Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     Hy-Tek's Meet Manager
              O*H*I*O MastersLCM Swim Meet - 7/8/2006 to 7/9/2006              
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                       10:14.97  
 
Event 2  Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         49 O*H*-LE                        7:28.56  
 
Event 2  Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        7:43.93  
 
Event 6  Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Audrey L            26 O*H*-LE                       10:57.72  
  2 Peric, Tina V             25 O*H*-LE                       12:58.41  
 
Event 6  Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise             47 MICH-MI                       10:43.29  
 
Event 6  Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tobin, Susanne M          51 O*H*-LE                       15:02.25  
 
Event 6  Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally            56 MICH-MI                       12:11.66  
 
Event 6  Women 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           70 MICH-MI                       16:44.81  
 
Event 6  Women 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                       17:18.21  
 
Event 6  Women 80-84 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                       18:36.79  
 
Event 6  Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                       17:15.41  
 
Event 6  Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                       11:01.78  
 
Event 6  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            64 O*H*-LE                       20:40.41  
 
Event 6  Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             79 O*H*-LE                       17:51.80  
 
Event 7  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise             47 MICH-MI                       19:57.23  
 
Event 7  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tobin, Susanne M          51 O*H*-LE                       28:06.33  
 
Event 7  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally            56 MICH-MI                       23:00.41  
 
Event 7  Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                       33:19.75  
 
Event 7  Women 80-84 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                       35:21.95  
 
Event 7  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                       33:07.73  
 
Event 7  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                       20:32.63  
 
Event 7  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            64 O*H*-LE                       39:09.69  
 
Event 7  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             79 O*H*-LE                       34:19.44  
 
Event 8  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weishar, Eve A            49 O*H*-LE                        7:11.05  
 
Event 8  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       53 O*H*-LE                        5:51.43  
  2 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                        6:55.22  
  3 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                        8:27.01  
 
Event 8  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                        8:10.88  
 
Event 8  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        8:05.13  
 
Event 8  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                        5:13.77  
 
Event 8  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        6:35.22  
 
Event 8  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             79 O*H*-LE                        8:21.07  
 
Event 9  Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Denise             47 MICH-MI                        2:56.60  
 
Event 9  Women 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally            56 MICH-MI                        3:41.33  
 
Event 9  Women 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                        5:23.65  
 
Event 9  Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         49 O*H*-LE                        3:42.00  
 
Event 11  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Audrey L            26 O*H*-LE                        1:18.35  
  2 Peric, Tina V             25 O*H*-LE                        1:38.45  
 
Event 11  Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              53 O*H*-LE                        1:26.62  
 
Event 11  Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           70 MICH-MI                        2:04.57  
 
Event 11  Women 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                        2:20.65  
 
Event 11  Women 90-94 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               90 O*H*-LE                        3:31.13  
 
Event 11  Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        1:48.25  
 
Event 11  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           45 CUBU-LE                        1:08.82  
 
Event 11  Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              53 O*H*-LE                        1:17.01  
 
Event 11  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                        1:17.50  
 
Event 11  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            73 O*H*-LE                        1:23.64  
 
Event 12  Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Esch, Margaret E          21 Unattached                       31.91  
 
Event 12  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura            45 O*H*-LE                          30.34  
  2 Weishar, Eve A            49 O*H*-LE                          37.56  
 
Event 12  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              53 O*H*-LE                          33.21  
  2 Rothenberg, Diane F       53 O*H*-LE                          34.20  
  3 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                          38.72  
 
Event 12  Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                          45.61  
 
Event 12  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            34 O*H*-LE                          27.03  
 
Event 12  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                          42.25  
 
Event 12  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Mitchell          45 O*H*-LE                          29.66  
  2 Cox, Dan P                46 O*H*-LE                          32.10  
 
Event 12  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          52 CMS-CO                           25.74  
  2 Dorsch, Bill T            55 O*H*-LE                          29.15  
 
Event 12  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            73 O*H*-LE                          35.44  
  2 Meador, Carl E            71 Unattached                       42.28  
 
Event 13  Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                        3:51.93  
 
Event 13  Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        4:44.82  
 
Event 13  Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        3:41.00  
  2 Bechtol, Ken P            64 O*H*-LE                        4:36.78  
 
Event 15  Women 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Esch, Margaret E          21 Unattached                       35.14  
 
Event 15  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peric, Tina V             25 O*H*-LE                          38.28  
 
Event 15  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                          54.27  
 
Event 15  Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Sally            56 MICH-MI                          39.18  
 
Event 15  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                          59.62  
 
Event 15  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         49 O*H*-LE                          38.03  
 
Event 15  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            71 Unattached                     1:04.98  
 
Event 16  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura            45 O*H*-LE                        1:07.29  
  2 Weishar, Eve A            49 O*H*-LE                        1:32.69  
 
Event 16  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              53 O*H*-LE                        1:18.77  
  2 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                        1:36.28  
 
