Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/4/2018 06:02 PM
           OHIO Masters 2018 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/4/2018            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aldan, Kayla              28 Kraken Masters-18    6:15.38    6:06.24  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Elizabeth J       34 O*H*I*O Masters-18   6:20.00    6:11.69  
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   7:19.36    7:30.78  
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18        NT    8:38.59  
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessel, Gretchen          48 O*H*I*O Masters-18  10:00.00   10:40.27  
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18 12:00.00    9:52.97  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18   8:00.00    7:50.77  
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   6:35.33    6:45.39  
 
Event 1  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18        NT    9:47.82  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18  16:25.12   17:13.15  
 
Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             79 O*H*I*O Masters-18        NT   10:44.92  
 
Event 1  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pristov, Greg A           28 O*H*I*O Masters-18   5:00.00    5:04.68  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   5:16.16    5:51.39  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18              5:50.00    5:43.95  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Welch, Shannon            47 UC18-18              7:00.00         DQ  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18        NT    7:25.76  
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   5:55.00    5:53.58  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   6:45.00    6:56.26  
  3 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   8:30.00    8:29.46  
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   8:20.51    8:39.76  
 
Event 1  Men 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT   12:20.22  
 
Event 2  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   2:36.03    2:39.03  
  2 Kolega, Kinsey            25 Cleveland Aquati-18  2:57.16    2:55.74  
 
Event 2  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               35 Connecticut Mast-5   5:30.00    5:09.89  
 
Event 2  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         53 O*H*I*O Masters-18   3:24.41    3:22.58  
 
Event 2  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   3:55.00    3:29.18  
 
Event 2  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   2:10.70    2:05.43  
 
Event 2  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              2:30.00    2:44.23  
 
Event 2  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   3:58.58    4:04.13  
 
Event 2  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   2:49.47    2:49.95  
 
Event 3  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18   1:08.00    1:09.46  
  2 Cogan, Shannon            27 O*H*I*O Masters-18   1:15.00    1:12.41  
 
Event 3  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           39 Life Time Swim O-17  1:28.00    1:23.90  
  2 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18   1:25.24    1:30.50  
  3 D'Artenay, Tamrya         36 Hubbard Masters-18        NT    1:40.43  
 
Event 3  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          53 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:24.08  
  2 Louden, Tricia K          53 O*H*I*O Masters-18   1:35.88    1:26.70  
 
Event 3  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18   1:45.82    1:50.86  
  2 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17  1:59.00    1:54.11  
 
Event 3  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18   1:30.30    1:21.76  
  2 Inderhees, Joan           61 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:35.03  
 
Event 3  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18   1:30.82    1:34.27  
 
Event 3  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:15.47  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18        NT    3:53.49  
 
Event 3  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18   1:30.00         DQ  
 
Event 3  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             45 New Albany Aquat-OH  1:00.50    1:02.01  
  2 Rule, Robert W            47 Hubbard Masters-18   1:25.00    1:16.56  
 
Event 3  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              61 UC17-OH              1:30.00    1:23.54  
 
Event 3  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:29.11  
 
Event 3  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18   1:24.50    1:23.99  
  2 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18   1:25.08    1:26.68  
 
Event 4  Women 25-29 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aldan, Kayla              28 Kraken Masters-18         NT      13.44  
  2 Bergsman, Jamie L         27 O*H*I*O Masters-18     20.00      13.83  
 
Event 4  Women 30-34 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Elizabeth J       34 O*H*I*O Masters-18     15.00      13.14  
 
Event 4  Women 35-39 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           39 Life Time Swim O-17    19.00      14.83  
 
Event 4  Women 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18     20.00      16.22  
 
Event 4  Women 45-49 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessel, Gretchen          48 O*H*I*O Masters-18     50.00      20.45  
 
Event 4  Women 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18    20.00      18.11  
  2 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18     32.00      24.14  
 
Event 4  Women 60-64 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18     17.00      15.17  
 
Event 4  Women 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18     15.00      15.45  
 
Event 4  Women 70-74 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18        NT      21.18  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18        NT      39.36  
 
Event 4  Women 75-79 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             79 O*H*I*O Masters-18        NT      20.64  
 
Event 4  Men 25-29 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     11.56      12.05  
 
Event 4  Men 35-39 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18        NT      14.49  
 
Event 4  Men 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18                12.00      11.99  
 
Event 4  Men 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18        NT      14.21  
 
Event 4  Men 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18     13.00      12.63  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18     15.50      13.83  
  3 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18     22.50      16.88  
 
