Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/3/2019 06:53 PM
           OHIO Masters 2019 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/3/2019            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           26 O*H*I*O Masters-18   6:30.00    6:05.32  
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raezer, Stephanie         37 Life Time Swim O-17  5:48.96    5:40.36  
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18  9:09.31  X10:45.34  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   7:50.00    7:39.87  
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   6:35.00    6:41.56  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   9:47.82    9:09.36  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18  17:09.02   16:35.22  
 
Event 1  Women 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             80 O*H*I*O Masters-18  10:40.00   11:15.57  
 
Event 1  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyer, John               23 UC17-17              6:30.00    6:11.74  
 
Event 1  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   5:16.16    5:46.65  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           45 O*H*I*O Masters-18   5:35.00    5:25.59  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Mark              52 O*H*I*O Masters-18   7:35.00    7:32.54  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin             57 O*H*I*O Masters-18   6:30.00    6:29.74  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18              7:30.00    7:26.02  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Stephen            62 UC18-18              7:05.00    6:51.17  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   5:55.00    5:54.32  
  2 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18         NT   10:49.69  
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   8:15.00    8:12.03  
 
Event 1  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   8:26.22    8:28.68  
 
Event 1  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   8:15.00    8:51.54  
 
Event 1  Men 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            87 O*H*I*O Masters-18  12:20.22   15:04.17  
 
Event 2  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   5:45.00    5:31.21  
 
Event 2  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         54 O*H*I*O Masters-18   3:22.58    3:20.82  
 
Event 2  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         59 O*H*I*O Masters-18   3:45.00    3:40.06  
 
Event 2  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   3:10.00    3:17.86  
 
Event 2  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   2:05.43    2:04.78  
 
Event 2  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldock, Rick             53 O*H*I*O Masters-18   2:20.11    2:22.86  
 
Event 2  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   2:50.00    2:53.17  
  2 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   4:04.00    4:10.58  
 -- Hill, Jack                63 UC17-17                   NT         DQ  
 
Event 2  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   2:57.99    2:50.37  
 
Event 3  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raezer, Stephanie         37 Life Time Swim O-17  1:07.32    1:07.85  
  2 Skerkoski, Laura          37 UC18-18              1:32.00    1:17.02  
  3 Young, Kristin            36 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:23.81  
 
Event 3  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17  1:25.00    1:21.55  
 
Event 3  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18              1:30.00    1:16.65  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:40.65  
 
Event 3  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18   1:27.00    1:28.31  
 
Event 3  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            57 New Albany Aquat-OH  1:33.28    1:31.32  
 
Event 3  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18   1:38.58    1:33.66  
 
Event 3  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18   1:33.15    1:35.13  
 -- Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   3:53.49         DQ  
 
Event 3  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18              1:07.36    1:09.31  
 
Event 3  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE    1:05.00    1:01.39  
 
Event 3  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fellinger, Robert         48 UC18-18              1:05.00    1:01.10  
 
Event 3  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18   1:32.58    1:29.63  
  2 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT    1:32.29  
 
Event 3  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              62 O*H*I*O Masters-18        NT    1:22.32  
 
Event 3  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18   1:26.68    1:26.35  
 
Event 4  Women 25-29 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           26 O*H*I*O Masters-18     14.00      12.85  
 
Event 4  Women 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17    14.57      13.70  
 -- Bucchieri, Julie K        44 Shaker Swimming-18        NT         DQ  
 
Event 4  Women 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          54 UC18-18                15.00      13.88  
 
Event 4  Women 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    17.55     X17.80  
 
Event 4  Women 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18     15.00      14.53  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT      43.79  
 
Event 4  Women 70-74 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18     21.18      21.45  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18     39.36      36.88  
 
Event 4  Women 80-84 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             80 O*H*I*O Masters-18     28.00      22.35  
 
Event 4  Men 18-24 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyer, John               23 UC17-17                13.99      11.09  
 
Event 4  Men 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Mark              52 O*H*I*O Masters-18     15.00      16.12  
 
Event 4  Men 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin             57 O*H*I*O Masters-18     14.00      13.49  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18                18.00      14.86  
  3 Durdik, Paul              57 UC38-38              1:00.00      29.14  
 
