Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 8/25/2018 05:22 PM
              End of Summer Spectacular LCM Swim Meet - 8/25/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         35 O*H*I*O Masters-18   6:34.44    6:54.26  
  2 Whittle, Julia            35 UC09-9               7:56.80    8:02.74  
 
Event 1  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negomedzyanova, Elena     41 Unattached           5:35.00    5:50.46  
  2 Banks, Marie              44 O*H*I*O Masters-18        NT    6:58.17  
 
Event 1  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18   7:41.45    7:59.08  
 
Event 1  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           61 Columbus Sharks-OH   5:20.73    5:18.16  
 
Event 1  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          66 O*H*I*O Masters-18   7:30.00    7:38.38  
 
Event 1  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT   11:03.72  
 -- Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   8:56.46         DQ  
 
Event 1  Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              5:13.75    5:11.21  
 
Event 1  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malnight, Robert          27 Michigan Masters-19  6:44.50    7:45.74  
 
Event 1  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18        NT    6:04.07  
 
Event 1  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Jason             47 Swim Kentucky Ma-KY  6:09.72    6:16.51  
 
Event 1  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           50 P.R. Tri Team-18     6:00.00    5:57.09  
  2 Toy, Raymond              51 Central Maryland-9   7:05.80    7:09.88  
 
Event 1  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             59 O*H*I*O Masters-18   5:19.00    5:20.50  
 
Event 1  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marburger, David          64 O*H*I*O Masters-18   6:49.65    6:47.09  
  2 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  7:30.00    7:37.35  
  3 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18   8:17.00    8:29.40  
 
Event 1  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Jeffrey        65 Sarasota Y Shark-14  5:00.00    5:04.52  
  2 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   5:18.00    5:17.35  
 
Event 1  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   7:47.69    7:58.23  
 
Event 1  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  7:23.47    7:57.69  
 
Event 2  Women 18-24 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimmerman, Eleanor        23 O*H*I*O Masters-18   2:38.00    2:56.90  
 
Event 2  Women 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          66 O*H*I*O Masters-18   4:30.00    4:29.28  
 
Event 2  Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   3:55.67    4:00.99  
 
Event 2  Men 95-99 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doud, Robert              95 Michigan Masters-19 14:05.25   11:47.68  
 
Event 3  Mixed 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    5:15.80  
     1) Eschmann, Ehren M33             2) Turocy, Gregory M55            
     3) Rimmerman, Eleanor W23          4) Eschmann, Kristen W32          
 
Event 4  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munday, Michaela          29 O*H*I*O Masters-18     36.00      34.69  
 
Event 4  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Stephanie D      32 O*H*I*O Masters-18     32.25      32.76  
 
Event 4  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            35 UC09-9                 45.90      44.77  
 
Event 4  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negomedzyanova, Elena     41 Unattached             33.00      34.11  
  2 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18     40.50      40.50  
 
Event 4  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fields, Aimee             46 Swim Kentucky Ma-KY       NT      33.75  
 
Event 4  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18    48.48      45.90  
  2 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18     49.51      46.73  
 
Event 4  Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT      35.78  
  2 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18     36.69      39.81  
  3 Marshfield, Ann K         60 O*H*I*O Masters-18     48.58      43.06  
  4 Telzrow, Therese          61 O*H*I*O Masters-18     47.70      46.66  
  5 Reagan, Eleanor           61 O*H*I*O Masters-18   1:05.00      59.36  
 
Event 4  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18     53.24      50.73  
  2 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT    1:09.26  
  3 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   1:30.65    1:38.08  
 
Event 4  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keenan, Richardson        19 CM                     25.22      25.26  
 
Event 4  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 25 O*H*I*O Masters-18     30.00      28.65  
 
Event 4  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18     30.99      30.45  
 
Event 4  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18        NT      32.29  
 
Event 4  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Jason             47 Swim Kentucky Ma-KY    30.44      31.41  
  2 Ledford, Dan              49 UC11-11                32.00      31.77  
 
Event 4  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Jeff              51 Michigan Masters-19       NT      26.45  
  2 Lukco, Steve              51 Warren Harding A-18    32.00      30.67  
  3 Smith, Daniel J           50 P.R. Tri Team-18       38.00      30.91  
  4 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18     35.00      31.33  
  5 Toy, Raymond              51 Central Maryland-9     33.00      34.55  
 
