Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 8/24/2019 05:30 PM
              2019 End of Summer Spectacular LCM Meet - 8/24/2019              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Ann            37 UC18-18              6:00.00    6:00.02  
 
Event 1  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19  5:58.00    6:02.17  
 
Event 1  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Ginny             61 Sun City Hilton-55   8:10.00    8:00.15  
 
Event 1  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   5:58.00    6:02.69  
 
Event 1  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             77 Sarasota Sharks-14        NT    8:03.98 
  2 Bartholomew, Elayne       75 Sun City Hilton-55  11:03.72   10:42.04  
 
Event 1  Women 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18   9:05.50    9:55.70  
 
Event 1  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   4:30.82    4:34.61  
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   5:09.33    4:57.12  
  3 Jaroszewicz, Matthew      29 O*H*I*O Masters-18   4:55.99    4:57.73  
 
Event 1  Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE    6:00.00    5:26.04  
 
Event 1  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             60 O*H*I*O Masters-18   5:32.00    5:31.73  
 
Event 1  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   5:15.00    5:20.34  
  2 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18   5:53.00    6:09.81  
  3 Thompson, Frank           68 Michigan Masters-19  5:59.35    6:33.17  
 
Event 1  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   7:47.69    8:03.29  
 
Event 1  Men 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   8:25.00    7:50.67  
 
Event 2  Women 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stutz, Kathleen           37 Swim Fort Lauder-50  3:35.00    3:41.28  
 
Event 2  Women 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   3:38.15    3:55.01  
 
Event 2  Men 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizondo, Bill            52 Fort Wayne YMCA-16   2:50.00    3:21.92  
 
Event 2  Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   4:06.00    4:05.92  
 
Event 2  Men 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lokensgard, Erik          77 Michigan Masters-19  4:00.00    3:54.62  
 
Event 3  Men 100-119 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    5:09.33  
     1) Henning, Jonathan M24           2) Jaroszewicz, Matthew M29       
     3) McCollister, Andrew M27         4) Constantino, Joseph A M30      
 
Event 3  Men 320-359 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    9:23.13  
     1) Oyakawa, Yoshi M86              2) Medici, John M81          
     3) Williams, Robert B M80          4) Martin, Paul M M75             
 
Event 3  Mixed 100-119 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    5:22.48  
     1) Munday, Michaela W30            2) Seamans, Nate M 28                               
     3) Dinh, Tom M26                   4) Juran, Elizabeth M W28         
 
Event 4  Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18     34.00      30.90  
 
Event 4  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Caitlyn           28 Fort Wayne YMCA-16     36.00      34.70  
 
Event 4  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koto, Melanie             30 Fort Wayne YMCA-16     35.79      32.02  
  2 Chan, Paula               31 UC18-18                36.00      37.25  
 
Event 4  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Ann            37 UC18-18                31.00      33.01  
  2 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                31.00      33.09  
  3 Young, Kristin            37 O*H*I*O Masters-18        NT      36.73  
  4 Grudzinski, Megan         38 UC18-18                43.28      37.16  
 
Event 4  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                36.00      34.72  
  2 Connolly, Julieanna       48 O*H*I*O Masters-18     40.00      38.17  
  3 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     40.50      38.98  
 
Event 4  Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reagan, Eleanor           62 O*H*I*O Masters-18   1:00.36      58.83  
 
Event 4  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda            67 O*H*I*O Masters-18     45.00      44.51  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    1:47.22  
 
Event 4  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     39.96      43.09  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   1:30.65    1:25.75  
 
Event 4  Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             77 Sarasota Sharks-14     43.00      42.07  
  2 Bartholomew, Elayne       75 Sun City Hilton-55   1:09.26    1:05.33  
 
Event 4  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Auckie     22 North Carolina M-13    27.00      25.62  
  2 Scalli, John              24 UC18-18                26.24      26.13  
  3 Henning, Jonathan         24 O*H*I*O Masters-18     28.00      26.30  
  4 Pauly, Conner             22 Fort Wayne YMCA-16     30.00      33.33  
 
Event 4  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schapiro, Adam            33 Blue Ash Masters-17    29.99      29.67  
  2 Constantino, Joseph A     30 O*H*I*O Masters-18     29.00      30.31  
 
Event 4  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            40 O*H*I*O Masters-18     32.29      32.68  
 
