Licensed to Lake Erie Masters Swim Club     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/1/2015
           OHIO Masters 2015 Pentathlon (SCY) Swim Meet - 11/1/2015            
                                Combined Events                                
 
                               Womenís  50 yd. Pentathlon                               
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
18-24
      1 Cogan, Shannon L 24     LND-LE    3:18.65    29.91    32.57    39.84    26.22  1:10.11
 
25-29
      1 Braniecki, Ashley L 29  O*H*-LE   3:18.51    29.72    32.17    38.06    28.31  1:10.25
      2 Batesole, Briana D 27   PRTR-18   3:40.05    32.25    37.28    41.64    29.50  1:19.38
 
30-34
      1 Mohan, Clare A 32       O*H*-LE   3:45.11    35.94    35.39    41.61    32.75  1:19.42
      2 Skoch, Coralee C 30     O*H*-LE   3:59.26    37.60    41.77    43.41    31.89  1:24.59
      3 Sherman, Melani L 32    O*H*-LE   4:10.77    37.67    40.37    44.71    31.76  1:36.26
 
35-39
      1 Yourkvitch, Trisha 39   PRTR-18   4:15.42    42.50    38.38    51.73    33.55  1:29.26
      2 Sadar, Julie A 36       O*H*-LE   4:39.71    47.54    43.29    51.34    37.56  1:39.98
 
40-44
      1 Banning, Jennifer 44    O*H*-LE   3:46.62    32.38    41.50    40.98    31.20  1:20.56
      2 Osoteo, Julie V 43      PRTR-18   3:50.13    33.38    38.35    43.35    31.24  1:23.81
 
45-49
      1 Banks, Patty 48         LND-LE    3:55.07    37.25    39.45    43.12    32.12  1:23.13
      2 Woods, Anita S 47       PRTR-18   4:21.54    48.35    39.87    46.04    37.25  1:30.03
 
50-54
      1 Ryan, Karen S 51        LND-LE    4:08.12    39.33    46.87    41.62    32.52  1:27.78
      2 Porter, Elizabeth W 50  O*H*-LE   4:36.88    46.41    48.69    47.23    38.24  1:36.31
      3 Darmstadter, Beth 50    LND-LE    4:43.87    46.28    50.29    50.72    37.69  1:38.89
      4 Rea, Gloria 54          O*H*-LE   5:18.09    55.74    56.16    52.25    42.14  1:51.80
 
55-59
      1 Marshfield, Ann K 56    O*H*-LE   4:22.20    44.39    44.97    43.76    37.35  1:31.73
      2 Feldkircher, Mary C 55  O*H*-LE   4:34.92    45.33    43.11    51.16    38.08  1:37.24
 
60-64
      1 Spence, Diane F 62      O*H*-LE   3:52.56    38.50    40.35    40.77    31.14  1:21.80
 
65-69
      1 Douglass, Marilyn 66    O*H*-LE   4:11.08    38.26    39.48    47.97    35.42  1:29.95
      2 McGovern, Anne L 68     O*H*-LE   5:14.45    49.99    53.81    53.48    43.86  1:53.31
 
75-79
      1 Easton, Luise E 76      O*H*-LE   6:00.59  1:02.38  1:00.50  1:02.01    47.72  2:07.98
 
 
                                Menís  50 yd. Pentathlon                                
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
 
25-29
      1 Devonshire, Matthew 25  O*H*-LE   3:11.03    27.87    32.56    36.65    25.45  1:08.50
 
30-34
      1 Ellek, Michael J 34     O*H*-LE   4:04.10    38.03    40.94    45.26    31.91  1:27.96
 
35-39
      1 Mckenzie, Josh G 39     UC18-LE   3:10.57    28.72    30.63    34.47    25.78  1:10.97
 
45-49
      1 Lukco, Steve 48         WHMS-18   3:13.98    29.09    35.13    34.61    26.47  1:08.68
      2 Gibb, Eric A 48         LND-LE    3:41.64    33.84    34.81    42.53    30.31  1:20.15
      3 Provenza, Andrew J 47   LND-LE    3:48.09    41.51    38.88    38.99    29.04  1:19.67
      4 Durno, Mark 46          LND-LE    4:00.06    41.02    39.45    44.38    31.21  1:24.00
 
50-54
      1 Truscott, Rob 52        UC18-LE   4:45.90    44.03    49.33    55.51    32.19  1:44.84
 
55-59
      1 Stultz, Todd W 55       SWST-18   3:06.04    28.58    30.46    35.45    25.64  1:05.91
      2 Wamsley, Andrew A 55    O*H*-LE   3:43.35    31.89    40.92    40.53    29.51  1:20.50
 
60-64
      1 Batizy, Arpad G 63      O*H*-LE   3:30.02    33.19    37.46    36.79    28.68  1:13.90
 
65-69
      1 Terkel, Larry A 68      O*H*-LE   3:42.41    32.16    43.45    37.27    28.15  1:21.38
      2 Kappa, Gregory V 68     O*H*-LE   3:54.47    34.82    41.85    44.04    30.09  1:23.67
 
70-74
      1 Kroeger, Donald J 71    MICH-MI   4:32.96    48.73    44.63    44.72    34.60  1:40.28
 
                               Womenís  100 yd. Pentathlon                               
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
 
85-89
      1 Russ, Betty J 88        O*H*-LE  13:24.43  2:24.04  1:56.28  2:38.74  1:46.40  4:38.97
 
 
                                Menís  100 yd. Pentathlon                                
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
 
25-29
      1 Comella, Charles M 27   O*H*-LE   6:58.56  1:04.31  1:03.69  1:21.56  1:01.13  2:27.87
 
30-34
      1 Vanbuskirk, Kevin J 32  UC18-LE   6:28.97    59.18  1:04.82  1:13.24    53.80  2:17.93
 
40-44
      1 Campbell, Jason A 42    O*H*-LE   7:04.59  1:08.83  1:04.69  1:19.47  1:00.98  2:30.62
      2 Olivier, Adriaan D 43   O*H*-LE   8:40.79  1:22.86  1:48.07  1:20.84  1:05.93  3:03.09
 
50-54
      1 Horwitz, Peter C 51     SFTL-50   6:38.51  1:00.01  1:02.37  1:14.97    54.95  2:26.21
 
55-59
      1 Marshfield, Mark J 57   O*H*-LE  11:01.81  1:52.63  2:01.97  1:43.42  1:28.27  3:55.52
 
65-69
      1 Douglass, Nick 66       O*H*-LE   7:51.15  1:16.41  1:23.09  1:20.97  1:06.21  2:44.47