Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/5/2017 01:33 PM
           OHIO Masters 2017 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/5/2017            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colker-Eybel, Cara        25 O*H*I*O Masters-18     30.00      27.31   20  
  2 Duda, Stephanie           26 O*H*I*O Masters-18     32.00      30.84   17  
  3 Batesole, Briana D        29 P.R. Tri Team-18       32.84      31.86   16  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         34 O*H*I*O Masters-18     37.67      39.63   20  
 
Event 1  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Sarah M          35 O*H*I*O Masters-18        NT      34.87   20  
  2 McCauley, Elizabeth A     39 O*H*I*O Masters-18        NT      37.10   17  
 
Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Kristine           43 P.R. Tri Team-18       40.00      42.69   20  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          52 UC17-OH                40.00      39.79   20  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         58 O*H*I*O Masters-18     50.58      45.07   20  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          60 O*H*I*O Masters-18        NT      36.07   20  
  2 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18     44.00      44.62   17  
 
Event 1  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         68 O*H*I*O Masters-18     40.21      40.13   20  
 
Event 1  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          70 O*H*I*O Masters-18     59.00      56.50   20  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        29 O*H*I*O Masters-18     31.00      26.68   20  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         44 Masters of Stark-17    31.00      31.16   20  
  2 Rohr, Chad J              43 Masters of Stark-17  1:10.00      35.85   17  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           49 P.R. Tri Team-18       33.00      29.95   20  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            51 O*H*I*O Masters-18     27.93      27.38   20  
 -- Schenk, Mark D            50 O*H*I*O Masters-18     50.00         DQ  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             57 O*H*I*O Masters-18     38.35      34.89   20  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          64 O*H*I*O Masters-18     33.00      32.73   20  
  2 Powell, Andrew S          60 UC18-18                40.00      40.44   17  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            68 O*H*I*O Masters-18     34.99      33.73   20  
  2 Motheral, Thomas W        69 O*H*I*O Masters-18     35.00      37.19   17  
 
Event 1  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        70 O*H*I*O Masters-18     34.00      34.32   20  
  2 Kappa, Gregory V          70 O*H*I*O Masters-18     35.75      35.24   17  
  3 March, Ed                 71 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:12.10   16  
 
Event 1  Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            81 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:21.92   20  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           24 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:08.58   20  
                  31.65     1:08.58 (36.93)                                        
  2 Kolega, Kinsey            24 Cleveland Aquati-18       NT    1:25.39   17  
                  39.66     1:25.39 (45.73)                                        
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Stephanie           26 O*H*I*O Masters-18     37.00      33.34   20  
  2 Batesole, Briana D        29 P.R. Tri Team-18       37.28      37.17   17  
  3 Owen, Rebekah R           25 UC17-OH                   NT      46.64   16  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         34 O*H*I*O Masters-18     40.37      40.19   20  
 
Event 3  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Sarah M          35 O*H*I*O Masters-18        NT      36.38   20  
  2 McCauley, Elizabeth A     39 O*H*I*O Masters-18        NT      36.78   17  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Kristine           43 P.R. Tri Team-18       41.00      41.73   20  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          52 UC17-OH                39.30      40.09   20  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          60 O*H*I*O Masters-18        NT      38.83   20  
  2 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18     55.00      51.83   17  
 
Event 3  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         68 O*H*I*O Masters-18     39.68      40.85   20  
 
Event 3  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          70 O*H*I*O Masters-18   1:03.00    1:03.61   20  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        29 O*H*I*O Masters-18     32.00      29.16   20  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         44 Masters of Stark-17    31.00      31.65   20  
  2 Rohr, Chad J              43 Masters of Stark-17  1:01.00      38.65   17  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           49 P.R. Tri Team-18       37.00      36.59   20  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            51 O*H*I*O Masters-18     37.01      33.74   20  
  2 Schenk, Mark D            50 O*H*I*O Masters-18     50.00      46.57   17  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             57 O*H*I*O Masters-18     46.66      41.47   20  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          64 O*H*I*O Masters-18     38.00      36.91   20  
  2 Powell, Andrew S          60 UC18-18                47.00      44.72   17  
  3 Molai, Fred               60 O*H*I*O Masters-18        NT      54.40   16  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            68 O*H*I*O Masters-18     41.99      38.66   20  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          70 O*H*I*O Masters-18     41.03      40.90   20  
  2 Terkel, Lawrence A        70 O*H*I*O Masters-18     45.00      45.55   17  
  3 March, Ed                 71 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:09.20   16  
 
Event 3  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            81 O*H*I*O Masters-18   1:25.00      59.02   20  
 
Event 3  Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   1:07.00    1:07.84   20  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           24 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:12.33   20  
                  35.70     1:12.33 (36.63)                                        
  2 Kolega, Kinsey            24 Cleveland Aquati-18  1:12.00    1:26.50   17  
                  38.52     1:26.50 (47.98)                                        
 