Event 4  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eltringham, Syd           55 Columbus Sharks-OH     36.13      36.31  
 
Event 4  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro              60 Medina Masters-LE      28.00      27.84  
  2 Schaffer, Roland          60 UC16-16                29.85      30.26  
  3 Harrington, Christopher   62 O*H*I*O Masters-18     35.00      33.74  
  4 Definis, Jay              60 O*H*I*O Masters-18     34.00      36.98  
  5 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18     41.45      48.65  
 
Event 4  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack            65 Sarasota Sharks-14     28.00      27.89  
  2 Thornton, James           67 Colonials 1776-DV      29.50      29.97  
  3 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18     33.00      32.03  
  4 Sautters, Robert F        68 O*H*I*O Masters-18     35.00      36.34  
  5 Robertson, Steven         66 UC16-16                50.69      46.17  
 
Event 4  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Ed                 73 O*H*I*O Masters-18     58.00      49.82  
 
Event 4  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Paul              75 O*H*I*O Masters-18     40.56      43.22  
  2 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18     41.33      47.91  
 
Event 4  Men 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18     39.00      44.90  
 
Event 4  Men 90-94 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:06.00    1:11.92  
 
Event 5  Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Marie              45 UC18-18                   NT    4:15.73  
 
Event 5  Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 62 O*H*I*O Masters-18   4:26.35    4:29.67  
 
Event 5  Women 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   3:49.00    3:50.97  
 
Event 5  Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   2:43.61    2:40.34  
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   3:05.67    2:55.79  
 
Event 5  Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE    3:15.00    3:11.60  
 
Event 5  Men 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   3:40.99    3:45.41  
  2 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   4:10.00    4:14.25  
 
Event 5  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19  4:54.02    4:55.75  
 
Event 5  Men 80-84 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medici, John              81 O*H*I*O Masters-18   5:02.00    6:21.72  
 
Event 6  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eland, Kayla              25 O*H*I*O Masters-18        NT      39.38  
 
Event 6  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koto, Melanie             30 Fort Wayne YMCA-16     41.89      38.93  
 
Event 6  Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Kristin            37 O*H*I*O Masters-18        NT      44.15  
  2 Grudzinski, Megan         38 UC18-18                   NT      49.41  
 
Event 6  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergmann, Kristin         47 O*H*I*O Masters-18     38.90      39.21  
  2 Andrews, Sjean            45 UC18-18                44.00      42.87  
  3 Connolly, Julieanna       48 O*H*I*O Masters-18     45.00      49.36  
  4 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     53.96      53.91  
 
Event 6  Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 62 O*H*I*O Masters-18     50.19      49.52  
 
Event 6  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    1:48.53  
 
Event 6  Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     43.95      52.77  
 
Event 6  Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartholomew, Elayne       75 Sun City Hilton-55   1:25.59    1:26.28  
 
Event 6  Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaroszewicz, Matthew      29 O*H*I*O Masters-18     36.00      35.53  
 
Event 6  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreev, Daniel           49 O*H*I*O Masters-18     48.00      50.31  
 
Event 6  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Jim        56 North Carolina M-13    34.63      35.84  
 
Event 6  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   1:06.71    1:14.79  
 
Event 6  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank           68 Michigan Masters-19    41.00      44.58  
  2 Horwitz, Lou              66 O*H*I*O Masters-18     42.00      48.29  
 
Event 6  Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18     48.00      47.92  
 
Event 7  Women 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
   1 Norton, Judith            62 O*H*I*O Masters-18        NT    1:44.75 
   2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   1:40.66    1:45.52 
 
Event 7  Men 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Auckie     22 North Carolina M-13  1:04.00    1:05.78  
 
Event 7  Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, LU                  36 O*H*I*O Masters-18        NT    1:44.57  
 
Event 7  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   1:52.93    1:53.13  
  2 Definis, Jay              60 O*H*I*O Masters-18   2:24.00    1:54.37  
 
Event 8  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stutz, Kathleen           37 Swim Fort Lauder-50  3:28.00    3:33.78  
 
Event 8  Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 62 O*H*I*O Masters-18   3:41.84    3:56.87  
  2 Taylor, Ginny             61 Sun City Hilton-55   4:14.86    4:24.30  
 
Event 8  Women 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18   3:44.26    4:07.29  
 
Event 8  Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seamans, Nate             28 UC17-OH              2:40.00    2:49.97  
 