Event 4  Men 60-64 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Stephen            62 UC18-18                15.00      14.24  
  2 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18     19.00      17.54  
 
Event 4  Men 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18     13.00      12.85  
  2 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18     14.00      13.42  
  3 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18         NT      18.03  
 
Event 4  Men 70-74 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Paul              74 O*H*I*O Masters-18     16.25      16.10  
  2 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18     17.00      16.64  
 
Event 4  Men 75-79 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18     16.36         DQ  
 
Event 4  Men 85-89 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            87 O*H*I*O Masters-18     26.21      25.87  
 
Event 4  Men 90-94 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18     25.45      25.85  
 
Event 5  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raezer, Stephanie         37 Life Time Swim O-17  1:14.64    1:08.48  
  2 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   3:30.00    3:03.48  
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         54 O*H*I*O Masters-18   1:40.66    1:43.86  
 
Event 5  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         59 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:48.60  
 
Event 5  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:37.60  
 
Event 5  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   1:00.44      59.64  
 
Event 5  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldock, Rick             53 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:06.41  
 
Event 5  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Jack                63 UC17-17              1:40.00    1:27.44  
  2 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   1:33.42    1:34.42  
  3 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:25.00    1:36.49  
  4 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   1:57.58    1:55.01  
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   1:25.99    1:19.12  
 
Event 6  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                33.00      31.24  
  2 Young, Kristin            36 O*H*I*O Masters-18        NT      38.80  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                34.00      33.77  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     51.00      47.05  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     40.03      40.97  
 
Event 6  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            57 New Albany Aquat-OH  1:00.00      46.18  
 
Event 6  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     51.58      44.61  
 
Event 6  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     41.98      41.72  
 
Event 6  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18                28.00      29.50  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      27.11      26.53  
 
Event 6  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Craig              53 UC18-18                31.00      30.43  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     35.24      38.53  
  2 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT      42.54  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              62 O*H*I*O Masters-18        NT      36.37  
 
Event 6  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     35.99      36.75  
 
Event 7  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           26 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:16.13  
 
Event 7  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raezer, Stephanie         37 Life Time Swim O-17  2:15.29    2:09.02  
 
Event 7  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   2:27.85    2:30.21  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    7:12.59  
 
Event 7  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   3:42.22    3:31.66  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   6:06.44    6:33.14  
 
Event 7  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             80 O*H*I*O Masters-18   3:49.95    4:19.18  
 
Event 7  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyer, John               23 UC17-17              2:30.00    2:13.18  
 
Event 7  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           45 O*H*I*O Masters-18   2:02.00    2:02.10  
 
Event 7  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Mark              52 O*H*I*O Masters-18   2:50.00    2:48.41  
 
Event 7  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin             57 O*H*I*O Masters-18   2:25.00    2:24.02  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18              2:55.00    2:46.74  
 
Event 7  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wargo, Stephen            62 UC18-18              2:40.00    2:34.60  
 
Event 7  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   2:10.00    2:10.21  
  2 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18         NT    3:58.96  
 
Event 7  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   3:08.00    3:03.71  
 
Event 7  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   3:11.02    3:20.63  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18   4:20.65    4:23.90  
 
Event 7  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   3:05.00    3:21.46  
 
Event 7  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            87 O*H*I*O Masters-18   4:45.80    5:17.84  
 
Event 8  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                40.00      36.50  
  2 Young, Kristin            36 O*H*I*O Masters-18     39.23      37.42  
 
Event 8  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                36.00      35.19  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     49.00      46.11  
 
Event 8  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          54 UC18-18                38.00      37.57  
  2 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     40.55      41.52  
 
Event 8  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            57 New Albany Aquat-OH  1:00.00      43.21  
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    56.73   X1:01.63  
 
Event 8  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     52.58      46.79  
 
Event 8  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    1:45.52  
 
Event 8  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     44.94      42.03  
 
Event 8  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18                33.89      35.56  
 
Event 8  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      32.00      31.94  
 
Event 8  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Craig              53 UC18-18                32.00      33.60  
 
Event 8  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT      45.62  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     46.22      48.11  
 
Event 8  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              62 O*H*I*O Masters-18        NT      45.21  
 
Event 8  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     42.81      42.62  
 