Event 4  Men 70-74 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18     15.00      16.36  
  2 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18     18.00      18.65  
 
Event 4  Men 85-89 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18        NT      26.64  
 
Event 4  Men 90-94 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             90 O*H*I*O Masters-18        NT      25.44  
 
Event 5  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   1:08.58    1:14.81  
  2 Kolega, Kinsey            25 Cleveland Aquati-18  1:25.39    1:19.17  
 
Event 5  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               35 Connecticut Mast-5   3:15.00    2:52.38  
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         53 O*H*I*O Masters-18   1:43.93    1:40.66  
 
Event 5  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   1:50.00    1:43.78  
 
Event 5  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pristov, Greg A           28 O*H*I*O Masters-18     54.00      54.14  
  2 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   1:02.00    1:00.44  
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              1:17.00    1:21.07  
 
Event 5  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   1:58.58    1:57.87  
 
Event 5  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:20.41    1:21.20  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     33.00      30.43  
  2 Cogan, Shannon            27 O*H*I*O Masters-18     31.00      32.63  
  3 Bergsman, Jamie L         27 O*H*I*O Masters-18     45.00      36.44  
 
Event 6  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18     37.67      38.56  
  2 D'Artenay, Tamrya         36 Hubbard Masters-18        NT      46.22  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          53 O*H*I*O Masters-18     38.00      33.96  
 
Event 6  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18     53.54      58.66  
  2 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17  1:00.00    1:00.73  
 
Event 6  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18     40.40      36.61  
  2 Inderhees, Joan           61 O*H*I*O Masters-18     46.00      43.28  
 
Event 6  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     40.26      42.55  
 
Event 6  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   1:02.00      58.26  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             45 New Albany Aquat-OH    27.50      27.39  
  2 Rule, Robert W            47 Hubbard Masters-18     42.00      34.56  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              61 UC17-OH                   NT      35.96  
 
Event 6  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18     45.00         DQ  
 
Event 6  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     34.00      33.73  
  2 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18     35.24      35.99  
 
Event 7  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aldan, Kayla              28 Kraken Masters-18         NT    2:18.92  
 
Event 7  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Elizabeth J       34 O*H*I*O Masters-18   2:16.00    2:17.13  
 
Event 7  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18        NT    3:04.15  
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessel, Gretchen          48 O*H*I*O Masters-18   5:00.00    3:55.93  
 
Event 7  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  4:00.00    3:36.22  
 
Event 7  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18   2:49.00    2:56.43  
 
Event 7  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   2:27.85    2:30.44  
 
Event 7  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   4:06.95    3:42.22  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   6:06.44    6:46.07  
 
Event 7  Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             79 O*H*I*O Masters-18        NT    4:05.53  
 
Event 7  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18   2:01.90    2:03.16  
 
Event 7  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18   2:20.00    2:20.82  
 
Event 7  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18              2:08.00    2:06.14  
 
Event 7  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18        NT    2:40.42  
 
Event 7  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   2:12.00    2:09.75  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   2:31.00    2:29.30  
  3 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   3:15.00    3:10.98  
 
Event 7  Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   3:11.02    3:24.30  
 
Event 7  Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18   5:05.92    4:45.80  
 
Event 8  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     35.00      32.61  
  2 Cogan, Shannon            27 O*H*I*O Masters-18     33.00      33.25  
 
Event 8  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           39 Life Time Swim O-17    39.00      38.86  
  2 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18     40.19      40.79  
  3 D'Artenay, Tamrya         36 Hubbard Masters-18        NT      51.58  
 
Event 8  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          53 O*H*I*O Masters-18     41.00      38.22  
  2 Louden, Tricia K          53 O*H*I*O Masters-18     43.79      39.98  
 
Event 8  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18     46.84      51.21  
  2 Chambers, Eleanor         58 O*H*I*O Masters-18        NT      52.18  
  3 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17    52.00      52.62  
  4 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:02.65  
 
Event 8  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18     41.41      37.92  
  2 Inderhees, Joan           61 O*H*I*O Masters-18     50.00      53.77  
 
Event 8  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     40.10      42.11  
 
Event 8  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:00.20  
 
Event 8  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             45 New Albany Aquat-OH    28.50      28.64  
  2 Rule, Robert W            47 Hubbard Masters-18     37.00      37.26  
 
Event 8  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              61 UC17-OH                   NT      43.68  
 
Event 8  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              65 O*H*I*O Masters-18     38.00      38.62  
 