Event 8  Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   3:17.41    3:24.23  
 
Event 9  Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:08.84  
 
Event 9  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Caitlyn           28 Fort Wayne YMCA-16   1:18.00    1:16.64  
  2 Eland, Kayla              25 O*H*I*O Masters-18        NT    1:19.01  
 
Event 9  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koto, Melanie             30 Fort Wayne YMCA-16   1:15.37    1:10.87  
  2 Chan, Paula               31 UC18-18              1:15.00    1:19.89  
 
Event 9  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Ann            37 UC18-18              1:11.00    1:13.65  
  2 Young, Kristin            37 O*H*I*O Masters-18        NT    1:30.96  
  3 Grudzinski, Megan         38 UC18-18              1:32.48    1:34.66  
 
Event 9  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18              1:20.00    1:19.60  
  2 Banks, Marie              45 UC18-18                   NT    1:36.17  
  3 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18   1:35.52    1:36.73  
 
Event 9  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Laura           59 Sarasota Sharks-14   1:17.00    1:20.06  
 
Event 9  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reagan, Eleanor           62 O*H*I*O Masters-18   2:16.00    2:17.65  
 
Event 9  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    4:24.53  
 
Event 9  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   3:16.10    3:28.09  
 
Event 9  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             77 Sarasota Sharks-14   1:36.00    1:37.03  
  2 Bartholomew, Elayne       75 Sun City Hilton-55   2:29.97    2:23.15  
 
Event 9  Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henning, Jonathan         24 O*H*I*O Masters-18   1:01.00      59.22  
  2 Scalli, John              24 UC18-18                59.80      59.47  
  3 Fenstermacher, Auckie     22 North Carolina M-13    56.00    1:02.37  
  4 Pauly, Conner             22 Fort Wayne YMCA-16   1:10.42    1:11.36  
 
Event 9  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 26 O*H*I*O Masters-18   1:05.21    1:04.09  
 
Event 9  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schapiro, Adam            33 Blue Ash Masters-17  1:09.99    1:07.94  
  2 Constantino, Joseph A     30 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:08.28  
  3 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE    1:10.00    1:09.09  
 
Event 9  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            40 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:13.08  
 
Event 9  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreev, Daniel           49 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:39.94  
 
Event 9  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eltringham, Syd           55 Columbus Sharks-OH   1:29.41    1:28.03  
 
Event 9  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Christopher   62 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:17.47  
 
Event 9  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           67 Colonials 1776-DV    1:05.50    1:05.25  
  2 Sautters, Robert F        68 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:23.60  
  3 Robertson, Steven         66 UC16-16              2:09.26    2:07.63  
 
Event 9  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   1:48.00    1:38.86  
 
Event 9  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Paul              75 O*H*I*O Masters-18   1:37.21    1:39.61  
  2 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19  1:54.74    1:42.54  
  3 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   1:43.59    1:57.22  
 
Event 9  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   1:45.50    1:40.66  
 
Event 9  Men 90-94 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   2:32.00    3:07.83  
 
Event 10  Men 320-359 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT   18:46.94  
     1) Oyakawa, Yoshi M86              2) Williams, Robert B M80         
     3) Medici, John M81                4) Martin, Paul M75               
 
Event 10  Mixed 100-119 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   10:40.88  
     1) Munday, Michaela W30            2) Juran, Elizabeth M W28         
     3) Dinh, Tom M26                   4) Constantino, Joseph A M30      
 
Event 10  Mixed 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT   10:57.36  
     1) Spence, Diane W66               2) Beatty, Chuck M60              
     3) Bergmann, Kristin W47           4) Borsuk, Edward M66             
 
Event 11  Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koepp, Amy                45 Sun City Hilton-55   3:05.66    3:10.51  
 
Event 11  Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 62 O*H*I*O Masters-18   4:07.79    4:02.77  
 
Event 11  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    9:00.08  
 
Event 11  Women 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18   3:28.97    3:50.75  
 
Event 11  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   4:03.00    4:07.16  
 
Event 11  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              66 O*H*I*O Masters-18   3:30.00    3:54.45  
 
Event 11  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19  4:54.02    5:04.90  
 
Event 12  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Caitlyn           28 Fort Wayne YMCA-16     48.00      43.56  
  2 Eland, Kayla              25 O*H*I*O Masters-18        NT      50.36  
 
