Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club                     HY-TEK's Meet Manager
           Akron Gen. Health & Wellness SCY Pentathlon - 10/29/2011            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                          30.63  
  2 Barnoski, Amanda          18 OEVT-LE                          34.78  
  3 Johnston, Ellen           21 OEVT-LE                          36.68  
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            28 Unattached                       34.54  
  2 Vatter, Anne K            28 O*H*-LE                          38.70  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovan, Amy                34 OEVT-LE                          30.49  
  2 Sadar, Julie A            32 O*H*-LE                          49.82  
 
Event 1  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 MEDM-LE                          41.70  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeRose, Pam               48 SHSH-LE                          30.72  
  2 Spicer, Cathleen          48 O*H*-LE                          34.34  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          39.23  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          45.80  
  1 Marshfield, Ann K         52 O*H*-LE                          45.80  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                          51.60  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 George, Matthew           20 O*H*-LE                          31.20  
 -- Kochheiser, Weston L      21 Unattached                          DQ  
 
Event 1  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                          39.11  
  2 Pokines, Jason A          30 O*H*-LE                          42.92  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          27.02  
  2 Morford, Bob              36 MEDM-LE                          29.10  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          32.75  
  2 Gates, Harry M            41 O*H*-LE                          38.70  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          29.22  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          31.28  
  2 Martin, Stephen J         52 Unattached                       31.73  
  3 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                          37.70  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                          36.00  
  2 Urban, Todd R             57 CAQT-LE                          36.16  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 MEDM-LE                          32.57  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                          36.75  
  3 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                          46.07  
 
Event 1  Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 O*H*-LE                        1:00.97  
 
Event 2  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crist, Camille E          30 O*H*-LE                        1:19.96  
       35.85  1:19.96                                                      
  2 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:29.85  
       39.09  1:29.85                                                      
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 O*H*-LE                        1:28.63  
       41.65  1:28.63                                                      
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        1:41.79  
       47.33  1:41.79                                                      
 
Event 2  Women 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             84 O*H*-LE                        2:18.44  
     1:03.70  2:18.44                                                      
 
Event 2  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                          58.70  
       28.75    58.70                                                      
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:19.47  
       37.20  1:19.47                                                      
 
Event 2  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:49.74  
       51.21  1:49.74                                                      
  2 Aponte, Julio             66 CAQT-LE                        2:14.45  
       59.60  2:14.45                                                      
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                          33.67  
  2 Johnston, Ellen           21 OEVT-LE                          38.54  
  3 McBee, Colleen            23 OEVT-LE                          46.69  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            28 Unattached                       33.91  
  2 Vatter, Anne K            28 O*H*-LE                          39.36  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovan, Amy                34 OEVT-LE                          36.27  
  2 Sadar, Julie A            32 O*H*-LE                          47.16  
 
Event 3  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 MEDM-LE                          47.35  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, Cathleen          48 O*H*-LE                          35.80  
  2 LeRose, Pam               48 SHSH-LE                          37.11  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          45.29  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sprague, Merrily          54 Unattached                       42.45  
  2 Marshfield, Ann K         52 O*H*-LE                          48.88  
  3 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          50.56  
 
Event 3  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        1:04.30  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                          54.98  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kochheiser, Weston L      21 Unattached                       28.32  
  2 George, Matthew           20 O*H*-LE                          34.53  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                          41.70  
  2 Pokines, Jason A          30 O*H*-LE                          47.97  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          27.81  
  2 Morford, Bob              36 MEDM-LE                          34.06  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          34.31  
  2 Gates, Harry M            41 O*H*-LE                          40.45  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          35.08  
  2 Stebel, Tom W             49 CAQT-LE                          44.47  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          36.25  
  2 Martin, Stephen J         52 Unattached                       36.58  
  3 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                          43.39  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                          33.47  
  2 Urban, Todd R             57 CAQT-LE                          35.85  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 MEDM-LE                          39.62  
  2 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                          41.81  
 
Event 3  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 O*H*-LE                        1:00.02  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnoski, Amanda          18 OEVT-LE                        1:17.88  
       38.30  1:17.88                                                      
 
Event 4  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:14.55  
       36.46  1:14.55                                                      
  2 Crist, Camille E          30 O*H*-LE                        1:28.78  
       44.05  1:28.78                                                      
 
