Licensed to Lake Erie Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/1/2015 01:54 PM
           OHIO Masters 2015 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/1/2015            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT      29.91  
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       29 O*H*I*O Masters-LE     29.97      29.72  
  2 Batesole, Briana D        27 P.R. Tri Team-18       33.00      32.25  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            32 O*H*I*O Masters-LE     36.32      35.94  
  2 Skoch, Coralee C          30 O*H*I*O Masters-LE     40.00      37.60  
  3 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE     38.74      37.67  
 
Event 1  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yourkvitch, Trisha        39 P.R. Tri Team-18       55.00      42.50  
  2 Sadar, Julie A            36 O*H*I*O Masters-LE        NT      47.54  
 
Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         44 O*H*I*O Masters-LE     37.00      32.38  
  2 Osoteo, Julie V           43 P.R. Tri Team-18       38.37      33.38  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Patty              48 Liquid N'Durance-LE       NT      37.25  
  2 Woods, Anita S            47 P.R. Tri Team-18          NT      48.35  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Karen S             51 Liquid N'Durance-LE       NT      39.33  
  2 Darmstadter, Beth         50 Liquid N'Durance-LE       NT      46.28  
  3 Porter, Elizabeth W       50 O*H*I*O Masters-LE     45.30      46.41  
  4 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      55.74  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         56 O*H*I*O Masters-LE     42.58      44.39  
  2 Feldkircher, Mary C       55 O*H*I*O Masters-LE     50.50      45.33  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     36.00      38.50  
 
Event 1  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         66 O*H*I*O Masters-LE     39.95      38.26  
  2 McGovern, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     49.00      49.99  
 
Event 1  Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-LE   1:00.00    1:02.38  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     25 O*H*I*O Masters-LE     28.00      27.87  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-LE     37.38      38.03  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckenzie, Josh G          39 UC18-LE                30.06      28.72  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon L          44 Medina Masters-LE         NT      30.98  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18    30.00      29.09  
  2 Gibb, Eric A              48 Liquid N'Durance-LE    44.00      33.84  
  3 Durno, Mark               46 Liquid N'Durance-LE       NT      41.02  
  4 Provenza, Andrew J        47 Liquid N'Durance-LE  1:40.00      41.51  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corts, Rob                54 OEVT-LE                35.00      33.02  
  2 Truscott, Rob             52 UC18-LE                55.00      44.03  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            55 SwimStrongsville-18    28.00      28.58  
  2 Wamsley, Andrew A         55 O*H*I*O Masters-LE     37.00      31.89  
  3 Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-LE     47.00      40.01  
  4 Schofalvi, Karl-Heinz     55 O*H*I*O Masters-LE        NT      47.84  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           63 O*H*I*O Masters-LE     35.00      33.19  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           68 O*H*I*O Masters-LE     34.00      32.16  
  2 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE     33.38      34.82  
 
Event 1  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         71 Michigan Masters-MI    51.18      48.73  
 
Event 2  Women 85-89 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   2:24.00    2:24.04  
 
Event 2  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        27 O*H*I*O Masters-LE   1:20.00    1:04.31  
 
Event 2  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanbuskirk, Kevin J       32 UC18-LE              1:02.00      59.18  
 
Event 2  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 O*H*I*O Masters-LE   1:07.00    1:08.83  
  2 Olivier, Adriaan D        43 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:22.86  
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  1:05.00    1:00.01  
 
Event 2  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark J        57 O*H*I*O Masters-LE   2:00.00    1:52.63  
 
Event 2  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-LE   1:23.55    1:16.41  
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT      32.57  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       29 O*H*I*O Masters-LE     31.60      32.17  
  2 Batesole, Briana D        27 P.R. Tri Team-18       35.00      37.28  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            32 O*H*I*O Masters-LE     35.34      35.39  
  2 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE     41.26      40.37  
  3 Skoch, Coralee C          30 O*H*I*O Masters-LE     43.00      41.77  
 