Event 12  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                36.00      44.66  
  2 Skerkoski, Ann            37 UC18-18                36.00      46.37  
  3 Grudzinski, Megan         38 UC18-18                49.59      49.90  
 
Event 12  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                50.00      45.88  
  2 Banks, Marie              45 UC18-18                   NT      57.84  
  3 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:01.08  
 
Event 12  Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reagan, Eleanor           62 O*H*I*O Masters-18   1:20.15    1:13.75  
 
Event 12  Women 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18   1:15.30    1:09.41  
 
Event 12  Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalli, John              24 UC18-18                35.99      34.29  
 
Event 12  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 26 O*H*I*O Masters-18     37.31      38.69  
 
Event 12  Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      37.00      37.31  
  2 Schapiro, Adam            33 Blue Ash Masters-17    37.55      39.89  
 
Event 12  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           56 O*H*I*O Masters-18     36.39      38.76  
 
Event 12  Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18     54.51      53.56  
 
Event 12  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18     43.78      49.44  
  2 March, Ed                 73 O*H*I*O Masters-18   1:00.87    1:07.72  
 
Event 12  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19    59.99      58.42  
 
Event 12  Men 90-94 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               92 O*H*I*O Masters-18   1:36.00    1:37.47  
 
Event 13  Men 100-119 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    4:10.46  
     1) Henning, Jonathan M24           2) Jaroszewicz, Matthew M29       
     3) Dinh, Tom M26                   4) McCollister, Andrew M27        
 
Event 13  Men 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT    7:49.03  
     1) March, Ed M73                   2) McDonald, Robert M70           
     3) Williams, Robert B M80          4) Hall, Sid M84                  
 
Event 13  Mixed 100-119 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    4:56.31  
     1) Munday, Michaela W30            2) Juran, Elizabeth M W28         
     3) Seamans, Nate M28               4) Constantino, Joseph A M30      
 
Event 13  Mixed 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Wayne YMCA Sharks-16  'A'                         NT    4:57.52  
     1) Pauly, Conner M22               2) Lawson, Caitlyn W28            
     3) Elizondo, Bill M52              4) Koto, Melanie W30              
 
Event 13  Mixed 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'D'                      NT    6:37.07  
     1) Douglass, Marilyn W70           2) Oyakawa, Yoshi M86             
     3) Douglass, Nick M70              4) Smith, Melinda W67             
 
Event 14  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                33.00      36.82  
 
Event 14  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                40.00      38.10  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18        NT      56.49  
 
Event 14  Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14     40.67      41.21  
  2 Beck, Pam                 62 O*H*I*O Masters-18     41.56      45.49  
  3 Taylor, Ginny             61 Sun City Hilton-55     54.00      57.38  
 
Event 14  Women 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     44.60      50.90  
 
Event 14  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Auckie     22 North Carolina M-13    30.00      27.86  
  2 Scalli, John              24 UC18-18                28.21      28.18  
  3 Pauly, Conner             22 Fort Wayne YMCA-16     33.50      35.13  
 
Event 14  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      32.00      31.37  
 
Event 14  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, LU                  36 O*H*I*O Masters-18        NT      39.05  
 
Event 14  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Amro              60 Medina Masters-LE      30.22      31.00  
  2 Schaffer, Roland          60 UC16-16                34.66      35.65  
  3 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18     49.45      52.82  
  4 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18     58.70      57.45  
 
Event 14  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack            65 Sarasota Sharks-14     31.00      30.86  
 
Event 15  Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Paula               31 UC18-18              1:30.00    1:43.19  
 
Event 15  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   1:46.00    1:48.01  
 
Event 15  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Auckie     22 North Carolina M-13  1:15.00    1:17.91  
 
Event 15  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seamans, Nate             28 UC17-OH              1:25.00    1:24.37  
 
Event 15  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schapiro, Adam            33 Blue Ash Masters-17  1:20.19    1:23.21  
  2 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE    1:30.00    1:30.82  
 
Event 15  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           56 O*H*I*O Masters-18   1:22.30    1:30.07  
 
Event 15  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   1:39.99    1:43.32  
 
Event 15  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19  2:02.24    2:22.62  
 
Event 16  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Paula               31 UC18-18              3:00.00    3:20.41  
 
Event 16  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Marie              45 UC18-18                   NT    3:37.01  
 
