Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
                 2012 Akron General SCY Pentathlon - 11/4/2012                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jen B            22 O*H*-LE                          32.17  
  2 Johnston, Ellen           22 O*H*-LE                          36.05  
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            29 O*H*-LE                          35.17  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica          30 PRTR-18                          41.78  
  2 Sadar, Julie A            33 O*H*-LE                          48.92  
 
Event 1  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           40 PRTR-18                          33.99  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        49 O*H*-LE                          34.52  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuman, Linda             52 O*H*-LE                          35.23  
  2 Marshfield, Ann K         53 O*H*-LE                          41.96  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       59 O*H*-LE                          38.99  
  2 Ilg, Anna E               57 PRTR-18                          48.88  
 -- McDowell, Nancy           57 O*H*-LE                             DQ  
 -- Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 1  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- McGovern, Anne L          65 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 1  Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            78 O*H*-LE                        1:19.27  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainges, Ryan              19 O*H*-LE                          29.06  
  2 Marshfield, Peter Z       22 O*H*-LE                          30.10  
  3 George, Matthew           21 O*H*-LE                          30.68  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            25 SAMY-LE                          26.58  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deak, Andy                32 PRTR-18                          26.51  
  2 Herzog, Jodi              32 O*H*-LE                          29.34  
  3 Wright, Matt              31 O*H*-LE                          31.77  
  4 Ellek, Michael            31 O*H*-LE                          36.79  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wahl, Brian               38 PRTR-18                          35.75  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             44 PRTR-18                          29.24  
  2 Hartley, Ben              41 O*H*-LE                          30.09  
  3 Dail, Bryan               41 PRTR-18                          32.80  
  4 Gates, Harry M            42 O*H*-LE                          39.27  
 -- Doyle, Sean               42 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabeh, Michael            45 SPIR-LE                          40.26  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            52 SYSM-14                          26.76  
  2 Starrett, Jack            54 O*H*-LE                          30.24  
  3 Martin, Stephen J         53 O*H*-LE                          32.62  
  4 Freeman, Matt             52 O*H*-LE                          33.83  
  5 Cox, Dan P                52 O*H*-LE                          36.69  
  6 Marshfield, Mark J        54 O*H*-LE                          43.35  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grassell, Duane V         55 O*H*-LE                          38.48  
  2 Horwitz, Lou              59 SHSH-LE                          38.92  
  3 McDowell, Tom             55 O*H*-LE                          42.83  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             60 O*H*-LE                          31.07  
  2 McDonald, Bob G           63 O*H*-LE                          38.54  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          65 Medina Masters-LE                33.39  
 
Event 1  Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         77 O*H*-LE                        1:03.46  
 -- Meador, Carl E            76 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 2  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             59 Unattached                     1:45.78  
                  47.69     1:45.78 (58.09)                                        
 
Event 2  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kerekjarto, Tamas         33 Unattached                       51.04  
                  23.98       51.04 (27.06)                                        
  2 Gerding, Alan             32 O*H*-LE                        1:18.99  
                  33.44     1:18.99 (45.55)                                        
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          54 O*H*-LE                        1:44.25  
                  50.06     1:44.25 (54.19)                                        
 
Event 2  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            68 O*H*-LE                        1:46.11  
                  49.29     1:46.11 (56.82)                                        
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jen B            22 O*H*-LE                          33.34  
  2 Johnston, Ellen           22 O*H*-LE                          38.03  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            29 O*H*-LE                          33.87  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sadar, Julie A            33 O*H*-LE                          42.53  
  2 Tomazic, Jessica          30 PRTR-18                          48.42  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           40 PRTR-18                          38.52  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        49 O*H*-LE                          35.51  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuman, Linda             52 O*H*-LE                          40.23  
  2 Marshfield, Ann K         53 O*H*-LE                          45.94  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       59 O*H*-LE                          39.85  
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                          49.84  
  3 Ilg, Anna E               57 PRTR-18                          50.66  
  4 McDowell, Nancy           57 O*H*-LE                        1:03.06  
 