Event 4  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 O*H*-LE                        1:20.08  
       38.91  1:20.08                                                      
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        1:36.92  
       47.12  1:36.92                                                      
 
Event 4  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        2:24.88  
     1:06.90  2:24.88                                                      
 
Event 4  Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             84 O*H*-LE                        2:00.95  
       56.88  2:00.95                                                      
 
Event 4  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                        1:04.50  
       31.56  1:04.50                                                      
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:33.90  
     1:34.16  1:33.90                                                      
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:51.76  
       55.06  1:51.76                                                      
  2 Aponte, Julio             66 CAQT-LE                        2:03.41  
       59.26  2:03.41                                                      
 
Event 4  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        2:08.72  
     1:02.03  2:08.72                                                      
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                          39.79  
  2 Monda, Bethany            23 OEVT-LE                          41.93  
  3 Johnston, Ellen           21 OEVT-LE                          45.78  
 
Event 5  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            28 Unattached                       41.47  
  2 Vatter, Anne K            28 O*H*-LE                          47.70  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovan, Amy                34 OEVT-LE                          38.65  
  2 Sadar, Julie A            32 O*H*-LE                          54.46  
 
Event 5  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 MEDM-LE                          45.30  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeRose, Pam               48 SHSH-LE                          40.04  
  2 Spicer, Cathleen          48 O*H*-LE                          42.60  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          50.35  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          42.83  
  2 Sprague, Merrily          54 Unattached                       44.68  
  3 Marshfield, Ann K         52 O*H*-LE                          50.02  
 
Event 5  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Shapiro, Sharon           59 OEVT-LE                             DQ  
 
Event 5  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                          54.89  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kochheiser, Weston L      21 Unattached                       33.74  
  2 George, Matthew           20 O*H*-LE                          38.21  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                          43.28  
  2 Pokines, Jason A          30 O*H*-LE                          45.69  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          30.92  
  2 Morford, Bob              36 MEDM-LE                          35.88  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gates, Harry M            41 O*H*-LE                          40.83  
 -- Smith, Daniel             43 PRTR-18                             DQ  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          32.36  
 
Event 5  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          36.25  
  2 Martin, Stephen J         52 Unattached                       37.60  
  3 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                          49.72  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Todd R             57 CAQT-LE                          44.43  
 
Event 5  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                          39.18  
  2 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                          41.54  
  3 Kappa, Gregory V          64 MEDM-LE                          42.83  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                          50.64  
 
Event 5  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 O*H*-LE                          57.89  
 
Event 6  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crist, Camille E          30 O*H*-LE                        1:32.34  
       43.70  1:32.34                                                      
  2 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:34.23  
       45.72  1:34.23                                                      
 
Event 6  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 O*H*-LE                        1:36.66  
       45.99  1:36.66                                                      
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        1:52.47  
       52.90  1:52.47                                                      
 
Event 6  Women 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             84 O*H*-LE                        2:31.10  
     1:11.72  2:31.10                                                      
 
Event 6  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                        1:05.55  
       31.39  1:05.55                                                      
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:19.88  
       38.09  1:19.88                                                      
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:40.00  
       47.76  1:40.00                                                      
  2 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                        1:58.42  
       55.00  1:58.42                                                      
  3 Aponte, Julio             66 CAQT-LE                        2:13.40  
     1:03.93  2:13.40                                                      
 
Event 6  Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        2:12.33  
     1:02.29  2:12.33                                                      
 
Event 7  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                          29.93  
  2 Johnston, Ellen           21 OEVT-LE                          33.34  
  3 Monda, Bethany            23 OEVT-LE                          35.06  
  4 McBee, Colleen            23 OEVT-LE                          38.72  
 
Event 7  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            28 Unattached                       31.69  
  2 Vatter, Anne K            28 O*H*-LE                          33.88  
 
Event 7  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovan, Amy                34 OEVT-LE                          27.75  
  2 Sadar, Julie A            32 O*H*-LE                          44.10  
 
Event 7  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 MEDM-LE                          34.84  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeRose, Pam               48 SHSH-LE                          29.85  
  2 Spicer, Cathleen          48 O*H*-LE                          30.72  
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                          32.99  
 