Event 3  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yourkvitch, Trisha        39 P.R. Tri Team-18       42.00      38.38  
  2 Sadar, Julie A            36 O*H*I*O Masters-LE        NT      43.29  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           43 P.R. Tri Team-18       43.37      38.35  
  2 Banning, Jennifer         44 O*H*I*O Masters-LE     43.00      41.50  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Patty              48 Liquid N'Durance-LE       NT      39.45  
  2 Woods, Anita S            47 P.R. Tri Team-18       37.57      39.87  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 UC17-OH                39.59      38.86  
  2 Ryan, Karen S             51 Liquid N'Durance-LE       NT      46.87  
  3 Porter, Elizabeth W       50 O*H*I*O Masters-LE     48.39      48.69  
  4 Darmstadter, Beth         50 Liquid N'Durance-LE       NT      50.29  
  5 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      56.16  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldkircher, Mary C       55 O*H*I*O Masters-LE     50.50      43.11  
  2 Marshfield, Ann K         56 O*H*I*O Masters-LE     45.58      44.97  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     39.00      40.35  
 
Event 3  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         66 O*H*I*O Masters-LE     39.09      39.48  
  2 McGovern, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     54.00      53.81  
 
Event 3  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-LE   1:00.00    1:00.50  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     25 O*H*I*O Masters-LE     31.77      32.56  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-LE     41.00      40.94  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckenzie, Josh G          39 UC18-LE                29.93      30.63  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibb, Eric A              48 Liquid N'Durance-LE    42.00      34.81  
  2 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18    32.00      35.13  
  3 Provenza, Andrew J        47 Liquid N'Durance-LE  1:30.00      38.88  
  4 Durno, Mark               46 Liquid N'Durance-LE       NT      39.45  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corts, Rob                54 OEVT-LE                35.00      33.95  
  2 Truscott, Rob             52 UC18-LE              1:00.00      49.33  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            55 SwimStrongsville-18    29.00      30.46  
  2 Wamsley, Andrew A         55 O*H*I*O Masters-LE     43.23      40.92  
  3 Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-LE     48.00      46.22  
 -- Schofalvi, Karl-Heinz     55 O*H*I*O Masters-LE        NT         DQ  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           63 O*H*I*O Masters-LE     38.00      37.46  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE     41.42      41.85  
  2 Terkel, Larry A           68 O*H*I*O Masters-LE     41.80      43.45  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         71 Michigan Masters-MI    48.10      44.63  
 
Event 4  Women 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   1:58.00    1:56.28  
 
Event 4  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        27 O*H*I*O Masters-LE   1:10.00    1:03.69  
 
Event 4  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanbuskirk, Kevin J       32 UC18-LE              1:04.00    1:04.82  
 
Event 4  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 O*H*I*O Masters-LE   1:04.00    1:04.69  
  2 Welch, Shannon L          44 Medina Masters-LE         NT    1:17.78  
  3 Olivier, Adriaan D        43 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:48.07  
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  1:05.00    1:02.37  
 
Event 4  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark J        57 O*H*I*O Masters-LE   2:25.00    2:01.97  
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-LE   1:28.55    1:23.09  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT      39.84  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       29 O*H*I*O Masters-LE     38.63      38.06  
  2 Batesole, Briana D        27 P.R. Tri Team-18       48.00      41.64  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            32 O*H*I*O Masters-LE     41.84      41.61  
  2 Skoch, Coralee C          30 O*H*I*O Masters-LE     41.55      43.41  
  3 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE     45.10      44.71  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            36 O*H*I*O Masters-LE        NT      51.34  
  2 Yourkvitch, Trisha        39 P.R. Tri Team-18       55.00      51.73  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         44 O*H*I*O Masters-LE     43.00      40.98  
  2 Osoteo, Julie V           43 P.R. Tri Team-18       48.37      43.35  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Patty              48 Liquid N'Durance-LE       NT      43.12  
  2 Woods, Anita S            47 P.R. Tri Team-18       45.90      46.04  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Karen S             51 Liquid N'Durance-LE       NT      41.62  
  2 Louden, Tricia K          50 UC17-OH                45.01      42.49  
  3 Porter, Elizabeth W       50 O*H*I*O Masters-LE     47.87      47.23  
  4 Darmstadter, Beth         50 Liquid N'Durance-LE       NT      50.72  
  5 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      52.25  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         56 O*H*I*O Masters-LE     41.58      43.76  
  2 Feldkircher, Mary C       55 O*H*I*O Masters-LE   1:01.00      51.16  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     40.00      40.77  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         66 O*H*I*O Masters-LE     48.55      47.97  
  2 McGovern, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     56.00      53.48  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-LE   1:02.00    1:02.01  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     25 O*H*I*O Masters-LE     36.03      36.65  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-LE     44.00      45.26  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckenzie, Josh G          39 UC18-LE                37.00      34.47  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18    34.00      34.61  
  2 Provenza, Andrew J        47 Liquid N'Durance-LE  1:30.00      38.99  
  3 Gibb, Eric A              48 Liquid N'Durance-LE    48.00      42.53  
  4 Durno, Mark               46 Liquid N'Durance-LE       NT      44.38  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corts, Rob                54 OEVT-LE                45.00      36.13  
  2 Truscott, Rob             52 UC18-LE              1:10.00      55.51  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            55 SwimStrongsville-18    33.00      35.45  
  2 Wamsley, Andrew A         55 O*H*I*O Masters-LE        NT      40.53  
  3 Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-LE     42.00      43.38  
  4 Schofalvi, Karl-Heinz     55 O*H*I*O Masters-LE        NT      43.58  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           63 O*H*I*O Masters-LE     38.00      36.79  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           68 O*H*I*O Masters-LE     38.50      37.27  
  2 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE     44.44      44.04  
 