Event 3  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          65 O*H*-LE                          52.65  
 
Event 3  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            78 O*H*-LE                          54.11  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainges, Ryan              19 O*H*-LE                          30.04  
  2 Marshfield, Peter Z       22 O*H*-LE                          33.36  
  3 George, Matthew           21 O*H*-LE                          34.25  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            25 SAMY-LE                          26.72  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deak, Andy                32 PRTR-18                          29.26  
  2 Herzog, Jodi              32 O*H*-LE                          31.50  
  3 Wright, Matt              31 O*H*-LE                          34.74  
  4 Ellek, Michael            31 O*H*-LE                          39.78  
  5 Alberts, Grant            32 O*H*-LE                          42.10  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                          28.25  
  2 Wahl, Brian               38 PRTR-18                          39.37  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             44 PRTR-18                          32.74  
  2 Dail, Bryan               41 PRTR-18                          33.26  
  3 Hartley, Ben              41 O*H*-LE                          36.02  
  4 Gates, Harry M            42 O*H*-LE                          39.20  
  5 Doyle, Sean               42 O*H*-LE                          41.27  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabeh, Michael            45 SPIR-LE                          44.36  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            52 SYSM-14                          28.90  
  2 Starrett, Jack            54 O*H*-LE                          35.17  
  3 Cox, Dan P                52 O*H*-LE                          35.45  
  4 Hartman, Jerry            54 O*H*-LE                          38.52  
  5 Martin, Stephen J         53 O*H*-LE                          39.44  
  6 Freeman, Matt             52 O*H*-LE                          43.63  
  7 Stebel, Tom W             50 CAQT-LE                          47.23  
  8 Marshfield, Mark J        54 O*H*-LE                          50.06  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              59 SHSH-LE                          33.60  
  2 Grassell, Duane V         55 O*H*-LE                          43.29  
  3 McDowell, Tom             55 O*H*-LE                          44.48  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             60 O*H*-LE                          33.53  
  2 McDonald, Bob G           63 O*H*-LE                          43.25  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          65 Medina Masters-LE                39.71  
 
Event 3  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            76 O*H*-LE                          55.60  
  2 Hamilton, Steve F         77 O*H*-LE                        1:07.07  
 
Event 4  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             59 Unattached                     1:38.61  
                  47.50     1:38.61 (51.11)                                        
 
Event 4  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kerekjarto, Tamas         33 Unattached                       55.92  
                  27.75       55.92 (28.17)                                        
  2 Gerding, Alan             32 O*H*-LE                        1:20.79  
                  38.29     1:20.79 (42.50)                                        
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          54 O*H*-LE                        1:49.87  
                  53.49     1:49.87 (56.38)                                        
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            68 O*H*-LE                        1:47.11  
                  52.89     1:47.11 (54.22)                                        
 
Event 4  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        2:07.68  
                1:03.00   2:07.68 (1:04.68)                                        
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jen B            22 O*H*-LE                          40.88  
  2 Johnston, Ellen           22 O*H*-LE                          44.50  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            29 O*H*-LE                          41.10  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica          30 PRTR-18                          45.37  
  2 Sadar, Julie A            33 O*H*-LE                          51.17  
 
Event 5  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           40 PRTR-18                          44.08  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        49 O*H*-LE                          42.60  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuman, Linda             52 O*H*-LE                          45.52  
  2 Marshfield, Ann K         53 O*H*-LE                          45.83  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       59 O*H*-LE                          40.84  
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                          41.84  
  3 Ilg, Anna E               57 PRTR-18                          49.74  
  4 McDowell, Nancy           57 O*H*-LE                          53.11  
 
Event 5  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          65 O*H*-LE                          51.11  
 
