Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/6/2016 04:21 PM
            2016 Akron General Pentathlon SCY Swim Meet - 11/6/2016            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batesole, Briana D        28 P.R. Tri Team-18       32.25      31.13  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-18     29.72      29.77  
 
Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     34.21      33.68  
  2 Thompson, Michelle L      41 O*H*I*O Masters-18        NT      47.49  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         45 O*H*I*O Masters-18     35.99      33.80  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 O*H*I*O Masters-18     38.20      35.14  
  2 Louden, Tricia K          51 Unattached             55.00      39.00  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallue, Shelley           55 UC18-18                38.90      37.01  
  2 Turner, Lisa M            59 O*H*I*O Masters-18     45.00      38.85  
  3 Inderhees, Joan E         59 O*H*I*O Masters-18     48.00      42.97  
  4 Telzrow, Therese M        59 O*H*I*O Masters-18        NT      48.95  
  5 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     55.74      53.93  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18     38.50      39.87  
 
Event 1  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     38.26      40.78  
 
Event 1  Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           77 O*H*I*O Masters-18        NT    1:08.75  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Allen              33 O*H*I*O Masters-18     40.00      37.01  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18     42.00      38.67  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.59  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Keith             49 O*H*I*O Masters-18     32.00      31.97  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    40.00      35.18  
 -- Schenk, Mark D            49 O*H*I*O Masters-18        NT         DQ  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     29.00      29.89  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosworth, Peter A         58 UC17-OH                35.00      30.85  
  2 Freeman, Matt             56 UC18-18                38.00      35.70  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18     40.00      32.18  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     34.50      33.57  
  2 Kappa, Gregory V          69 O*H*I*O Masters-18     35.33      35.20  
 
Event 1  Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            80 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:20.87  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           23 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:09.88  
 
Event 2  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         33 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:33.94  
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth W       51 O*H*I*O Masters-18        NT    1:43.93  
 
Event 2  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:16.41    1:17.13  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batesole, Briana D        28 P.R. Tri Team-18       37.28      37.35  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-18     32.17      32.51  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     36.16      36.45  
  2 Thompson, Michelle L      41 O*H*I*O Masters-18        NT      44.16  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         45 O*H*I*O Masters-18     45.99      43.12  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 O*H*I*O Masters-18     40.50      38.57  
  2 Louden, Tricia K          51 Unattached             39.00      38.79  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallue, Shelley           55 UC18-18                43.60      39.97  
  2 Turner, Lisa M            59 O*H*I*O Masters-18     35.00      42.61  
  3 Telzrow, Therese M        59 O*H*I*O Masters-18        NT      50.70  
  4 Inderhees, Joan E         59 O*H*I*O Masters-18     50.00      54.03  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18     40.35      41.50  
 
Event 3  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     39.48      40.08  
 
Event 3  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           77 O*H*I*O Masters-18        NT      58.28  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Allen              33 O*H*I*O Masters-18     42.00      38.86  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18     45.00      44.53  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18     40.00      36.15  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Keith             49 O*H*I*O Masters-18     32.00      31.31  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    38.00      39.62  
  3 Schenk, Mark D            49 O*H*I*O Masters-18        NT      48.19  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     32.00      33.19  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosworth, Peter A         58 UC17-OH                38.00      36.76  
  2 Freeman, Matt             56 UC18-18                45.00      43.49  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18     40.00      37.49  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          69 O*H*I*O Masters-18     42.95      41.03  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     43.50      44.63  
 
Event 3  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            80 O*H*I*O Masters-18   1:00.00      56.05  
 
Event 3  Men 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-18   1:04.00    1:07.09  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           23 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:14.78  
 
Event 4  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         33 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:30.91  
 
Event 4  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth W       51 O*H*I*O Masters-18        NT    1:42.45  
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:23.09    1:22.76  
 