Event 5  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         71 Michigan Masters-MI    43.43      44.72  
 -- Kelso, David G            74 O*H*I*O Masters-LE     57.41         DQ  
 
Event 6  Women 85-89 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   2:35.00    2:38.74  
 
Event 6  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        27 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:21.56  
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanbuskirk, Kevin J       32 UC18-LE              1:10.00    1:13.24  
 
Event 6  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Shannon L          44 Medina Masters-LE         NT    1:17.03  
  2 Campbell, Jason A         42 O*H*I*O Masters-LE   1:19.00    1:19.47  
  3 Olivier, Adriaan D        43 O*H*I*O Masters-LE   1:30.00    1:20.84  
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  1:20.00    1:14.97  
 
Event 6  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark J        57 O*H*I*O Masters-LE   1:50.00    1:43.42  
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-LE   1:23.55    1:20.97  
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT      26.22  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       29 O*H*I*O Masters-LE     28.49      28.31  
  2 Batesole, Briana D        27 P.R. Tri Team-18       29.00      29.50  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE     32.96      31.76  
  2 Skoch, Coralee C          30 O*H*I*O Masters-LE     32.55      31.89  
  3 Mohan, Clare A            32 O*H*I*O Masters-LE     33.00      32.75  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yourkvitch, Trisha        39 P.R. Tri Team-18       35.00      33.55  
  2 Sadar, Julie A            36 O*H*I*O Masters-LE        NT      37.56  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         44 O*H*I*O Masters-LE     32.00      31.20  
  2 Osoteo, Julie V           43 P.R. Tri Team-18       37.37      31.24  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Courtney A      46 UC18-LE                29.00      31.38  
  2 Banks, Patty              48 Liquid N'Durance-LE       NT      32.12  
  3 Woods, Anita S            47 P.R. Tri Team-18          NT      37.25  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Karen S             51 Liquid N'Durance-LE       NT      32.52  
  2 Darmstadter, Beth         50 Liquid N'Durance-LE       NT      37.69  
  3 Porter, Elizabeth W       50 O*H*I*O Masters-LE     37.98      38.24  
  4 Louden, Tricia K          50 UC17-OH                   NT      40.06  
  5 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT      42.14  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         56 O*H*I*O Masters-LE     36.58      37.35  
  2 Feldkircher, Mary C       55 O*H*I*O Masters-LE     39.40      38.08  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE     30.00      31.14  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         66 O*H*I*O Masters-LE     37.55      35.42  
  2 McGovern, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE     48.00      43.86  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-LE     50.00      47.72  
 
