Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/26/2014 12:40 PM
            OHIO Masters 2014 SCY Pentathlon Swim Meet - 10/26/2014            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       24 O*H*I*O Masters-LE     32.00      31.49   20  
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       28 Adirondack Maste-3     29.97      29.49   20  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stacy, Laura              30 O*H*I*O Masters-LE     32.00      30.95   20  
  2 Mohan, Clare A            31 O*H*I*O Masters-LE     36.00      36.32   17  
  3 Sherman, Melani L         31 O*H*I*O Masters-LE     38.00      38.74   16  
 
Event 1  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            35 O*H*I*O Masters-LE   1:35.00      47.85   20  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        51 O*H*I*O Masters-LE     35.50      36.79   20  
  2 Rea, Gloria               53 UC18-LE                57.00      58.35   17  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         55 O*H*I*O Masters-LE     44.69      44.77   20  
 
Event 1  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          67 O*H*I*O Masters-LE     49.00      51.79   20  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     24 O*H*I*O Masters-LE     27.62      28.00   20  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan L           34 O*H*I*O Masters-LE     32.00      30.81   20  
  2 Dycus, Daniel L           34 O*H*I*O Masters-LE        NT      34.73   17  
  3 Ellek, Michael J          33 O*H*I*O Masters-LE     37.00      37.38   16  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Jonathan D         57 Michigan Masters-MI    27.50      29.23   20  
  2 Marshfield, Mark J        56 O*H*I*O Masters-LE     58.00      46.00   17  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         63 O*H*I*O Masters-LE     30.00      33.24   20  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          67 UC18-LE                34.38      33.81   20  
  2 Terkel, Lawrence A        67 O*H*I*O Masters-LE     36.00      33.98   17  
  3 McDonald, Robert G        65 O*H*I*O Masters-LE     38.00      46.64   16  
 
Event 2  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           61 O*H*I*O Masters-LE   1:28.00    1:31.92   20  
 
Event 2  Women 85-89 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             87 O*H*I*O Masters-LE   2:24.00    2:16.49   20  
 
Event 2  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         41 O*H*I*O Masters-LE   1:06.00    1:06.36   20  
 
Event 2  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            48 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:04.93   20  
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            51 Michigan Masters-MI  1:08.25    1:10.45   20  
 
Event 2  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             55 O*H*I*O Masters-LE   1:14.00    1:14.06   20  
  2 Hammond, Steven T         57 Bgsu Masters-OH      1:29.00    1:25.83   17  
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       24 O*H*I*O Masters-LE     34.00      33.93   20  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       28 Adirondack Maste-3     31.88      31.60   20  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stacy, Laura              30 O*H*I*O Masters-LE     34.00      32.23   20  
  2 Mohan, Clare A            31 O*H*I*O Masters-LE     33.78      35.34   17  
  3 Sherman, Melani L         31 O*H*I*O Masters-LE     50.00      41.26   16  
 
Event 3  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            35 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00      45.30   20  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        51 O*H*I*O Masters-LE     36.50      38.49   20  
  2 Rea, Gloria               53 UC18-LE                53.00      52.10   17  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         55 O*H*I*O Masters-LE     47.50      45.12   20  
 
Event 3  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          67 O*H*I*O Masters-LE     46.00      56.00   20  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     24 O*H*I*O Masters-LE     31.11      31.77   20  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan L           34 O*H*I*O Masters-LE     33.00      33.26   20  
  2 Ellek, Michael J          33 O*H*I*O Masters-LE     41.00      40.32   17  
  3 Dycus, Daniel L           34 O*H*I*O Masters-LE        NT      41.71   16  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Jonathan D         57 Michigan Masters-MI    31.80      32.30   20  
  2 Marshfield, Mark J        56 O*H*I*O Masters-LE   1:08.00      54.01   17  
  3 Molai, Fred               57 O*H*I*O Masters-LE        NT      56.61   16  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          67 UC18-LE                40.83      40.93   20  
  2 Terkel, Lawrence A        67 O*H*I*O Masters-LE        NT      41.80   17  
  3 McDonald, Robert G        65 O*H*I*O Masters-LE     41.00      43.02   16  
 
Event 4  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           61 O*H*I*O Masters-LE   1:24.00    1:27.44   20  
 
Event 4  Women 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             87 O*H*I*O Masters-LE   1:58.00    1:58.16   20  
 
Event 4  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         41 O*H*I*O Masters-LE   1:04.00    1:03.66   20  
 