Event 5  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            78 O*H*-LE                        1:08.23  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marshfield, Peter Z       22 O*H*-LE                          35.85  
  2 George, Matthew           21 O*H*-LE                          38.84  
  3 Ainges, Ryan              19 O*H*-LE                          39.45  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            25 SAMY-LE                          29.22  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herzog, Jodi              32 O*H*-LE                          32.87  
  2 Deak, Andy                32 PRTR-18                          34.40  
  3 Wright, Matt              31 O*H*-LE                          41.35  
  4 Ellek, Michael            31 O*H*-LE                          43.22  
 -- Alberts, Grant            32 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                          30.88  
  2 Wahl, Brian               38 PRTR-18                          41.03  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenczyk, Jack M           40 SAMY-LE                          33.39  
  2 Hartley, Ben              41 O*H*-LE                          34.16  
  3 Dail, Bryan               41 PRTR-18                          37.31  
  4 Gates, Harry M            42 O*H*-LE                          39.70  
  5 Smith, Daniel             44 PRTR-18                          41.72  
  6 Doyle, Sean               42 O*H*-LE                          43.93  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabeh, Michael            45 SPIR-LE                          42.03  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            52 SYSM-14                          32.89  
  2 Starrett, Jack            54 O*H*-LE                          33.54  
  3 Martin, Stephen J         53 O*H*-LE                          38.56  
  4 Cox, Dan P                52 O*H*-LE                          40.16  
  5 Freeman, Matt             52 O*H*-LE                          41.11  
  6 Marshfield, Mark J        54 O*H*-LE                          45.65  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              59 SHSH-LE                          43.96  
  2 Molai, Fred               55 O*H*-LE                          48.29  
  3 Grassell, Duane V         55 O*H*-LE                          50.25  
 -- McDowell, Tom             55 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             60 O*H*-LE                          34.71  
  2 McDonald, Bob G           63 O*H*-LE                          41.64  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          65 Medina Masters-LE                43.86  
  2 Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                          49.33  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         77 O*H*-LE                        1:04.05  
 -- Meador, Carl E            76 O*H*-LE                             DQ  
 
Event 5  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                          59.83  
 
Event 6  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             59 Unattached                     1:43.52  
                  49.29     1:43.52 (54.23)                                        
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kerekjarto, Tamas         33 Unattached                     1:01.40  
                  29.01     1:01.40 (32.39)                                        
  2 Gerding, Alan             32 O*H*-LE                        1:32.18  
                  43.94     1:32.18 (48.24)                                        
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          54 O*H*-LE                        1:54.04  
                  57.14     1:54.04 (56.90)                                        
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            68 O*H*-LE                        1:38.05  
                  46.70     1:38.05 (51.35)                                        
  2 Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                        1:58.14  
                  53.93   1:58.14 (1:04.21)                                        
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jen B            22 O*H*-LE                          29.92  
  2 Johnston, Ellen           22 O*H*-LE                          32.17  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            29 O*H*-LE                          31.85  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica          30 PRTR-18                          35.92  
  2 Sadar, Julie A            33 O*H*-LE                          38.18  
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           40 PRTR-18                          31.15  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        49 O*H*-LE                          30.70  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuman, Linda             52 O*H*-LE                          29.67  
  2 Marshfield, Ann K         53 O*H*-LE                          37.83  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       59 O*H*-LE                          30.75  
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                          34.63  
  3 Ilg, Anna E               57 PRTR-18                          40.66  
  4 McDowell, Nancy           57 O*H*-LE                          44.90  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          65 O*H*-LE                          42.26  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waite, Nancy A            78 O*H*-LE                          46.05  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainges, Ryan              19 O*H*-LE                          24.06  
  2 George, Matthew           21 O*H*-LE                          26.90  
  3 Marshfield, Peter Z       22 O*H*-LE                          28.24  
 
