 
Event 8  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bueter, Bryan A           42 New Albany Aquat-OH    32.00      30.00   20  
  2 Zaffino, Frank G          42 UC11-11                34.49      33.05   17  
 
Event 8  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            68 UC18-18                36.50      37.28   20  
 
Event 8  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     40.00      39.65   20  
 
Event 9  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3  13:00.00   12:45.40   20  
 
Event 10  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:11.01   20  
 
Event 10  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18   1:45.00    1:35.52   20  
 
Event 10  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17  2:45.00    2:10.97   20  
 
Event 10  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    3:45.81   20  
 
Event 10  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   1:58.70    2:02.85   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   3:16.10    3:17.23   17  
 
Event 10  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jacob B           27 Cleveland Aquati-18  1:08.25    1:10.20   20  
  2 Rose, Matthew             29 UC17-OH                   NT    1:13.43   17  
 
Event 10  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Psarras, Peter            38 UC17-OH              1:07.00    1:08.34   20  
  2 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18   1:11.53    1:08.70   17  
  3 Shita, Sadiq              35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:22.49   16  
 
Event 10  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haun, Frank               50 Life Time Swim O-17       NT    1:31.40   20  
 
Event 10  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  1:36.00    1:34.92   20  
 
Event 10  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH   1:09.00    1:11.71   20  
  2 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:38.42   17  
  3 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  1:40.00    1:40.00   16  
  4 Angelos, Mark G           64 Life Time Swim O-17  1:37.00    1:42.00   15  
 
Event 10  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   1:14.00    1:09.17   20  
 
Event 10  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   1:43.59    1:49.26   20  
  2 Aponte, Julio             73 Cleveland Aquati-18  2:00.00    2:47.97   17  
 
Event 10  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fruth, Larry L            81 Bowling Green Sw-OH  2:02.25    2:46.04   20  
 
Event 10  Men 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    2:21.32   20  
 
Event 11  Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morsie, Megan             27 O*H*I*O Masters-18        NT    3:17.37   20  
 
Event 11  Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Amanda             32 UC18-18                   NT    3:08.56   20  
  2 Shifa, Christine C        34 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    3:16.31   17  
 
Event 11  Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  5:00.00    4:54.03   20  
 
Event 11  Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              2:34.18    2:34.74   20  
 
Event 11  Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   2:50.99    2:23.94   20  
 
Event 12  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   3:15.00    3:25.44   20  
 
Event 12  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ceddia, Lisa M            48 Life Time Swim O-17  1:35.55    1:39.55   20  
 
Event 12  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   1:42.16    1:46.82   20  
 
Event 12  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bueter, Bryan A           42 New Albany Aquat-OH  1:22.41    1:22.62   20  
 
Event 12  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           55 O*H*I*O Masters-18   1:22.30    1:28.20   20  
 
Event 12  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:45.38   20  
  2 Aponte, Julio             73 Cleveland Aquati-18       NT    3:28.28   17  
 
Event 12  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  2:05.95    2:18.77   20  
 
Event 12  Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fruth, Larry L            81 Bowling Green Sw-OH  3:05.25    3:35.41   20  
 
Event 13  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     40.00      37.57   20  
 
Event 13  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifa, Christine C        34 O*H*I*O Masters-18     43.00      41.27   20  
 
Event 13  Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   1:30.00    1:23.43   20  
 
Event 13  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18        NT      53.96   20  
 
Event 13  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17  1:03.00    1:00.32   20  
 
Event 13  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    1:46.45   20  
 
Event 13  Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Matthew             29 UC17-OH                   NT      37.25   20  
 
Event 13  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18    50.00      50.53   20  
 
Event 13  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH     38.80      38.64   20  
  2 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18    59.00    1:01.14   17  
 
Event 13  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            68 UC18-18                43.00      43.39   20  
 
Event 13  Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19    52.16      57.68   20  
 
Event 13  Men 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fruth, Larry L            81 Bowling Green Sw-OH  1:15.25    1:28.00   20  
 
Event 13  Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:20.42   20  
 
Event 15  Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jacob B           27 Cleveland Aquati-18  1:17.15    1:20.97   20  
 
Event 15  Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaffino, Frank G          42 UC11-11              1:20.00    1:33.42   20  
 
Event 15  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   1:52.93    1:54.95   20  
 
Event 16  Men 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    3:21.76   40  
     1) Aponte, Julio M73               2) Stebel, Thomas W M56           
     3) Douglass, David M M64           4) Taylor, Jacob B M27            
 
Event 17  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifa, Christine C        34 O*H*I*O Masters-18   3:05.00    2:57.75   20  
 
Event 17  Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    7:54.92   20  
 
Event 17  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   4:13.84    4:22.19   20  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   7:08.84    6:59.87   17  
 
Event 17  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   2:20.99    2:10.84   20  
  2 Rose, Matthew             29 UC17-OH                   NT    2:55.46   17  
 
Event 17  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Psarras, Peter            38 UC17-OH              2:30.00    2:33.10   20  
 
Event 17  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18   3:40.00    3:49.01   20  
 
Event 17  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   2:30.00    2:28.88   20  
 
Event 17  Men 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    5:05.92   20  
 
Event 18  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morsie, Megan             27 O*H*I*O Masters-18        NT      47.73   20  
 
Event 18  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ceddia, Lisa M            48 Life Time Swim O-17    48.88      44.92   20  
 
Event 18  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  1:10.00      55.86   20  
  2 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17  1:14.00    1:04.66   17  
 
Event 18  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bueter, Bryan A           42 New Albany Aquat-OH    36.22      36.90   20  
 
Event 18  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           55 O*H*I*O Masters-18     36.39      38.39   20  
 
Event 18  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     46.50      43.78   20  
 
Event 18  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19    58.63      59.99   20  
 
Event 18  Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fruth, Larry L            81 Bowling Green Sw-OH  1:16.25    1:24.18   20  
 
Event 19  Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shifa, Christine C        34 O*H*I*O Masters-18   3:20.00    3:10.21   20  
 
Event 19  Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   6:15.00    6:31.73   20  
 
Event 19  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           65 UC17-OH                   NT    9:40.05   20  
 
Event 19  Men 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              2:20.99    2:46.18   20  
 
Event 19  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  4:03.00    3:57.29   20  
 
Event 19  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH   3:08.00    3:15.21   20  
  2 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   3:55.51    4:02.99   17  
 
Event 19  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGaughey, Jim            68 UC18-18              3:18.00    3:28.46   20  
 
Event 19  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  5:19.06    4:39.41   20  
 
Event 20  Men 200-239 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland Aquatic Team-18  'A'                         NT    8:26.96   40  
     1) Stebel, Thomas W M56            2) Aponte, Julio M73              
     3) Taylor, Jacob B M27             4) Douglass, David M M64          
 
Event 21  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leu, Melanie L            52 Cleveland Aquati-18       NT   36:40.73   20  
 
Event 21  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18  23:09.81   23:29.95   20  
 
Event 21  Women 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18  34:15.83   35:36.27   20  
 
Event 21  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18  27:55.19   29:46.11   20  
 
Event 21  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18  25:28.83   25:17.14   20  
 
Event 21  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18  29:19.66   30:47.26   20