Event 8  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18     40.90      42.81  
  2 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     45.55      45.30  
 
Event 8  Men 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             90 O*H*I*O Masters-18   1:14.00    1:08.70  
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   1:12.33    1:15.47  
  2 Kolega, Kinsey            25 Cleveland Aquati-18  1:21.35    1:22.12  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               35 Connecticut Mast-5   2:45.00    2:28.42  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         53 O*H*I*O Masters-18   1:42.45    1:42.61  
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   1:40.00    1:35.00  
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              1:17.00    1:16.89  
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   2:08.58    2:13.03  
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:26.76    1:28.71  
 
Event 9  Men 90-94 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             90 O*H*I*O Masters-18   2:45.00    2:39.18  
 
Event 10  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     27.00      27.53  
  2 Cogan, Shannon            27 O*H*I*O Masters-18     29.00      27.83  
  3 Aldan, Kayla              28 Kraken Masters-18      29.98      29.10  
  4 Bergsman, Jamie L         27 O*H*I*O Masters-18     35.00      31.28  
 
Event 10  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Elizabeth J       34 O*H*I*O Masters-18     29.00      28.35  
 
Event 10  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           39 Life Time Swim O-17    34.00      31.79  
  2 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18     31.41      33.06  
  3 D'Artenay, Tamrya         36 Hubbard Masters-18        NT      37.93  
 
Event 10  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18     39.54      36.52  
 
Event 10  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessel, Gretchen          48 O*H*I*O Masters-18   1:00.00      45.13  
 
Event 10  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          53 O*H*I*O Masters-18     34.00      30.56  
  2 Louden, Tricia K          53 O*H*I*O Masters-18     36.72      34.82  
 
Event 10  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18     39.43      40.09  
  2 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18    39.58      41.00  
  3 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17    50.00      51.55  
  4 Byrne, Hilary             55 O*H*I*O Masters-18   1:05.00      52.76  
 
Event 10  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18     35.35      33.05  
  2 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18     35.00      34.08  
  3 Inderhees, Joan           61 O*H*I*O Masters-18     37.00      36.80  
 
Event 10  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18     32.14      32.09  
  2 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     37.42      37.49  
 
Event 10  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18     53.70      46.93  
  2 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18     54.00      48.52  
  3 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   1:10.09    1:24.71  
 
Event 10  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             79 O*H*I*O Masters-18        NT      49.16  
 
Event 10  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     25.22      26.20  
 
Event 10  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18     30.00      28.61  
  2 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18        NT      30.20  
 
Event 10  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18                27.00      26.89  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             45 New Albany Aquat-OH    24.50      24.87  
  2 Rule, Robert W            47 Hubbard Masters-18     30.00      29.34  
 
Event 10  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18     30.30      31.37  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              61 UC17-OH                31.00      31.30  
 
Event 10  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18     28.00      28.17  
  2 Dorsch, William T         67 O*H*I*O Masters-18     27.44      29.48  
  3 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18     30.50      33.20  
  4 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18     40.00      38.18  
 
Event 10  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     28.50      29.12  
  2 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18     31.41      32.15  
  3 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18     35.71      38.34  
  4 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18     43.64      42.99  
 
Event 10  Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18     50.76      57.23  
 
Event 10  Men 90-94 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             90 O*H*I*O Masters-18     58.00    1:02.08  
 
Event 11  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18   1:24.88    1:30.87  
  2 Kolega, Kinsey            25 Cleveland Aquati-18       NT    1:40.20  
 
Event 11  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               35 Connecticut Mast-5   3:00.00    2:57.97  
 
Event 11  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         53 O*H*I*O Masters-18   1:41.43    1:40.35  
 
Event 11  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   2:02.00    1:49.41  
  2 Chambers, Eleanor         58 O*H*I*O Masters-18   2:09.70    1:57.51  
 
Event 11  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCollister, Andrew       26 O*H*I*O Masters-18   1:04.49    1:04.35  
 
Event 11  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              1:10.00    1:11.15  
 
Event 11  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   1:53.58    1:49.12  
 
Event 11  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:22.50    1:23.82  
 
Event 12  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suplit, Kelly             25 O*H*I*O Masters-18     40.00      37.83  
  2 Bergsman, Jamie L         27 O*H*I*O Masters-18     39.00      40.98  
  3 Cogan, Shannon            27 O*H*I*O Masters-18     41.00      41.37  
 