Event 7  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            25 SAMY-LE                          23.78  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herzog, Jodi              32 O*H*-LE                          25.85  
  1 Deak, Andy                32 PRTR-18                          25.85  
  3 Wright, Matt              31 O*H*-LE                          29.09  
  4 Ellek, Michael            31 O*H*-LE                          31.50  
  5 Alberts, Grant            32 O*H*-LE                          34.02  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             39 O*H*-LE                          24.69  
  2 Wahl, Brian               38 PRTR-18                          30.78  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             44 PRTR-18                          26.98  
  2 Hartley, Ben              41 O*H*-LE                          27.07  
  3 Dail, Bryan               41 PRTR-18                          27.43  
  4 Lenczyk, Jack M           40 SAMY-LE                          27.80  
  5 Barnes, Randy             43 SPIR-LE                          30.41  
  6 Doyle, Sean               42 O*H*-LE                          30.46  
  7 Gates, Harry M            42 O*H*-LE                          31.45  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabeh, Michael            45 SPIR-LE                          32.00  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            52 SYSM-14                          24.50  
  2 Starrett, Jack            54 O*H*-LE                          27.12  
  3 Martin, Stephen J         53 O*H*-LE                          27.37  
  4 Cox, Dan P                52 O*H*-LE                          28.42  
  5 Freeman, Matt             52 O*H*-LE                          29.88  
  6 Hartman, Jerry            54 O*H*-LE                          31.64  
  7 Marshfield, Mark J        54 O*H*-LE                          36.83  
  8 Stebel, Tom W             50 CAQT-LE                          39.32  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              59 SHSH-LE                          29.13  
  2 McDowell, Tom             55 O*H*-LE                          32.23  
  3 Grassell, Duane V         55 O*H*-LE                          34.92  
  4 Molai, Fred               55 O*H*-LE                          35.31  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             60 O*H*-LE                          26.98  
  2 McDonald, Bob G           63 O*H*-LE                          32.78  
 
Event 7  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          65 Medina Masters-LE                28.78  
 
Event 7  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelso, David G            71 O*H*-LE                          49.79  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Steve F         77 O*H*-LE                          41.88  
  2 Meador, Carl E            76 O*H*-LE                          45.59  
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             59 Unattached                     1:31.02  
                  40.52     1:31.02 (50.50)                                        
 
Event 8  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kerekjarto, Tamas         33 Unattached                       47.19  
                  22.55       47.19 (24.64)                                        
  2 Gerding, Alan             32 O*H*-LE                        1:05.73  
                  31.38     1:05.73 (34.35)                                        
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          54 O*H*-LE                        1:21.89  
                  40.87     1:21.89 (41.02)                                        
  2 Stebel, Tom W             50 CAQT-LE                        1:29.88  
                  41.77     1:29.88 (48.11)                                        
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            68 O*H*-LE                        1:24.97  
                  41.42     1:24.97 (43.55)                                        
 
Event 8  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelso, David G            71 O*H*-LE                        1:54.67  
                  52.98   1:54.67 (1:01.69)                                        
 
Event 8  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             84 O*H*-LE                        1:38.11  
                  46.85     1:38.11 (51.26)                                        
 
Event 9  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jen B            22 O*H*-LE                        1:15.98  
                  34.67     1:15.98 (41.31)                                        
  2 Johnston, Ellen           22 O*H*-LE                        1:20.88  
                  35.91     1:20.88 (44.97)                                        
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            29 O*H*-LE                        1:16.38  
                  36.40     1:16.38 (39.98)                                        
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomazic, Jessica          30 PRTR-18                        1:32.90  
                  45.59     1:32.90 (47.31)                                        
  2 Sadar, Julie A            33 O*H*-LE                        1:40.05  
                  44.65     1:40.05 (55.40)                                        
 
Event 9  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osoteo, Julie V           40 PRTR-18                        1:22.69  
                  36.34     1:22.69 (46.35)                                        
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen M        49 O*H*-LE                        1:18.52  
                  36.07     1:18.52 (42.45)                                        
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuman, Linda             52 O*H*-LE                        1:21.12  
  2 Marshfield, Ann K         53 O*H*-LE                        1:32.94  
                  42.92     1:32.94 (50.02)                                        
 