Event 16  Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18        NT    2:55.21  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    9:12.21  
 
Event 16  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   6:59.87    7:26.01  
 
Event 16  Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartholomew, Elayne       75 Sun City Hilton-55   5:26.43    5:03.01  
 
Event 16  Women 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18   4:25.57    5:15.56  
 
Event 16  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, James           67 Colonials 1776-DV    2:25.50    2:26.69  
  2 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:30.79  
  3 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18   2:42.00    2:54.36  
  4 Thompson, Frank           68 Michigan Masters-19  2:55.70    3:02.97  
  5 Sautters, Robert F        68 O*H*I*O Masters-18   2:55.00    3:05.92  
 
Event 16  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   3:48.26    4:00.70  
 
Event 16  Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   3:52.00    3:46.86  
 
Event 16  Men 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            86 O*H*I*O Masters-18        NT    4:05.37  
 
Event 17  Women 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tillie, Anne              24 O*H*I*O Masters-18   1:33.00    1:21.12  
 
Event 17  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eland, Kayla              25 O*H*I*O Masters-18        NT    1:25.90  
 
Event 17  Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Kristin            37 O*H*I*O Masters-18        NT    1:51.98  
 
Event 17  Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-OH                   NT    4:55.30  
 
Event 17  Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18   1:48.08    1:51.56  
 
Event 17  Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henning, Jonathan         24 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:10.72  
 
Event 17  Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaroszewicz, Matthew      29 O*H*I*O Masters-18   1:15.80    1:17.21  
 
Event 17  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Jim        56 North Carolina M-13  1:16.50    1:24.15  
 
Event 17  Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              66 O*H*I*O Masters-18   1:45.00    1:42.20  
 
Event 17  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:58.92  
 
Event 17  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald           76 Michigan Masters-19  2:23.03    2:23.23  
 
Event 18  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stutz, Kathleen           37 Swim Fort Lauder-50  7:15.00    7:30.79  
 
Event 18  Women 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith            62 O*H*I*O Masters-18   8:00.00    7:04.78  
  2 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14   7:45.23    7:57.90  
 
Event 18  Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizondo, Bill            52 Fort Wayne YMCA-16   6:00.00    6:43.63  
 
Event 18  Men 70-74 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   7:07.07    7:23.04  
 
Event 18  Men 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lokensgard, Erik          77 Michigan Masters-19  8:00.00    7:42.02  
 
Event 19  Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koepp, Amy                45 Sun City Hilton-55  12:00.00   12:41.66  
 
Event 19  Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19       NT   12:23.05  
 
Event 19  Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14        NT   13:22.05  
  2 Taylor, Ginny             61 Sun City Hilton-55  16:30.00   16:27.72  
 
Event 19  Women 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18        NT   12:43.80  
 
Event 19  Women 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyers, Susan             77 Sarasota Sharks-14  15:32.00   16:20.97  
 
Event 19  Women 80-84 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18  20:26.42   19:52.20  
 
Event 19  Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18        NT    9:41.20  
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18        NT   10:36.71  

Event 19  Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
 ===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gifford, Jeffrey          49 Liquid N'Durance-LE       NT   17:59.27

Event 19  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             60 O*H*I*O Masters-18        NT   11:37.41  
  2 Definis, Jay              60 O*H*I*O Masters-18  14:30.00   14:52.11  
 
Event 19  Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18  11:09.56   11:14.51  
 
Event 20  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartkowiak, Sallie        54 Michigan Masters-19 23:30.79   23:02.58  
 
Event 20  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNulty, Barbara          62 Florida Aquatic-14  24:57.15   25:18.60  
 
Event 20  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18  23:29.00   24:09.51  
 
Event 20  Women 80-84 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             81 O*H*I*O Masters-18        NT   37:37.58  
 
Event 20  Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18  18:30.99   18:02.62  
  2 Jaroszewicz, Matthew      29 O*H*I*O Masters-18  19:30.00   19:52.20  
  3 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18  20:37.61   20:06.39  
 
Event 20  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gifford, Jeffrey          49 Liquid N'Durance-LE 36:00.00   34:41.74  
 
Event 20  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             60 O*H*I*O Masters-18  21:20.00   21:57.40  
  2 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18  29:22.00   29:40.80  
 
Event 20  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Bruce              72 O*H*I*O Masters-18  33:00.00   32:14.56  
 
Event 20  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18  29:19.66   30:53.79