Event 4  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           55 Virginia Masters-12    26.68      25.86  
  2 Cermak, Gerald            55 Puget Sound Mast-36    31.00      31.92  
  3 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     33.30      35.97  
 
Event 4  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          64 Sarasota Y Shark-14    27.27      27.10  
  2 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH     30.35      30.72  
  3 Harrington, Christopher   61 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.64  
  4 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18    41.00      41.07  
  5 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18     48.00      45.53  
 
Event 4  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob, Gary               70 O*H*I*O Masters-18        NT      47.53  
 
Event 4  Men 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:03.11  
 
Event 4  Men 90-94 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             91 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:06.41  
 
Event 5  Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   7:00.00    6:50.87  
 
Event 5  Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18        NT    3:59.68  
  2 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:26.35  
 
Event 5  Women 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   3:50.00    3:49.10  
  2 Merena, Elizabeth         66 Chelsea Piers Ma-6   4:04.56    4:06.84  
  3 Wagner, June              68 UC17-OH              4:19.00    4:24.44  
 
Event 5  Men 18-24 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              2:59.99    3:08.32  
 
Event 5  Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14  2:50.09    2:55.76  
  2 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18        NT    3:53.36  
 
Event 5  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  4:29.01    4:49.96  
 
Event 6  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munday, Michaela          29 O*H*I*O Masters-18     38.00      41.29  
 
Event 6  Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Stephanie D      32 O*H*I*O Masters-18        NT      42.46  
 
Event 6  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18     53.96      55.11  
 
Event 6  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergmann, Kristen         46 O*H*I*O Masters-18     41.00      39.91  
  2 Fields, Aimee             46 Swim Kentucky Ma-KY       NT      43.91  
 
Event 6  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18     54.72      55.56  
 
Event 6  Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18     54.00      50.19  
 
Event 6  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     48.95      46.25  
 
Event 6  Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT    1:25.59  
 
Event 6  Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Matthew            39 Dayton Area Shar-OH    35.53      34.24  
 
Event 6  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Dan              49 UC11-11                38.00      39.62  
 
Event 6  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           50 P.R. Tri Team-18       55.00      45.58  
 
Event 6  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Jim        55 North Carolina M-13    35.00      34.67  
  2 Cermak, Gerald            55 Puget Sound Mast-36    38.00      39.22  
  3 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     46.60      47.63  
  4 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18    50.00      51.45  
 
Event 6  Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  1:00.00    1:02.25  
  2 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   1:12.00    1:11.85  
 
Event 6  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank           67 Michigan Masters-19    40.00      42.22  
 
Event 6  Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            85 O*H*I*O Masters-18     42.00      41.96  
  2 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    1:18.91  
 
Event 7  Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            35 UC09-9               2:19.03    2:13.60  
  2 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   3:15.00    3:19.40  
 
Event 7  Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           55 Virginia Masters-12  1:11.37    1:10.49  
 
Event 7  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, James H           62 Columbus Sharks-OH   1:10.00    1:08.14  
 
Event 7  Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Jeffrey        65 Sarasota Y Shark-14  1:13.00    1:13.15  
 
Event 8  Women 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimmerman, Eleanor        23 O*H*I*O Masters-18   2:44.00    2:55.97  
 
Event 8  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         35 O*H*I*O Masters-18   3:43.25    3:47.47  
  2 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   6:00.00    6:29.06  
 
Event 8  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negomedzyanova, Elena     41 Unattached           3:00.00    3:21.01  
 
Event 8  Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  4:54.03    4:30.30  
 
Event 8  Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT    3:46.71  
  2 Telzrow, Therese          61 O*H*I*O Masters-18   4:18.24    4:25.35  
 
Event 8  Women 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   3:28.49    3:28.06  
  2 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   3:49.26    4:00.86  
  3 Smith, Melinda J          66 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:14.74  
 
Event 8  Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Dan              49 UC11-11              2:59.00    3:01.97  
 
Event 8  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenstermacher, Jim        55 North Carolina M-13  2:55.00    3:02.76  
 