Event 7  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     25 O*H*I*O Masters-LE     25.65      25.45  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-LE     31.34      31.91  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckenzie, Josh G          39 UC18-LE                25.18      25.78  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18    28.00      26.47  
  2 Provenza, Andrew J        47 Liquid N'Durance-LE  1:03.00      29.04  
  3 Gibb, Eric A              48 Liquid N'Durance-LE    38.00      30.31  
  4 Durno, Mark               46 Liquid N'Durance-LE       NT      31.21  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corts, Rob                54 OEVT-LE                35.00      28.91  
  2 Truscott, Rob             52 UC18-LE                35.00      32.19  
  3 Leiby, Brian E            51 UC17-OH                32.00      33.19  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            55 SwimStrongsville-18    25.00      25.64  
  2 Wamsley, Andrew A         55 O*H*I*O Masters-LE     35.00      29.51  
  3 Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-LE     30.00      32.04  
  4 Schofalvi, Karl-Heinz     55 O*H*I*O Masters-LE        NT      36.43  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           63 O*H*I*O Masters-LE     30.00      28.68  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           68 O*H*I*O Masters-LE     29.00      28.15  
  2 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE     29.35      30.09  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         71 Michigan Masters-MI    33.58      34.60  
  2 Kelso, David G            74 O*H*I*O Masters-LE     48.00      48.96  
 
Event 8  Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   1:44.00    1:46.40  
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        27 O*H*I*O Masters-LE   1:00.00    1:01.13  
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanbuskirk, Kevin J       32 UC18-LE                54.00      53.80  
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 O*H*I*O Masters-LE     59.00    1:00.98  
  2 Olivier, Adriaan D        43 O*H*I*O Masters-LE   1:30.33    1:05.93  
  3 Welch, Shannon L          44 Medina Masters-LE         NT    1:17.27  
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50    58.00      54.95  
  2 Leiby, Brian E            51 UC17-OH              1:10.00    1:13.32  
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark J        57 O*H*I*O Masters-LE   1:25.00    1:28.27  
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-LE   1:15.55    1:06.21  
 
Event 8  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, David G            74 O*H*I*O Masters-LE   1:52.68    1:53.23  
 
Event 9  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cogan, Shannon L          24 Liquid N'Durance-LE       NT    1:10.11  
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Braniecki, Ashley L       29 O*H*I*O Masters-LE   1:11.40    1:10.25  
  2 Batesole, Briana D        27 P.R. Tri Team-18     1:17.00    1:19.38  
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            32 O*H*I*O Masters-LE   1:23.00    1:19.42  
  2 Skoch, Coralee C          30 O*H*I*O Masters-LE   1:23.00    1:24.59  
  3 Sherman, Melani L         32 O*H*I*O Masters-LE   1:27.05    1:36.26  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yourkvitch, Trisha        39 P.R. Tri Team-18     1:50.00    1:29.26  
  2 Sadar, Julie A            36 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:39.98  
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banning, Jennifer         44 O*H*I*O Masters-LE   1:23.00    1:20.56  
  2 Osoteo, Julie V           43 P.R. Tri Team-18     1:43.37    1:23.81  
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Patty              48 Liquid N'Durance-LE       NT    1:23.13  
  2 Truscott, Courtney A      46 UC18-LE              1:30.00    1:25.22  
  3 Woods, Anita S            47 P.R. Tri Team-18          NT    1:30.03  
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louden, Tricia K          50 UC17-OH                   NT    1:23.88  
  2 Ryan, Karen S             51 Liquid N'Durance-LE       NT    1:27.78  
  3 Porter, Elizabeth W       50 O*H*I*O Masters-LE   1:39.58    1:36.31  
  4 Darmstadter, Beth         50 Liquid N'Durance-LE       NT    1:38.89  
  5 Rea, Gloria               54 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:51.80  
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Ann K         56 O*H*I*O Masters-LE   1:28.58    1:31.73  
  2 Feldkircher, Mary C       55 O*H*I*O Masters-LE   1:56.50    1:37.24  
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spence, Diane F           62 O*H*I*O Masters-LE   1:18.00    1:21.80  
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Marilyn         66 O*H*I*O Masters-LE   1:29.75    1:29.95  
  2 McGovern, Anne L          68 O*H*I*O Masters-LE   2:02.00    1:53.31  
 