Event 8  Men 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:08.19  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   3:00.00    2:36.79  
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17  1:26.22    1:22.65  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         54 O*H*I*O Masters-18   1:42.45    1:41.29  
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         59 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:40.45  
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    3:45.61  
 
Event 9  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18        NT    1:30.81  
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   1:10.99    1:01.15  
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldock, Rick             53 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:07.78  
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:19.00    1:17.81  
  2 Hill, Jack                63 UC17-17              1:40.00    1:28.33  
  3 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   1:32.54    1:38.86  
  4 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   2:14.58    2:13.05  
 
Event 9  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   1:30.99    1:23.85  
 
Event 9  Men 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:40.00    2:34.12  
 
Event 10  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           26 O*H*I*O Masters-18     29.00      27.96  
 
Event 10  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                31.00      28.84  
  2 Young, Kristin            36 O*H*I*O Masters-18     32.36      32.85  
 
Event 10  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                32.00      30.43  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     36.19      36.90  
 
Event 10  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     35.00      35.64  
 
Event 10  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            57 New Albany Aquat-OH    33.86      33.64  
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    39.58     X48.91  
 
Event 10  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     47.58      38.31  
 
Event 10  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18     32.00      32.14  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    1:51.09  
 
Event 10  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     36.24      37.82  
  2 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18     45.96      46.64  
  3 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   1:20.94    1:26.62  
 
Event 10  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             80 O*H*I*O Masters-18     50.00      52.11  
 
Event 10  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyer, John               23 UC17-17                25.00      23.49  
  2 Studt, Caleb              23 UC18-18                27.28      27.63  
 
Event 10  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      24.50      25.74  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Craig              53 UC18-18                28.00      26.92  
  2 Schenk, Mark              52 O*H*I*O Masters-18     34.00      35.78  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin             57 O*H*I*O Masters-18     30.00      29.72  
  2 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     30.07      32.50  
  3 Truscott, Rob             56 UC18-18                33.00      33.02  
  4 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18     35.00      33.32  
  5 Durdik, Paul              57 UC38-38              1:40.00    1:00.01  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              62 O*H*I*O Masters-18        NT      31.57  
  2 Wargo, Stephen            62 UC18-18                37.00      32.25  
 
Event 10  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18     29.00      27.96  
  2 Dorsch, William           68 O*H*I*O Masters-18     29.00      29.35  
  3 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18         NT      45.31  
 
Event 10  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     32.15      32.25  
  2 Martin, Paul              74 O*H*I*O Masters-18     37.50      36.77  
  3 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18     37.90      38.11  
 
Event 10  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18     35.71      38.16  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18     51.29      55.24  
 
Event 10  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            87 O*H*I*O Masters-18     57.23    1:02.15  
 
Event 10  Men 90-94 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   1:03.00    1:01.53  
 
Event 11  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raezer, Stephanie         37 Life Time Swim O-17  1:15.43    1:14.39  
  2 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   3:30.00    3:10.16  
 
Event 11  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           40 Life Time Swim O-17  1:32.00    1:30.15  
 
Event 11  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         54 O*H*I*O Masters-18   1:40.35    1:41.76  
 
Event 11  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         59 O*H*I*O Masters-18   1:59.00    1:56.47  
 
Event 11  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:42.81  
 
Event 11  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18   1:04.35    1:03.63  
  2 Foreman, Aaron            27 O*H*I*O Masters-18   1:06.02    1:08.29  
 
Event 11  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldock, Rick             53 O*H*I*O Masters-18   1:09.50    1:11.25  
 
Event 11  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Jack                63 UC17-17              1:40.00    1:26.39  
  2 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:35.00    1:28.61  
  3 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   1:56.58    1:47.83  
 
Event 11  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   1:24.99    1:23.16  
 
Event 12  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skerkoski, Laura          37 UC18-18                41.00      40.30  
  2 Young, Kristin            36 O*H*I*O Masters-18        NT      44.24  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Sjean            45 UC18-18                40.00      40.05  
  2 Stupi, Julie              45 O*H*I*O Masters-18     54.00      53.26  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          54 UC18-18                39.00      40.89  
  2 Louden, Tricia            54 O*H*I*O Masters-18     45.40      43.85  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sedivy, Angela            57 New Albany Aquat-OH    41.71      42.70  
 -- Millas, Ginny             59 Cleveland Aquati-18    48.40     X58.28  
 