Event 8  Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   4:00.10    3:49.29  
 
Event 8  Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob, Gary               70 O*H*I*O Masters-18        NT    4:37.64  
 
Event 9  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munday, Michaela          29 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:16.67  
 
Event 9  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Stephanie D      32 O*H*I*O Masters-18   1:13.13    1:14.13  
 
Event 9  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            35 UC09-9               1:39.05    1:42.35  
 
Event 9  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18   1:35.52    1:40.62  
 
Event 9  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18   1:53.52    1:48.73  
 
Event 9  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18        NT    1:20.35  
  2 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT    1:26.91  
  3 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:33.72  
  4 Marshfield, Ann K         60 O*H*I*O Masters-18   1:42.58    1:40.20  
  5 Reagan, Eleanor           61 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:16.47  
 
Event 9  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   2:02.85    2:00.75  
  2 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT    2:29.97  
  3 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   3:16.10    3:37.48  
 
Event 9  Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18                59.13    1:00.68  
 
Event 9  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 25 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:05.21  
  2 Malnight, Robert          27 Michigan Masters-19  1:30.00    1:36.75  
 
Event 9  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18   1:08.70    1:10.78  
  2 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:20.32  
 
Event 9  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige, Bruce              42 Columbus Sharks-OH     56.93      58.89  
 
Event 9  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Jason             47 Swim Kentucky Ma-KY  1:13.28    1:14.81  
 
Event 9  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Jeff              51 Michigan Masters-19    59.50      59.33  
  2 Lukco, Steve              51 Warren Harding A-18  1:09.00    1:09.60  
  3 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:11.15  
  4 Smith, Daniel J           50 P.R. Tri Team-18     1:16.00    1:13.58  
  5 Toy, Raymond              51 Central Maryland-9   1:19.63    1:22.27  
 
Event 9  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cermak, Gerald            55 Puget Sound Mast-36  1:12.00    1:11.50  
  2 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  1:40.00    1:36.75  
 
Event 9  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          64 Sarasota Y Shark-14    59.00    1:00.28  
  2 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH   1:10.50    1:12.16  
  3 Harrington, Christopher   61 O*H*I*O Masters-18   1:18.50    1:16.37  
  4 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  1:32.00    1:34.74  
  4 Thaler, Donald            62 O*H*I*O Masters-18   1:38.00    1:34.74  
 
Event 9  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   1:09.11    1:08.84  
 
Event 9  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18   1:21.51    1:24.59  
  2 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   1:43.59    1:45.08  
 
Event 9  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  1:45.47    1:42.74  
 
Event 9  Men 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    2:21.92  
 
Event 9  Men 90-94 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             91 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:31.91  
 
Event 10  Mixed 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   10:55.24  
     1) Borsuk, Edward J M65            2) Bergmann, Kristen W46          
     3) Beatty, Chuck M59               4) Spence, Diane F W65            
 
Event 10  Mixed 280-319 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   14:27.62  
     1) Douglass, Marilyn W69           2) Douglass, Nick M69             
     3) Oyakawa, Yoshi M85              4) Smith, Melinda J W66           
 
Event 11  Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT    3:52.44  
  2 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   4:00.00    4:07.79  
 
Event 11  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   3:33.97    3:52.59  
 
Event 11  Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Matthew            39 Dayton Area Shar-OH  2:55.52    2:55.30  
 
Event 11  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           55 Virginia Masters-12  2:42.68    2:37.70  
  2 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  4:00.00    3:59.29  
 
Event 11  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         61 O*H*I*O Masters-18   3:55.51    3:57.46  
 
Event 11  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank           67 Michigan Masters-19  3:05.00    3:18.41  
 
Event 11  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  4:39.41    4:48.20  
 
Event 12  Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Stephanie D      32 O*H*I*O Masters-18        NT      48.97  
 
Event 12  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   1:30.00    1:39.88  
 
Event 12  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Marie              44 O*H*I*O Masters-18        NT      50.64  
 
Event 12  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18    55.86      54.32  
 
Event 12  Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         60 O*H*I*O Masters-18     55.58      50.04  
  2 Reagan, Eleanor           61 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:22.15  
 