Event 9  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easton, Luise E           76 O*H*I*O Masters-LE   2:05.00    2:07.98  
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devonshire, Matthew M     25 O*H*I*O Masters-LE   1:07.66    1:08.50  
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellek, Michael J          34 O*H*I*O Masters-LE   1:27.00    1:27.96  
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckenzie, Josh G          39 UC18-LE              1:09.60    1:10.97  
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lukco, Steve              48 Warren Harding A-18  1:15.00    1:08.68  
  2 Provenza, Andrew J        47 Liquid N'Durance-LE  1:45.00    1:19.67  
  3 Gibb, Eric A              48 Liquid N'Durance-LE  1:24.00    1:20.15  
  4 Durno, Mark               46 Liquid N'Durance-LE       NT    1:24.00  
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Truscott, Rob             52 UC18-LE              2:00.00    1:44.84  
 -- Corts, Rob                54 OEVT-LE              1:20.00         DQ  
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            55 SwimStrongsville-18  1:02.00    1:05.91  
  2 Wamsley, Andrew A         55 O*H*I*O Masters-LE   1:29.50    1:20.50  
  3 Schofalvi, Karl-Heinz     55 O*H*I*O Masters-LE        NT    1:49.97  
 -- Definis, Jay M            55 O*H*I*O Masters-LE   2:50.00         DQ  
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad G           63 O*H*I*O Masters-LE   1:15.00    1:13.90  
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           68 O*H*I*O Masters-LE   1:24.00    1:21.38  
  2 Kappa, Gregory V          68 O*H*I*O Masters-LE   1:22.07    1:23.67  
 
Event 9  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kroeger, Donald J         71 Michigan Masters-MI  1:39.32    1:40.28  
 
Event 10  Women 85-89 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             88 O*H*I*O Masters-LE   4:26.00    4:38.97  
 
Event 10  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Charles M        27 O*H*I*O Masters-LE   2:40.00    2:27.87  
 
Event 10  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanbuskirk, Kevin J       32 UC18-LE              2:15.48    2:17.93  
 
Event 10  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jason A         42 O*H*I*O Masters-LE   2:27.00    2:30.62  
  2 Welch, Shannon L          44 Medina Masters-LE         NT    2:54.32  
  3 Olivier, Adriaan D        43 O*H*I*O Masters-LE   3:30.00    3:03.09  
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horwitz, Peter C          51 Swim Fort Lauder-50  2:20.00    2:26.21  
 
Event 10  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marshfield, Mark J        57 O*H*I*O Masters-LE   3:58.00    3:55.52  
 
Event 10  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Nick            66 O*H*I*O Masters-LE   2:57.55    2:44.47  
 
Event 11  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 P.R. TriTeam-18  'A'                                   NT    2:27.41  
     1) Yourkvitch, Trisha W39          2) Woods, Anita S W47             
     3) Batesole, Briana D W27          4) Osoteo, Julie V W43            
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    2:42.83  
     1) Skoch, Coralee C W30            2) Rea, Gloria W54                
     3) Braniecki, Ashley L W29         4) Marshfield, Ann K W56          
 
Event 11  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid N'Durance-LE  'A'                               NT    2:30.41  
     1) Provenza, Andrew J M47          2) Darmstadter, Beth W50          
     3) Banks, Patty W48                4) Cogan, Shannon L W24           
 
Event 11  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                      NT    2:04.63  
     1) Comella, Charles M M27          2) Devonshire, Matthew M M25      
     3) Olivier, Adriaan M43            4) Wamsley, Andrew A M55          
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'D'                      NT    2:41.35  
     1) Sherman, Melani L W32           2) Sadar, Julie A W36             
     3) Ellek, Michael J M34            4) Schofalvi, Karl-Heinz M55      
 
Event 11  Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                      NT    2:35.05  
     1) Douglass, Marilyn W66           2) Douglass, Nick M66             
     3) Terkel, Larry A M68             4) McGovern, Anne L W68           
 
Event 12  Men 55+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                      NT    5:29.69  
     1) Kappa, Gregory V M68            2) Douglass, Nick M66             
     3) Batizy, Arpad G M63             4) Terkel, Larry A M68            
 
Event 12  Mixed 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liquid N'Durance-LE  'A'                               NT    5:28.98  
     1) Gibb, Eric A M48                2) Ryan, Karen S W51              
     3) Cogan, Shannon L W24            4) Durno, Mark M46