Licensed to O*H*I*O Masters Swim Club          Hy-Tek's Meet Manager 10/10/2010
            2010 O*H*I*O Masters Pentathlon Swim Meet - 10/10/2010             
                                Combined Events                                
 
                            Women 18-24 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Burandt, Hannah L 23    O*H*-LE   3:16.96    28.40    30.18    45.24    26.41  1:06.73
      2 Calvo, Morena I 23      OHKS-LE   3:29.66    32.45    36.71    36.44    29.28  1:14.78
 
                             Men 25-29 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Ellek, Michael J 29     OHLAK     4:28.24    44.80    45.13    47.12    35.20  1:35.99
 
                            Women 25-29 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Trzybinski, Laura M 29  LSSC-LE        NA       NT    40.80    43.19    32.56       NT
 
                             Men 35-39 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Schilf, Brian 38        UNAT           NA    28.61       NT       NT       NT       NT
 
                            Women 35-39 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Brennan, Martha M 39    SHSH-LE   4:05.19    41.13    43.65    42.52    32.83  1:25.06
 
                             Men 40-44 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Deane, Rusty 40         LSSC-LE        NA       NT       NT    31.19    24.93  1:08.19
 
                             Men 45-49 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Gentile, Earl T 45      O*H*-LE   3:17.64    29.84    35.08    34.96    26.64  1:11.12
 
                            Women 45-49 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Dougherty, Martha S 47  O*H*-LE   4:32.71    42.70    48.64    50.94    33.69  1:36.74
      - Dougherty, Martha 47    O*H*-LE        NA       NT       NS       NT       NT       NT
 
                            Women 50-54 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Feldkircher, Mary C 50  O*H*-LE   4:30.93    44.39    42.40    52.44    37.34  1:34.36
      - Hurd, Diane 52          O*H*-LE        NA       NT       NT       NT    37.34       NT
      - Groselle, Laura L 50    O*H*-LE        NA       NS       NS       NS       NS       NS
      - Bordner, Gale A 51      UNAT           NA    35.70    38.65    39.54    31.25       DQ
 
                             Men 55-59 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Groselle, Jack R 56     O*H*-LE   2:58.51    27.89    31.19    31.86    24.33  1:03.24
      - Horwitz, Lou 57         SHSH-LE        NA    36.04    33.10       NS    28.82  1:15.27
 
                             Men 60-64 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Kappa, Gregory V 63     MEDM-LE   3:41.72    32.09    39.08    43.43    28.87  1:18.25
      2 McDonald, Bob G 61      O*H*-LE   4:09.88    41.50    43.09    43.83    34.66  1:26.80
      - Schellschmidt, Ed R 61  O*H*-LE        NA       NT       NT    44.25    34.19  1:39.59
      - Motheral, Thomas W 62   O*H*-LE        NA       NT       NT       NT       NT  1:22.10
      - Ray, Allen G 63         O*H*-LE        NA       NT       NS       NS       NS       NS
 
                            Women 60-64 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 McGovern, Anne L 63     O*H*-LE   5:04.64    51.76    38.65    53.76    45.77  1:54.70
 
                             Men 65-69 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Spence, Tom E 66        O*H*-LE   4:40.04    45.00    50.12    47.71    36.66  1:40.55
      2 Meyer, Gerry H 66       O*H*-LE   5:13.23    52.79    56.98    50.35    43.75  1:49.36
 
                            Women 65-69 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Brittain, Rebecca A 68  O*H*-LE        NA       NT       NT       NS       NS       NT
 
                             Men 70-74 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Meador, Carl E 74       O*H*-LE   5:35.40  1:00.28    54.05    58.31    42.35  2:00.41
 
                             Men 75-79 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Hamilton, Steve F 75    O*H*-LE        NA    55.10  1:03.09       DQ    40.11       DQ
 
                            Women 75-79 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 Waite, Nancy A 76       O*H*-LE   5:58.82  1:09.59    52.08  1:05.76    41.96  2:09.43
 
                             Men 80-84 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      - Daily, John R 82        O*H*-LE        NA       NT       NT    58.18       NT       NT
 
                             Men 25-29 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Eschmann, Ehren T 25    O*H*-LE   6:51.13  1:04.00  1:04.23  1:13.38    59.52  2:30.00
 
                             Men 30-34 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Hershey, Barclay H 34   O*H*-LE   8:14.71  1:20.37  1:35.09  1:16.32  1:09.25  2:53.68
 
                             Men 35-39 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      - Schilf, Brian 38        UNAT           NA       NT       NT       NT    58.19       NT
      - Campea, Scott 35        O*H*-LE        NA       NS       NS       NS       NS       NS
 
                            Women 45-49 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Koeberle, Jean C 49     O*H*-LE   8:58.30  1:31.28  1:25.61  1:39.99  1:11.10  3:10.32
 
                             Men 50-54 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Stultz, Todd W 50       O*H*-LE   6:21.21  1:00.02  1:01.38  1:12.29    53.89  2:13.63
      2 Rockwell, Dave A 52     O*H*-LE  10:20.99  1:57.28  1:44.49  1:47.42  1:21.49  3:30.31
 
                            Women 50-54 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Norton, Judy H 53       O*H*-LE   7:57.28  1:17.12  1:19.67  1:29.45  1:07.07  2:43.97
 
                            Women 55-59 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Rothenberg, Diane F 57  O*H*-LE   8:18.05  1:28.69  1:24.38  1:26.24  1:06.13  2:52.61
 
                             Men 60-64 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      - Motheral, Thomas W 62   O*H*-LE        NA  1:12.65       NT       NT  1:07.36       NT
 
                            Women 75-79 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      - Brogan, Marianne B 75   O*H*-LE        NA  3:26.68  2:55.67       NS  2:01.40  6:19.26
 
                             Men 80-84 Pentathlon                              
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      - Daily, John R 82        O*H*-LE        NA       NT  2:03.70       NT  1:37.85       NT
 
                            Women 80-84 Pentathlon                             
 
  Place Name                    Team        Total   100FLY    100BK    100BR    100FR    200IM
==============================================================================================
      1 Russ, Betty J 83        O*H*-LE  13:04.93  2:18.50  2:04.16  2:30.19  1:40.37  4:31.71