Event 12  Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merena, Elizabeth         66 Chelsea Piers Ma-6     47.47      45.77  
  2 Wagner, June              68 UC17-OH                53.00      50.18  
  3 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18     47.00      50.85  
 
Event 12  Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Keenan        19 CM                     32.00      32.61  
 
Event 12  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 25 O*H*I*O Masters-18     35.00      37.31  
  2 Malnight, Robert          27 Michigan Masters-19    59.13    1:03.58  
 
Event 12  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14    33.86      35.73  
 
Event 12  Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Dan              49 UC11-11                41.00      43.12  
 
Event 12  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     44.20      48.60  
 
Event 12  Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18     58.00      54.51  
 
Event 12  Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18     48.28      45.63  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18     45.00      52.86  
 
Event 12  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob, Gary               70 O*H*I*O Masters-18        NT      58.65  
 
Event 12  Men 90-94 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             91 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:34.19  
 
Event 13  Mixed 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    4:53.44  
     1) Rimmerman, Eleanor W23          2) Turocy, Gregory M55            
     3) Eschmann, Ehren M33             4) Eschmann, Kristen W32          
 
Event 14  Women 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimmerman, Eleanor        23 O*H*I*O Masters-18     33.00      34.89  
 
Event 14  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crossen, Stephanie D      32 O*H*I*O Masters-18        NT      41.88  
 
Event 14  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            35 UC09-9                 57.57      54.19  
  2 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   1:30.00    1:25.61  
 
Event 14  Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Marie              44 O*H*I*O Masters-18        NT      41.79  
 
Event 14  Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT      40.81  
  2 Telzrow, Therese          61 O*H*I*O Masters-18        NT      53.36  
 
Event 14  Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     49.60      49.77  
 
Event 14  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Keenan        19 CM                     26.75      27.65  
  2 Scalli, John C            23 UC18-18                28.34      28.21  
 
Event 14  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18     35.99      38.47  
 
Event 14  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Matthew            39 Dayton Area Shar-OH    34.04      31.84  
  2 Thompson, Andrew          37 O*H*I*O Masters-18     38.80      32.14  
  3 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18        NT      39.51  
 
Event 14  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Dan              49 UC11-11                33.00      32.27  
  2 Sawyer, Jason             47 Swim Kentucky Ma-KY    37.82      36.30  
 
Event 14  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              51 Warren Harding A-18    34.00      32.67  
  2 McCluskey, Timothy        54 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.44  
  3 Toy, Raymond              51 Central Maryland-9     37.10      39.95  
 
Event 14  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cermak, Gerald            55 Puget Sound Mast-36    36.00      35.92  
  2 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     38.50      43.13  
 
Event 14  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH     45.00      46.18  
  2 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18     56.00      58.70  
 
Event 14  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18     40.11      42.31  
 
Event 15  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah C             35 Adirondack Maste-3   3:15.00    3:30.31  
 
Event 15  Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18        NT    1:53.66  
  2 Marshfield, Ann K         60 O*H*I*O Masters-18   1:58.58    1:54.16  
 -- Reagan, Eleanor           61 O*H*I*O Masters-18   2:40.00         DQ  
 
Event 15  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          66 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    2:03.90  
 
Event 15  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalli, John C            23 UC18-18              1:19.99    1:24.74  
 
Event 15  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Tom                 25 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:23.54  
 
Event 15  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, John R          39 Sarasota Y Shark-14  1:14.90    1:16.55  
 
Event 15  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Gregory           55 O*H*I*O Masters-18   1:22.30    1:26.20  
 
Event 15  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:36.58    1:49.11  
 
Event 15  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  2:05.95    2:12.80  
 
Event 16  Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittle, Julia            35 UC09-9               3:55.59    3:48.59  
 
Event 16  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negomedzyanova, Elena     41 Unattached           2:40.00    2:49.13  
  2 Banks, Marie              44 O*H*I*O Masters-18        NT    3:17.48  
 
Event 16  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18   3:46.40    3:57.76  
  2 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  4:00.00    4:16.15  
 
Event 16  Women 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Susan M           61 Columbus Sharks-OH   2:30.03    2:34.92  
  2 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18        NT    3:18.63  
 