Event 4  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            48 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:16.47   20  
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            51 Michigan Masters-MI  1:16.87    1:18.28   20  
 
Event 4  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             55 O*H*I*O Masters-LE   1:17.00    1:14.94   20  
  2 Hammond, Steven T         57 Bgsu Masters-OH      1:30.00    1:30.99   17  
 
Event 4  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Louis            61 O*H*I*O Masters-LE   1:20.30    1:16.06   20  
 
Event 4  Men 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*I*O Masters-LE   2:10.00    2:10.89   20  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       24 O*H*I*O Masters-LE     50.00      41.20   20  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       28 Adirondack Maste-3     39.28      38.63   20  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stacy, Laura              30 O*H*I*O Masters-LE     38.00      37.93   20  
  2 Mohan, Clare A            31 O*H*I*O Masters-LE     41.00      41.85   17  
  3 Sherman, Melani L         31 O*H*I*O Masters-LE     55.00      45.10   16  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            35 O*H*I*O Masters-LE   1:35.00      51.71   20  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        51 O*H*I*O Masters-LE     44.00      45.76   20  
  2 Rea, Gloria               53 UC18-LE                49.00      48.74   17  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         55 O*H*I*O Masters-LE     43.25      43.75   20  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          67 O*H*I*O Masters-LE     46.00      55.10   20  
 
Event 5  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       72 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:24.36   20  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     24 O*H*I*O Masters-LE     35.79      36.03   20  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan L           34 O*H*I*O Masters-LE     43.00      38.60   20  
  2 Dycus, Daniel L           34 O*H*I*O Masters-LE        NT      40.30   17  
  3 Ellek, Michael J          33 O*H*I*O Masters-LE     43.00      43.56   16  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Jonathan D         57 Michigan Masters-MI    42.00      39.41   20  
  2 Marshfield, Mark J        56 O*H*I*O Masters-LE     55.00      48.24   17  
  3 Molai, Fred               57 O*H*I*O Masters-LE        NT      50.36   16  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        67 O*H*I*O Masters-LE     39.00      38.35   20  
  2 McDonald, Robert G        65 O*H*I*O Masters-LE     41.00      43.75   17  
  3 Kappa, Gregory V          67 UC18-LE                43.86      44.44   16  
 
Event 5  Men 85-89 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*I*O Masters-LE   1:01.00    1:01.89   20  
 
Event 6  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           61 O*H*I*O Masters-LE   1:26.00    1:29.51   20  
  2 Spackey, Carol            61 UC18-LE                   NT    2:00.32   17  
 
Event 6  Women 85-89 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             87 O*H*I*O Masters-LE   2:14.00    2:37.32   20  
 
Event 6  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         41 O*H*I*O Masters-LE   1:18.00    1:18.68   20  
 
Event 6  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            48 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:20.16   20  
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            51 Michigan Masters-MI  1:17.98    1:25.20   20  
 
Event 6  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             55 O*H*I*O Masters-LE   1:37.00    1:24.39   20  
  2 Hammond, Steven T         57 Bgsu Masters-OH      1:30.00    1:27.02   17  
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       24 O*H*I*O Masters-LE     30.00      30.28   20  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       28 Adirondack Maste-3     28.51      28.07   20  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stacy, Laura              30 O*H*I*O Masters-LE     28.00      28.06   20  
  2 Mohan, Clare A            31 O*H*I*O Masters-LE     33.30      32.29   17  
  3 Sherman, Melani L         31 O*H*I*O Masters-LE     38.00      32.96   16  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            35 O*H*I*O Masters-LE     50.00      38.16   20  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        51 O*H*I*O Masters-LE     31.00      32.75   20  
  2 Rea, Gloria               53 UC18-LE                42.00      41.69   17  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         55 O*H*I*O Masters-LE     35.92      36.60   20  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spackey, Carol            61 UC18-LE                   NT      44.31   20  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          67 O*H*I*O Masters-LE     44.00      46.17   20  
 
Event 7  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittain, Rebecca A       72 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00    1:14.21   20  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     24 O*H*I*O Masters-LE     25.10      25.24   20  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan L           34 O*H*I*O Masters-LE     29.00      27.88   20  
  2 Dycus, Daniel L           34 O*H*I*O Masters-LE        NT      30.58   17  
  3 Ellek, Michael J          33 O*H*I*O Masters-LE     31.00      31.34   16  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Jonathan D         57 Michigan Masters-MI    26.50      27.31   20  
  2 Molai, Fred               57 O*H*I*O Masters-LE        NT      37.03   17  
  3 Marshfield, Mark J        56 O*H*I*O Masters-LE     43.00      37.28   16  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dorsch, William T         63 O*H*I*O Masters-LE     26.00      28.18   20  
  2 Horwitz, Louis            61 O*H*I*O Masters-LE     34.90      34.54   17  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        67 O*H*I*O Masters-LE     29.00      29.06   20  
  2 Kappa, Gregory V          67 UC18-LE                28.78      29.35   17  
  3 McDonald, Robert G        65 O*H*I*O Masters-LE     32.00      33.67   16  
 