Event 7  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                          35.57  
  2 Sprague, Merrily          54 Unattached                       36.53  
  3 Marshfield, Ann K         52 O*H*-LE                          39.63  
 
Event 7  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Sharon           59 OEVT-LE                          55.17  
  2 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        1:05.87  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                          46.80  
 
Event 7  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kochheiser, Weston L      21 Unattached                       22.16  
  2 George, Matthew           20 O*H*-LE                          26.43  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                          32.04  
  2 Pokines, Jason A          30 O*H*-LE                          33.85  
 
Event 7  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                          24.37  
  2 Morford, Bob              36 MEDM-LE                          27.03  
 
Event 7  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                          27.66  
  2 Gates, Harry M            41 O*H*-LE                          31.01  
 
Event 7  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                          26.29  
  2 Stebel, Tom W             49 CAQT-LE                          38.08  
 
Event 7  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Stephen J         52 Unattached                       27.69  
  2 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                          29.83  
  3 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                          35.43  
 
Event 7  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                          28.87  
  2 Urban, Todd R             57 CAQT-LE                          32.80  
 
Event 7  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 MEDM-LE                          28.78  
  2 Terkel, Larry A           64 O*H*-LE                          28.82  
  3 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                          33.95  
 
Event 7  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 O*H*-LE                          45.52  
 
Event 8  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnoski, Amanda          18 OEVT-LE                        1:09.03  
       33.67  1:09.03                                                      
 
Event 8  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        1:10.59  
       34.29  1:10.59                                                      
  2 Crist, Camille E          30 O*H*-LE                        1:10.90  
       33.78  1:10.90                                                      
 
Event 8  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 O*H*-LE                        1:07.27  
       31.62  1:07.27                                                      
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        1:25.94  
       41.12  1:25.94                                                      
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braden, Cynthia           58 O*H*-LE                        2:20.69  
     1:04.61  2:20.69                                                      
 
Event 8  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             84 O*H*-LE                        1:38.77  
       46.50  1:38.77                                                      
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                          56.30  
       27.59    56.30                                                      
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        1:08.79  
       33.63  1:08.79                                                      
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        1:02.27  
       29.81  1:02.27                                                      
 
Event 8  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        1:31.48  
       43.90  1:31.48                                                      
  2 Aponte, Julio             66 CAQT-LE                        1:37.27  
       46.02  1:37.27                                                      
 
Event 8  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daily, John R             83 O*H*-LE                        1:39.81  
       48.36  1:39.81                                                      
 
Event 9  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wintrow, Jennifer B       21 O*H*-LE                        1:15.15  
       33.87  1:15.15                                                      
  2 Johnston, Ellen           21 OEVT-LE                        1:26.52  
       39.54  1:26.52                                                      
 
Event 9  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohan, Clare A            28 Unattached                     1:16.87  
       35.37  1:16.87                                                      
  2 Vatter, Anne K            28 O*H*-LE                        1:27.11  
       40.66  1:27.11                                                      
 
Event 9  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hovan, Amy                34 OEVT-LE                        1:13.89  
       34.57  1:13.89                                                      
  2 Sadar, Julie A            32 O*H*-LE                        1:45.57  
 
Event 9  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Lindy G           39 MEDM-LE                        1:34.41  
       45.80  1:34.41                                                      
 
Event 9  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeRose, Pam               48 SHSH-LE                        1:14.07  
       34.92  1:14.07                                                      
  2 Spicer, Cathleen          48 O*H*-LE                        1:17.60  
       35.55  1:17.60                                                      
  3 Cox, Beth C               45 O*H*-LE                        1:35.17  
       41.16  1:35.17                                                      
 
Event 9  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Inderhees, Joan E         54 O*H*-LE                        1:33.05  
       46.59  1:33.05                                                      
  2 Marshfield, Ann K         52 O*H*-LE                        1:38.80  
       47.56  1:38.80                                                      
 
Event 9  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGovern, Anne L          64 O*H*-LE                        1:56.77  
       54.74  1:56.77                                                      
 
Event 9  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kochheiser, Weston L      21 Unattached                     1:02.47  
       27.82  1:02.47                                                      
  2 George, Matthew           20 O*H*-LE                        1:14.24  
 