Event 16  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   4:22.19    4:18.07  
  2 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT    5:26.51  
  3 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   6:59.87    7:33.58  
 
Event 16  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18        NT    2:59.32  
 
Event 16  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige, Bruce              42 Columbus Sharks-OH   2:08.00    2:13.52  
 
Event 16  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Jason             47 Swim Kentucky Ma-KY  2:54.71    2:58.52  
 
Event 16  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Jeff              51 Michigan Masters-19  2:17.50    2:18.50  
  2 Toy, Raymond              51 Central Maryland-9   3:07.96    3:14.53  
 
Event 16  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, David M         64 Cleveland Aquati-18  3:30.00    3:34.59  
 
Event 16  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   2:28.00    2:29.30  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   2:55.00    3:02.09  
 
Event 16  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   3:48.26    3:51.56  
 
Event 16  Men 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT    5:36.13  
 
Event 17  Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18        NT    2:17.22  
 
Event 17  Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telzrow, Therese          61 O*H*I*O Masters-18   1:59.48    2:06.10  
 
Event 17  Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:39.99    1:48.11  
 
Event 17  Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartholomew, Elayne       74 Sun City Hilton-55        NT    3:29.01  
 
Event 17  Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eschmann, Ehren           33 O*H*I*O Masters-18   1:20.99    1:17.92  
 
Event 17  Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Matthew            39 Dayton Area Shar-OH  1:20.00    1:20.78  
 
Event 17  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ledford, Dan              49 UC11-11              1:22.00    1:30.30  
 
Event 17  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cermak, Gerald            55 Puget Sound Mast-36  1:27.00    1:29.32  
  2 Stebel, Thomas W          56 Cleveland Aquati-18  1:48.00    1:54.89  
 
Event 17  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bargar, Scott D           62 Columbus Sharks-OH   1:28.00    1:33.89  
 
Event 17  Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boatright, Jeffrey        65 Sarasota Y Shark-14  1:19.00    1:17.14  
 
Event 17  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18   1:43.43    1:48.88  
 
Event 17  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         75 Michigan Masters-19  2:11.34    2:19.25  
 
Event 18  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         35 O*H*I*O Masters-18   7:45.00    8:01.52  
 
Event 18  Women 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Pam                 61 O*H*I*O Masters-18   9:20.00    8:10.49  
 
Event 18  Men 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           55 Virginia Masters-12  5:56.15    5:35.07  
 
Event 18  Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, James H           62 Columbus Sharks-OH   5:45.00    5:34.72  
 
Event 18  Men 95-99 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doud, Robert              95 Michigan Masters-19 17:29.20   22:47.45  
 
Event 19  Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Negomedzyanova, Elena     41 Unattached          11:30.00   12:00.33  
 
Event 19  Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Joanne           59 O*H*I*O Masters-18  16:39.14   16:10.82  
 
Event 19  Women 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18  17:50.63   18:05.27  
 
Event 19  Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           50 P.R. Tri Team-18    12:00.00   12:36.40  
 
Event 19  Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             59 O*H*I*O Masters-18  10:59.00   11:11.01  
 
Event 19  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, James H           62 Columbus Sharks-OH  11:00.00   10:21.00  
 
Event 19  Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18  15:46.59   15:59.70  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 19                    
 
  1. O*H*I*O Masters Swim Club        2144.5   2. Michigan Masters                    254
  3. Cleveland Aquatic Team            177.5   4. Columbus Sharks Masters Swim T      177
  5. Sarasota Y Sharks                   120   6. Adirondack Masters                  111
  7. Uc11                                100   8. Uc09                                 80
  8. Dayton Area Sharks                   80  10. Uc18                                 77
 10. Puget Sound Masters                  77  12. Sun City Hilton Head Masters         74
 12. Swim Kentucky Masters                74  14. Virginia Masters Swim Team           60
 14. Unattached                           60  16. P.R. TriTeam                         55
 17. Central Maryland YMCA Masters        47  18. North Carolina Masters Swimmin       40
 18. Canadian Masters                     40  20. Chelsea Piers Masters                37
 20. Warren Harding Aquatics Team         37  22. Uc17                                 33