Event 4  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-18   2:21.00    2:33.48  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batesole, Briana D        28 P.R. Tri Team-18       41.64      41.59  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-18     38.06      39.05  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     39.16      39.39  
  2 Thompson, Michelle L      41 O*H*I*O Masters-18        NT      51.97  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         45 O*H*I*O Masters-18     45.99      42.66  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 O*H*I*O Masters-18     48.50      42.48  
  2 Louden, Tricia K          51 Unattached             43.00      43.77  
  3 Thomas-Citino, Reva M     53 O*H*I*O Masters-18     48.00      46.52  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         59 O*H*I*O Masters-18     43.00      42.85  
  2 Mallue, Shelley           55 UC18-18                46.90      44.59  
  3 Turner, Lisa M            59 O*H*I*O Masters-18     50.00      47.60  
  4 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     49.71      51.45  
  5 Telzrow, Therese M        59 O*H*I*O Masters-18        NT      52.55  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18     40.77      42.87  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     47.97      49.96  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           77 O*H*I*O Masters-18        NT    1:02.34  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Allen              33 O*H*I*O Masters-18     55.00      47.66  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18     50.00      45.55  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18     38.00      34.70  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Keith             49 O*H*I*O Masters-18     33.00      33.79  
  2 Guess, Brad               47 Masters of Stark-17       NT      35.23  
  3 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    35.00      37.47  
  4 Schenk, Mark D            49 O*H*I*O Masters-18        NT      47.56  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     40.00      36.68  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosworth, Peter A         58 UC17-OH                40.00      36.28  
  2 Freeman, Matt             56 UC18-18                45.00      41.48  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18     42.00      35.69  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     38.50      38.03  
  2 Kappa, Gregory V          69 O*H*I*O Masters-18     44.04      45.23  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Ed                 70 O*H*I*O Masters-18     51.01      52.39  
 
Event 5  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            80 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:04.10  
 
Event 5  Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:11.74  
 
Event 6  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           23 O*H*I*O Masters-18   1:45.00    1:24.88  
 
Event 6  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         33 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:40.56  
 
Event 6  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth W       51 O*H*I*O Masters-18        NT    1:41.43  
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:20.21    1:19.39  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batesole, Briana D        28 P.R. Tri Team-18       29.50      29.74  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-18     28.31      28.95  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18     32.40      30.74  
  2 Thompson, Michelle L      41 O*H*I*O Masters-18     50.00      42.74  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         45 O*H*I*O Masters-18     34.99      31.41  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 O*H*I*O Masters-18     30.60      31.07  
  2 Louden, Tricia K          51 Unattached             35.00      33.72  
  3 Thomas-Citino, Reva M     53 O*H*I*O Masters-18     41.00      37.31  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallue, Shelley           55 UC18-18                32.40      31.80  
  2 Turner, Lisa M            59 O*H*I*O Masters-18     35.00      33.77  
  3 Inderhees, Joan E         59 O*H*I*O Masters-18     36.00      36.07  
  4 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18     39.88      39.43  
  5 Telzrow, Therese M        59 O*H*I*O Masters-18        NT      42.45  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18     31.14      32.40  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18     35.42      35.74  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           77 O*H*I*O Masters-18        NT      47.93  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Allen              33 O*H*I*O Masters-18     30.00      29.07  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18     33.00      33.61  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18     30.00      28.90  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE    29.00      28.75  
  2 Houser, Keith             49 O*H*I*O Masters-18     28.00      28.85  
  3 Schenk, Mark D            49 O*H*I*O Masters-18        NT      34.58  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18     27.00      26.64  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosworth, Peter A         58 UC17-OH                30.00      28.33  
  2 Freeman, Matt             56 UC18-18                29.00      30.38  
  3 Clary, Steve F            58 O*H*I*O Masters-18     34.00      32.66  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18     28.00      27.35  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18     29.00      28.86  
  2 Kappa, Gregory V          69 O*H*I*O Masters-18     30.09      30.58  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Ed                 70 O*H*I*O Masters-18     39.20      42.26  
 
Event 7  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18     50.76      56.40  
  2 Meador, Carl E            80 O*H*I*O Masters-18     50.00      58.06  
 
Event 7  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-18     52.00      53.89  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           23 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:00.05  
 
Event 8  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         33 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:11.63  
  2 Stouffer, Elizabeth       32 O*H*I*O Masters-18        NT    1:25.91  
 
Event 8  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth W       51 O*H*I*O Masters-18        NT    1:24.22  
  2 Thomas-Citino, Reva M     53 O*H*I*O Masters-18   1:34.00    1:29.55  
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guess, Brad               47 Masters of Stark-17       NT      58.35  
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Steve F            58 O*H*I*O Masters-18   1:24.00    1:21.44  
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         65 O*H*I*O Masters-18   1:02.20    1:02.65  
  2 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   1:06.21    1:08.91  
 