Event 9  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellek, Michael            30 O*H*-LE                        1:27.43  
  2 Pokines, Jason A          30 O*H*-LE                        1:34.15  
       45.54  1:34.15                                                      
 
Event 9  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nance, Chad A             38 O*H*-LE                        1:00.26  
       28.00  1:00.26                                                      
  2 Morford, Bob              36 MEDM-LE                        1:10.63  
       32.82  1:10.63                                                      
 
Event 9  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Daniel             43 PRTR-18                        1:19.15  
       34.26  1:19.15                                                      
  2 Gates, Harry M            41 O*H*-LE                        1:26.04  
       40.08  1:26.04                                                      
 
Event 9  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turocy, Greg              47 O*H*-LE                        1:08.18  
       33.64  1:08.18                                                      
 
Event 9  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Steven T         54 O*H*-LE                        1:14.73  
       34.24  1:14.73                                                      
  2 Grassell, Duane V         54 O*H*-LE                        1:33.10  
       43.65  1:33.10                                                      
 -- Martin, Stephen J         52 Unattached                          DQ  
       35.65       DQ                                                      
 
Event 9  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Lou              58 SHSH-LE                        1:15.75  
       35.25  1:15.75                                                      
  2 Urban, Todd R             57 CAQT-LE                        1:19.21  
       37.09  1:19.21                                                      
 
Event 9  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kappa, Gregory V          64 MEDM-LE                        1:19.38  
       37.79  1:19.38                                                      
  2 McDonald, Bob G           62 O*H*-LE                        1:29.40  
       45.65  1:29.40                                                      
 
Event 9  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bechtol, Ken P            68 O*H*-LE                        1:58.15  
       58.74  1:58.15                                                      
 
Event 9  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meador, Carl E            75 O*H*-LE                        2:07.55  
     1:00.19  2:07.55                                                      
 
Event 10  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     31 O*H*-LE                        2:55.17  
       40.03  1:22.41  2:16.03  2:55.17                                    
  2 Crist, Camille E          30 O*H*-LE                        2:58.63  
 
Event 10  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koeberle, Jean C          50 O*H*-LE                        2:57.32  
  2 Feldkircher, MiColleen C  51 O*H*-LE                        3:30.36  
       46.66  1:41.77  2:43.50  3:30.36                                    
 
Event 10  Women 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russ, Betty J             84 O*H*-LE                        4:28.35  
     1:06.30  2:11.72  3:35.23  4:28.35                                    
 
Event 10  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campea, Scott             36 O*H*-LE                        2:12.26  
  2 Hershey, Barclay          35 O*H*-LE                        2:47.37  
 
Event 10  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Gerry H            67 O*H*-LE                        3:42.43  
  2 Aponte, Julio             66 CAQT-LE                        4:15.80  
     1:00.31  2:05.19  3:21.78  4:15.80                                    
 
Event 11  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
NOTE:  Swimmers not members of the same swim club.  Results cannot be submitted
  to USMS. 
 1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           2:26.50  
     1) Vatter, Anne K W28              2) Inderhees, Joan E W54          
     3) Barnoski, Amanda W18            4) Terkel, Larry A M64            
       38.87  1:21.52  1:57.23  2:26.50                                    
  2 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'C'                           2:33.06  
     1) Johnston, Ellen W21             2) Ellek, Michael J M30           
     3) Gates, Harry M M41              4) Pokines, Jason A M30           
       41.75  1:21.86  2:01.18  2:33.06                                    
  3 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'B'                           3:08.35  
     1) McBee, Colleen W23              2) Sadar, Julie A W32             
     3) Hovan, Amy W34                  4) Shapiro, Sharon W59            
       51.00  1:42.75  2:15.91  3:08.35                                    
 
Event 12  Mixed 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
NOTE:  Swimmers not members of the same swim club.  Results cannot be submitted
  to USMS. 
  1 O*H*I*O Masters Swim Club-LE  'A'                           5:33.98  
     1) Crist, Camille E W30            2) George, Matthew M20            
     3) Wintrow, Jennifer B W21         4) Spicer, Cathleen W48           
       48.22  2:00.57  2:21.28  3:08.65  3:44.76  4:24.69  4:57.68  5:33.98