Event 12  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann           60 O*H*I*O Masters-18     50.58      44.38  
 
Event 12  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         70 O*H*I*O Masters-18     47.00      52.91  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Studt, Caleb              23 UC18-18                33.20      36.17  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stromberg, Brian          34 Medina Masters-LE      31.75      31.37  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Definis, Jay              59 O*H*I*O Masters-18     43.38      44.24  
  2 Harlan, Jack              57 O*H*I*O Masters-18        NT      44.79  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              62 O*H*I*O Masters-18        NT      43.55  
 
Event 12  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory            72 O*H*I*O Masters-18     48.17      46.73  
 
Event 12  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18     59.09    1:06.05  
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           26 O*H*I*O Masters-18     59.63    1:01.58  
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               36 Connecticut Mast-5   2:15.00    2:06.76  
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         54 O*H*I*O Masters-18   1:24.22    1:24.73  
 
Event 13  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         59 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:29.13  
 
Event 13  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              62 O*H*I*O Masters-18   1:16.00    1:15.92  
 
Event 13  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane             66 O*H*I*O Masters-18   1:09.00    1:09.57  
  2 Braden, Cynthia           66 UC17-17                   NT    3:54.63  
 
Event 13  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan              73 O*H*I*O Masters-18   1:44.24    1:44.42  
  2 Toole, Cheyenne           73 O*H*I*O Masters-18   2:57.72    3:07.96  
 
Event 13  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             80 O*H*I*O Masters-18   1:51.50    2:01.66  
 
Event 13  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beyer, John               23 UC17-17                57.00      54.72  
 
Event 13  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       27 O*H*I*O Masters-18     55.99      53.14  
 
Event 13  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fellinger, Robert         48 UC18-18                54.00      53.94  
  2 Hartenburg, Ben           45 O*H*I*O Masters-18     56.50      57.30  
 
Event 13  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldock, Rick             53 O*H*I*O Masters-18     55.50      57.84  
  2 Moore, Craig              53 UC18-18              1:00.00    1:02.61  
  3 Schenk, Mark              52 O*H*I*O Masters-18   1:17.00    1:16.60  
 
Event 13  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelley, Kevin             57 O*H*I*O Masters-18   1:05.00    1:05.88  
  2 Truscott, Rob             56 UC18-18              1:19.00    1:12.79  
 
Event 13  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bargar, Scott             63 Columbus Sharks-OH   1:02.00    1:06.97  
  2 Hill, Jack                63 UC17-17              1:20.00    1:10.07  
  3 Wargo, Stephen            62 UC18-18              1:18.00    1:10.59  
  4 Grassell, Duane           62 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:24.96  
  5 Marshfield, Mark          61 O*H*I*O Masters-18   1:43.58    1:33.72  
 
Event 13  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward            66 O*H*I*O Masters-18   1:00.80    1:00.51  
  2 Cohen, Jay                66 Kraken Masters-18         NT    1:45.36  
 
Event 13  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            70 O*H*I*O Masters-18   1:10.99    1:09.50  
  2 McDonald, Robert          70 O*H*I*O Masters-18   1:24.00    1:22.86  
  3 Martin, Paul              74 O*H*I*O Masters-18   1:25.50    1:26.19  
 
Event 13  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas            75 O*H*I*O Masters-18   1:22.43    1:31.06  
  2 Kelso, David              78 O*H*I*O Masters-18   2:21.00    2:18.00  
 
Event 13  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Sid                 84 O*H*I*O Masters-18   1:25.00    1:29.32  
 
Event 13  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            87 O*H*I*O Masters-18   2:08.26    2:21.78  
 
Event 13  Men 90-94 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John               91 O*H*I*O Masters-18   2:22.00    2:19.56  
 
Event 14  Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT   X2:42.31  
     1) Feldkircher, Mary W59           2) Sedivy, Angela W57                               
     3) Savage, Jennifer W54            4) Porter, Elizabeth W54          
 
Event 14  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-18  'B'                      NT    2:19.83  
     1) Grassell, Duane M62             2) McCollister, Andrew M27        
     3) Definis, Jay M59                4) Foreman, Aaron M27