Licensed to Lake Erie Masters Swim Club     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/3/2019
           OHIO Masters 2019 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/3/2019            
                                Combined Events                                
 
                             Men 18-24 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Beyer, John 23          UC17-17        NA       NT       NT       NT       NT    54.72
 
                             Men 25-29 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 McCollister, Andrew 27  O*H*-18   6:02.34  2:04.78    59.64  1:01.15  1:03.63    53.14
      - Foreman, Aaron 27       O*H*-18        NA       NT       NT       NT  1:08.29       NT
 
                            Women 25-29 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Zoeller, Ashley 26      O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:01.58
 
                            Women 35-39 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 King, Sarah 36          CONN-5   16:28.40  5:31.21  3:03.48  2:36.79  3:10.16  2:06.76
      - Raezer, Stephanie 37    LTOH-17        NA       NT  1:08.48       NT  1:14.39       NT
 
                            Women 40-44 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Bucchieri, Julie K 44   SHSH-18        NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - Quinn, Jennifer 40      LTOH-17        NA       NT       NT  1:22.65  1:30.15       NT
 
                             Men 45-49 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Fellinger, Robert 48    UC18-18        NA       NT       NT       NT       NT    53.94
      - Hartenburg, Ben 45      O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT    57.30
 
                             Men 50-54 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Waldock, Rick 53        O*H*-18   6:46.14  2:22.86  1:06.41  1:07.78  1:11.25    57.84
      - Moore, Craig 53         UC18-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:02.61
      - Schenk, Mark 52         O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:16.60
 
                            Women 50-54 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Porter, Elizabeth 54    O*H*-18   9:52.46  3:20.82  1:43.86  1:41.29  1:41.76  1:24.73
 
                             Men 55-59 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Alali, Ahmed 56         AGUA-6         NA       NT       NT       NT       NT       NS
      - Durdik, Paul 57         UC38-38        NA       NT       NT       NT       NT       NS
      - Truscott, Rob 56        UC18-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:12.79
      - Kelley, Kevin 57        O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:05.88
 
                            Women 55-59 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Feldkircher, Mary 59    O*H*-18  10:34.71  3:40.06  1:48.60  1:40.45  1:56.47  1:29.13
 
                             Men 60-64 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Bargar, Scott 63        CSMT-OH   8:23.05  2:53.17  1:36.49  1:17.81  1:28.61  1:06.97
      2 Marshfield, Mark 61     O*H*-18  11:40.19  4:10.58  1:55.01  2:13.05  1:47.83  1:33.72
      - Grassell, Duane 62      O*H*-18        NA       NT  1:34.42  1:38.86       NT  1:24.96
      - Wargo, Stephen 62       UC18-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:10.59
      - Hill, Jack 63           UC17-17        NA       DQ  1:27.44  1:28.33  1:26.39  1:10.07
 
                            Women 60-64 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Turner, Lisa 62         O*H*-18        NA  3:17.86  1:37.60       NS  1:42.81  1:15.92
 
                             Men 65-69 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Cohen, Jay 66           KMLE-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:45.36
      - Borsuk, Edward 66       O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:00.51
 
                            Women 65-69 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Spence, Diane 66        O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:09.57
      - Braden, Cynthia 66      UC17-17        NA       NT       NT  3:45.61       NT  3:54.63
 
                             Men 70-74 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      1 Douglass, Nick 70       O*H*-18   8:06.00  2:50.37  1:19.12  1:23.85  1:23.16  1:09.50
      - Martin, Paul 74         O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:26.19
      - McDonald, Robert 70     O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:22.86
 
                            Women 70-74 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Paris, Susan 73         O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:44.42
      - Toole, Cheyenne 73      O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  3:07.96
      - Douglass, Marilyn 70    O*H*-18        NA       NT       NT  1:30.81       NT       NT
 
                             Men 75-79 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Kelso, David 78         O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  2:18.00
      - Spence, Thomas 75       O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:31.06
 
                             Men 80-84 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Hall, Sid 84            O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  1:29.32
 
                            Women 80-84 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Easton, Luise 80        O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  2:01.66
 
                             Men 85-89 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Malaker, Deane 87       O*H*-18        NA       NT       NT       NT       NT  2:21.78
 
                             Men 90-94 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    200IM   100FLY    100BK    100BR    100FR
==============================================================================================
      - Daily, John 91          O*H*-18        NA       NT       NT  2:34.12       NT  2:19.56