Event 16  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           70 MICH-MI                        1:47.53  
 
Event 16  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                        1:45.18  
 
Event 16  Women 90-94 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               90 O*H*-LE                        3:12.76  
 
Event 16  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            34 O*H*-LE                        1:00.86  
 
Event 16  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            46 O*H*-LE                        1:00.35  
 
Event 16  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          52 CMS-CO                           56.42  
 
Event 16  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            73 O*H*-LE                        1:18.29  
 
Event 16  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             79 O*H*-LE                        1:46.16  
 
Event 17  Women 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Esch, Margaret E          21 Unattached                     2:49.58  
 
Event 17  Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                        3:38.40  
  2 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                        3:59.58  
 
Event 17  Women 80-84 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                        4:49.74  
 
Event 17  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        4:35.06  
 
Event 17  Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           45 CUBU-LE                        2:35.26  
  2 Berman, Mitchell          45 O*H*-LE                        2:49.86  
  3 Grassell, Duane V         49 O*H*-LE                        3:32.60  
 
Event 17  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                        2:58.28  
 
Event 17  Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        3:47.03  
 
Event 18  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura            45 O*H*-LE                        1:29.48  
 
Event 18  Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       53 O*H*-LE                        1:38.74  
  2 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                        1:47.30  
  3 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                        1:51.92  
  4 Tobin, Susanne M          51 O*H*-LE                        1:55.56  
 
Event 18  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          52 CMS-CO                         1:20.75  
 
Event 18  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Peter            58 O*H*-LE                        1:24.37  
 
Event 18  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            64 O*H*-LE                        2:03.81  
 
Event 19  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weishar, Eve A            49 O*H*-LE                          48.00  
 
Event 19  Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guins, Ann H              53 O*H*-LE                          38.20  
  2 Tobin, Susanne M          51 O*H*-LE                          54.47  
 
Event 19  Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           70 MICH-MI                          56.13  
 
Event 19  Women 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                        1:04.42  
 
Event 19  Women 90-94 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               90 O*H*-LE                        1:40.52  
 
Event 19  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           45 CUBU-LE                          31.87  
 
Event 19  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              53 O*H*-LE                          35.70  
 
Event 19  Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            73 O*H*-LE                          38.57  
  2 Meador, Carl E            71 Unattached                       56.74  
 
Event 20  Women 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                        2:30.88  
 
Event 20  Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berman, Mitchell          45 O*H*-LE                        1:12.94  
  2 Grassell, Duane V         49 O*H*-LE                        1:33.48  
 
Event 20  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        1:57.27  
 
Event 22  Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peric, Tina V             25 O*H*-LE                        3:01.19  
 
Event 22  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura            45 O*H*-LE                        2:29.90  
  2 Weishar, Eve A            49 O*H*-LE                        3:28.64  
 
Event 22  Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       53 O*H*-LE                        2:51.96  
  2 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                        3:19.10  
 
Event 22  Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             79 O*H*-LE                        3:58.35  
 
Event 22  Women 90-94 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Beth               90 O*H*-LE                        7:05.31  
 
Event 22  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brookes, Chris            34 O*H*-LE                        2:13.36  
 
Event 22  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        3:54.45  
 
Event 22  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            46 O*H*-LE                        2:19.28  
 
Event 22  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          52 CMS-CO                         2:10.80  
 
Event 22  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        3:12.80  
 
Event 22  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             79 O*H*-LE                        4:02.12  
 
Event 23  Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Esch, Margaret E          21 Unattached                       41.27  
 
Event 23  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Laura            45 O*H*-LE                          40.25  
 
Event 23  Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Melinda J          54 O*H*-LE                          48.15  
  2 Guins, Ann H              53 O*H*-LE                          49.49  
  3 Bao, Jinjun J             53 O*H*-LE                          50.11  
 
Event 23  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Groselle, Jack R          52 CMS-CO                           35.50  
 
Event 23  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Peter            58 O*H*-LE                          38.72  
 
Event 23  Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            64 O*H*-LE                          52.78  
 
Event 23  Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            71 Unattached                     1:01.69  
 
Event 24  Women 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gogola, Laura J           70 MICH-MI                        4:47.38  
 
Event 24  Women 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nochman, Lois K           82 MICH-MI                        4:54.24  
 
Event 24  Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Echeverria, Fernan V      41 O*H*-LE                        3:56.62  
 
Event 24  Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Battle, Glenn H           45 CUBU-LE                        2:29.99  
 
Event 24  Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              53 O*H*-LE                        2:49.21  
 
Event 24  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Frank L         55 MICH-MI                        2:50.66  
 
Event 24  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            62 O*H*-LE                        4:23.80  
 
Event 24  Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            73 O*H*-LE                        3:17.61  
 
Event 25  Women 200-239 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           6:18.82  
     1) Guins, Ann H 53                 2) Kessler, Laura 45              
     3) Smith, Melinda J 54             4) Rothenberg, Diane F 53