Event 8  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           61 O*H*I*O Masters-LE   1:06.00    1:09.86   20  
  2 Spackey, Carol            61 UC18-LE                   NT    1:41.97   17  
 
Event 8  Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             87 O*H*I*O Masters-LE   1:50.00    1:40.07   20  
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         41 O*H*I*O Masters-LE     59.00      58.48   20  
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            48 O*H*I*O Masters-LE     56.00      56.67   20  
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            51 Michigan Masters-MI  1:01.25    1:03.35   20  
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             55 O*H*I*O Masters-LE   1:06.00    1:04.48   20  
  2 Hammond, Steven T         57 Bgsu Masters-OH      1:25.00    1:12.38   17  
 
Event 8  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daily, John R             86 O*H*I*O Masters-LE   1:39.00    1:46.49   20  
 
Event 9  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       24 O*H*I*O Masters-LE   1:15.00    1:16.43   20  
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       28 Adirondack Maste-3   1:11.40    1:10.38   20  
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stacy, Laura              30 O*H*I*O Masters-LE   1:15.00    1:09.75   20  
  2 Mohan, Clare A            31 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00    1:20.17   17  
  3 Sherman, Melani L         31 O*H*I*O Masters-LE   1:38.00    1:27.05   16  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            35 O*H*I*O Masters-LE   2:00.00    1:45.46   20  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        51 O*H*I*O Masters-LE   1:25.10    1:24.27   20  
  2 Rea, Gloria               53 UC18-LE                   NT    1:48.50   17  
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         55 O*H*I*O Masters-LE   1:29.97    1:33.45   20  
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          67 O*H*I*O Masters-LE   1:55.00    1:53.46   20  
 
Event 9  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     24 O*H*I*O Masters-LE   1:06.40    1:07.66   20  
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerding, Alan L           34 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00    1:14.65   20  
  2 Dycus, Daniel L           34 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:21.23   17  
  3 Ellek, Michael J          33 O*H*I*O Masters-LE   1:24.00    1:27.14   16  
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Jonathan D         57 Michigan Masters-MI  1:12.50    1:11.45   20  
  2 Marshfield, Mark J        56 O*H*I*O Masters-LE   2:04.00    1:44.95   17  
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        67 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:21.91   20  
  2 Kappa, Gregory V          67 UC18-LE              1:19.70    1:22.07   17  
  3 McDonald, Robert G        65 O*H*I*O Masters-LE   1:29.80    1:29.49   16  
 
Event 10  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           61 O*H*I*O Masters-LE   2:50.00    2:59.04   20  
 
Event 10  Women 85-89 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             87 O*H*I*O Masters-LE   4:31.00    4:30.15   20  
 
Event 10  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         41 O*H*I*O Masters-LE   2:30.00    2:26.64   20  
 
Event 10  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reid, Andrew W            48 O*H*I*O Masters-LE        NT    2:41.27   20  
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heaney, Steven            51 Michigan Masters-MI  2:35.35    2:41.60   20  
 
Event 10  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beatty, Chuck             55 O*H*I*O Masters-LE   2:38.00    2:37.48   20  
  2 Hammond, Steven T         57 Bgsu Masters-OH      3:00.00    3:00.77   17  
 
Event 11  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                      NT    2:25.06   40  
     1) Mohan, Clare A W31              2) Marshfield, Ann K W55          
     3) Spicer, Cathleen M W51          4) Stacy, Laura W30               
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    2:41.91   34  
     1) Sadar, Julie A W35              2) McGovern, Anne L W67           
     3) Wintrow, Jennifer B W24         4) Sherman, Melani L W31          
 
Event 11  Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    2:14.72   40  
     1) Gerding, Alan L M34             2) Beatty, Chuck M55              
     3) Devonshire, Matthew M M24       4) Ellek, Michael J M33           
 
Event 12  Men 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    5:10.36   40  
     1) Beatty, Chuck M55               2) Ellek, Michael J M33           
     3) Gerding, Alan L M34             4) Devonshire, Matthew M M24