Event 9  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rothenberg, Diane F       59 O*H*-LE                        1:19.60  
                  39.15     1:19.60 (40.45)                                        
  2 Inderhees, Joan E         55 O*H*-LE                        1:33.15  
                  47.37     1:33.15 (45.78)                                        
  3 Ilg, Anna E               57 PRTR-18                        1:40.89  
                  48.01     1:40.89 (52.88)                                        
  4 McDowell, Nancy           57 O*H*-LE                        2:15.09  
                1:08.40   2:15.09 (1:06.69)                                        
 
Event 9  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          65 O*H*-LE                        1:47.02  
                  53.03     1:47.02 (53.99)                                        
 
Event 9  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainges, Ryan              19 O*H*-LE                        1:07.49  
                  31.52     1:07.49 (35.97)                                        
  2 Marshfield, Peter Z       22 O*H*-LE                        1:12.53  
                  33.23     1:12.53 (39.30)                                        
  3 George, Matthew           21 O*H*-LE                        1:12.76  
                  33.67     1:12.76 (39.09)                                        
 
Event 9  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warner, Adam S            25 SAMY-LE                          59.44  
                  27.00       59.44 (32.44)                                        
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herzog, Jodi              32 O*H*-LE                        1:07.16  
  2 Deak, Andy                32 PRTR-18                        1:08.35  
                  30.25     1:08.35 (38.10)                                        
  3 Ellek, Michael            31 O*H*-LE                        1:21.95  
                  39.34     1:21.95 (42.61)                                        
 -- Wright, Matt              31 O*H*-LE                             DQ  
                  33.20          DQ (41.10)                                        
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wahl, Brian               38 PRTR-18                        1:20.83  
                  37.95     1:20.83 (42.88)                                        
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lenczyk, Jack M           40 SAMY-LE                        1:09.02  
                  32.86     1:09.02 (36.16)                                        
  2 Hartley, Ben              41 O*H*-LE                        1:10.68  
                  33.87     1:10.68 (36.81)                                        
  3 Dail, Bryan               41 PRTR-18                        1:11.34  
                  33.94     1:11.34 (37.40)                                        
  4 Smith, Daniel             44 PRTR-18                        1:14.90  
                  32.44     1:14.90 (42.46)                                        
  5 Gates, Harry M            42 O*H*-LE                        1:23.06  
                  39.89     1:23.06 (43.17)                                        
  6 Doyle, Sean               42 O*H*-LE                        1:25.34  
                  37.91     1:25.34 (47.43)                                        
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sabeh, Michael            45 SPIR-LE                        1:26.61  
                  42.06     1:26.61 (44.55)                                        
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stultz, Todd W            52 SYSM-14                        1:01.19  
                  28.73     1:01.19 (32.46)                                        
  2 Starrett, Jack            54 O*H*-LE                        1:10.93  
                  34.40     1:10.93 (36.53)                                        
  3 Martin, Stephen J         53 O*H*-LE                        1:17.33  
                  36.49     1:17.33 (40.84)                                        
  4 Cox, Dan P                52 O*H*-LE                        1:18.22  
                  38.03     1:18.22 (40.19)                                        
  5 Marshfield, Mark J        54 O*H*-LE                        1:37.42  
                  48.14     1:37.42 (49.28)                                        
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              59 SHSH-LE                        1:15.21  
                  35.03     1:15.21 (40.18)                                        
  2 Grassell, Duane V         55 O*H*-LE                        1:31.13  
                  42.22     1:31.13 (48.91)                                        
  3 McDowell, Tom             55 O*H*-LE                        1:38.27  
                  42.37     1:38.27 (55.90)                                        
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Batizy, Arpad             60 O*H*-LE                        1:06.56  
                  32.30     1:06.56 (34.26)                                        
  2 McDonald, Bob G           63 O*H*-LE                        1:24.92  
                  43.31     1:24.92 (41.61)                                        
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          65 Medina Masters-LE              1:19.70  
                  37.18     1:19.70 (42.52)                                        
  2 Bechtol, Ken P            69 O*H*-LE                        2:02.19  
                1:01.25   2:02.19 (1:00.94)                                        
 