Event 8  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            84 O*H*I*O Masters-18   1:59.34    2:11.03  
 
Event 8  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             88 O*H*I*O Masters-18   1:56.00    1:58.42  
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batesole, Briana D        28 P.R. Tri Team-18     1:20.22    1:19.94  
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       30 O*H*I*O Masters-18   1:10.25    1:12.01  
  2 Stouffer, Elizabeth       32 O*H*I*O Masters-18        NT    1:56.73  
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Kari             40 O*H*I*O Masters-18   1:15.19    1:15.86  
  2 Thompson, Michelle L      41 O*H*I*O Masters-18   1:41.00    1:48.24  
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         45 O*H*I*O Masters-18   1:24.99    1:24.12  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clary, Barbara B          54 O*H*I*O Masters-18   1:20.70    1:19.83  
  2 Louden, Tricia K          51 Unattached           1:25.00    1:25.40  
  3 Thomas-Citino, Reva M     53 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:39.02  
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallue, Shelley           55 UC18-18              1:24.80    1:21.82  
  2 Turner, Lisa M            59 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:30.25  
  3 Inderhees, Joan E         59 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:34.45  
  4 Telzrow, Therese M        59 O*H*I*O Masters-18        NT    1:48.37  
  5 Rea, Gloria               55 O*H*I*O Masters-18   1:45.82    1:50.28  
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           63 O*H*I*O Masters-18   1:21.80    1:22.53  
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         67 O*H*I*O Masters-18   1:29.75    1:32.79  
 
Event 9  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           77 O*H*I*O Masters-18        NT    2:10.81  
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Allen              33 O*H*I*O Masters-18   1:22.00    1:28.00  
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          35 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:32.02  
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivier, Adriaan D        44 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:15.28  
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houser, Keith             49 O*H*I*O Masters-18   1:07.00    1:08.96  
  2 Provenza, Andrew J        48 Liquid N'Durance-LE  1:25.00    1:15.45  
  3 Schenk, Mark D            49 O*H*I*O Masters-18        NT    1:33.61  
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leppo, Glenn              52 O*H*I*O Masters-18   1:14.00    1:10.37  
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosworth, Peter A         58 UC17-OH              1:20.00    1:11.11  
  2 Freeman, Matt             56 UC18-18              1:30.00    1:26.21  
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          63 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:11.81  
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          69 O*H*I*O Masters-18   1:23.67    1:23.82  
  2 Terkel, Lawrence A        69 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:24.40  
 
Event 9  Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            80 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    2:22.77  
 
Event 10  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           23 O*H*I*O Masters-18   2:45.00    2:36.03  
 
Event 10  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         33 O*H*I*O Masters-18   3:11.83    3:13.83  
 
Event 10  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth W       51 O*H*I*O Masters-18        NT    3:24.41  
 
Event 10  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            67 O*H*I*O Masters-18   2:44.47    2:45.00  
 
Event 11  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT    2:47.07  
     1) Thompson, Michelle L W41        2) Thomas-Citino, Reva M W53      
     3) Clary, Barbara B W54            4) Stouffer, Elizabeth W32        
 
Event 11  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'D'                      NT    2:30.76  
     1) Kappa, Gregory V M69            2) Douglass, Nick M67             
     3) Welch, Allen M33                4) Clary, Steve F M58             
 
Event 11  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    2:15.72  
     1) Collier, Kari W40               2) Olivier, Adriaan D M44         
     3) Zoeller, Ashley W23             4) Ellek, Michael J M35           
 
Event 11  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-18  'C'                      NT   X2:26.72  
     1) Braniecki, Ashley L W30         2) Freeman, Matt M56        
     3) Sherman, Melani L W33           4) Schenk, Mark D M49             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 12                    
 
  1. O*H*I*O Masters Swim Club          2878   2. Uc18                                182
  3. P.R. TriTeam                        100   3. Uc17                                100
  5. Liquid N'Durance                     87   6. Unattached                           85
  7. Masters of Stark County Swim t       37