Event 4  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colker-Eybel, Cara        25 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:06.10   20  
                  32.27     1:06.10 (33.83)                                        
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert G        68 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:44.54   20  
                  52.27     1:44.54 (52.27)                                        
 
Event 4  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   2:30.00    2:28.61   20  
                1:13.16   2:28.61 (1:15.45)                                        
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Stephanie           26 O*H*I*O Masters-18     40.00      39.48   20  
  2 Batesole, Briana D        29 P.R. Tri Team-18       41.64      42.67   17  
  3 Owen, Rebekah R           25 UC17-OH                   NT      47.96   16  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         34 O*H*I*O Masters-18     44.71      44.74   20  
  2 Toth, Rachael             30 O*H*I*O Masters-18        NT      49.55   17  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCauley, Elizabeth A     39 O*H*I*O Masters-18        NT      44.83   20  
  2 Sargent, Sarah M          35 O*H*I*O Masters-18        NT      45.05   17  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Kristine           43 P.R. Tri Team-18       41.00      44.04   20  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          52 UC17-OH                43.70      42.48   20  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18     44.00      43.49   20  
  2 Norton, Judith H          60 O*H*I*O Masters-18        NT      45.08   17  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         68 O*H*I*O Masters-18     49.96      50.38   20  
 
Event 5  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          70 O*H*I*O Masters-18   1:05.00      59.30   20  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        29 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.93   20  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         44 Masters of Stark-17    37.00      37.25   20  
  2 Rohr, Chad J              43 Masters of Stark-17  1:01.00      46.93   17  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           49 P.R. Tri Team-18       42.00      43.07   20  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            51 O*H*I*O Masters-18     40.01      34.51   20  
  2 Schenk, Mark D            50 O*H*I*O Masters-18     50.00      47.25   17  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Freeman, Matt             57 O*H*I*O Masters-18     40.37         DQ  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          64 O*H*I*O Masters-18     36.00      36.03   20  
  2 Powell, Andrew S          60 UC18-18                46.00      41.24   17  
  3 Molai, Fred               60 O*H*I*O Masters-18        NT      52.52   16  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            68 O*H*I*O Masters-18     36.10      37.67   20  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        70 O*H*I*O Masters-18     39.00      38.55   20  
  2 Kappa, Gregory V          70 O*H*I*O Masters-18     45.23      45.53   17  
  3 March, Ed                 71 O*H*I*O Masters-18   1:05.00      54.86   16  
 
Event 5  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            81 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:11.83   20  
 
Event 6  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           24 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:25.47   20  
                  40.64     1:25.47 (44.83)                                        
 
Event 6  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colker-Eybel, Cara        25 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:17.51   20  
                  36.85     1:17.51 (40.66)                                        
 
Event 6  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toth, Rachael             30 O*H*I*O Masters-18        NT    1:49.98   20  
                  55.02     1:49.98 (54.96)                                        
 
Event 6  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         58 O*H*I*O Masters-18   1:38.58    1:34.98   20  
                  45.12     1:34.98 (49.86)                                        
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert G        68 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:46.28   20  
                  51.79     1:46.28 (54.49)                                        
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Stephanie           26 O*H*I*O Masters-18     29.00      27.97   20  
  2 Batesole, Briana D        29 P.R. Tri Team-18       30.50      30.45   17  
  3 Owen, Rebekah R           25 UC17-OH                   NT      37.59   16  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         34 O*H*I*O Masters-18     31.76      31.41   20  
  2 Toth, Rachael             30 O*H*I*O Masters-18        NT      44.08   17  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Sarah M          35 O*H*I*O Masters-18        NT      30.98   20  
  2 McCauley, Elizabeth A     39 O*H*I*O Masters-18        NT      31.94   17  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Kristine           43 P.R. Tri Team-18       39.00      33.69   20  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          52 UC17-OH                34.12      34.51   20  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          60 O*H*I*O Masters-18        NT      32.51   20  
  2 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18     38.00      36.55   17  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         68 O*H*I*O Masters-18     35.74      36.07   20  
 
Event 7  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          70 O*H*I*O Masters-18     56.00      48.38   20  
 
Event 7  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        29 O*H*I*O Masters-18     27.00      26.56   20  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         44 Masters of Stark-17    29.00      28.54   20  
  2 Rohr, Chad J              43 Masters of Stark-17  1:01.00      30.27   17  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           49 P.R. Tri Team-18       32.00      27.44   20  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            51 O*H*I*O Masters-18     25.16      24.91   20  
  2 Schenk, Mark D            50 O*H*I*O Masters-18     40.00      34.12   17  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             57 O*H*I*O Masters-18     29.72      30.71   20  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          64 O*H*I*O Masters-18     28.00      28.11   20  
  2 Powell, Andrew S          60 UC18-18                32.00      31.32   17  
  3 Molai, Fred               60 O*H*I*O Masters-18        NT      37.28   16  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            68 O*H*I*O Masters-18     30.47      30.70   20  
  2 Motheral, Thomas W        69 O*H*I*O Masters-18     32.00      32.86   17  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        70 O*H*I*O Masters-18     29.00      28.77   20  
  2 Kappa, Gregory V          70 O*H*I*O Masters-18     30.68      31.41   17  
  3 March, Ed                 71 O*H*I*O Masters-18     45.00      43.64   16  
 