Event 12  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Jennifer           39 Life Time Swim O-17    43.00      42.41  
  2 D'Artenay, Tamrya         36 Hubbard Masters-18        NT      44.65  
  3 Sherman-Green, Melani     35 O*H*I*O Masters-18     44.71      46.25  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Jennifer          53 O*H*I*O Masters-18     43.00      39.02  
  2 Louden, Tricia K          53 O*H*I*O Masters-18     47.48      44.31  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rea, Gloria               57 O*H*I*O Masters-18     48.74      54.31  
  2 Wilson, Deborah           56 Life Time Swim O-17    58.33      56.13  
 
Event 12  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan           61 O*H*I*O Masters-18     44.00      43.48  
  2 Norton, Judith H          61 O*H*I*O Masters-18     45.45      45.05  
 
Event 12  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         69 O*H*I*O Masters-18     52.97      52.27  
 
Event 12  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegnauer, Anne L          71 O*H*I*O Masters-18   1:13.00    1:15.16  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             45 New Albany Aquat-OH    30.75      31.16  
  2 Rule, Robert W            47 Hubbard Masters-18     44.00      41.00  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Tom              61 UC17-OH                43.00      42.76  
 
Event 12  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Lawrence A        71 O*H*I*O Masters-18     38.55      38.66  
  2 Kappa, Gregory V          71 O*H*I*O Masters-18     45.53      48.17  
  3 March, Ed                 72 O*H*I*O Masters-18     54.60      56.84  
 
Event 13  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Ashley           25 O*H*I*O Masters-18     59.63    1:02.76  
  2 Aldan, Kayla              28 Kraken Masters-18    1:03.89    1:04.69  
  3 Kolega, Kinsey            25 Cleveland Aquati-18  1:21.00    1:09.77  
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Elizabeth J       34 O*H*I*O Masters-18   1:03.00    1:02.24  
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Sarah               35 Connecticut Mast-5   2:00.00    2:00.90  
 
Event 13  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupi, Julie C            44 O*H*I*O Masters-18   1:30.56    1:21.27  
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessel, Gretchen          48 O*H*I*O Masters-18   2:00.00    1:43.93  
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porter, Elizabeth         53 O*H*I*O Masters-18   1:24.22    1:24.61  
 
Event 13  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary         58 O*H*I*O Masters-18   1:35.00    1:25.56  
  2 Millas, Ginny S           58 Cleveland Aquati-18  1:40.00    1:36.27  
 
Event 13  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lisa              61 O*H*I*O Masters-18   1:16.00    1:19.20  
 
Event 13  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           65 O*H*I*O Masters-18   1:07.73    1:09.39  
 
Event 13  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paris, Susan I            72 O*H*I*O Masters-18   1:58.18    1:44.68  
  2 Toole, Cheyenne M         72 O*H*I*O Masters-18   2:57.72    3:10.64  
 
Event 13  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Easton, Luise             79 O*H*I*O Masters-18        NT    1:51.09  
 
Event 13  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pristov, Greg A           28 O*H*I*O Masters-18     50.00      50.22  
  2 Foreman, Aaron            26 O*H*I*O Masters-18     54.50      56.66  
 
Event 13  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowen, Michael            39 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:01.46  
  2 Dong, LU                  35 O*H*I*O Masters-18   1:20.00    1:06.17  
 
Event 13  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartenburg, Ben           44 UC18-18                58.00      57.86  
 
Event 13  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Shannon            47 UC18-18              1:15.00    1:04.86  
 
Event 13  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Matt             58 O*H*I*O Masters-18   1:10.00    1:10.39  
 
Event 13  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark          60 O*H*I*O Masters-18   1:40.58    1:33.23  
 
Event 13  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borsuk, Edward J          65 O*H*I*O Masters-18   1:00.00    1:00.43  
  2 Sautters, Robert F        67 O*H*I*O Masters-18   1:11.00    1:09.12  
  3 Douglass, Nick            69 O*H*I*O Masters-18   1:10.21    1:09.46  
  4 McDonald, Robert G        69 O*H*I*O Masters-18   1:30.00    1:25.50  
 
Event 13  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spence, Thomas E          74 O*H*I*O Masters-18   1:22.43    1:31.88  
 
Event 13  Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malaker, Deane            86 O*H*I*O Masters-18   1:59.34    2:10.63  
 
Event 13  Men 90-94 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             90 O*H*I*O Masters-18   2:15.00    2:21.57  
 
Event 14  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- O*H*I*O Masters Swim Club-18  'A'                      NT         DQ  
     1)                                 2) Foreman, Aaron M26             
     3) Pristov, Greg A M28             4)