Event 9  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            76 O*H*-LE                        2:08.72  
                1:01.01   2:08.72 (1:07.71)                                        
  2 Hamilton, Steve F         77 O*H*-LE                        2:20.33  
                1:08.07   2:20.33 (1:12.26)                                        
 
Event 10  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Jinjun J             59 Unattached                     3:39.15  
                  48.83     1:44.33 (55.50)   2:45.37 (1:01.04)     3:39.15 (53.78)
 
Event 10  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kerekjarto, Tamas         33 Unattached                     1:56.87  
                  24.65       54.45 (29.80)     1:28.63 (34.18)     1:56.87 (28.24)
  2 Gerding, Alan             32 O*H*-LE                        2:54.28  
                  35.57     1:18.88 (43.31)     2:13.93 (55.05)     2:54.28 (40.35)
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rockwell, Dave A          54 O*H*-LE                        3:25.91  
                  50.34     1:46.84 (56.50)     2:45.20 (58.36)     3:25.91 (40.71)
 
Event 10  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            68 O*H*-LE                        3:28.21  
                  50.35     1:49.97 (59.62)     2:42.41 (52.44)     3:28.21 (45.80)
 
Event 11  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 PR Triathlon Swim Team-18  'A'                              2:10.81  
     1) Smith, Daniel M44               2) Dail, Bryan M41                
     3) Deak, Andy M32                  4) Wahl, Brian M38                
                  34.16     1:12.62 (38.46)     1:41.03 (28.41)     2:10.81 (29.78)
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'E'                           2:30.17  
     1) Alberts, Grant M32              2) Ellek, Michael M31             
     3) Gerding, Alan M32               4) Doyle, Sean M42                
                  42.69     1:24.61 (41.92)     1:57.85 (33.24)     2:30.17 (32.32)
 
Event 11  Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                           2:08.78  
     1) Hartman, Jerry M54              2) Starrett, Jack M54             
     3) Hartley, Ben M41                4) Martin, Stephen J M53          
                  40.01     1:11.46 (31.45)     1:41.44 (29.98)     2:08.78 (27.34)
 
Event 11  Men 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'G'                           3:34.69  
     1) Daily, John R M84               2) Hamilton, Steve F M77          
     3) Meyer, Gerry H M68              4) Meador, Carl E M76             
                  58.92   2:00.31 (1:01.39)     2:48.85 (48.54)     3:34.69 (45.84)
 
Event 11  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:20.49  
     1) Johnston, Ellen W22             2) Mohan, Clare A W29             
     3) Gates, Harry M M42              4) Wright, Matt M31               
                  38.13     1:16.62 (38.49)     1:51.57 (34.95)     2:20.49 (28.92)
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           2:20.84  
     1) Sadar, Julie A W33              2) Wintrow, Jen B W22             
     3) George, Matthew M21             4) Spicer, Cathleen M W49         
                  40.82       59.72 (18.90)     1:18.41 (18.69)   2:20.84 (1:02.43)
  3 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'F'                           2:35.88  
     1) Marshfield, Ann K W53           2) Marshfield, Mark J M54         
     3) Marshfield, Peter Z M22         4)                                
                  46.36     1:31.85 (45.49)     2:06.50 (34.65)     2:35.88 (29.38)
 
Event 11  Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'D'                           3:05.69  
     1) McDowell, Tom M55               2) Rockwell, Dave A M54           
     3) McDowell, Nancy W57             4) Molai, Fred M55                
                  47.03                             2:29.02 ( )     3:05.69 (36.67)