Event 7  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            81 O*H*I*O Masters-18   1:25.00      55.32   20  
 
Event 7  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18     53.00      55.57   20  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           24 O*H*I*O Masters-18   1:02.00      59.63   20  
                  29.11       59.63 (30.52)                                        
 
Event 8  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colker-Eybel, Cara        25 O*H*I*O Masters-18   1:00.00      58.86   20  
                  28.50       58.86 (30.36)                                        
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Robert G        68 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:30.69   20  
                  44.70     1:30.69 (45.99)                                        
 
Event 8  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             89 O*H*I*O Masters-18   1:58.00    2:07.86   20  
                1:00.58   2:07.86 (1:07.28)                                        
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colker-Eybel, Cara        25 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:08.70   20  
                  31.40     1:08.70 (37.30)                                        
  2 Duda, Stephanie           26 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:11.16   17  
                  32.22     1:11.16 (38.94)                                        
  3 Batesole, Briana D        29 P.R. Tri Team-18     1:18.42    1:23.78   16  
                  36.44     1:23.78 (47.34)                                        
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         34 O*H*I*O Masters-18   1:25.24    1:26.50   20  
                  40.23     1:26.50 (46.27)                                        
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCauley, Elizabeth A     39 O*H*I*O Masters-18        NT    1:20.74   20  
                  37.41     1:20.74 (43.33)                                        
  2 Sargent, Sarah M          35 O*H*I*O Masters-18        NT    1:21.71   17  
                  38.16     1:21.71 (43.55)                                        
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Kristine           43 P.R. Tri Team-18     1:40.00    1:30.24   20  
                  42.88     1:30.24 (47.36)                                        
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          52 UC17-OH              1:30.10    1:26.11   20  
                  40.29     1:26.11 (45.82)                                        
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          60 O*H*I*O Masters-18        NT    1:22.97   20  
                  38.38     1:22.97 (44.59)                                        
  2 Inderhees, Joan E         60 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:37.05   17  
                  49.51     1:37.05 (47.54)                                        
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         68 O*H*I*O Masters-18   1:34.31    1:33.61   20  
                  42.45     1:33.61 (51.16)                                        
 
Event 9  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          70 O*H*I*O Masters-18   2:06.35    2:10.81   20  
                1:01.57   2:10.81 (1:09.24)                                        
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        29 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:05.92   20  
                  29.24     1:05.92 (36.68)                                        
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         44 Masters of Stark-17  1:10.00    1:09.44   20  
                  32.84     1:09.44 (36.60)                                        
 -- Rohr, Chad J              43 Masters of Stark-17  1:34.00         DQ  
                  37.13          DQ (41.45)                                        
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Daniel J           49 P.R. Tri Team-18     1:21.00    1:18.55   20  
                  34.21     1:18.55 (44.34)                                        
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            51 O*H*I*O Masters-18   1:20.01    1:08.00   20  
                  31.56     1:08.00 (36.44)                                        
  2 Schenk, Mark D            50 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:32.33   17  
                  44.29     1:32.33 (48.04)                                        
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             57 O*H*I*O Masters-18   1:18.00    1:23.44   20  
                  40.21     1:23.44 (43.23)                                        
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          64 O*H*I*O Masters-18   1:12.00    1:12.96   20  
                  35.82     1:12.96 (37.14)                                        
  2 Powell, Andrew S          60 UC18-18              1:30.00    1:30.12   17  
                  44.79     1:30.12 (45.33)                                        
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            68 O*H*I*O Masters-18   1:17.53    1:16.04   20  
                  36.80     1:16.04 (39.24)                                        
  2 Motheral, Thomas W        69 O*H*I*O Masters-18   1:28.00    1:31.51   17  
                  44.92     1:31.51 (46.59)                                        
 
Event 9  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        70 O*H*I*O Masters-18   1:26.00    1:24.06   20  
                  41.86     1:24.06 (42.20)                                        
  2 Kappa, Gregory V          70 O*H*I*O Masters-18   1:23.82    1:25.08   17  
                  39.53     1:25.08 (45.55)                                        
  3 March, Ed                 71 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:08.69   16  
                1:04.81   2:08.69 (1:03.88)                                        
 
Event 9  Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            81 O*H*I*O Masters-18   3:00.00    2:36.14   20  
                1:19.40   2:36.14 (1:16.74)                                        
 
Event 10  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           24 O*H*I*O Masters-18   2:40.00    2:40.46   20  
                  33.52     1:15.72 (42.20)     2:04.90 (49.18)     2:40.46 (35.56)